Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 12.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема и разнинови [re: Kиpo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.10.11 13:45



сушита и мушита - гнусно, да не съм видра бе, де.а, да ям сурова риба, отврат!



А когато се жениш, трябва да гледаш дали жената обича Бога и Църквата.

Тема Re: Инови [re: paзбиpaм]  
Автор Francuzoikata (envie de toi)
Публикувано19.10.11 13:57



Навлезе последните няколко години като мога в България,но кой знае колко е суши!Най-ми стана смешно,когато една приятелка ми разказваше за феномена и как в Хепи сервирали бира-скара и суши!


Има суши,приготвено от китайци,виетнамци и тайландци,има и истинско японско суши.Тук има много,евтините се държат най-вече от китайци.За сушито е най-важно да е прясно,но за съжаление не навсякъде е така.Когато е приготвено добре обаче се топи в устата и е страшно вкусно...но въпрос на вкус,разбира се!



Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Фиши]  
Автор Francuzoikata (envie de toi)
Публикувано19.10.11 14:02



Варицела,10 дни под карантина,по цял ден вкъщи,добре поне че лекарката ми изписа едни болкоуспокояващи с кодеин и незнам още какво,но си спах по цели дни и нощи!


10 дни преди сватбата????Ти си герой,аз ревах после,че са ми останали два белеза,че чак ходих специална прическа да си правя,да не се виждат.За мое успокоение зарастват и се надявам съвсем да изчезнат скоро време!
Целувки и на теб!



Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Francuzoikata]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано19.10.11 14:54



Както обичам да казвам:Да намерим хубавото е лошото

Наспала си се добре!

Е, ожених се с няколко подструпени ранички (сега като погледна снимките- 2 "бемки" над дантелена ръкавица, даже е малко секси. Само един белег ми остана по лицето, но е много близо до косата и е практически трудно забележим. "Трагедията" беше, че брат ми (тогава на 26) се оказа с яко избила варицела 1 ден преди моята сватба. Е, няма толкова грозна гледка - русоляв, с черна брада, из която са наизкочили пъпки и косми. Но пък тези дни под карантина му помогнаха за едни кандидат-студентски изпити и гордо се пъчеше с едни почти пълни шестици

Е, малко големки сме изкарали някои детски болести, ама...



Тема Re: Темата ти е прекраснанови [re: Фиши]  
Автор Francuzoikata (envie de toi)
Публикувано19.10.11 15:20



Аз ако знаех кое дете ми я е лепнало бая щях да се поскарам на родителите,но уви на тях не им пука,спокойно си разхождат пъпчасалите дечица сякаш всеки е минал шарка!


После шефа една седмица ме излага пред всички клиенти,да не ме доближават,че съм била с шарка!
Това ми беше първата и надявам се последна шарка,която карам.Гледах,че по едно време имаше епидемия на ружиола във Франция,но си казах,че това наистина ще бъде късмет ако изкарам две шарки за една година!



Тема Re:нови [re: Фиши]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано19.10.11 16:25



Шарката варицела я преболедувах на 27г. през 1990г., зарази ме голямата вече сега дъщеря. Прибрах се от Люксембург, а тя болна и ми се муши и ми скимти и ми се радваше...след седмица и аз...вдигнах много висока температура, на сутринта нищо...но бях цялата прекрасница в лицето:))...до тук добре, но се оказа, че съм и бременна в първият месец и като се върнах там обратно доктора препоръча да направя аборт...знаят се рисковете от шарките

...направих!...кофти
Не ме питай обаче наобратно до Брюксел колко тона фон дьо тен намазах и колко лошо ми беше, обаче за миг не си помислих да си отложа полета



Тема Понеже ме покани специално :-)нови [re: Бepeзka!]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано19.10.11 17:34



Нямам сили да прочета всичко, което сте писали и сигурно ще повторя много от нещата, които вече са били коментирани.
Но, Березка ме покани и ще взема да се изкажа :-)
Ядем, за да живее, а не живеем за да ядем. Това според мен е първото и основно правило по отношение на храненето. Не е необходимо огромно количество храна и макар да съм чревоугодник и капризна по темата, внимавам с храненето. Трябва да бъде разнообразно, качествено и често. Мининумът според мен е 3 пъти на ден. Ако може човек да си вмести още две хранения още по-добре. И без преяждане. Разбира се, това е много трудно да се постигне при големи събирания с вкусна храна (ох). И по възможност храната да бъде домашно приготвена и да съдържа минимално количество купени полуфабрикати.
Може би долната схема отразява най-добре мислите ми в тази посока.



По отношение на другите работи:
- пластмасови торбички се опитвам да не ползвам. А когато се случи - употребявам няколко пъти. Когато планирано се ходи на пазар се употребяват платнени торби.
- препаратите в къщи са сведени до най-необходимите. В много случаи нещата могат да се почистят с вода, прах за пране, вода и микрофибърна кърпа.
- парно нямаме в къщи (по технически причини). Не ми и допада. Смятам, че изнежва прекалено много, ако не се ползва умерено.
- не сме привърженици на климатиците - пак по горната причина. Човешкият организъм привиква към температурата (особено високата) и може сам да се регулира, така че да я понася. Непрекъснатата и рязка смята (вътре на климатик и после на улицата на жега) смятам за вредна.
- дрехи - предимно от естествени материи. Особено тези, които директно се допират до тялото.
- козметика - само най-необходимата. Има много неща, които се продават и може да не бъдат ползвани. Тук се сещам за любимия ми момент от Пипи Дългото Чорапче:
.... Затова пък децата минаха покрай някаква парфюмерия. На витрината беше поставен голям буркан с помада против лунички, а до него висеше картонена табела с надпис: «Страдате ли от лунички?»
— Какво пише там? — заинтересува се Пипи.
Нали не искаше да ходи на училище като другите деца, та не можеше да чете чак толкова.
— Пише: «Страдате ли от лунички?» — обясни й Аника.
— Аха, виж ти! — рече Пипи и се замисли. — Е, добре, вежливият въпрос изисква вежлив отговор. Хайде да влезем!
Тя бутна вратата и влезе в магазина, последвана от Томи и Аника. На щанда стоеше възрастна дама. Пипи тръгна право към нея.
— Не! — заяви тя решително.
— Какво обичаш? — попита дамата.
— Не! — повтори Пипи.
— Не разбирам какво искаш да кажеш — учуди се дамата.
— Не, съвсем не страдам от лунички! — заяви Пипи.
Едва сега дамата проумя, но когато се загледа в Пипи, не можа да се въздържи и възкликна:
— Но, мило дете, цялото ти лице е обсипано с лунички!
— Ами че да — отвърна Пипи, — но не страдам от тях, а си ги харесвам! Довиждане!
Преди да излезе от магазина, се обърна и извика:
— Ако ви попадне някоя помада, от която се образуват лунички, може да ми изпратите у дома 7–8 бурканчета! ....

:-) Малко дълго стана, като за човек без работа.



Тема Re: Понеже ме покани специално :-)нови [re: Kapинka]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано19.10.11 20:41



Леле, хора! Аз вчера и днес съм болен от някаква миризлива болест и ме хвана рядкото щастие (т. нар. дришня), ама сега се напихме с чичо ми и предполагам, че утре ще съм здрав като чугунен радиатор.



------------------------------------------



Тема Re:нови [re: Kapинka]  
Автор Jolee (Яка мацка)
Публикувано19.10.11 20:41



Откъса на Пипи отразява и моето отношение към различните козметични продукти


Имам си вече бръчки и им се радвам !

Иначе отскоро се опитвам да го водя пустият здравословен живот. Все пак ми се иска да доживея и посивяла коса освен бръчките :)
Не ми се получава съвсем предвид, че още пуша, но спазвам това, което си написала за храненето.
Изключително много държа на здравият сън.
Движение - много движение.

и гледам да се смея на воля.... на всяка неволя

...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Тема Re: Понеже ме покани специално :-)нови [re: Kapинka]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано19.10.11 21:33



Много хубаво, че се сети да вметнеш за естествените материи на дрехите. И аз не понасям изкуственяци. Поне не изцяло синтетични. особено пък мразя изкуствени нощници, изобщо не мога да спя с такива. Общо взето най-добре си спя по гащи и потник или тънка лятна пижамка с презразки дори и през зимата.
За разлика от теб обаче аз много се радвах на климатика. Втора зима ще се топлим с него. Преди това бяхме на маслени радиатори, не ме питай за сметките, защото си беше истински кошмар. Пестяхме от топло, пускахме ги на минимална мощност, умирахме от студ, а плащахме доста повече в сравнение с климатика.
За градски условия май няма по-добър вариант за отопление.
Що се отнася до торбичките - и аз като теб. Използвам ги многократно и то не от вчера. Не от съображения за икономия, а за да се опитвам поне малко да допринеса за съхраняването на природата. Винаги имам в чантата и в колата няколко торбички, които да използвам при нужда.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.