Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:48 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: neverojatna]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 11:59



Ох, недейте така да обобщавате. Има най-различни учители. Мъчно ми е, че се формира такова обществено мнение срещу тази професия. Тя никак, ама никак не е лека. Не можете да си представите колко е трудно понякога човек да търси общ език с тийнейджърите. Какво самообладание трябва да имаш, за да не реагираш на провокации от страна на децата и въпреки всичките главоболия да ги обичаш. Изтощително е да си учител. Мисля, че учителите трябва да се пенсионират по-рано.
Ама това няма да го разберат днешните родители на ученици. Те имат само спомените си от училище по онова време. Вече е много различно.



Тема Re:нови [re: Бepeзka!]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано10.10.11 12:45



Закачам се за теб, и вземам повод от думите ти, но въпросите са към всички

:

Защо наричаме 15 - 19 годишните юноши - "деца"?


Да, те са деца на родителите си, така както 50 годишният мъж е дете на 70 годишната си майка, но прави ли ги това неспособни да са отговорни?

Значи не са деца да правят секс, ама да се държат прилично в училище са "деца"?

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Тема Re:нови [re: Бepeзka!]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.10.11 14:23



Темата беше за учителка на деца на 8 години...за тийновете не знам



Иначе ясно е , че има различни учители, но темата беше за тези дето се държат неадекватно и плашат децата

п.с. В момента тази учителка, дето беше изнервена е пусната една седмица в отпуска...нямам инфо защо...не питам.

Редактирано от LlRA.. на 10.10.11 14:26.



Тема Re:нови [re: LlRA..]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 14:36



И аз съм майка на двама ученици. Имали сме и ние не много адекватни учители, затова не мога да взема твърда позиция. Хора - всякакви, както в живота, така и в тази професия.



Тема Re:нови [re: Бepeзka!]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.10.11 16:32



Така е, съгласна съм...но не е зле да се коментират, когато има изцепки и издънки, а не да се неглижира и замазва поведението им. Това ми беше мислата:)





Тема Re: Абе тука май едно мнение не се появи,нови [re: LlRA..]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано10.10.11 21:52



дето да допусне, че може и в детето да е причината. Нещо яко на конформизъм ми намирисва, нали е нашето (на съклубарката) гарджето...

Че има луди даскали за прогонване с камъни - има.
Ама току така бутилка с вода не се хвърля демонстративно в кошчето. Колкото и да е луда даскалицата, убеден съм, че без натрупани предишни провокации не би го го направила просто ей така, щото се била отърколила бутилката и дигнала шум...

Не видях и никаква сверка на часовниците с другите родители да е имало. И никакъв разговор с даскалицата на място, а не по телефона. Не само, че никакъв, ами и демонстративно нежелание за такъв...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re:нови [re: LlRA..]  
Автор World Champ ()
Публикувано10.10.11 22:07



В отпуск, а? Ура!

И дано- нова учителка скоро!!!

Аз наблюдавам и се старая да опозная учителите на детето си много внимателно. В крайна сметка, в приказките "Каквито родителите- такова детето " и " Каквито учителите- такова детето" има много истина. Децата учат нова информация на такава възраст главно чрез observational learning и е напълно налудно да се инструктират децата как да се държат от хора, които нямат и идея как да се държат самите те. Тоест, какъв пример дава тя на малките? Очевидно не много добър. Аз съм за уважението към учителя, но като става въпрос за изтрещял народ, трябва да се взимат светкавични мерки, преди да е пострадало някое дете.

*****
"Hey, my turn to talk!" Jacob Black, "New Moon"


Тема Re: Абе тука май едно мнение не се появи,нови [re: Stefan Pan]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано10.10.11 22:47



А натрупаните нерви от учителката може да са вследствие и на поведението на други ученици. Не е задължително да е само детето на Лира. Просто в този момент не си е сдържала нервите.



Тема Re: Абе тука май едно мнение не се появи,нови [re: Stefan Pan]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано11.10.11 09:48



Случаят е приключен...темата вече не е интересна





Тема Re: Моля, ако модератора прецени да заключи тематанови [re: LlRA..]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано11.10.11 09:53



Нека го направи, защото темата вече не е актуална и случаят е разрешен

...гледам разработки на някакви свободни съчинения, които не касаят случката, която отмина...да не преекспонираме-демек

Благодаря

Редактирано от LlRA.. на 11.10.11 09:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.