Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 24.04.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Хобито на мъжа  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано24.09.11 21:40



Как се отнасяте към него, дразни ли ви?



Тема Re: Хобито на мъжа [re: _belladonna_]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано25.09.11 06:34



Зависи от хобито. На моя мъж работата му е хоби. Понякога ме дразни, защото доста ресурси изтичат натам.


Иначе, като знам аз колко време отделям за моите любими занимания, абсолютно нямам право да се дразня за нечии други любими занимания.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: [re: _belladonna_]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.09.11 12:07



Не, не ме дразни. Може би не ме дразни, защото той не се вманиачава и не стига до крайности?

Иначе и двамата си имаме хобита, с които да се занимаваме в свободното време (което не е чак толкова много с работа на пълен работен ден), но важното е човек да изпитва удоволствие и да разпуска в тези моменти.

По-интересното е колко от пишещите тук имат общо хоби с половинката?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: [re: Bиливap]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано25.09.11 13:42



И нашето време заедно не е много, но явно само за мен е така, защото честите отсъствия от вкъщи(по повод хобито, в това съм убедена) не намаляват, независимо от обстоятелства като болест или друг проблем в семейството. Това разбира се е въпрос на гледна точка и реакцията е индивидуална за всеки човек. Но аз съм си емоционална...



Тема Re: [re: _belladonna_]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.09.11 14:34



Хобито не бива да причинява конфликт, напрежение и проблем в отношенията. Обикновено проблемът с хобито е или че отнема много време, или че е скъпо от финансова гледна точка и това не устройва другия във връзката. Решението (може би) е в открит и спокоен разговор между двамата, където всеки да си изложи гледната точка, чувствата и евентуално да предложи компромисно решение. Но и това невинаги е решение. Имам приятелка, чийто мъж е просто обсебен и прекарва всяка свободна минутка в гаража, където все нещо майстори, кове, реже, споява ... След няколко години мълчание и протести от нейна страна, сега е подала молба за развод, а той все още не разбира какъв е проблема ...
В нашия случай основното му хоби отнема около два часа два пъти седмично след работа, а другото - когато нямаме други планове. Моите нямат постоянни часове, така че сме намерили решение, което ни устройва



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Хобито на мъжа [re: _belladonna_]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано25.09.11 14:46



Моят пък много чете - много. То и аз обичам да чета, но с мярка, а той понякога има периоди, от които аз полудявам. Сега, 7 години след брака, започнах да свиквам и да се разнообразявам както реша с малката

От друга страна, никога не ме е спирал да правя каквото ми е на душа, т.е. моите си шантави занимания, изпълняващи ролята на хоби..Ми така е, трябват компромиси, иначе напрежението расте, а това никому не е нужно.



Тема Re: [re: _belladonna_]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано25.09.11 15:03



Хм, това, което описваш не е добре. Щом хобито на мъжа ти му е приоритет пред здравето на член от семейството... тук вече не говорим за лично пространство и компромиси, а за назряваща дълбока неудовлетвореност от твоя страна. Подозирам, че понякога ти е трудно да се чувстваш щастлива в такава връзка и сигурно си задаваш въпроса на кое място си ти и семейството в списъка му с приоритети.
Поговори с него и му кажи, че се чувстваш пренебрегната. Кажи му, че искаш да прекарвате повече време заедно. Може би да си определите един ден от седмицата, който да си е ваш.



Тема Re: Хобито на мъжа [re: _belladonna_]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано25.09.11 15:27



тц
Уравновесено е времето между хобито и семейството. И с моите хобита е така.



Тема Re: Хобито на мъжа [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано25.09.11 15:57



Каква му е работата на Идиота - ако не е тайна, - че чак и хоби?



Тема Re: Хобито на мъжа [re: _belladonna_]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано25.09.11 16:43



Хоби се предполага, че е нещо, което човек обича да прави. Бих се дразнила от някой, който няма такова. Погледни от друга гледна точка - не отнемай на някого нещо, което обича, защото ще бъде по-нещастен. И хората около него следователно също. А ти си от хората около него.


Въпросът е кое ти е по-важно количеството време прекарано с него или качеството. Може да имаш задълго до себе си затворник, който в мислите си е някъде другаде, или по-кратко физически, но по-дълго морално до себе си свободен човек, който където и да е в мислите си е при теб.


..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 25.09.11 16:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.