Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:57 12.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Тефлонът е вреден!нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 22:37



Смята се, че киселите храни извличат алуминиеви частици от тенджерите. Както и че става същият процес, ако се съхранява дълго в такъв съд вече приготвената храна. Затова е добре след готвене в алуминиева тенджера храната да се прехвърли.



Тема Re: Честно казано е малко трудно постижимонови [re: Virgo]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 22:39



Браво. Правиш доста за здравето си и, което е по-важно, възпитаваш правилни хранителни навици у детето си.
Какво точно искаш да поговорим за ментетата?



Тема Re: Тефлонът е вреден!нови [re: Бepeзka!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано10.10.11 23:05



От уроците по химия си спомням,че само прясно мляко може да се оставя в алуминиева тенджера.Но кой ли днес има млековарка? Миналата година си взехме мляко (толкова бяхме впечатлени, че си изсипахме водата от шишето, за да го напълним) от млекомат. Пишеше, че се препоръчва да се свари. Бяхме забравили вкуса на варено мляко.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано10.10.11 23:09



Шарланът у нас е произведен от ТИт Т.Тенев, Камено.Явно така се нарича студено-пресованото слънчогледово олио. А думата я бях чувала само от разказите на Чудомир. Ползваме също сусамено олио и зехтин за салатите.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано10.10.11 23:49



Шарланът оригинално е орехово масло. В музея "Етъра" има шарланджийница и там е пресата, където се е приготвяло от орехови ядки, ама не знам по каква причина са кръстили слънчогледово масло с това име. И хората нали ни знаят ...

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано10.10.11 23:54



Страх ме е, че ако се разпиша по този въпрос, ще решите, че съм тотално изкукала.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано11.10.11 00:55




Принципно - като цялостна житейска философия - май по - скоро залитам към аферата със саксиите, да си призная....

За здравето - не се вманиачвам, опитвам се да правя нещата така, че да не ми костват усилия, да не бъде насила, а да ми идва отвътре - като диета, движение и пр..
Преди време бях пушач, отказах ги, след това запалих, сега отново не пуша - реших, че няма да се насилвам - ако ми се припуши..ще запаля, ако не - няма. Оказа се, че вече нямам желание, просто не изпитвам нужда, нямам интерес както, когато се възпирах и си налагах умишлено, че не бива.
За храненето - промених един много стар лош навик - да не закусвам, много съм доволна.
Профилактика - стремя се да си я осигурявам - зъби, прегледи общи..което си е постижение, принципно докато не приритам - не ходя по лекари.
Не консумирам неща от кенчета - усещам някакъв метален вкус в устата и мисля, че не са полезни, не ползвам многократно пластмасови бутилки.
Гледам да се въздържам от консервирани храни, като цяло, от много престояли във фризер - тоже.
Разчитам на домашен мед за подслаждане на разни неща, не купувам измислени, ръжени, тъмно кафяви хлябове(истинският ръжен хляб не е толкова тъмен).



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.10.11 07:51



Абе, стремя се... Докато продължавам да работя тази безумна работа, ако ще по три пъти на ден да ходя на йога, пак няма да съм започнала да живея здравословно, защото каквото и да си говорим, всичкото ядене на чисти храни, спорт и т.н. не могат за заличат ефекта от стреса, който ни залива ежедневно.
Но за да запиша нещо по темата:
- не пия газирано (бирата не се брои);
- не ям мазни меса;
- гледам да не пържа много;
- спортувам (това не знам дали е добре или зле- мога цяла тема да развия по въпроса);
- пийвам умерено (някои смятат, че не трябва хич);
- не пуша;
- лятос ядем зеленчуци от градината на мама, да е жива и здрава и пием мляко от кравите на комшиите и, и те да са живи и здрави;
- избягвам да купувам полуфабрикати и готови храни, защото не знам какво има в тях, но тук Идиота ме саботира непрекъснато;
- доскоро се опъвах на покупката на микровълнова, но тук всички ме саботираха и сега я ползваме;
- напитки, и аз като Индра, пия в стъклени чаши, защото ми е по-естетично, а и защото ГАДНАТА ПЛАСТМАСА ЗАМЪРСЯВА ПРИРОДАТА;
- ползвам мобилен телефон само при нужда и за кратко (да не говорим, че непрекъснато си го забравям някъде

).

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 11.10.11 07:56.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор indra (macondo)
Публикувано11.10.11 09:13



много gracias





Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор indra (macondo)
Публикувано11.10.11 09:22



леко завидях за градинските зеленчуци...

а защо се чудиш спортът добре или зле е? интересно ми е понеже имам полукофликт със себе си по въпроса. от една страна е целия социален натиск за ползата от спорта и нахилените и щастливи хора, които скачат, тичат, упражняват се на някакви безобразни уреди. никой никъде не споменава убийствената досада да тичаш, например, плувването в пот или мускулните трески. несъмнено директното фокусиране върху крайния резултат - красиви и стегнати - е по-мотивиращо от изсушената от басейновия хлор кожа, ама ми е малко манипулативно.
от друга страна си имам стара травма на гърба и ако не спортувам, започвам да се схващам след известно време. та с тази терапевтична гледна точна не мога да се убедя, че спортът истински ми допада.
та на тази плоскост се замислих при какви обстоятелства спортът е зле...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.