Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:34 13.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Работеща майканови [re: LadyMorgana]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано22.09.11 16:25



Ми... аз от моята майка избягах дори не заради кой знае какво извънредно досадно поведение (баща ми беше по-досадният от двамата, но той почина), а просто за да съм свободна и да си подредя къщата и живота, както искам (и доколкото мога). За целта се наложи да изтегля немалък кредит, след като години наред ги молех да ми пригодят за живеене стаята в мазето и не го направиха. Като пари ми излиза доста, но е даже по-добре, че съм съвсем отделно, а не в мазето. Според мен и твоята отвсякъде плаче за отделяне, има къде да живее, предполагам, само не знам дали ще е проблем грижата за детето тогава.


Иначе и от моята майка съм чувала, че я тормозя - но е било, както казах, при скарване.
Вие сте в тази къща ти, брат ти, синът ти и неговото дете, или само тримата с твоето дете? Защото не разбрах кое дете спи и кое играе с котката, не че има значение, де. Две деца с различни родители лесно може да ги гледа един човек и да се редувате.

Редактирано от Mиpa_M на 22.09.11 16:33.



Тема Re: Работеща майка [re: Mиpa_M]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано22.09.11 16:30



моята няма да мога да я изнеса от къщата си - тя се смее, че никога няма да се върне в своята (там е неудобно за нея, няма да има доходи и ще е в по-недобра среда) къща. Подиграва ми се, че ако изляза на квартира няма да ми отстъпи детето (а всъщност сега заема за къщата виси на моята заплата - квартирата ще е глупаво като инвестиция мероприятие, а и не бих понесла детето ми да е далеч от мен!) Та - тегли си Моргана, като си немаш друга работа




Major e longinquo reverentia

Тема Re: + 1, точно това си помислих и аз, [re: LadyMorgana]  
Автор юpaтa ()
Публикувано22.09.11 17:25



от къде ли ?! - те са живели в други времена, нямали са твоите тревоги, които ти си имала на 25г. например - не са мислили за прехраната, за сметките, за бъдещето на децата си - нещата им са били осигурени за добро или лошо или нека го наречем, че енергията им е била канализирана



Тема Re: Работеща майка [re: LadyMorgana]  
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано22.09.11 17:39



И на тебе не ти е лесно...



Тема начин има [re: LadyMorgana]  
Автор юpaтa ()
Публикувано22.09.11 17:53



но е работа върху себе си - пропускаш покрай ушите си нейното мърморене или пък го обръщаш на шега...може да ти каже, че и се подиграваш, а ти съвсем учебедително и казваш, че няма такова нещо, най-вероятно се самосъхраняваш





Тема сега сериозно [re: LadyMorgana]  
Автор юpaтa ()
Публикувано22.09.11 18:20




майка ти се притеснява да не останеш сама, може би защото тя е имала добър брак, не е била сама и сега като е останала само с вас без съпруга си, разбира колко самотен може да бъде човек дори и сред близките си. И на майка ти не е лесно, най вероятно няма да се промени.



Тема Re: Работеща майка [re: LadyMorgana]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано22.09.11 18:35



Най- добрият вариант е разделяне на поколенията, даже и при добри отношения. Помощ- винаги, разбира се, но при запазване на поне малка дистанция като местоживеене... Ала доколкото разбирам, при вас този проблем е решен по друг начин. При този случай, ако този вид "споделяне" пред детето продължи, боя се, че все в един момент ще се наложи да проведете някакъв сериозен разговор, в който да обсъдите ясно претенциите си една към друга.

Подозирам, че майка ти е неудовлетворена от самотата си (имам предвид кончината на баща ти) и от зависимостта си от вас (не знам в каква степен е тя, разбира се), ако е горд човек, но не трябва вашите отношения, и особено тези с внука й, да стават заложник на едно такова неудовлетворение.

Съжалявам, ако съм малко остра. Това е понеже съм доста ревнива към личното си пространство и родителите ми никога не са определяли целите ми, хората с мен, мъжете ми и каквото и да било. Трудно мога и да си представя да бяха го правили, след като вече съм пълнолетна...


Редактирано от PipilotaV. на 22.09.11 19:35.



Тема Re: Начин наистина има [re: LadyMorgana]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано22.09.11 19:28



- връщаш я там, откъдето си я взела, и да се радва на внука си само по празниците и в твое присъствие...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Работеща майка [re: LadyMorgana]  
Автор 3aek (яде уши)
Публикувано22.09.11 20:01



Че за мен работата си е и удоволствие! Какъв пример ще дам на сина ми, ако се откажа от нея, вляза "в норма" и си остана у дома?! Има си работа, има си веселби у дома, има си веселби извън дома и всичко каквото трябва, и детето трябва да знае това.
Когато се прибирам вкъщи, зажадняла за игри с детето, общуването ми с него е 100% радост. Не ми се иска да мисля за него като единственото ми задължение в живота, и двамата трябва да сме пълноценни хора все пак. За таткото важи същото.



Тема Re: Начин наистина има [re: Stefan Pan]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано22.09.11 22:13



не се връща. При нас и е по-хубаво и удобно. Забрави си и остави зад себе си стария си свят!


Major e longinquo reverentia


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.