Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:34 12.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: zaphod]  
Автор Taigun (женски вУк;)
Публикувано15.10.11 14:48



ето какво всъщност мисля: средната продължителност на живота в момента е към 70 и нещо, с малки разлики за мъже и жени. и с десет години по-малко да беше, това е предостатъчно за да отгледа човек децата си, дори да е закъснял с направата им . да се желае повече е алчно, тъпо и егоистично. с достигането на твърде преклонна възраст шанса да се изпадне в тежест на близките е голям, а ползата от това както за индивида, така и за обществото е съмнителна. така че дори да има средства за индивидуална защита (каквото здравословния живот претендира че е но мен повече ми прилича на трогателен израз на безсилието пред смъртта), то съм против употребата им.


Да споделя само, че мнооого ми хареса написаното от теб

! Има такава работа, да - ще ни се да лЪгнем някак смъртната си и преходна човешка природа. Добре че вселената си знае работата и не ни позволява да се заседим твърде дълго и лениво баш в това си енергийно проявление (което едва ли е венец на ефективността, подозирам). На кой колкото му е писано, в крайна сметка - "никой не знае часа"...

Темата ме радва силно... далеч не само заради здравословния си аспект: намирам я повече общочовешко-информативно-ценна от всички други, които съм чела в женския клуб! Мерси още веднъж, Брезичке!!!




Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Taigun]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано15.10.11 16:42



Идеята ми беше да доживеем възрастта, която ни е отпуснала природата, а не мрем на половината път, само защото сме неуки и безхаберни.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано15.10.11 17:10



Нали?



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: zaphod]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.10.11 21:41



а ползата от това както за индивида, така и за обществото е съмнителна Доскоро една 73-годишна жена ми гледаше детето. Детето я обожава и тя се оправя прекрасно с него. Същата жена в семейството си готви, пазарува, плаща сметки и прочие. Та, не е хубаво да се обобщава. Ако човек е здрав, на никого не тежи и е полезен. Да не говорим, че дори да не е съвсем здрав, общуването с него може да компенсира телесните недостатъци. Е, да, ако е непрекъснато пред умиране, по-добре да не се мъчи.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: zaphod]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано15.10.11 22:20



да се желае повече е алчно, тъпо и егоистично. - И що? Това малко на геноцид ми блъска...

Защо да е алчно? Да се чувстваш виновен заради това, че си жив? И защо да е егоистично - защото дишаш въздуха на друг ли??? Мисля, че изземаш функциите на Господ.
Има хора, които на 20 години са закостенели и преждевременно сдухани, и такива, които на 70 със свеж ум и активни. Мисля, че не трябва да се съди според възрастта, а според човека.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Бepeзka!]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано15.10.11 23:27



че то възрастта която ни е отпуснала природата е 40 години, половината в тоя форум ги отписа.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM

Редактирано от zaphod на 15.10.11 23:28.



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: zaphod]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано17.10.11 09:34



Не е баш така, 40 години средно може да е, като вземеш предвид детската смъртност и смъртността в млада възраст от разни неща, от които сега обикновено не се мре. Е, ако тези природни неща ги включваш в понятието за отпускане от природата - да, ама Берьозката друго има предвид.
Целта на здравословния живот е да умреш относително здрав и относително бързо - аз така и не мога да разбера защо на някои им се вижда оригинална шега от тяхна страна да кажат, че някой, като живял здравословно, умрял здрав. То нито е оригинално, нито е шега, нито се разминава с целите на умрелия здрав.

Редактирано от Mиpa_M на 17.10.11 11:42.



Тема Понякога прекалено бързо посягаменови [re: Бepeзka!]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано17.10.11 11:06



към лекарствата

примерно обикновените гъбички на краката могат да се излекуват с намазване на равни количества йод и оцет. Има доста бабешки лекарства, които предпочитам да опитам първо преди да посегна към хапчетата



Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: Mиpa_M]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано17.10.11 15:35



ами толкова е живота на човек извън цивилизацията, в цивилизацията с чийтърство стигаме до към 70-100. а здрав никой не умира, умирането "от старост" е всъщност умиране от болест която нормално не убива човек, например хрема, или одраскване.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Да живеем здравословнонови [re: neverojatna]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано17.10.11 16:26



Тези мислят почти като Зейфод








Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.