Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:59 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Бельото и здравето интимно  
Автор Сарсита ()
Публикувано15.09.11 20:45



Относно прашките и вредата от тяхното постоянно и системно носене във всеки сезон, искам да ви попитам за вашето лично мнение и предпочитания. Доколкото знам, някои жени стигат до гинекологични операции вследствие на постоянно носене на прашки и явно не добра хигиена.
Какво бельо предпочитате и в кои сезони го носите? Материи?

И един материал по въпроса:

Красивото бельо е слабост на всяка жена, то излъчва стил, съблазън и класа. Качествените материи и подходящите модели предпазват от гинекологични проблеми и могат ви спестят много главоболия и тревоги.
Евтиното бельо от синтетични материи може да предизвика някои гинекологични заболявания като дисбактериоза, бактериална вагиноза и кандидоза. Като цяло синтетичното бельо предизвиква раздразнения, сърбежи, зачервяване, дори и алергии. Бременните жени трябва да бъдат особено предпазливи в избора си на бельо, защото са предразположени към инфекции и възпаления. Прекалено тясното бельо освен, че оставя неестетични следи по тялото е и много вредно за здравето.
Редица изследвания в тази насока сочат, че то може да доведе до стерилитет и при двата пола. Негативното въздействие се дължи на нарушеното кръвоснабдяване и възпаленията следствие на некачествените материи. Прашките макар и много актуални и популярни особено сред младите жени могат да предизвикат хемороиди, цистит, гъбички и възпаления на пикочно-половите пътища.
Ако имате оплаквания от хемороиди забравете за прашките и избирайте памучни материи и по-свободни кройки. Боксерките са непрепоръчителни при разширени вени, защото увеличават налягането във варикозните вени и възпрепятстват нормалното кръвоснабдяване. През лятото вида на бельото е особено важно, защото синтетиката в комбинация с високите температури може да предизвика дразнения, възпаления, гъбички и зачервяване. Ефектните прашки и бикини с различни украшения по тях не са подходящи за ежедневието и причиняват неудобство и дискомфорт. При избора си на бельо обръщайте внимание на качеството, естествените материи и практичните модели. Микрофибърното бельо е идеално решение за всеки ден, то не запарва при изпотяване и материята е здрава и издръжлива.




Тема Re: Бельото и здравето интимнонови [re: Сарсита]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано16.09.11 00:37



Имах дълъг период от живота си, в кой бях почитател на прашките. Един ден се събудих и просто ги разкарах от чекмеджето. Сега са прибрани в една кутия, защото може някой ден да ми се прииска да ги обуя пак. Сега ми харесва да нося бикини, по възможност 100 % памук.



Тема Re: Бельото и здравето интимнонови [re: Kapинka]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.09.11 07:46



+1. И не съм забелязала да ми създават проблеми. Друг е въпросът, че ми омръзнаха нещо.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Бельото и здравето интимнонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Дeтpитyc (Всичкотрошачка)
Публикувано16.09.11 09:07



Не понасям нещо да ми се вре в задника, затова не нося прашки. Иначе имах един период от около 2 месеца, когато носех (рядко и помежду другото, но все пак носех) прашки.
Иначе харесвам боксерки и бикини тип детски гащички, но това от статията за разширените вени ми се вижда странно - аз имам ужасни разширени вени за годините си

, а много харесвам боксерки. Гледам бельото ми да не ме стяга прекалено, но зависи и в кои дни от месеца съм - не мога да тръгна с подобие на шорти, когато съм в цикъл, по разбираеми причини.
Предпочитам естествени материи, много ясно, но им гледам и цената. 15 лв за бикини не давам, ако ще да имат златна нишка, а по "качествените" магазини цените са горе-долу такива.
Дантелено бельо почти нямам, освен от тая, твърдата дантела, другата се раздърпва при първото пране.
Хвалят микрофибърното бельо... това, доколкото чух последно, е пак синтетика? Или греша?

***
Ей-това имам предвид, разбираш ли?

Тема Re: Бельото и здравето интимнонови [re: Сарсита]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано16.09.11 11:46



Относно гащите - ако микрофибърните са онези "безшевните", кефят ме. Било боксерки или "бикини".
Прашки не се научих да нося - както каза и Детритус, не може да не се усеща, когато нещо ти влиза в задника, а е общо правило, че не за всички е приятно.



Редактирано от Mиpa_M на 16.09.11 11:48.



Тема Re: Бельото и здравето интимнонови [re: Mиpa_M]  
Автор loverrock ()
Публикувано16.09.11 12:56



Аз пък не мога да нося бикини, само памучни или дантелени прашки.

domino dancing


Тема Re: Бельото и здравето интимнонови [re: Сарсита]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано16.09.11 13:43



прашки нося само в случай, когато ми се струва неестетично да се виждат очертанията на бельо изпод дрехите ми.
това никога не се случва когато съм на работа обаче, защото ми създават дискомфорт и не съм особено работоспособна като се връткам на стола като... да не казвам какво


боксерките също не ме привличат, обичам да ми е обрано колкото може повече, но не чак прашки, както казах:)
синтетиката не ми създава проблеми засега. нито дантелките



Тема Re: Бельото и здравето интимнонови [re: тpънчeтo]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано16.09.11 14:52



прашки нося само в случай, когато ми се струва неестетично да се виждат очертанията на бельо изпод дрехите ми.

Аз за такива случаи съм си набавила копринени бикини, които имат дантела на дупето. Струва ми се подходяща алтернатива на прашките.



Тема Re: Бельото и здравето интимно [re: тpънчeтo]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано16.09.11 16:02



На мен пък грам не ми пука дали се виждат очертания на бельо. За всеки е ясно, че дрехата не е облечена на голо. За мен е проблем само ако очертанията сами по себе си са "компрометиращи" - примерно кюлоти тип на баба ми, черни гащи под бял панталон, скъсано бельо и подобни. Или ако дрехата е толкова прозрачна, че от бельото се виждат не само очертанията на ръбовете.





Тема Re: Бельото и здравето интимно [re: Сарсита]  
Автор 3aek (яде уши)
Публикувано16.09.11 17:08



Плитки сатенени боксерки или полу-боксерки предпочитам. Имам всякакви цветове от тях. Изключително удобни са. Нещо такова:


Прашки рядко, при това само ако са от най-най оскъдните - две лентички и това е. Иначе ми убиват
Микрофибърът е алтернатива за сатена и наистина е удобен за носене.

Редактирано от 3aek на 16.09.11 17:10.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.