Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:11 27.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема публичнонови  
Автор indra (macondo)
Публикувано20.09.11 19:05



девойката е приятна азиатка, родена и отраснала в българия. текущият й възлюбен - мускетарски тип с неприятен фалцет и увлечения по мрачна английска поезия и визуални изкуства. изглеждат готина двойка (дори и той, след като човек се абстрахира от претециозния му начин на говорене). в дълбочина нещата са малко по-сложни: той е доста ревнив и доминантен, тя го понася (реплики от сорта на "ами той не ме пусна на партито за рождения ден на Х", от които онемявам защото тя е пълнолетна, по дяволите).
третият е млад художник с трагично битие, благодарение на което май е развил ведър и безкрайно толерантен даоистки подход към живеенето. да говориш с него е уютно и хубаво и някакси чисто.

бързо сближаване на художника и азиатката - вероятно откраднати срещи между курса по фехтовка на титуляра и социалните му кръгове. време за смяна на партньорите. нищо необичайно - хората се събират и разделят. необичаен - поне за мен - се оказа начинът:
момента, който мацката избра, за да уведоми мускетаря, че вече няма да си играят в един пясъчник беше обща среща на цялата компания - около 20-тина човека. още се изчаквахме преди да идем някъде за по питие, когато тя го повика на два метра встрани и започна да говори. той видимо се ядоса, показна агресия срещу невинни кошчета за боклук, разтърсване на художника за раменете и отдалечаване в мрачно страдание. художникът като в небрано лозе хукна да успокоява азиатката, а всички останали се чудехме дали да не изръкопляскаме. той поне прояви здрав разум и двамата си тръгнаха.
на следващия ден мускетарят освен орталъка, орева и фейсбук - то не бяха драматични песни, то не беше суицина поезия, то не бяха мрачни коментари под всички налични снимки на мацката.
изкушението да му пиша да вземе да престане беше доста голямо, но се въздържах - всеки има право на собствения си лош вкус.

изумиха ме няколко неща: поради каква причина някой може да реши да прекратява връзка публично?! та това са отношения между двама и публика не е необходима (освен ако не я е страх и не търси подкрепа, както предположи една приятелка). защо също така е нужно развяването на евентуалната мъка като прани гащи над главата пред около 400 познати и приятели в социалната мрежа? или публичното страдание го превръща в герой, обект на обгрижване и внимание от страна на средно голяма тълпа? и следващите младежи и мацки на тези двамата няма ли силно да се притеснят, ако попаднат на тази история (щото тя още си виси в нета)?
въобще има ли гледна точка, от която всичко това би било приемливо?



Редактирано от indra на 20.09.11 19:07.



Тема Re: публичнонови [re: indra]  
Автор World Champ ()
Публикувано20.09.11 20:29





Страх я е. Това е. Не съм специалист по социалните мрежи и не мога да кажа за това, но аз виждам страх. Е, приятелите са за това, да се подкрепят и да си дават сигурност, нали? Тя явно в момента има нужда от всичките приятели, които може да събере по един или друг начин.

*****
"Hey, my turn to talk!" Jacob Black, "New Moon"

Тема Re: публичнонови [re: indra]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано20.09.11 20:35



А аз си мислех, че съм ненормалник...

------------------------------------------



Тема Re: публичнонови [re: indra]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано20.09.11 21:53



Най-обикновен неуверен комплексар - комбинацията от ревнив и доминантен е ясна.
И внезапно разбунтувала се смотла, търпяла неговата комплексарщина, която все ще си го търси (доминирането на мускетаря).
Няма да изтърпи дълго с художника, след като той самия е готин ведър пич.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема И аз така смятамнови [re: World Champ]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано20.09.11 22:29



Само дето ти вероятно мислиш, че се страхува от самото скъсване, а според мен
момичето се е страхувало от агресивна реакция от страна на този "мускетар". Все пак пред хора не би могъл да й посегне.



Тема Re: И аз така смятамнови [re: Бepeзka!]  
Автор World Champ ()
Публикувано20.09.11 22:37



Не, аз имах точно това предвид, което и ти. Че пред публика го е отнесло кошчето за боклук, а насаме е можела да го отнесе тя. Е, може и обратното да е станало, тоест той да е такъв тип човек, който би реагирал нормално на скъсването насаме, но тя като го е направила на публично място, на него да му е станало многократно по- обидно, и затова да е реагирал по- агресивно отколкото нормално би. Тоест, по реакцията му не можем да сме сигурни, че той би реагирал така и в друга ситуация, например насаме. Само догадки. Но от нейна страна определено изглежда е имало известен страх, иначе малко жени биха пристъпили към публично скъсване. Все пак, така тя изглежда донякъде лошата, като го е изложила пред всички. За да се изложи така, явно е имала солидна доза мотивация.

*****
"Hey, my turn to talk!" Jacob Black, "New Moon"


Тема Re: публичнонови [re: indra]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано21.09.11 07:26



Мхм... Първо, за да се хване девойката с този театрал, очевидно и тя има склонност към преекспониране на чувствата откъм външна изява.

Виж как се изказах като студент по социология, учил от учебника за 10-ти клас по етика! На прост език- очевидно и двамата младежи имат нужда да им се обръща внимание. Такива драма-любови съвсем не се срещат за първи път в нета и ги наблюдаваме и при уж зрели хора. Сега ако ми кажеш и че някой от двойката е водолей, съвсем ще се успокоя. Та, тези хора така си живеят с драми цял живот. Тук-таме въвличат и по някой не толкова драматичен в играта, докато успокоят страстите и се приготвят за нов цирк.

Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 21.09.11 07:39.



Тема тва колко годишни хора?нови [re: indra]  
Автор parvaty (необичайна)
Публикувано21.09.11 10:58



... никак не разбирам това - както и агресията във връзките... аз това лято изтърпях безумието на една прекратена връзка под формата на тормоз във електронен вид... ами - не разбирам и никога няма да разбера защо трябва да превръщаш един спомен грозен и едни бивши отношения нежелани за помнене - имали сте хубави моменти - все едно кой си е тръгнал - подминаваш с достойнство! Да ходиш след човека, да му натякваш и да му подмяташ обиди - било то и виртуално "ходенето" е абсолютна демонстрация на тотална липса на достойнство и елементарно домашно възпитание!

Така смятам аз! Има 3 млрд. мъже и още толкова жени на тази планета - като не си се разбрал с този, може със следващия да се! Не е нужно да вгорчаваш твоя и чуждия Живот само защото не си бил дооценен!



Тема Re: И аз така смятамнови [re: World Champ]  
Автор indra (macondo)
Публикувано21.09.11 11:24



може би си прав/а за страха. въпреки че младежът не изглежда склонен към физическо насилие. всичко е много по-рафинирано - отношението му към нея е като към цвете - о, прекрасна! и т.н. уловката е, че никой не очаква цветето му в някакъв момент на изскочи от вазата и да хукне на парти за рожден ден, затръшвайки вратата зад гърба си.
имам предвид, че той наистина е много мил, но отношението му към нея е като към прекрасна вещ, негова собственост. понякога ми се струва, че й слага девствен пояс преди командировка и гълта ключа.
в този смисъл сякаш - ако нея я е било страх - то страхът е от самото скъсване. и заради нейния страх огромното его на този тип беше подложено на публичен линч, а художникът беше насаден на пачи яйца.
в тези връзки - доминиращ/доминиран - винаги съм смятала, че отговорността е разпределена по равно защото жените позволяват това да им се случва. така че мацката определено не ми изглежда жертва. може и да бъркам, разбира се, де...





Тема Re: публичнонови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор indra (macondo)
Публикувано21.09.11 11:25



нормални няма - казва един приятел психиатър - само непрегледани






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.