Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано04.10.11 12:19



И какво да правим в подобни случаи?

Днес обезумях, след като щерката-3 клас, ми се обажда и хлипа, че учителката и изхвърлила шишето с водата за пиене в коша за боклук.

Какво се случило: Шишето и било под чина и като искала да си вземе учебник някакъв, то се търкулнало и паднало на земята. Съответно подразнена от падането на шишето учителката и отишла, развикала и се и го взела като демонстративно си го вътяла в ръката циркаджийски и с жест го запратила в кошчето за боклук, където му било мястото по нейните думи



Вчера детето, с което седи моята се отместило да се нагласи със стола си , изтътрил го, а учителката се обърнала и направила остра забележка на моята да не вдига шум. Малката не искала да "порти" момченцето и си замълчала...после ми реве..."Мамо не бях аз, защо тя така се държи с мен?!"

Крещи и вика на децата...а това, не ми харесва!
Когато щерката и иска помощ за задачи някакви, онази и се сопвала: "Това трябва да можеш и сама да го направиш! Няма да ви помагам непрекъснато"...и после моята пак ми реве, защо така и казала...уффф.

Та обадих и се и и аз и се изказах относно "педагогическите" и методи и дали мястото и е там, щом е толкова нервна и раздразнителна...сътветно и дадох поръчка веднага да иде и да купи на детето вода, защото пие антиалергични и трябва начесто да пие. Онази ми каза, че ще разговаря само лично с мен, на което и отговорих, че няма шанс да стъпя в школото и да се изнервям с непрофесионалисти:))...след което тя демонстративно ми затвори телефона...е, и аз не бях от най-любезните де, но вече 2 години я търпя заради уж доброто на детето и тази няма да си мълча вече

Детето ми разказва как учителката си пиела по време на преподаване кафе и си отхапвала от сандвича, докато те пишат. Освен това все нещо се кашля и като че плюе нещо, пипа се с ръце по устата и малката ми казва, после ги пипала по главите и по дрехите, когато се навежда да им проверява домашните...детето е ужасно погнусено от това. Но това тепърва ще го разуча какво е!

На родителски срещи от тази година се зарекох, че там няма да стъпя...достатъчно ми е неприятна госпожата и лендзещите се родители. Като трябва да давам пари - давам и до там! Все едно, че не съществува тази особа...но виждам, че нещо е започнала психологически да тормози малката.

Обадих се на детето и и казах веднага да си тръгне от училище. Обадих се и на директора и му разказах нещата, дето споделих по-горе...той каза, че след часовете ще я извика да си поговорят. Казах му, че няма да пусна дъщеря си на училище докато не се извини госпожата и да реши като как ще и е поведението занапред за а съм спокойна, че ПОВЕРЯВАМ детето си в правилните ръце!!! Споделих му, че знам , че е там синдикалистката на бранша в училището, но това не и дава право да се държи просташки и ако има проблеми с нервите, има си хапчета за това...
Ако не или ще я местя в друг клас или училище...

Сега чакам да ми се обадят...иначе съм си подготвила и жалбата за инспектората и още някои други места и медии, че нещо учителите пак са се разпасали и дълго не е ставало въпрос за тях

Правилно ли постъпвам?

Вие как търпите подобни неща, ако са ви се случвали?

п.с. Училището е 126-то основно училище "П. Ю. Тодоров" в София, район Триадица, бул. България 43, госпожата се казва Мирчева.

Редактирано от LlRA.. на 04.10.11 12:48.



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано04.10.11 12:28



Нямам време за повече, но само ще кажа: не търпя такива неща и ставам лоша.

В подобни случаи не иде реч за родителски каприз от сорта " на мама съкровището", а за напълно непрофесионално поведение, пък и недопустимо изобщо от човешка гледна точка. Още повече, в началните класове даже ми звучи и парадоксално- точно там умението да си освен преподавател, но и педагог, и да умееш да приласкаеш даже децата, са много важни.

Бих постъпила по подобен на твоя начин. Вече се случи веднъж да ми се извинява една учителка в гимназията по повод, за който не ми се говори, включително да се извинява и на дъщеря ми, но с моето уважение към нея беше до там.


Редактирано от PipilotaV. на 04.10.11 12:29.



Тема Re:нови [re: LlRA..]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.10.11 12:29



Ами общо взето бих постъпила като теб. Първо с добро (разговори, добронамерени сигнали до директора), ако не стане - с лошо (занимаване на медии, инспекторат, и т.н. шумотевица).

Не е нормална реакция това да изхвърли шишето с вода на детето. Звучи ми като някоя нервачка, която действа преди да мисли.

Но за разлика от теб, аз ще се разходя веднъж до училището и ще я конфронтирам очи в очи веднъж преди да задействам директор, и т.н. по веригата. Може пък сериозното ми изражение и строг поглед да я респектират.



Пиенето на кафе и хапването от сандвича в час си е направо ... извън представите ми за нормално учителско поведение. Затова има междучасия.

Ако детето вече има приятелчета и среда в училището, местенето ще е последния вариант ... По-скоро бих "елиминирала" дразнителя.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Редактирано от Bиливap на 04.10.11 12:29.



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано04.10.11 13:48



И аз бих поговорила първо с учителката. Медии шумотевица, ще се отрази и на детето. Както и местенето в др. училище. Трябва да е по деликатно според мен. Един открит разговор мисля че ще помогне.



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор loverrock ()
Публикувано04.10.11 13:55



Права си, действай!

domino dancing


Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.10.11 14:07



За съжаление в България принципът "Бий, за да те уважават!" важи с пълна сила, така че права си. Тук нормалните разговори рядко вървят. Обикновено когато си учтив, те правят на маймуна. И наистина е доста идиотско да изхвърлиш водата на детето.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Milley ()
Публикувано04.10.11 14:23



Точно така трябва да се прави. И аз подкрепям и казвам, че така трябва, но всъщност аз няма да го направя, защото все ей така - от мен да мине. А пък де да знам ... ако много ме е ядосало нещо ...
Както и да е!
Ще има сега някаква реакция. Дано си вземе бележка учителката, и все пак - дано не се отрази на детето. Тъй като още две години трябва да изкарат с тази учителка.

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор World Champ ()
Публикувано04.10.11 15:45



Такова поведение от учител е много, много далеч от приемливото. Представям си я каква е, щом не ти се стъпва в училището, а ти все пак стъпваш там рядко! А какво ли му е на детето, което трябва да я търпи всеки ден?

Аз в такъв случай бих написала писмо, но тип реферат, (аз и не мога да напиша нещо по-кратко от 5 страници). И при директора с писмото, и да направи той среща с даскалката и теб. И в писмото да пише, че искаш нова учителка в класа. Да я сменят с някоя друга. Защо детето ти да си отива от класа и от приятелчетата, където си е свикнало. Да се премахне учителката. Имам даже готово писмо образец, което наскоро ползвах за подобен казус. Пиши ми на лични ако искаш и ще ти го пратя!

Успех и дано да се махне по най- бързия начин!!!

*****
"Hey, my turn to talk!" Jacob Black, "New Moon"


Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано04.10.11 16:25



Еее, голема работа! Нищо му нема на лапето. И на мен са ми крещяли учители, гонили са ме от часове, държали са се гадно с мен, праскали са ми двойки за разни дребни неща. Да не говорим пък, че сме се били със съучениците, пили сме сума ти алкохол, взимали сме наркотици даже. Обаче това си е естественият път, по който минава всеки човек. Животът ако не очука едно дете по каската, то от това дете човек няма да излезе.

Естествено не твърдя, че децата трябва да се оставят на произвола на съдбата, ама пък да се лигавят е много по-вредно. Сега като и е хвърлила водата, голяма работа, ще си купи нова и ще се научи малко на смирение.

Освен това вие замисляте ли се на какъв тормоз са изложени учителите? Един учител ако не е гаден, децата буквално ще му вземат здравето.

------------------------------------------



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор Melany99 ()
Публикувано04.10.11 17:01



Вземи пусни тема в Бгмама, там четат повече хора и ще има по-голям отзвук!



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано04.10.11 17:24



За мен най-нормалното е първо да се отиде на родителска среща, да се постави казусът пред другите родители пред учителката и евентуално те да те подкрепят с факти и за техни деца. Едва ли се случва това само с твоята дъщеря? А и пред останалите родители учителката няма да е в позиция да се заяде, а ще трябва да даде адекватен отговор. Оттам нататък вече са следващите стъпки.

..rude & not ginger...



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.10.11 18:15



взимали сме наркотици даже. Обаче това си е естественият път, по който минава всеки човек. Сийбало мамата! Значи аз съм изкопаемо някакво.
Сега като и е хвърлила водата, голяма работа, ще си купи нова и ще се научи малко на смирение. Що да се учи на смирение, вместо на добри обноски?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: World Champ]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано04.10.11 18:44



Да се премахне учителката.

Стига, ве! Само да я уволнят, не да я....премахват, ептен



За Лира:Гневът е лош съветник. Най-прекрасните отмъщения са студените.



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: World Champ]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано04.10.11 19:21



Аз ще ти пиша на лични това е ясно, но с тази учителка трудно ще стане махането защото е синдикалиста представяш ли си в училището



Директора е свестен...ще имаме среща с него, както и с училищния психолог.



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано04.10.11 19:23



Детето е момиченце и е достатъчно кротко и смирено:)...оная ламя не е смирена...и що детето да си купува вода, нали сутринта му купихме:)...даскалката ще му купи, да се научи-чупи-купи





Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано04.10.11 19:23



В отговор на:

взимали сме наркотици даже. Обаче това си е естественият път, по който минава всеки човек. Сийбало мамата! Значи аз съм изкопаемо някакво.
Сега като и е хвърлила водата, голяма работа, ще си купи нова и ще се научи малко на смирение. Що да се учи на смирение, вместо на добри обноски?



Е, ти не си опитвала бира и не си псувала до 40 годишна възраст, така ли? Ако е така наистина си полезно изкопаемо.

Пък без смирение понякога не може. Има някои неща, за които най-добре да стиснеш зъби и да си траеш докато отминат.

------------------------------------------



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: Doctor Who]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано04.10.11 19:26



Много си права!

Обаче, до роителските срещи те се държат мирно , тихо и усмихнато...щом минат /те са 2, една за първия и една за втория срок/...и глей к'во става


Та няма начин вече да изтипосаш какъвто и да било проблем пред родители...абе разделяй и владей е и там...идея си нямаш



Тема Re: Благодаря Пипи:)нови [re: PipilotaV.]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано04.10.11 19:33



Чета те и тук и там по темата:)...чета и си мисля за какво ли не...



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано04.10.11 19:33



ох, не знам вече ...утре ще видим



Тема Re: Благодаря ви на всички:)нови [re: LlRA..]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано04.10.11 19:35



Четох ви с интерес и си мисля и премислям...

Темата я пуснах и в 40-50, защото наистина исках да видя проблема отстрани и как да се справим, а и на всеки може да се случи-пу-пу...ако ви е интересно има диалог и там





Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: Melany99]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано04.10.11 19:36



Мелани...изтощена съм...утрото е по-мъдро от вечерта...така реших:)



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: Фиши]  
Автор World Champ ()
Публикувано04.10.11 19:46



Ужас!



Имам предвид да я преместят в друг клас, не да я уволнят даже камо ли да я off- нат

*****
"Hey, my turn to talk!" Jacob Black, "New Moon"

Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор World Champ ()
Публикувано04.10.11 19:48



оная ламя не е смирена

You have to STOMP ON HER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



*****
"Hey, my turn to talk!" Jacob Black, "New Moon"

Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: World Champ]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано04.10.11 19:49



Да бе...и аз това го мисля...иначе нека живее и пасе...потрябвала ми е...толкова е незначителна всъщност





Тема горчивата истинанови [re: LlRA..]  
Автор юpaтa ()
Публикувано04.10.11 21:13



че заради слабостите на възрастните - задари твоето вземащо връх възмущение и заради крейзи даскалката страда детето.
1.ако това е класната на детето - допуснала си грешка още преди 3 години...
2.изчакай един адаптивен период и изграждане на устойчивост на детето към простотиите на учителите/още колко ще има....

/ - нещо като изграждане на имунитет от негова страна.
3. след първия срок може да го преместиш в друго училище, като преди това се срещнеш с бъдещата класна /децата до 4 клас много зависят от нея за да станат хора/
4. ако това не е класната - директен разговор с г-жата, след седмица с директора и после инспекторат, ако не се променят нещата
п.п. у-щата към настоящия момент са като частни феодални стопанства заради тези делегирани бюджети, но все още ги е страх от инспектората

Редактирано от юpaтa на 04.10.11 22:48.



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.10.11 21:23



Само за наркотиците репликирах.


Че има неща, за които може и трябва да стиснеш зъби, има, ама защо пък точно истерясалата кака да е от тези неща? Не е справедливо някой да прави такова нещо, само защото детето без да иска си е бутнало шишето, а щом не е справедливо, няма защо да учим детето да преглъща. По-добре да се научи да се бори.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор World Champ ()
Публикувано04.10.11 22:38



Пратих ти това писмо на лични, надявам се да не те притеснявам. Но не съм сигурна дали ще го получиш, защото ми даде съобщение за грешка. Ако трябва пак ще ти го пратя.

*****
"Hey, my turn to talk!" Jacob Black, "New Moon"


Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано04.10.11 22:44



Е, срещу кого ще се бори? Срещу МОН ли? Никога няма да уволнят учител за това, че кашля и се кара на децата. Най-добре малката час по-скоро да осъзнае, че животът понякога е гаден и единственият начин за в бъдеще да сведеш гадните неща до минимум е да действаш хладнокръвно и рационално, а не да цивриш.



------------------------------------------



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.10.11 22:49



Да се бориш, за да получиш уважението, на което имаш право. Ако Лира преглътне и не каже нищо, малката също ще преглътне, но следващия път пак ще се чувства гадно, дори и да не се разреве. Трябва тази учителка да осъзнае, че подобно държане най-малкото ще и струва допълнителни нерви, защото ще се разправя с родителите и тогава ще избягва да се държи така.
Що се отнася до уволнението на учителката, зависи колко си го постави за цел и докъде е готова да стигне. Ако реши да я съди за психически тормоз над детето и се постарае да се разчуе, не се знае дали МОН няма да я отмахнат каката, за да им е мирна главата.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано04.10.11 23:29



Ха-ха-ха, е то това ако е "тормоз" не знам... Все едно аз да се скарам на детето ти, че ми тряска вратата на колата и ти да ме съдиш.



Кому е нужно това?

------------------------------------------



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано05.10.11 08:59



Едно е да кажеш "внимавай, вдигаш шум!", а съвсем друго да изхвърляш това или онова от нещата ми, което е вдигнало шум. Наистина ли не схващаш разликата? Ти мъж ли беше?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: World Champ]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано05.10.11 09:00



Получих го...БЛАГОДАРЯ!





Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано05.10.11 11:07



В отговор на:

Ти мъж ли беше?



Горе-долу.

------------------------------------------



Тема Re: Развръзката!нови [re: LlRA..]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано05.10.11 13:38



Копирам и тук развръзката, бяхте много мили и ви благодаря за написаното. Помогна ми много в размислите относно случката. Дай боже да няма за никое дете такива неща, но ако има трябва да не оставяме нещата да се оправят отсамосебе си...не става. Тези, които минават границите трябва да знаят, че ние знаем за това и не го неглижираме



Е всичко стана така, както трябваше да стане!
Крайният резултат: Преместихме детето в "А" клас-другият демек. На госпожата там съм склонна да гласувам доверие, но не сляпо...поне от наблюдения знам, че се държи прилично и е над 50 години...не се хаби емоционално да се доказва на децата. Факт е, че има миналата година още 2 деца, на които родителите са пожелали преместване на децата си там.

Какво се случи: Директора прояви много толеранс, умереност и добър медиаторски талант. Отдели ни повече от час. Попита ме, настоявам ли детето да остане на разговора...отговорих, категорично ДА! Обърна се към детето и я попита вярно ли е, че щурее и се пръска с вода с шишета и не знам какво още измишльотини, които класната и вчера на разговора с него е лъгала. По изражението и отговора на детето се разбра, че такива неща никога не е правила, разказа кои се пръскат и стана му ясно на човека, че детето не лъже. Което е правила като щуротия тя сама му каза, че са си писали и хвърляли бележки през чиновете с някакъв неин съученик. Сама си каза, какво е правила, което беше смешно и нищо общо с опитите на госпожата да я натопи.

После повика с мое съгласие и класната и. Аз също държах да се срещнем всички!
Дойде нафукано и се отпочна цирка-то не бе оплаквания, кое как правело детето и децата въобще...оставих я да се наговори. После подхванах случката припомняйки и , че на 8 години да щурееш е по-нормално, но не е толкова нормално да си изпускаш нервите и да хвърляш шишета по кошовете с подигравателен жест, когато си пълнолетен и още повече си учител на децата. Не е нормално учител да яде в час и да пие кафе, не е нормално да си плюнчиш нещо по пръстите и да пипаш децата после...всичко дето го написах тук, го казах и там...не е нормално да искаш децата да ти носят маркери, с които да пишеш по дъската...мдааа.

Пресегнах се към химикалката и и я попитах ще и е приятно ли и как ще се почувства ако сега и взема писалото и го запратя в коша, с което искам да и покажа, всъщност че тя е за коша?...естествено не я запратих, а пак я оставих спокойно пред нея.

Припомних и, че аз бях тази дето по ТВ-то се конфронтира със синдикалистите и не подкрепях учителската стачка именно заради такива за съжаление преобладаващи "учители".

Естествено, че ми набра жената , каза ми че у мен има нещо ненормално и щяла да ме съди за клеветите дето отправям...Помолих я да бъде така добра и да заведе дело, защото определено има какво да се каже по въпроса:) ...оказа се, че го казала "образно"

Директора само стоеше и слушаше...театър му направихме...доволен остана май

Понеже ви чета внимателно и се вслушах в един съвет от Минута, който много ми допадна. Попитахме детето какво иска да се случи всъщност, на което тя каза:
"Искам госпожата да ми се извини и никога повече а не се държи лошо с мен, така както и аз не се държа лошо с нея. "

Госпожата скокна и каза, че детето е манипулирано и започна да ми вади от 9 кладенеца вода. Аз и директора чакахме извинението...което тя не даде!
Помолих я да се извини и да приключим с въпроса, защото на никой не е приятно да си хабим нервите с това, детето да се успокои и да се върне в клас, а не да го влачим по психолози и то да страда от неконтролираното и поведение. Е, тя не пожела:))...каза, че щяла да и се извини после в клас...отговорих, че няма да съм спокойна така да се отклонява въпроса и по добре да се извини сега и пред директора. Не пожела, скочи и си тръгна , защото имала час...направо се врътна и си излезе. Мдааа...

След което тишина за минута...директора се обърна и попита Марина какво иска тя сега. Детето каза:"Никога не искам да съм вече с госпожата и не искам да ми преподава по нищо."
Предложи и да се премести в другия клас и детето се съгласи. Написах заявление и случаят приключи. Дадоха ни програмата за утре.

После отидохме при госпожата и до сега да си вземем платените помагала. Децата се скупчиха около Марина и я питаха какво става? Марина им каза, че се мести в другия клас, на което аз допълних на глас: "Деца, Марина се мести, защото не желае да учи с госпожа, която хвърля шишетата на децата по кошовете и не ви уважава."
Естествено изсъска ми се да млъкна, но казах, че е демокрация и мога да отговоря свободно, защо детето се мести
После отидохме и се представихме в другия клас...много деца и се нахвърлиха радостно:)...учителката беше малко объркана, защото от мен чу за това, набързо и обясних и жената каза само: Ужас, хайде отивайте сега да се успокоите, утре чакам Марина за първия час".

Определено Марина беше шашардисана от всичко, което и се случи, но сега у дома ми каза, че много се радвала, че казала това, което мисли и искала и и станало мъчно, че госпожата и не и се извинила, а си тръгнала.

На директора изказах респект и благодарности за търпението, което прояви и че се обръщаше лично към детето с въпроси и се съобрази с нея. Казах му и това, че никога не бих го прескочила като институция, преди с него да вземем правилното решение. Споделих му, че за мен случаят е показателен и приключен и че такива хора като Мирчева не са в полето ми за раздухване и коментиране вече на случая и търсене на реванш, защото тя сама представи себе си "достатъчно добре" на срещата ни...за мен тя вече не съществува, живота и времето ще си нареди нещата за нея. Да е жива и здрава. Пожелахме приятен ден и си тръгнахме. Отидохме на сладкарница да се почерпим за тържеството на правдата




Тема Re:нови [re: LlRA..]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.10.11 21:55



Честито за щастливия завършек!



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор Koпpивeнa Meтлa (Grand Prix)
Публикувано05.10.11 22:15



Ще тъприте я, докато не се научите да пишете!

Не са виновни учителите, че сте неграмотни.



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано05.10.11 22:21



Ще тъприте я, докато не се научите да пишете!

Тая дума "тъприте"...как се превежда?



НаЙш ли к'во ни е гот на неграмотните...идея нямаш



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор Koпpивeнa Meтлa (Grand Prix)
Публикувано05.10.11 22:29



Това не е неграмотност. Дори не знаеш какво е неграмотност. Това вече се казва невежество.

Някога на такива родители децата са ги били с пръчки.



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано05.10.11 22:33



Някога...но не сега:))

...времената са други...и тези времена по ми харесват-мое мнение:))

Както и да е, темата вече не е актуална...нещата се разрешиха така, че всички са доволни...най вече ние...



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор Koпpивeнa Meтлa (Grand Prix)
Публикувано05.10.11 22:41



Не са се разрешили. Вашето не е решение.
Детето ти не е възпитаано добре - пак някъде някой ще му "създаде" проблеми.
А понеже в България родителите възприеха мутренсикя модел - да се налагат и да издевателстват над унижения и без това от Министерството учител, най-вероятно някой друг самозабравил се родител пак ще й пречи на жената.



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано05.10.11 22:45



Това обяснява нещата.

За вас- само казарма, бой по манерката и всичко ви е на шест. Е, жените не сме баш така устроени.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано05.10.11 22:52



Темата вече доскуча...нямам какво да кажа по нея. Всъщност тя ми е и безкрайно безинтересна, предпочитам си нета, цигарата, маникюра и кафето...както споделих и в един друг клуб:)

Нищо лично...не ми се навлиза в конфликтни разговори...поемам всякакви вини и съм съгласна с всичко, само мир да има...за другото, което трябва го върша и сама според убежденията си





Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано05.10.11 22:59



В отговор на:

[..] За вас- само казарма, бой по манерката и всичко ви е на шест. [..]



Ха-ха-ха.

------------------------------------------



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано06.10.11 11:30



Понеже съм добър в прогнозите, само ще ти пусна една(за да си и подготвена, тъй да се каже):
Детето ти ще има проблеми и в новата паралелка. И пак "няма да е виновно".



Секој што зел татарски пасош е одрод на македонскиот народ и не заслужува да гази по оваа македонска земја!

Тема Re: Добре, а какво мислиш за това от днес?нови [re: Kиpo]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано06.10.11 14:42



Знаеш ли не предпочитам детето да има проблеми, ако намекваш, че сама си търся предизвикателства. В случая става въпрос за наистина неприятни неща и с това са ангажирани директора и зам. директора, защото си знаят някои неща и съвсем не неглижират проблема и не мислят, че е някакъв каприз.

Ето какво с еслучи днес, за съжаление:

Днес в 11,30 ми се обажда зам. директорката и ме помоли да ида да взема детето, защото е много разтроено...плаче и иска в къщи. Тя била с него и се опитвала да я успокои. Не и казвала какво е станало, та аз да поговоря с нея.
Отидох и я взех и щерката ми каза, че госпожата и Мирчева я срещнала днес в коридора и и казала, че е направила грешка , че се е преместила в другия клас и сега какво щяла да прави без приятелите си. Да си помислела и ако си променяла решението да и се обади.

Друго пък дете от старият клас я срещнало и и казало: "Здравей враг!"...айде това как да е, детска му работа, но действията на госпожата са много коварни и съвсем умишлени.

Върнахме се да се срещнем със зам. директора и на входа на школото засичам тази Мирчева-цялата в бяло...самата чистота, преполагам тоалета не беше избран случайно баш за днешния ден. Погледнахме се и я помолих да не контактува повече с детето, на което получи ехиден отговор и усмивка, че нищо не се било случило. Замълчах.

Отидох при зам. директора и споделихме всичко. Тя доста се притесни и ме помоли да имам съвсем малко търпение, всичко щяло да бъде фиксирано на тяхно вътрешно ниво. Лично щяла а наблюдава и да е около детето в този кризисен момент. Следобяд ще свикат там с директора и психолога на училището разговор за справяне със ситуацията. Помолих я наистина на тяхно вътрешно ниво много бързо да бъде решен казуса, защото се заемам сериозно с нещата. Наистина се опитвам да им вярвам, че искат, и че този проблем ще бъде решен. Хората изглежат наистина притеснени.

Иначе новият клас я е посрещнал добре, и с учителката засега всичко е наред

Редактирано от LlRA.. на 06.10.11 14:46.



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано06.10.11 14:51



Ти вероятно се идентифицираш с учителката. Лира пък некоректно е озаглавила темата. Ако беше написала нещо от рода на "Проблем с учителката на дъщеря ми", нямаше да предизвика такива нееднозначни чувства. Конкретно в нейния случай учителката не е била права да изхвърли шишето. Но така формулирана нейна тема издава неуважение към хората от тази професия като цяло. А това не е много симпатично. Защото учителите често "изтерясват" благодарение на невъзпитани и провокиращи ги ученици. Та медалът има две страни.



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: Бepeзka!]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано06.10.11 15:13



Правилно си отбелязала за заглавието!
Но ако го бях озаглавила така "меко" нямаше да изрази истинските ми усещания и преживявания. А поставеното заглавие си е точно за случая. С по-добро заглавие не може да се опише...защото чашата преля!

Факт е, че в момента в училището са доста обезпокоени на тяхно вътрешно ниво /не ми казват някои неща естествено/ и казаха, че работят интензивно по казуса и за сега да не предприемам извънучилищни разпростирания на нещата. Ще изчакам.



Тема Re: +:)))нови [re: Бepeзka!]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано06.10.11 15:20



Бе то реално погледнато на учителите учениците са им съвсем излишни...само ядове и излишни проблеми:)))



Редактирано от LlRA.. на 06.10.11 15:20.



Тема Re: Добре, а какво мислиш за това от днес?нови [re: LlRA..]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано07.10.11 09:45



Q.E.D
Е...какво да кажа повече, освен,ч ебях прав?


Трябва да и влееш малко повече непукизъм. Ти си знаеш, ама това се превръща в някаква кауза, насила я вкарваш в живота си, а по-лошото и в тоя на детето, в,есто да приложиш максимата "ако бързаш - заобиколи".

Секој што зел татарски пасош е одрод на македонскиот народ и не заслужува да гази по оваа македонска земја!

Тема Re:нови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.10.11 10:24



Ти май не знаеш какви проклети същества има сред учителското съсловие!

Дали някой ги е направил такива или са си такива по природа, няма значение, но определено децата не са тези, на които да си го изкарват.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Добре, а какво мислиш за това от днес?нови [re: Kиpo]  
Автор Лaмa ()
Публикувано07.10.11 16:30



Не е лошо, детето да знае, че не е само, че има към кого да се обърне, че и майка му и директора и зам. дир. са на негова страна. Мисля, че Лира е постъпила правилно като цяло. Обаче като четох темата и аз си мислех, че на малката й трябва малко повече непукизъм. Цял живот ще среща психопати и маргинали с неадекватно поведение.





Тема Re: Добре, а какво мислиш за това от днес?нови [re: Лaмa]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано07.10.11 21:13



Бе и тя е чуФствителна , като майка си



Въпреки, че чувствителността на майка и след 40 -те странно се превърна в някакво много "нема 6-5" странно поведение ...диагностицират ме: "Остави я, луда е!"...а нали знаеш, като ти излезе име , че си луд, никой не те закача повече, гледат те странно и бързо се фиксират нещата

бе шегувкам се...ам ас еразмислих, ч еима и нещо вярно



Тема Re: Добре, а какво мислиш за това от днес?нови [re: LlRA..]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано08.10.11 11:40



диагностицират ме: "Остави я, луда е!"...а нали знаеш, като ти излезе име , че си луд, никой не те закача повече, гледат те странно и бързо се фиксират нещата

Никаква шега не е, много добра тактика си е.

Редовно я прилагам, само че никога не крещя, говоря ледено-спокойно и с подбрани думи, никога обидни.
Моята диагноза е "Внимавай с нея, тя е особена"

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от paзбиpaм на 08.10.11 11:41.



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: LlRA..]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано08.10.11 14:05



За съжаление за учители в момента имат желание да се учат хора, които не са много наясно. Вярно е, че нямат стимул.

Аз също се нервирам с идиотии, но гледам да не се меся, защото детето трябва да свиква, че живота е сУрав и кУрав и няма вечно да има покровител.....



Тема Re: Развръзката!нови [re: LlRA..]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано08.10.11 14:08



страхотен край!





Тема Re: Добре, а какво мислиш за това от днес?нови [re: paзбиpaм]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано08.10.11 18:28



За крещене и дума не става:))



На моменти малко и като Кръстника трябва да се докарва тона:))



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: Virgo]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано08.10.11 18:29



Има възрасти, в които обаче е задължително да се усеща крилото! Това гради и самочувствието.



Тема Re: Добре, а какво мислиш за това от днес?нови [re: LlRA..]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано09.10.11 00:48



Абсолютно!

Представих си го.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано09.10.11 21:04



Не мисля, че е правилно поведението на учителката, не е трябвало да изхвърля водата на детето.

Редактирано от Бepeзka! на 10.10.11 19:34.



Тема Re: До кога ще търпим изтерясали и луди даскали?нови [re: Virgo]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано10.10.11 09:48



+1, именно.

Секој што зел татарски пасош е одрод на македонскиот народ и не заслужува да гази по оваа македонска земја!


Тема Re:нови [re: neverojatna]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 11:59



Ох, недейте така да обобщавате. Има най-различни учители. Мъчно ми е, че се формира такова обществено мнение срещу тази професия. Тя никак, ама никак не е лека. Не можете да си представите колко е трудно понякога човек да търси общ език с тийнейджърите. Какво самообладание трябва да имаш, за да не реагираш на провокации от страна на децата и въпреки всичките главоболия да ги обичаш. Изтощително е да си учител. Мисля, че учителите трябва да се пенсионират по-рано.
Ама това няма да го разберат днешните родители на ученици. Те имат само спомените си от училище по онова време. Вече е много различно.



Тема Re:нови [re: Бepeзka!]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано10.10.11 12:45



Закачам се за теб, и вземам повод от думите ти, но въпросите са към всички

:

Защо наричаме 15 - 19 годишните юноши - "деца"?


Да, те са деца на родителите си, така както 50 годишният мъж е дете на 70 годишната си майка, но прави ли ги това неспособни да са отговорни?

Значи не са деца да правят секс, ама да се държат прилично в училище са "деца"?

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Тема Re:нови [re: Бepeзka!]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.10.11 14:23



Темата беше за учителка на деца на 8 години...за тийновете не знам



Иначе ясно е , че има различни учители, но темата беше за тези дето се държат неадекватно и плашат децата

п.с. В момента тази учителка, дето беше изнервена е пусната една седмица в отпуска...нямам инфо защо...не питам.

Редактирано от LlRA.. на 10.10.11 14:26.



Тема Re:нови [re: LlRA..]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 14:36



И аз съм майка на двама ученици. Имали сме и ние не много адекватни учители, затова не мога да взема твърда позиция. Хора - всякакви, както в живота, така и в тази професия.



Тема Re:нови [re: Бepeзka!]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.10.11 16:32



Така е, съгласна съм...но не е зле да се коментират, когато има изцепки и издънки, а не да се неглижира и замазва поведението им. Това ми беше мислата:)





Тема Re: Абе тука май едно мнение не се появи,нови [re: LlRA..]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано10.10.11 21:52



дето да допусне, че може и в детето да е причината. Нещо яко на конформизъм ми намирисва, нали е нашето (на съклубарката) гарджето...

Че има луди даскали за прогонване с камъни - има.
Ама току така бутилка с вода не се хвърля демонстративно в кошчето. Колкото и да е луда даскалицата, убеден съм, че без натрупани предишни провокации не би го го направила просто ей така, щото се била отърколила бутилката и дигнала шум...

Не видях и никаква сверка на часовниците с другите родители да е имало. И никакъв разговор с даскалицата на място, а не по телефона. Не само, че никакъв, ами и демонстративно нежелание за такъв...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re:нови [re: LlRA..]  
Автор World Champ ()
Публикувано10.10.11 22:07



В отпуск, а? Ура!

И дано- нова учителка скоро!!!

Аз наблюдавам и се старая да опозная учителите на детето си много внимателно. В крайна сметка, в приказките "Каквито родителите- такова детето " и " Каквито учителите- такова детето" има много истина. Децата учат нова информация на такава възраст главно чрез observational learning и е напълно налудно да се инструктират децата как да се държат от хора, които нямат и идея как да се държат самите те. Тоест, какъв пример дава тя на малките? Очевидно не много добър. Аз съм за уважението към учителя, но като става въпрос за изтрещял народ, трябва да се взимат светкавични мерки, преди да е пострадало някое дете.

*****
"Hey, my turn to talk!" Jacob Black, "New Moon"


Тема Re: Абе тука май едно мнение не се появи,нови [re: Stefan Pan]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 22:47



А натрупаните нерви от учителката може да са вследствие и на поведението на други ученици. Не е задължително да е само детето на Лира. Просто в този момент не си е сдържала нервите.



Тема Re: Абе тука май едно мнение не се появи,нови [re: Stefan Pan]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано11.10.11 09:48



Случаят е приключен...темата вече не е интересна





Тема Re: Моля, ако модератора прецени да заключи тематанови [re: LlRA..]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано11.10.11 09:53



Нека го направи, защото темата вече не е актуална и случаят е разрешен

...гледам разработки на някакви свободни съчинения, които не касаят случката, която отмина...да не преекспонираме-демек

Благодаря

Редактирано от LlRA.. на 11.10.11 09:54.



Тема Re: Абе тука май едно мнение не се появи,нови [re: LlRA..]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано11.10.11 18:45



Всъщност, като каза, че даскалката проявява садистични наклонности и примитивна отмъстителност, нещата се променят. Та ще е интересно да доразкажеш как се е развила ситуацията.
Колкото и виновно да е детето, не може да настройваш другите деца срещу него, ако си у ред даскал. Колкото и да ти е станало болно от зле разбрана ситуация и погрешни обвинения (ако приемем, че си сгрешила...)

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Абе тука май едно мнение не се появи,нови [re: Stefan Pan]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано11.10.11 20:26



Аз съм разказала всичко по развръзката...просто прочети малко по-нагоре...специален пост съм отделила:)

Абе простотии, мен ако питаш...но трябва да се отреагира навреме...защото аз 2г. все правех компромиси в името на светото училище и светата даскалка и статута и. Е, този път чашата преля.

Детето си е кротко и почтено...обаче между мен и даскалката не се получи енергийна свръзка още от началото

...карай



Тема Re: Абе тука май едно мнение не се появи,нови [re: Stefan Pan]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано11.10.11 20:58



Правят го, бе, Стефане, правят го. Това им е тайното оръжие на недостойните учители. Класната в началното училище също беше настроила децата срещу дъщеря ми. Ситуацията беше следната:след приключване на часовете, дъщеря ми имаше време да обядва в стола и без да се размотава да стигне до стадиона за тренировки по гимнастика. Обаче изведнъж им въвеждат допълнителен час по физическо и детето ми трябва да остане без обяд, за да не закъснее за тренировки. Въпросният допълнителен час се кара в класната стая, защото госпожата беше последна година пред пенсия и я мързеше да ги извежда дори при хубаво време. Аз помолих да освобождават детето ми от този час, за да може да хапне. Все пак я очакват четири часа интензивни тренировки. И какво мислиш? Госпожата в час се изцепила: "Деца, нали няма да пускаме Еди коя си от час? Как така само тя няма да кара този час?!" Естествено децата бяха против това другарчето им да ползва тази привилегия. И я възприеха като враг. Много се вбесих, защото изобщо не е работа на децата в класа да обсъждат този проблем.
Ама то ние бяхме нарочени, защото още от малка щерката не ходеше на платена занималня /тогава още можеше учителите да правят такива/, а ходеше на гимнастика. Ей тая гимнастика й беше като кост в гърлото на класната!



Тема Re: Абе тука май едно мнение не се появи,нови [re: Бepeзka!]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано12.10.11 17:59



Без коментар...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Абе тука май едно мнение не се появи,нови [re: LlRA..]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано12.10.11 18:01



Абе подозирах, че ти си за... ама...



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re:нови [re: Бepeзka!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано12.10.11 18:21



Това не е поведение на нормален човек, който е поел ролята на педагог, възпитател и изобщо ... Учители с комплекси и нерешени психо проблеми - дал Господ. Да не разказвам и аз някои случки (не от началното училище, а по-късно), че съвсем ще стане неприятна за четене темата.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано12.10.11 23:01



Права си, не мисля, че учителят трябва да си избива личните проблеми върху децата....





Тема Re: Абе тука май едно мнение не се появи,нови [re: Бepeзka!]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано12.10.11 23:04



Това е наистина гадно, някак си не е човешко..... Много ми е любопитно как се кара час по физическо в класната стая?.... Тичаш, хвърляш топка, скачаш?.....





Тема Re: Абе тука май едно мнение не се появи,нови [re: neverojatna]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано13.10.11 11:24



Неее. Обикновено измисляше причина да ги накаже /заради това, че са шумни или нещо друго/ и наказанието беше да решават задачи или да пишат диктовки. Това беше часът по "физическо".
Затова смятам, че дори в началното училище децата трябва да си имат отделен учител по физическо, по възможност млад и енергичен.



Тема Re: Абе тука май едно мнение не се появи,нови [re: Бepeзka!]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано13.10.11 12:35



Абе ние в началните класове винаги сме имали отделен учител...ВИФ-аджия-мъж или жена, няма значение...е ако беше мъж па и готин...мале, мале-идола на ученичките

:))...помниш ли:))...цял ден се мота по анцуга си и със свирката на шия

И аз се учудвам какво е това сега , учителката дето им е класна да им преподава и физическо

п.с Ти мани, ами в класа на една нейна приятелка дето учи в друго училище им искали и тетрадка да имат по физическо

Редактирано от LlRA.. на 13.10.11 12:36.



Тема Re: Абе тука май едно мнение не се появи,нови [re: Бepeзka!]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано13.10.11 18:21



Да накаже децата затова, че са деца???? Ами те всички деца са бъбриви и шумни, освен ако не са болни....

Като е решила да работи като учителка, трябва да е наясно.... Наистина би трябвало да има отделен учител по физическо и за малките.



Тема Re: това нищо не енови [re: LlRA..]  
Автор FilerO99 (хитлерист )
Публикувано13.10.11 20:08



До идването на Горбачов нас учителките ни биеха в детските градини и в училище. Боят от родителите вкъщи отделно. Боят с съучениците отделно. И ето ни нас сега след 20-30 години какви сме: сатанисти, хитлеристи, метълисти, убийци на животни и понякога на хора...

Dogs of war, satan's own
Plotting all their sins
Weapons aimed at liberty
My vision - no one wins


Тема Re: това нищо не енови [re: FilerO99]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано13.10.11 20:18



охооооооо, ти пак цъфна


Мен родителите ми не са ме били. Една идиотка в първи клас ме биеше през ръцете, защото пишех с лявата ръка, а трябвало всички да сме еднакви по повелите на БКП.



Тема Re: това нищо не енови [re: neverojatna]  
Автор FilerO99 (хитлерист )
Публикувано13.10.11 20:22



Мен майка ми ми е смилала от бой. Затова и я изгоних от нас. Побойщата в училище и в казармата изобщо не ги коментираме. Резултатът от насилието - аз съм античовек.

Dogs of war, satan's own
Plotting all their sins
Weapons aimed at liberty
My vision - no one wins


Тема Ох, мълчи,нови [re: neverojatna]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано13.10.11 20:38



мълчи! И мен колко са ме перкали за лява ръка

Останаха ми само някои неща, които не ми приляга да върша с дясната - да отключвам, да броя пари, да отвинтвам и завинтвам.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: това нищо не енови [re: FilerO99]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано13.10.11 20:59







Тема Re: Ох, мълчи,нови [re: paзбиpaм]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано13.10.11 21:02



Що рев съм изревала, да не ти разправям. В момента само пиша с дясната, лъжица даже не мога да държа с дясната ръка. Единствена левичарка в родата съм, не можа да ме пречупи оная.... Даже сега, след толкова години, понякога ми е терсене като пиша с дясната, ама ми е твърде късно пак да се уча да пиша. Добре, че на клавиатурата се пише и с двете.





Тема Re: Абе тука май едно мнение не се появи,нови [re: LlRA..]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано14.10.11 19:17



Я дай пак, тетрадка по физическо????





Тема Re: това нищо не енови [re: FilerO99]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано15.10.11 00:02



Защо те биеха в училище и казармата?

Беше дребен, срамежлив или ги дразнеше с нещо? А дали да си човек или античовек, повярвай ми, ти избираш и решаваш.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема хахаханови [re: LlRA..]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано15.10.11 09:13



ми учи си го сама бе како, кой те бие да го записваш на училище? вярно е че даскалите са бая луди, но какво сега, да слагаме табели на входа на училището като на кутиите за цигари ли? "внимание, ходенето на училище може да увреди вашето дете".






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: това е добра идея:))нови [re: zaphod]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано15.10.11 09:59



С тази табела!...кефиш





Тема Re: това нищо не енови [re: paзбиpaм]  
Автор FilerO99 (Античовек )
Публикувано17.10.11 14:45



В казармата побойщата имаха причина, в училище очевидно дразнех някои хора просто така, а някои от побойщата в училището изобщо нямаха причина от другата страна. Твърдо съм античовек.



Dogs of war, satan's own
Plotting all their sins
Weapons aimed at liberty
My vision - no one wins

Тема Re: това нищо не енови [re: neverojatna]  
Автор Дeтpитyc (Всичкотрошачка)
Публикувано18.10.11 10:50



Винаги ми е било интересно, понеже само съм родена по това време, дали родител е можел да направи нещо по въпроса с неправомерния (според него) бой.

И ми е интересно също (по твоя случай) - ако даскалицата беше левичарка, какво щяхме да правим



И аз съм левичарка. Зорлем се научих само да режа с дясната, не помня защо и как, но всичко друго върша с лявата.

Кое педи-хакерче ми смени ника?

Тема Re: това нищо не енови [re: Дeтpитyc]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано18.10.11 19:11



В детската градина имахме една другарка, която си позволяваше да ни бие през лицето много зверски. А мен ме беше заключила в един тъмен склад със стари дюшеци, защото не искам да спя следобед. Била съм на 3-4 години. В резултат на това бях започнала да заеквам. Майка ми и баща ми се оплакали на директорката, и отговорът бил - ами детето ви е виновно, другарката..... е съпруга на полковник, член е на БКП, а вие не сте.... И така.



Досега не съм имала даскалица левичарка, не мога да си представя как щеше да учи уж 'нормалните' деца....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.