Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 02.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Кризисен въпрос!  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано11.09.11 10:10



Как се справяте? Че ние вече трудно успяваме да вържем месеца. Вече почвам да се чудя от къде да режа в семейния бюджет. А уж и двамата сме на възраст дето да сме преживяли "кризите" при социализма и помним и купоните и режимите на тока и т.н.



Тема Re: Кризисен въпрос!нови [re: Kapинka]  
Автор юpaтa ()
Публикувано11.09.11 11:49



уж и двамата сме на възраст дето да сме преживяли "кризите" при ... е значи имате дупка в хазната





Тема Re: Кризисен въпрос!нови [re: юpaтa]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано11.09.11 13:31



Това е повече от ясно! Само дето при онези кризи сме били деца и тези дупки са ги кърпили родителите ни. Просто помним що е то криза и че тогава човек се пристисква.
Уф ....



Тема като цяло [re: Kapинka]  
Автор юpaтa ()
Публикувано11.09.11 14:12



някои хора се стремят към стандарт, който не отговаря на възможностите им - вземат кредит, само щото искат да имат нещо скъпо сега, пък после не могат нито да поддържат скъпата вещ, нито да връщат парите.
Всъщност хората купуваме купища глупости и без да сме теглили кредит





Тема Re: Кризисен въпрос! [re: Kapинka]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано11.09.11 14:13



Пу да му се не види! Ама и жици спряха да изкупуват! Добре че имам един комин от неръждавейка, който тежи цифра кила. Ще го предам на вторични, че си дадох последните 50 стотинки за 1 кафе, а докато взема пари има цяла вечност. Както се пееше в една сръбска песен - "нема паре за цигаре".



------------------------------------------



Тема Re: [re: Kapинka]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано11.09.11 15:47



Ами ето ти няколко идеи ("откраднати" от друг форум), пък няма гаранция, че всички са приложими във всеки случай:

* Купуваш по-евтина марка храна и то не повече, отколкото изяждате (изхвърлянето на храна е голям разход), по-евтини сапуни, и т.н.
* Продаваш колата, започваш да караш колело/да ползваш градски транспорт
* Ограничава се купуването на дрехи и обувки до абсолютния минимум
* Намираш си по-добре платена работа
* Ако имате пораснали деца (над 18), могат да си потърсят работа (почасова, ако са студенти)
* Ако имате къща на село или недвижим имот, който не ползвате пряко - отдавате под наем или продавате
* Ако живеете в голямо жилище, продавате и купувате по-малко или в по-евтин район.

Изобщо правилото е - намаляване на разходите, увеличаване на приходите и умерено харчене



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Кризисен въпрос! [re: Kapинka]  
Автор Kиkc ()
Публикувано11.09.11 15:59



Единственото, което сме орязали е автомобила, тъй като не можем да спастрим за ремонт, и така нямаме разход за бензин

.
Откъм храна не правим икономии, щото не излиза по-евтино после.

При "купонните" времена пари имаше, а липсваха стоки от първа необходимост. За тока се знаеше със сигурност, че след два часа ще дойде.
Сега не знаеш каквои от къде ще Ти дойде



Тема Re: като цяло [re: юpaтa]  
Автор Kиkc ()
Публикувано11.09.11 16:02



Сигурно сме на първо място по LCD, LED, плазми и смартфони на глава от населението в Европа.



Тема Re: Кризисен въпрос! [re: Kapинka]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.09.11 16:39



Просто работя повече. Клиентите се увеличават, но аз не назначавам нови хора, защото не знам кой кога ще плати и дали ще мога да им платя заплатите. Вследствие на това не съм имала по-тежко лято откъм работа, обаче ще оцелеем някак. Карането на колело не го броя за антикризисна мярка, защото го правя за удоволствие, но факт е, че ми спестява около 200 лв. на месец за бензин, пък и още 50-100 за фитнес, например. Освен това съм забелязала, че ако готвя повече и пазарувам по-малко полуфабрикати, харча много по-малко за храна. И както са ти казали, трябва много да се мисли при пазаруването на храни. Лично аз пазарувам почти всеки ден, само каквото ми трябва за деня, защото като напълниш количката с глупости... А, и дрехи си купувам по-малко, пак не заради кризата, а защото не виждам смисъл да си пълня жизненото пространство с парцали.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Чаровнице,нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано11.09.11 17:45



да не стигнеш да положението на Юлия Георгес, тенесистка, Германия, която има големи цици, като твоите, без да е раждала 3 пъти, ама , е бедна, и не може да си купи сутиен, нито с меки, като на Пипи, нито с твърди чашки, и, като тръгне да гони някоя къса топка режисьорът и дава само циците, как се люшкат.
Асо трябва, да съберем по некое и друго леФче за 2-3 сутиена?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.