Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:47 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Случвало ли ви се е продавачка в магазин  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано02.09.11 12:34



...да ви каже, без да я питате: "Тези дрехи са малки номера, не са за Вас"? Все едно си представя, че не мога да се сетя сама.



А случвало ли ви се е следното: разглеждате дрехи и дълго търсите етикета с размера (щото все пак ви е ясно, че тези дрехи може да не са за вас). Накрая продавачката се обажда: "Справихте ли се с цената?".



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано02.09.11 12:50



Първото би ме развеселило, второто- подразнило, убий ме, ако мога да обясня защо.



Орална и анална любов са гнусна содимия и водят към ада, дори и за женени с църковен брак!

Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано02.09.11 13:08



Абе човек! Ти явно мислиш, че светът се върти около теб и затова приемаш някакви неволни изказвания като персонално заяждане с теб.

------------------------------------------



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор World Champ ()
Публикувано02.09.11 13:55



Ха ха ха



На мен лично не ми се е случвало по няколко причини, но много бих искала да ми се случи в някой от малкото дни, в които не ми е принцеско и розово на душата. Тогава сигурно ще оживее, но ще накуцва

*****
"...faster if you took your clothes off. Survival 101." Jacob Black, "Eclipse"

Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано02.09.11 14:28



Ъ?!





Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Kиpo]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано02.09.11 14:29



Първото ме развесели, второто ме стресна. И двете бяха отдавна. Първото беше адресирано и към една приятелка, която се засегна повече от мен.
Сетих се покрай една друга продавачка, която явно не знаеше, че "българските" и "европейските" номера се различават с 6, но е младо момичето, ще се научи.

Редактирано от Mиpa_M на 02.09.11 14:36.



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано02.09.11 15:15



Виж сега, става дума за елементарно възпитание. При положение, че доходите ти зависят от такива като нас, е крайно неадекватно (меко казано) да правиш забележки за външния вид и да разчиташ, че отсреща има доволно количество самоирония... ако изобщо разчиташ на нещо, а не си просто глуповат екземпляр, който се изцепва, без да мисли



***
Ей-това имам предвид, разбираш ли?

Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор loverrock ()
Публикувано02.09.11 15:20



Сигурно съм от малкото жени, които мразят да пазаруват.

domino dancing


Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано02.09.11 15:21



Засега не, слава Богу. Пък уж не гледам лошо обикновено.






Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: loverrock]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано02.09.11 15:23



Ставаме две, но все пак се налага.

Обичам да го правя със списък в ръка или ясна цел в главата и да приключвам във възможно най- съкратени срокове без излишни разтакавания под мотото "дай да поразгледам и тук малко".




Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано02.09.11 16:41



Мен обикновено ме убеждават, че ще мога да се вмъкна в нещо. Понеже имам слаби крака и ръце и не щат да ми повярват, че ще запъна в задника.

Аз предпочитам да ми кажат, ако нещо наистина няма да ми стане, защото и без това мразя да меря. Вярно е, че и без тях мога да се сетя, но не ми пука особено.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано02.09.11 16:57



И аз мразя да меря, но горе-долу преценявам. Не толкова на око, колкото като си знам размерите и меря върху дрехата с педи. В пробна влизам само в краен случай.



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано02.09.11 17:28



ахам, когато заглеждах дрехи за дъщеря ми
предизвикаха искрения ми смях и резонния въпрос 'така ли?'
аз така си питам когато не знам какво точно да отговоря на някоя реплика, класифицирана в собствената ми картотека като простотийка



иначе много често ме убеждават, че нещо щяло да ми стане и ме дразнят.
аз много добре знам дали ще ми стане или не, само понякога не знам точно как ще изглеждам в това нещо... по-точно иска ми се да изглеждам добре и почти съм сигурна, че не е така, но за всеки случай го премервам
а другите неща, за които почти съм сигурна, че ще ми стоят добре, ги грабвам със замах - категорично са възпрепятствани да ми кажат нещо, защото сигурно им изглеждам страшна фурия



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано02.09.11 18:42



По начало не обичам да меря и избирам дрехи за себе си. Налага се, разбира се, но ми е досадно.



Имало е какви ли не случки.

Първо, продавачката да ме убеждава, че дреха ми стои добре, а всъщност изглеждам ужасно с нея. Това най-често.

Другото е като вземе да ми дава себе си за пример и колко прекрасно й стои на нея нещо, взето от магазина.

Не се впрягам каквото и да говорят. Усмихвам се, винаги поздравявам, желая лека работа като тръгвам.

"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Ghanima]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано02.09.11 19:31



Продавачките не са им виновни на дебеланите. Така че автоиронията (при вторите) е задължителна.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: loverrock]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано02.09.11 19:32



Еййй, ако до десет годин не се ожениш, земам та.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: PipilotaV.]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано02.09.11 19:33



Ха сега де.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Stefan Pan]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано02.09.11 20:26



Да, продавачките не са виновни и на ниските, и на твърде високите, и на прекалено слабите, и на тия с кльощавите крайници и големите цици и гъз... Продавчките все не са виновни. Не са виновни и когато влизаш и те гледат на кръв, защото им разваляш рахатЯ.

Мен между другото адски ме дразни да вляза в магазин, да съм само аз клиент в момента и продавачката да си седи на стола и даже да не ме поздрави. Аз винаги съм скачала, като влезе някой в магазина.

***
Ей-това имам предвид, разбираш ли?


Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Ghanima]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано02.09.11 21:05



Да, но работата е там, че жената 100% просто е искала да помогне, а вие възприемате това по някакъв супер кокошкарски и грешен начин. Тя жената да не е ненормална, че да се заяжда с клиентите си? Ти сама спомена, че продавачът си вади хляба от клиентите. В такъв случай, кой ненормален човек ще тръгне да си гони хляба и от какъв зор?! Истината е, че тя е имала добри намерения, а вие си внушавате някакви пълни простотии.

Пък и защо по дяволите всички жени имат комплекс, че са дебели?!

Една жена може да е закръглена и въпреки това да е красива, женствена и оформена. Дори аз лично изобщо не харесвам някакви щеки, по-едрите жени са по-привлекателни, и то не само според мен, а и според всичките ми приятели от мъжки пол.

------------------------------------------



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано03.09.11 01:05



... има хора за които не са никакви дрехи (все пак това не е магазин гигант)... и с цел да не нанасят щети (да не разтягат дрехите от напразно мерене) е редно да им се каже....
Вие не сте ли попадали на гротеската дебелак (чка) напъхал(а) се в дрехи с няколко номера по-малки.. та чак шевовете са разтеглени...? Гадно е..

....Не чета между редовете и затова пиша директно...



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Apxaнгeл]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано03.09.11 05:43



Ахъм, единствената уважителна причина да те предупредят, че дрехата не е за теб, е тази - страх да не я повредиш при опит за пробване.

Ама ние не бяхме изразили намерение да пристъпим към такива опити.

Чак пък гадно и чак пък няколко... Че не е прекрасно, съм съгласна, идиотщина е. В дрехи няколко номера по-малки никой няма да влезе, защото разликата в обиколките между съседни номера е около 3-4 см.



Тема Re: hahaha:)))нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано03.09.11 09:24



Да, но работата е там, че жената 100% просто е искала да помогне, а вие възприемате това по някакъв супер кокошкарски и грешен начин. Тя жената да не е ненормална, че да се заяжда с клиентите си? Ти сама спомена, че продавачът си вади хляба от клиентите. В такъв случай, кой ненормален човек ще тръгне да си гони хляба и от какъв зор?! Истината е, че тя е имала добри намерения, а вие си внушавате някакви пълни простотии

Личи си, че не ходиш по магазините


У нас няма никаква коректност и възпитание сред 90% от продавачките-кляфки нЕкви:))

Гонят си хляба та стои и гледай:))...щото работят с мисълта, че са недооценени принцеси и просто правят компромис със себе си , докато напуснат за да се омъжат за някой "фон"



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано03.09.11 09:51




Мне, но ми е много досадно, когато ми виснат на главата в стремежа си да помогнат. Предпочитам да си разгледам на спокойствие, а ако има някакви въпроси - аз ще се обадя и ще си попитам. Или въпрос - ама сега какво точно търсите, кажете, че да ви помогнем..сякаш винаги човек търси конкретно нещо. Ми аз например понякога купувам спонтанно, не целя, не търся, просто - ако нещо ми грабне окото - купувам си го. Как да им обясниш, че не могат да помогнат, че и се засягат.

Обикновено казвам в началото - "разглеждам, благодаря" и това ми отвоюва известно спокойствие.
Най - наглото, което ми се е случвало е да ме притиснат - ама сега стана ли това нещо, нося ви нов номер, и безцеремонно да ми отвесят завесата, за подаване на следваща закачалка.
Много тъпо, особено, ако си се разцицил и разгащил.



Тема Re: hahaha:)))нови [re: LlRA..]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано03.09.11 10:00



Мдааа, споделям това мнение. Доста често срещано явление е гледката на отегчени Пепеляшки в очакване на принца из някои магазини.






Тема Re:нови [re: Mиpa_M]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано03.09.11 10:01



И двете не ми са се случвали. Но това за различната номерация ... тук си купувам дрехи 36 размер, а от "Ролман" в България си взех 42!

Бях забравила тази подробност за различната номерация, докато оглеждах дрехите. Харесах си една рокля и започнах да търся 36 номер, но най-малкия беше 42, а беше доста вталена и се зачудих как е възможно рокля 42-ри размер да е толкова тясна ... Премерих я и тя взе, че ми пасна като излята. Та така, имам и 42-ри номер в гардероба.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: PipilotaV.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано03.09.11 10:02



Ставаме три значи. И аз правя като теб - излизам с ясна цел и без излишни размотавания



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Apxaнгeл]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано03.09.11 10:02



Продавачът има други задължения и му е забранено да изразява гадно ли му е или не от свръх- габаритната визия на потенциален клиент. Длъжен е да го консултира компетентно, ненатрапчиво и с усмивка. А ако не му харесва, има и други възможности да реализира идеите си за приятна работна среда.






Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: impulce]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано03.09.11 10:03



+1!




Тема Re:нови [re: LlRA..]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано03.09.11 10:08



Това е, защото не работят с удоволствие. Отегчените им физиономии създават неприятно чувство у клиента, който вместо да бъде вежливо посрещнат и евентуално да му се помогне с избора, първо бива премерен от глава до пети за платежоспособност и ако не мине "теста" успешно, не му се и обръща повече внимание.
Забелязала съм, че когато с мъжа ми сме влизали в български магазини за дрехи и обувки, ни се е обръщало нулево внимание до момента, в който не започнем да си обсъждаме нещо на друг език. Тогава изведнъж скачат и се залепят като пиявици


Да не обобщавам за всички, но в повечето случаи е ставало точно така. Което на него му направи (лошо) впечатление.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: hahaha:)))нови [re: LlRA..]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано03.09.11 10:52



Абе брат, не знам, аз пък срещам само някакви готини люде. Преди няколко дни даже влизам в един огромен супермаркет и си взимам само един хляб и продавачката беше някаква много готина, разправяше някакви майтапчета.



Ха-ха, а пък черешката на тортата беше когато преди 1-2 години някъде влязох в банката и си изтеглих последните 7 лева от банковата сметка. Госпожичката, която ме обслужваше нещо леко се усмихваше, ама много ми дреме. Най-добрия ми приятел пък си е теглил 2 лева и няколко стотинки, ама и той е пичага и хич не му гърми от нищо.

------------------------------------------



Тема Колкото хора, толкова желаниянови [re: impulce]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано03.09.11 11:02



Аз пък обичам като меря да ми носят бързо другите номера, защото мразя да се застоявам и така по-бързо си излизам. Най-досадно ми е 50 пъти да се обличам и събличам.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: hahaha:)))нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано03.09.11 11:11



Truдно ще ми се получи да съм ти брат:))



Казах ти, личи си , че не посещаваш често тези заведения



Тема Re: hahaha:)))нови [re: PipilotaV.]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано03.09.11 11:17



Импулсите не са за хора, които се занимават с тази работа...трябват си нерви и възпитание...както и специализирано обучение, което у нас не се прилага.
Навремето работейки по щатско за голяма верига имахме едноседмично обучение за работа с клиенти, преди да те пуснат пред хората-как се работи с деца, с инвалиди, с нервни:)...с депресирани...с мъже

, с работещи или домакини...абе разиграваха се тренинг етюди, малко психология и така по 8 часа на ден обучение...беше много интересно



Тема Re: hahaha:)))нови [re: LlRA..]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано03.09.11 11:25



Кое да не посещавам? Ако не влизам в магазини често, какво ще ям... а, брат?



Знам, че не си ми брат, ама аз така си лафя - на брат и на чичко... и от време на време на човек и на пич.

------------------------------------------



Тема Re: hahaha:)))нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано03.09.11 11:30



Нямах предвид само магазините за хр. стоки...както и да е



Всъщност в тези магазини, като че са най-любезни...в тях има и повече контрол...въпреки, че чат -пат и там има изцепки.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано03.09.11 11:56



Да, така вървят - с разлика 6. На завчерашната продавачка, която иначе си беше нормална и любезна, и казах да ми търси най-малко № 46, като подчертах - по българската номерация, после видях, че са по другата, и и казах да търси направо 42, ако има (което отговаря на "българското" 48), и тя чак тогава се изненада и ме предупреди, че този номер можел да не ми стане (стана ми, за относително еластична блуза ставаше въпрос).



Редактирано от Mиpa_M на 03.09.11 14:42.



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано03.09.11 18:25



aх каква хубава тема
Продавачките в България в голямата си част са отвратителни последният ми опит за пазар беше преди 6г от тогава не виждам смисъл да пазарувам в тук.... да ми вдигат кръвното и да ме ядосват когато съм излязла да се забавлявам.
Ядосани са ми когато искам да премеря друг чифт обувки; обясняват ми как еди коеси е скъпо когато искам да го меря; уфкат когато трябва да ти подадът нещо; дават ти много ценни съвети кое как ще ти стои и кое ще ти стане /без да изискваш тяхният коментар/; гледат те в ръцете и вървят след теб все едно ще откраднеш нещо; зяпат нахално в теб когато носиш нещо по интересно което не са виждали; лигавят се на мъж ми /явно той трябва да държи парите/ и са много изненадани когато аз плащам .... мога да изброявам още но по добре да спра

.

Това е само последната случка:
Харесвам си едно спортно сако и питам дали имат по малки номера от същото. Продавачката ми каза, че това ще ми стане. Аз и казах - няма да ми стане ... тя настоява, че ще ми стане . Ядосана вече го меря пред нея ръкавите ми висят дори пръст не се вижда, прехлупвам го отпред така, че джобовете не се виждат. Казвам и - Ето не ми става сега имате ли по малки други размери? Тя вече ми е обидена и с врътване казва НЕ.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.

Редактирано от Kumiko Yanaka на 03.09.11 18:32.



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано03.09.11 22:28



.. да бре... ясно... аз говорех за тежките случаи :)
Междо другото на абитуриент - експо имах уникалната възможност да гледам как когато някоя дебелана вземе рокля и влезе в пробната продавачките си гризат ноктите и после със страх я оглеждат за скъсани шевове....



....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: PipilotaV.]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано03.09.11 22:31



... бе то ясно... ама не може да оставиш един 220кг. дебелак да седне върху велосипед предназначен за до 140кг. ... Също така не е редно да му дадат да пробва кантар, защото са до 140кг и те.
Знаеш ли... преди няколко години ходихме във Варна на аквапарта и един приятел го отрязаха да не се качва на пързалката... и с право...
Та на продавачоте ще им държат сметка и за съсипаната стока...



....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Apxaнгeл]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано03.09.11 23:01



Ахъм, стават такива неща при борба да облечеш дреха. Аз съвсем наскоро при опит за затваряне скъсах ципа на една чисто нова дънкова рокля, която ми беше възтясна, ама я бях купила вече, де. Веселото е, че ципът не се откъсна от шева, а самият цип даде фира - пластмасовата му част се отдели от платнената.

Защо не купих по-голям номер - щото нямаше. Та може би и тези дебели, които ти си виждал, са имали същия проблем с нямане.

Редактирано от Mиpa_M на 03.09.11 23:05.



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Apxaнгeл]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано03.09.11 23:11



Това е като да си дете и да не те пуснат на въртележката, която гостува в града, защото била за по-малки деца. Случвало ми се е. А най-обидното беше, че бяха пуснали някакъв, вероятно по-малък от мен, обаче дебел. Според майка ми това дете не тежеше по-малко от мен, и аз съответно бях страшно разочарована и възмутена.





Тема Re:нови [re: Mиpa_M]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.09.11 00:20



Еластичните материи подвеждат наистина и тогава и по-малки номера дрехи стават :)

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано04.09.11 07:41



Стават и по-малки; аз за блузи и рокли и без това съм си някъде този номер в момента, но ми направи впечатление, че тя не се чудеше отначало, когато поисках 46(=40), което е по-малък номер, тоест вероятно не знаеше за явлението с различните номера.



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Apxaнгeл]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано04.09.11 08:22



Стой, тук не говорим за коментар "пазя си дъто и работата", ами за забележки тип злобни и "кво ме занимаваш".

Като сте почнали, аз да се изплача - нали съм височка и съм с адски кльощави ръце, обаче нося номера от L и XL категориите. И всичко живо като тръгне да ми дава едни малки номера и да ме убеждава как щяло да ми стане, каква съм слабичка... А аз не мога да си навра задника в дънките например...
Друго, което е дразнещо, когато си купувам дълги панталони и дънки - 99% от изложените ми стигат едва до кокалчето, а продавачката ме убеждава горещо, че така се носело, стои ми добре. Абе, кака, я погледни другите как си навиват половината крачол, щото им е дълъг панталонА/дънките, аз търся нещо, което е поне до средата на обувката, когато съм права, че като седна, отиде до коляното... Не, та не, добре ви стои.

***
Ей-това имам предвид, разбираш ли

Редактирано от Ghanima на 04.09.11 08:23.



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор 3aek (яде уши)
Публикувано04.09.11 11:51



Това не ми се е случвало, но друго ме вбесява - да искам да вляза в някой магазин, а продавачката да е седнала пред него и да пуши цигара

Директно се обръщам и си тръгвам.



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано04.09.11 12:57



... сега вече сме големи... като не ни пуснат... ще си намерим друго забавление... Секса например :)



....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Ghanima]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано04.09.11 12:58



... хахаха даа и такова чудо съм виждал :) Някои наистина прекаляват с глупостите когато продават нещо :)

....Не чета между редовете и затова пиша директно...



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор !Valencia ()
Публикувано04.09.11 23:08



През последните шест-седем години не съм попадала на нелюбезни продавачки, но преди това имам два много фрапиращи случая на, меко казано, нелюбезност.



В единия случай, за който ще стане дума, си търсех чехли- конкретен цвят. Бях проверила на няколко места, но нямаше..., така попаднах в магазина, превърнал се в сцена на моя разказ... Избрах някакви, компромисен вариант, и ги купих- трябваха ми за същата вечер.

Бях тръгнала да се прибирам, когато вниманието ми беше привлечено точно от чехлите, които ми бяха необходими. Стояха на една витрина. Влязох, премерих ги и реших да ги купя... Върнах се в първия магазин и попитах дали могат да ми сменят купените преди малко чехли с друг модел. Можело, казаха продавачките, но нямаха моя номер и да съм отидела в понеделник, когато получавали стока... Отидох в понеделник. Бяха получили стока, но не и модела, от който се интересувах...

По онова време ходех на един курс и пътят ми беше покрай магазина. Два пъти дневно минавах оттам, но не влизах вътре. Усмихвах се на пушещите пред вратата продавачки и продължавах. Когато след две седмици отидох за втори път да проверя дали "моите" чехли са пристигнали и разбрах, че не са, към мен се приближи управителят и попита какъв е проблемът. Отговорих, че няма проблем и обясних ситуацията.

- Вие не разбрахте ли- каза той, - че тези чехли ги няма! Защо е нужно да минавате всеки ден оттук и да дразните продавачките?

"Да дразня продавачките?!?!" Това бяха точните му думи... Почти онемях от изненада...

- И с какво ги дразня? - попитах, след като се съвзех от първоначалния шок.
- С непрекъснатото си минаване оттук- отговори той.

Изумлението ми ставаше все по-голямо... Едвам се сдържах да не се разплача от обида... Нямах желание да му обяснявам защо всеки ден минавам оттам,
нито да го питам дали улицата е частна собственост.

- Знаете ли- казах, - изобщо не държа да ми смените чехлите: мога въобще да не ги нося, мога да ги подаря на някого, мога дори да ги оставя до някой кош, но Вие, току-що, ме изгубихте като клиентка...

Тръгнах си и се разплаках...



Тема Re: Аконови [re: LlRA..]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано05.09.11 00:48



влизаш наборсучена с първа цел да намериш не обувките, които търсиш, а повода да се разсърдиш на продавачката, със сигурност няма как да стане да ти се усмихва. Ако стане, ще е от професионална куртоазия и ти ще си просто един обектец на тренировъчните продавачески умения.


Аз лично предпочитам да съм човек, на който с кеф да помогнат с информация и съвет относно това, което търси. А за да си заслужа това искрено отношение, трябва поне малко да опитам и аз с леко приветливо изражение и тон, като влизам. Това, че днес ми е криво и ядно не е оправдание да се разсърдя на продавачката, като я видя.
Обикновено, след поздрава първата ми реплика е, че искам да разгледам, с което веднага решавам проблема с чуденето дали да се вре в мене с досадно излишно внимание или да ме остави на мира да се ориентирам и след това да попитам това, което ме интересува.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Apxaнгeл]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано05.09.11 00:53




Е ти уби всичко детско.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано05.09.11 00:55





------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Ghanima]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано05.09.11 01:02





Темата става забавна.

Иначе, аз това не мога да разбера. Нали си знаете номерата. Аз знам в букви кво да търся. Знам и за дънки кво да търся. И направо си казвам.

A за фалшивото убеждаване съм съгласен - там вече си заслуважа да погледнеш като чакърест бивол и да попиташ: абе ти будалкаш ли ме?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Ghanima]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано05.09.11 01:18



Това беше малко в стил Ал Бънди, врагът на дебеланите.



Иначе, права си. На мен отдавна не ми се е случвало да влезна и да не станат. Ама аз и рядко влизам.

Освен това, писах на Лирата - процесът е двустранен. Който влиза, той поздравява. И не трябва да си мисли, че освен да му помогне със консултация и съвет в покупката, продавачката е длъжна да попие и насраното му настроение. Добро отношение за добро отношение. Всичко друго е фалш и принуда.

Аз що нямам проблеми с продавачките - щото знам и се водя от тая простичка истина. Никой не ми е длъжен и като ще осъществявам някаква комуникация трябва да положа минимални усилия комуникацията да е поне неутрална, щом не ми е по силите в момента да е приветлива.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: !Valencia]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано05.09.11 08:01



Това за улицата е гениално!

Ужас!



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Stefan Pan]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано05.09.11 08:08



Дрехи с еднакви цифрени номера по един и същ "стандарт" могат да се различават по 2-3 сантиметра. А пък на това с буквите изобщо не мога да му хвана края - там разликите са произволни.





Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: !Valencia]  
Автор World Champ ()
Публикувано05.09.11 10:37



Това е отвратително. Как смее да те разплаква! Трябваше ти да го разплачеш!

Това в БГ е масово обаче, магазинерите да се държат като феодали и да раздават собствено право на околните територии. В магазин не са ми зяли, но един път паркрвам пред една улица в елитен столичен квартал, и както си паркирвам, от два съседни магазина в синхрон излизат две продавачки, едната стара, другата млада, и започват на 2 гласа да ми обясняват, че не мога да паркирвам там, защото там паркира шефа. Аз в началото изобщо не им обърнах никакво внимание, защото нямаше никакви маркировки или указания, а и много ми пука за шефа. Но те започнаха с псувните, ама страшно грозно, а аз бях с моята принцеса, и не исках тя да попада на такова неспоменяемо обкръжение, тъй като тя е принцеса. А и се притесних, че могат нещо да направят на колата, затова си тръгнах. При тръгването си видях на 10 метра от мен полицейска кола вътре с един орган, който с лека насмешка гледаше случката, но явно беше решил, че няма нужда да се намеси. Все пак, не е като да обирам магазина, я!

*****
"...faster if you took your clothes off. Survival 101." Jacob Black, "Eclipse"


Тема Re: Аконови [re: Stefan Pan]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано05.09.11 12:07



Много често отношението към мъже и жени е различно...причини много:))...категорично не влизам намръщена в магазин, защото там отивам, когато съм на кеф и с настроение. Но в почвечет случаи обслужващият персонал е готов тутакси да ти развали мерака:)))
Изключение за настроението правят само хранителните магазини, щото те са най-често посещаваните и не са според настроението, но както казах, там проблемите почти са сведени до нула:))...по обясними причини:))...все пак за сега са най-вървежните





Тема Re: Към пишещите мъже по темата:)нови [re: Mиpa_M]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано05.09.11 12:10



Трябва да имат предвид, че психологията на пазаруването при двата пола е различна...така, че диалог е трудно да се получи по въпроса и да стигнем до единомислие:)))



Отношението и към различните полове е различна...особено с необучения персонал, който и не може да си обясни защо така му се получава

Имам безброй случаи например, когато влизаш и приветливо поздравяваш, обаче отсреща-"Тъпа тишина и скучаещо скръстени ръце"......случаят на продавачката у нас с цигарата, пълните пепелници и пластмасовите чашки пред магазина на персонала, даже и не го коментирам

Редактирано от LlRA.. на 05.09.11 12:19.



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано05.09.11 13:20



Шарен свят.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re:нови [re: !Valencia]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.09.11 13:23



Кажи кой е този магазин, за да изгуби още повече клиенти? Явно не държи особено на доброто обслужване ...

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re:Е удоволствиенови [re: impulce]  
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано05.09.11 15:48





Много тъпо, особено, ако си се разцицил и разгащил.

за нас, мъжете, да гледаме теб или Пипи.

Защото аз съм фен на Пипи!



Редактирано от aqvamarin на 05.09.11 15:53.



Тема Re: Към пишещите мъже по темата:)нови [re: LlRA..]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано05.09.11 16:46



Слава Богу, не съм попадала на подобни магазинерки. Когато съм сама, отбягвам да влизам в магазин, защото любезно започват да ме питат какво ще желая и с какво да ми помогнат и на мен ми става неудобно. Понякога влизам само да погледна.



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано06.09.11 11:43



Да. И двата варианта.




Обикновено, даже винаги, продавачките са девойки на около 20-23 години, не повече.

Тогава им казвам - "О, извинете, тъкмо щях да си купя този тоалет, но от подобен нискокачествен магазин, където персоналът не е на необходимото ниво, не пазарувам."

И си излизам. Тъй де, пазарна икономика, ще си купя от следващия...

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Тема Re: Към пишещите мъже по темата:)нови [re: dama_spatia]  
Автор Дeтpитyc (Всичкотрошачка)
Публикувано06.09.11 14:14



Ами, виж сега, и от другата гледна точка да кажа - магазинът принципно е като галерия за 90% от влизащите, 10 процента идват да търсят нещо конкретно, 5 % купуват нещо. Обаче аз имам редовни случаи, когато хора влизат през 2 дена и питат "има ли нещо ново". Сега, съжалявам, че трябва да обидя всичките "пазаруващи" шопинг-маниачки, обаче чак такава галерия нашият магазин не е. По едно време ми писна на оная работа и започнах да им казва, че: първо се ходи за стока веднъж на 10 дена, второ се ходи, когато се събере оборот за това, трето този оборот се прави, когато се пазарува, а не се влиза с въпрос "има ли нещо ново", така че - за нещо ново нека минат след седмица или две - зависи какво търсят, защото продаваме 3-4 типа стоки, които се зареждат от складове в различни градове. Няма начин да отидеш в един ден за стока в София и във Варна.
Иначе, редовният номер е да идват примерно две седмици през ден и когато най-накрая заредим заветната бъдеща покупка, те не се вясват месец... И нещото свършва, а те се сърдят.

***
Ей-това имам предвид, разбираш ли?


Тема Re: Към пишещите мъже по темата:)нови [re: Дeтpитyc]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано06.09.11 15:06



Ооообаче, тотален фейл от твоя страна.

Със сигурност не си продавачката, която бих искал да имам в магазина си.

Дали си клиентка или си продавачка, като се сърдиш на човека отсреща, само щото си го видял, просто не си за тая работа.

Зареждаме на 2 седмици. Минете пак другата седица.

Това е единственият възможен отговор. Сложих усмивката преди отговора, щото тоя ден може въобще да не ти е до усмивки, но една инициална такава пред репликата е задължителна. С усилие да я задържиш до края, ако ти е по силите.

Значи ако на мен ми отговорят така има два варианта: или сме много добри приятели с продавачката, което прави възможно да си позволи тая нечувана фамилиарност, или продавачката е малоумна, изкопана от дълбокия селски прованс или от някое градско гето...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Към пишещите мъже по темата:)нови [re: Stefan Pan]  
Автор Дeтpитyc (Всичкотрошачка)
Публикувано06.09.11 22:15



Познаваме се с почти всичките. А тези, на които съм имала "неблагоразумието" да кажа подобна приказка, не са купили нищо за 13те (май станаха 14) години, откак е отворен тоя магазин

А го посещават примерно 2-3 пъти на месец.
И, вервай ми, "зареждаме на 2 седмици" изобщо не го възприемат. Все едно им казваме на два дни - след два дена пак идват и питат за същото, "ама да не би случайно да сте отишли за стока вчера". И понеже споменах варианта да не се появят един месец, има и друг вариант за развитие на нещата - стоката струва повече от 1 лев (примерно) и те почват "ама не е точно каквото търсех". А няма начин да не е точно каквото е търсел/а, защото просто само това се внася в България, но не е на примамливата цена от чифт за лев.

Или друго нещо - влиза, гледа стоката и почва "ей, това кой знае на какви пари го взимате, а тука каква надценка слагате". Ми на който не му харесва, да ходи по складовете. Ама складовете под определена обща стойност/бройка/друго мерило продават на цени, дето са по-високи от нашите.

Изобщо, и продавачките са за ебане, и клиентите, но от моя гледна точка клиентите са повече за ебане.

***
Ей-това имам предвид, разбираш ли?

Тема Re: + 1нови [re: Дeтpитyc]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано06.09.11 22:22



Изобщо, и продавачките са за ебане, и клиентите, но от моя гледна точка клиентите са повече за ебане
Абсолютно точно!!!



Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници...

Тема Re: Към пишещите мъже по темата:)нови [re: Дeтpитyc]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано06.09.11 23:00



Нали се сещаш, че това, че си продавачка в един магазин, те прави клиент в друг? Страшно мнение за себе си значи.

А, и между другото - всякакви неща има в живота, ако толкова те дразни разнообразието сред хората, малко чувство за хумор да вкараш ще ти се отрази по-добре...даже ще ти стане забавно и освежаващо това, което сега те дразни и те кара да отговаряш злобно



..rude & not ginger...


Тема Re: Към пишещите мъже по темата:)нови [re: Дeтpитyc]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано07.09.11 00:44



Така да. Но все пак...
Бил съм магазинерка и пак не бих го казал така. Въпреки, че бях кварталния психотерапевт, тоест можеш да си представиш степента на близост.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Poзмapия]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано07.09.11 06:18



В моя случай и двете бяха по-възрастни от мен, тази с цената беше видимо над 50. Тези младичките, като пораснат, ако продължат да бъдат продавачки, най-вероятно ще продължат да се държат така.



Тема Re: Към пишещите мъже по темата:)нови [re: Дeтpитyc]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано07.09.11 06:43



Или друго нещо - влиза, гледа стоката и почва "ей, това кой знае на какви пари го взимате, а тука каква надценка слагате".
Такива, освен да ги гледаш с иронично умиление, друго не можеш да направиш. Те винаги ще са недоволни и ще плюят. Макар че допускам да има известна връзка и ниският доход.
На мен тази пролет обаче ми се случи друго. Купувам си кожено яке за 100 (сто) лева - естествена кожа, но съшита от парчета. Продавачката беше много мила и любезна, обаче няколко пъти каза много любезно, че аз явно имам добри материални възможности, щом си купувам яке за цели сто лева. Първия въпрос какво работя го пропуснах покрай ушите си, но втория път се наложи да отговоря, защото не исках да бъда нелюбезна пък аз. Не ми стана никак приятно.
Поне да си бях взела палто от норка.





Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано07.09.11 14:12



По скоро ми се е случвало обратното... да ми кажат, че дрехите са големи номера и не са за мен...

Нося дрехи 40 номер по българската номерация
За продавачките в България, подкрепям мненията, че повечето са груби, прости и комплексирани. Ами като не им допада работата, да са учили за професори.



Тема Re:Е удоволствиенови [re: aqvamarin]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано09.09.11 11:19




В такъв случай - мисля, че обръщението ти трябва да бъде искрено и лично - към самата нея!



Тема Re: Колкото хора, толкова желаниянови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано09.09.11 11:21




На мен обикновено не ми се налага - знам си мерките, дори добре преценявам на око, понякога не меря, вземам оптимистично един по - малък и песимистично - по - голям размер и си свършвам работата и без да ми нахълтват в пробната.



Тема Аконови [re: Дeтpитyc]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано09.09.11 11:26



някой ми каже подобно нещо за оборота си и дъра - бъра, когато съм влязла в магазина му..това ще е и последното ми влизане там. При това разнообразие на пазара, наличност на много наши и чужди марки, стоки и небивала конкуренция..мнооого грешен подход, много. Особено в сферата на услугите.
Явно сте квартално магазинче, разчитате на постоянен и един и същ поток от хора и затова си позволявате подобно отношение.





Тема Re: Аконови [re: impulce]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано10.09.11 07:09



Що, бе, какво му е лошото на отношението, ако ти обяснят спокойно, че зареждане не се прави толкова често?



Тема Re: Аконови [re: Mиpa_M]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано10.09.11 09:31




второ се ходи, когато се събере оборот за това, трето този оборот се прави, когато се пазарува, а не се влиза с въпрос "има ли нещо ново", - доста неучтиво ми звучи, ако и да е истина.
Никой клиент не е толкова заблуден, ясно е как се прави оборотът и как се зарежда, но ниският оборот е проблем на бизнеса, не на клиента - клиентът избира, не може да му вменяваш вина, или да го държиш толкова фамилиарно отговорен едва ли не.
Аз, например ще се фръцна и няма да пазарувам там - нещата, които купувам са по - скоро кежуал, не са бутикови, много специални, които да ме връзват към определена марка, стока и търговски обект, имам голям избор. Отделно от това - много трудно бих се определила като лоялен клиент - обичам да пробвам нови неща, не се привързвам към марки, по - скоро експериментирам. За всички хора, които са като мен - най - малкото е достатъчно да ме накара да отида и да си купя от другаде. И обратното - внезапна симпатия към обслужващ персонал или място - ще ме провокира да вляза и да си закупя необходимите неща от определено място.



Тема Re: Аконови [re: impulce]  
Автор Дeтpитyc (Всичкотрошачка)
Публикувано10.09.11 13:57



Откъде го вкара тоя нисък оборот, бе, кака? Точно оборотът ми никога не е зависел от тези "клиенти", нито от приятелите им, на които биха направили антиреклама, защото те просто не са купили никога нищо от нас, но ката ден идват, оглеждат, пускат по някоя забележка "Ей, че хубаво, ама скъпо" и си излизат. Елементарното дедуктивно мислене показва, че такива хора няма никога да пазаруват от нас, а само ще си придават важности.
Колкото и да не те кефи, това е положението. Не става дума да отидеш 2 пъти годишно да мериш по чифт обувки и да не купиш нищо в крайна сметка. Става дума за системно посещение и тъпи коментарчета от хора, които си мислят, че са много яки.
Ами да си ходят по магазините за левче.
А, и още нещо, кака. Какъв ти е проблемът с кварталните магазинчета (и не само твой явно)? Аз нямам нищо против тия магазинчета. Само че като вляза в тях, не се правя на клиент с права. Както и когато някой е влизал в моя магазин, съм скачала с усмивка и съм се опитвала да се представя максимално добре, в т.ч. и да не досаждам, когато хората не искат да им досаждам.

***
Ей-това имам предвид, разбираш ли?


Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано13.09.11 18:00



Мда, беше весела случка, един студен зимен ден влизам в малко магазинче за бельо, продавач е плешив чичко на средна възраст. Поисках да видя един сутиен, той вика - тц, малк ще ти е.

А аз бях с дебел пуловер и дебело яке, искрено завидях на окомера му.



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: neverojatna]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано13.09.11 22:29



Оптимист е бил човекът просто.

И мен са ме "мерили" разни продавачки на око за размер на сутиен, обаче няма случай да са познали.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Аз не казах за оборотът ти -нови [re: Дeтpитyc]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано18.09.11 16:42



ти го казваш в писанията си..


По едно време ми писна на оная работа и започнах да им казва, че: първо се ходи за стока веднъж на 10 дена, второ се ходи, когато се събере оборот за това, трето този оборот се прави, когато се пазарува, а не се влиза с въпрос "има ли нещо ново",
Да, има резон, но ако аз бях на твое място може би бих си го помислила, но не и да го кажа гласно на клиентите си..кака!
Положението не зная дали ме кефи или не, аз себе си като потребител познавам добре, нищо ново под слънцето, нито казус дали ме кефи или не, тук сме за дискусия, ако някой се докача на тема не ми пазаруват колкото ми се иска - негов проблем, да захваща друг вид бизнес - не търговия.
Но от гледна точка на потребителят, да, категорично, ако някой като теб ми каже горното - ще ми види портфейла през крив макарон.
А клиентът винаги има право..даже някои казват, че бил Бог!Докато не го научите, ей така ще си седите нискооборотни. Работила съм в сферата на услугите, не е да не знам как може да ти се качи на главата клиент, но...като си се хванал на хорото - ше го играеш, няма как.
Ще си любезен, възпитан, усмихнат, ще отфърчаш, ще клечиш да подаваш обувката и да му я обуеш, ще мислиш промоции, ще плащаш реклама..така е в търговията, кака, не е лесно.
Проблем нямам с кварталните магазини, нито с другите, но, когато някой обслужващ персонал се държи нагло, фамилиарно и ми вменява вина за неуспешния си бизнес - да, просто сменям търговския обект. Защото аз решавам къде и за какво да си дам парите и за да го направя - нещо трябва да ме привлече, а подобни реплики..едва ли да го направят.

Редактирано от impulce на 18.09.11 16:43.



Тема Re: Аз не казах за оборотът ти -нови [re: impulce]  
Автор Дeтpитyc (Всичкотрошачка)
Публикувано18.09.11 18:25



някой обслужващ персонал се държи нагло, фамилиарно и ми вменява
вина за неуспешния си бизнес


Но аз не се държа така и не става дума (да повторя пак, че не разбираш) за неуспешен бизнес.

Нека дам друг пример - край нас живее едно семейство, никой от тях не си е отворил портфейла при нас, обаче ги посрещаме почти с кафенце и курабийки.

Клиентът е прав, но клиентите са твърде малко за сметка на зяпачите и хората, които са решили да разпускат за моя сметка. Израза "каквото посееш..." си го чувала, нали?

Изобщо парите в случая са твърде малка подробност, но нали говорим за търговия (различно е от услуги, извиняай) - търговията се прави за пари. Ако ще си мерим вибраторите - аз съм почти на 25 и съм в тая сфера от 10 години. Мисля, че е въпрос на себеуважение да се научиш, че когато подадеш пръст и ти заръфат ръката, трябва да я отдръпнеш.

И да, знам, че има продавач(к)и направо за ебане, дето не подбират на кого да си показват простотията, ама то това е навсякъде. Но това не значи, че трябва културен човек да козирува на простак-"клиент", само за да изпроси некой лев.

***
Ей-това имам предвид, разбираш ли?


Тема Re: Аз не казах за оборотът ти -нови [re: Дeтpитyc]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано19.09.11 22:09




Еххх...щом като си на 25 и с опит 10 години..сега няма да спорим.
Хайде, наслука с търговията тогава!



Тема Re: Аз не казах за оборотът ти -нови [re: impulce]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано20.09.11 00:35





..rude & not ginger...


Тема Re: Аз не казах за оборотът ти -нови [re: impulce]  
Автор Дeтpитyc (Всичкотрошачка)
Публикувано20.09.11 09:08



Аз не споря, говоря си съвсем спокойно. Ти като си си наумила, че си по-космата, продължавай да спориш със себе си кой е по-добрият начин за епилация



***
Ей-това имам предвид, разбираш ли?

Тема Re:нови [re: Дeтpитyc]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано20.09.11 17:16



В отговор на:

Ако ще си мерим вибраторите - аз съм почти на 25 и съм в тая сфера от 10 години.





В сферата на вибраторите ли си от 10 години? Ей на това му казвам аз опит ... Ама ако си продавачка от 15-годишна, ми звучи странно да не си научила основното правило, а именно: "Клиентът винаги е прав", а продавачите трябва винаги да са усмихнати, вежливи и да помагат на клиента. Работата на продавача не е да събере парите на хората, а да посрещне, обслужи и изпрати клиента. Работата на търговеца е да направи така, че хората да си похарчат парите за неговите стоки или услуги, а с продавачка, която разсъждава като теб

В отговор на:

Клиентът е прав, но клиентите са твърде малко за сметка на зяпачите и хората, които са решили да разпускат за моя сметка.




В отговор на:

Но това не значи, че трябва културен човек да козирува на простак-"клиент", само за да изпроси некой лев.




успешния бизнес няма да е благодарение на нея, а въпреки нея. Ти няма как да знаеш дали човекът Х, който току що е влезнал в магазина ти, идва за да "зяпа" или за да купува директно. Първо "зяпаш", после избираш, мериш, плащаш и си отиваш. За да влезеш директно за да купиш, значи вече си бил там, видял си, харесал си, може би мерил си и си готов да платиш.
На мен ми се е случвало да вляза няколко пъти в един и същ магазин, да гледам една и съща дреха или обувка и да си изляза, несигурна дали да купя продукта или не, защото не съм по импулсивните покупки. Обикновено се връщам и направо го взимам, но не и ако продавачките реагират .... да го кажем неподходящо на предишните ми визити за "зяпане". Клиентите са различни и имат различни начини на пазаруване. Някои се втурват като хали, купуват веднага, тях можеш лесно да ги омаеш и "да им вземеш парите", пък ако ще после да ги е яд, че са купили прибързано. Други пък първо оглеждат, мислят, връщат се, пак мерят, евентуално капарират ... и тогава взимат.
Това са елементарни неща, които дори непродавачи и без 10-годишен опит знаят ... относно търговията.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Дeтpитyc (Всичкотрошачка)
Публикувано20.09.11 17:35



Виливар, или там която си, нали някой все те имитира:

Тук имаше много дълго мнение, но понеже основната ми идея съм я споменала вече няколко пъти в темата - препрочетете, ако искате, постовете ми. Сигурна съм, че няма да ви направи впечатление какво искам да кажа, ако досега не сте схванали, а аз определено не искам да се повтарям отново, нито да се заяждам като Виливар (или която там е) и импулс за две думи. Ако сте го приели лично - еми няма да ви се извинявам. Бях доста културна, учтива и, все пак да си запазя едно изречение от изтрития пост - айде не ми обяснявайте "от гледна точка на клиента" как се прави бизнес.

Редактирано от Дeтpитyc на 20.09.11 17:52.



Тема Re:нови [re: Дeтpитyc]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано20.09.11 18:32



Оригиналът съм, да. Прочетох те внимателно и това ми е впечатлението от постовете ти. Не те познавам, за да си губя времето да се заяждам с теб, просто съм критична спрямо това, което си написала. А ако мислиш, че ти си единствената, която има досег с бизнес и "знае как се прави бизнес" ... ами не си.
Но продължавай, както си знаеш.

Все пак има хора, които са на мнение, различно от твоето относно как трябва да се държи продавач в магазин с клиентите. И да, клиентът е този, който дава парите, от които се формира и твоята заплата, макар че няма нужда да му козируваш, а просто да се държиш възпитано. Между другото, тук съм попадала само веднъж на подобно отношение от страна на продавачка в магазин и подобно мислене като твоето и след оплакване от моя страна към шефа й, въпросната изчезна от магазина, а аз получих писмено извинение и покана отново да ги посетя
Обяснявай ми пак как се прави успешен бизнес с груби продавачки

Иначе това:

В отговор на:

По едно време ми писна на оная работа и започнах да им казва, че: първо се ходи за стока веднъж на 10 дена, второ се ходи, когато се събере оборот за това, трето този оборот се прави, когато се пазарува, а не се влиза с въпрос "има ли нещо ново"




определено би намалило вероятността да похарча и една стотинка в магазина до кръгла нула, независимо дали се казва на мен или на друг клиент в мое присъствие Като те питат "има ли нещо ново", отговаряш с усмивка "не, не сме зареждали нови неща, заповядайте след Х дни", а не се държиш грубо и невъзпитано. Не е трудно, пробвай Ако стоката не е това, което клиентът иска, пожелаваш му успех в търсенето на желания продукт. С усмивка. Ако не му харесва цената, по-добре да си замълчиш. С усмивка. Ако не знаеш как да се отнасяш с по-трудни клиенти с финес и учтивост, определено не си за тази работа (и аз също не бих те наела да продаваш за мен, защото не искам да рискувам да се издъниш в неподходящ момент и да изложиш и мен, и магазина, и бизнеса ми).


Добавка: Ако твоя шеф го устройва твоето поведение, негова си работа, негов си бизнес. :) И не, нищо лично не е към теб, просто така бих реагирала независимо кой го е написал.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Редактирано от Bиливap на 20.09.11 18:35.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Дeтpитyc (Всичкотрошачка)
Публикувано20.09.11 18:59



Не виждам какво си прочела внимателно, след като отново ми цитираш което ти изнася от постовете ми, а останалото премълчаваш. Държа се възпитано, учтиво, мило, културно и всичко друго , което изпонаписахте в тази тема. Културна съм, докато не обидят мен. Тогава ми е наистина през оная работа колко била права клиентката. След културното ми и обосновано обяснение са ми тръшкали врати със 75% стъкло по тях - аз ли да плащам за нова врата, а? Или да гоня патката по улицата, да я заведа до шефа и да му обясня защо вратата е останала без стъкло?
Понеже не си разбрала друго, освен горното, ще ти повторя специално причината за него - лошо отношение към мен. Патките с лошото отношение ги познавам. Знам що за "прави клиентки" са. Със същия успех може да ми обясняваш как да кажа "здрасти, кученце" на бясно псе. Вервай ми.
Ако е непознат човек, много ясно, че ще си меря приказките, ама при положение, че се познаваме много добре и знам какво ги води насам - ще отвърна, щом се опитват да ме правят на идиотка.

Май трябваше да оставя дългия пост, но карай.

***
Ей-това имам предвид, разбираш ли?


Тема Re:нови [re: Дeтpитyc]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано20.09.11 20:47



Е, аз цитирам това, което ми е направило впечатление и с което не съм съгласна.

Ако не търпиш критика, здраве да е. С какво те обиждат, че питат има ли нова стока? Че коментират цените, че са им високи? Че не било това, което търсят? Че трясват вратата на излизане? Това не са неща, за които трябва да хабиш нерви.
И аз съм работила и работя с хора и попадам на всякакви, но никога не съм си позволявала да се държа грубо и да държа такъв тон, какъвто ти си позволяваш в миг на ярост.
Но както и да е, не ми се продължава по темата, написах каквото исках да напиша.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано26.09.11 15:46



след 6 месеца кърмене - да
отговора ми беше, че не търся блузка за мен, а за приятелка (това си беше самата истина) и я помолих да бъде по-учтива и излязох.

Второто не са ми го предлагали, но сме се разправяли за етикетите с материите на някои дрехи. Много се ядосвам, когато за изкуствена материя ми искат пари като за естествена и обикновено си го казвам





Тема Уви, ненови [re: Mиpa_M]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано29.09.11 06:44



Не ми се е случвало до сега, а толкова често имам нужда някой да ме предизвика с подобно безобразие, за да се разтоваря подобаващо от служебното напрежение на неутрална територия.





Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: loverrock]  
Автор Лaмa ()
Публикувано29.09.11 10:18



И аз мразя





Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Apxaнгeл]  
Автор Лaмa ()
Публикувано29.09.11 10:21



Може би си ги е купил, когато са му ставали и след това прогресивно е ял, ял, ял, без да ги съблича. Аз съм сигурна, че така става при много хора.





Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: 3aek]  
Автор Лaмa ()
Публикувано29.09.11 10:31



Ти пък, това е джакпот - няма да те занимава с глупости





Тема Re: Уви, ненови [re: Dolce De Leche]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано29.09.11 10:32



Можеш и сама да си създадеш ситуация.

И аз обожавам да се заяждам, ако е с някой, който безапелационно си го заслужава - толкова е освобождаващо и яко, после съм ухилена едва ли не щастлива.

..rude & not ginger...


Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: neverojatna]  
Автор Лaмa ()
Публикувано29.09.11 10:48



Представи си на дядото в главата какво се е случвало.



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор Лaмa ()
Публикувано29.09.11 11:15



Точно това не, но съм имала "весели" преживявания.

Аз не съм от тези, които обикалят от магазин на магазин, общо взето пазарувам в един-два. На едната верига докато намеря правилния филиал откъм достатъчен простор и готино обслужване, имам архив от случки.

В първия филиал едно симпатично момиченце и тарторката й - към 50тина години до 55 някъде, но много хубава фигура и прическа и се старае да има излъчването на Йода-та в модния свят. Аз в нейните очи - обект за превъзпитание. Няколко пъти ме стрелна с неодобрителен поглед спрямо комбинациите, които правя, но аз - самурай, правя се на невъзмутима. Короната на всичко беше като се ориентирах (измежду няколко неща) към едно яке, което бях пробвала в сиво. Поисках същото в бяло и тя ми го подаде със снизходително повдигната вежда. В крайна сметка казах, че взимам сивото и тя "Ами замълчах си, защото исках да се убедите сама".



Понеже сметнах, че възпитанието ми на тази възраст е приключило, се пренасочих към друг филиал. Там тарторката беше една французойка със силни наклонности към подмазвачество и едно по-младо момиче, което всячески се опитваше да надмине майсторката си. В началото само малко ми лазеха по нервите с вечните си обяснение кое как било и как ми стояло - аз не очичам чак такова внимание. По едно време обаче бях почнала да ходя всеки сезон там и съответно като влизах, имах главно техни дрехи. Особено на французойката очите й светваха на евренца и почваше да ме ухажва още от вратата. То не беше mon petite, не знам си какво... Най ме дразнеше, като се опитваше да ме напъхва в най-гномските размери. Вероятно си мислеше, че ако сметна, че в нейните очи съм много слаба, ще си купя повече неща. Аз й обясних, че дишането ми е хоби, което от време на време се опитвам да практикувам, ама трудна работа...

Сега ходя на трето място, където момичетата са супер и идват само, когато ги викнеш.

В един друг магазин, който обичам, първото ми влизане беше веднага колизия Беше осем без петнайсе и мацката ме строи "Имаш 15 минути да разгледаш всичко, щото затварям" и то едно такова обвинително, все едно съм баси ужасния човек, който ще й попречи да си изяде сандвича навреме. Аз й казах "Това и смятах да направя, ама нещо ми се отщя", ама бях ходила на йога преди това и успях да й се ухиля многокаратово. Тя пък взе, че се усети, че не се е държала съвсем ОК и също ми се усмихна и се сбогува учтиво. Всеки има крив ден, освен това какво по-лошо има да работиш след работно време без пари? Оттогава не ми се е случвало да се държи зле. Не че ме помни, там минават много хора, просто си е такава.





Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Лaмa]  
Автор World Champ ()
Публикувано29.09.11 11:26



Ха ха,

хубав разказ!!!

*****
"Hey, my turn to talk!" Jacob Black, "New Moon"

Тема Re: Уви, ненови [re: Dolce De Leche]  
Автор World Champ ()
Публикувано29.09.11 11:32





Скъпи Dolce De Leche & Doctor Who,

Не само съм напълно съгласна с написаното от вас, но и искам да ви поканя при липса на възможност за посещение в магазин и наритване на продавачка, да заповядате в клуб Психоанализа и Психотерапия. Там троли една личност наречена Вида. Лесно ще я познаете, на челото й е издълбано едно огромно V (for victim), и не мирясва докато не превърне всеки посетител в трол като нея. Каня всички, които са имали лош ден, и не са имали време или възможност да си го изкарат на някоя продавачка, да идат да си го изкарат на Вида!!! She FEEDS on this!!!

*****
"Hey, my turn to talk!" Jacob Black, "New Moon"

Тема Re: Към пишещите мъже по темата:)нови [re: Stefan Pan]  
Автор Лaмa ()
Публикувано29.09.11 11:32



Кварталния психотерапевт, яко.

Аз също съм била (не кварталния психотерапевт, а продавачка) една ваканция и имам много готини спомени оттогава. С клиенти никога не е имало проблеми, само на първия ми работен ден шефката ме насоли пред една жена, понеже бях успяла за нула време да блокирам касата. Жената пък се съжали над мен, подаде ми ръка и каза "Благодаря ви за вашето добро обслужване", така с ударенията

Иначе ми се е случвало хора да не одобряват нещата, ама ми беше все едно, да не съм ги правила аз. Примерно имаше някви много спешъл обувки, супер скъпи, но изглеждаха достойни за Чарли Чаплин да си ги сготви за вечеря. Един клиент ме попита "тези на боклука ли сте ги намерили", а аз вместо да защитя великите обувки, почнах да се превивам от смях.

Пък едни шотландци търсеха портфейли и аз им показах единствените - на Бос. И единия "ама те са на Бос". Аз отвръщам "да, ама логото не се вижда, само малко отвътре". А той "да, ама аз ще знам". "Какво, ще ти пари на задника през джоба ли?" - хиля се, а той "аха, как позна". Какво да ги правиш, като са по рождение срещу естаблишмънта и капитализма Шефките винаги в такива моменти са точно зад гърба ти, но тя за щастие само ме похвали, че говоря добре английски и каза, че не е разбрала всичко, а аз вече се бях запретнала за ново конско.

И други такива... А, имаше един, който искаше кецове с английското знаме, тогава имаше световно,а аз му "обясних", че това е швейцарското За щастие той проведе анкета и никой в магазина не знаеше, та аз не излязох единствена невежа

Редактирано от Лaмa на 29.09.11 11:37.



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Лaмa]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано29.09.11 22:03



Абе не знам какво се е случвало, не съм чак толкова надарена, 75С нося, ама....





Тема А, не!нови [re: Doctor Who]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано30.09.11 04:45



Аз никога не посягам първа. Опитвам се да го раздавам пацифистка.

Обаче ако съм предизвикана умишлено, нямам никакви скрупули и освобождавам напрежението до състоянието "едва ли не щастлива".



Тема Re: Аз не казах за оборотът ти -нови [re: Дeтpитyc]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано30.09.11 10:52








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.