Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:06 02.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Аз не казах за оборотът ти - [re: Дeтpитyc]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано18.09.11 16:42



ти го казваш в писанията си..


По едно време ми писна на оная работа и започнах да им казва, че: първо се ходи за стока веднъж на 10 дена, второ се ходи, когато се събере оборот за това, трето този оборот се прави, когато се пазарува, а не се влиза с въпрос "има ли нещо ново",
Да, има резон, но ако аз бях на твое място може би бих си го помислила, но не и да го кажа гласно на клиентите си..кака!
Положението не зная дали ме кефи или не, аз себе си като потребител познавам добре, нищо ново под слънцето, нито казус дали ме кефи или не, тук сме за дискусия, ако някой се докача на тема не ми пазаруват колкото ми се иска - негов проблем, да захваща друг вид бизнес - не търговия.
Но от гледна точка на потребителят, да, категорично, ако някой като теб ми каже горното - ще ми види портфейла през крив макарон.
А клиентът винаги има право..даже някои казват, че бил Бог!Докато не го научите, ей така ще си седите нискооборотни. Работила съм в сферата на услугите, не е да не знам как може да ти се качи на главата клиент, но...като си се хванал на хорото - ше го играеш, няма как.
Ще си любезен, възпитан, усмихнат, ще отфърчаш, ще клечиш да подаваш обувката и да му я обуеш, ще мислиш промоции, ще плащаш реклама..така е в търговията, кака, не е лесно.
Проблем нямам с кварталните магазини, нито с другите, но, когато някой обслужващ персонал се държи нагло, фамилиарно и ми вменява вина за неуспешния си бизнес - да, просто сменям търговския обект. Защото аз решавам къде и за какво да си дам парите и за да го направя - нещо трябва да ме привлече, а подобни реплики..едва ли да го направят.

Редактирано от impulce на 18.09.11 16:43.



Тема Re: Аз не казах за оборотът ти - [re: impulce]  
Автор Дeтpитyc (Всичкотрошачка)
Публикувано18.09.11 18:25



някой обслужващ персонал се държи нагло, фамилиарно и ми вменява
вина за неуспешния си бизнес


Но аз не се държа така и не става дума (да повторя пак, че не разбираш) за неуспешен бизнес.

Нека дам друг пример - край нас живее едно семейство, никой от тях не си е отворил портфейла при нас, обаче ги посрещаме почти с кафенце и курабийки.

Клиентът е прав, но клиентите са твърде малко за сметка на зяпачите и хората, които са решили да разпускат за моя сметка. Израза "каквото посееш..." си го чувала, нали?

Изобщо парите в случая са твърде малка подробност, но нали говорим за търговия (различно е от услуги, извиняай) - търговията се прави за пари. Ако ще си мерим вибраторите - аз съм почти на 25 и съм в тая сфера от 10 години. Мисля, че е въпрос на себеуважение да се научиш, че когато подадеш пръст и ти заръфат ръката, трябва да я отдръпнеш.

И да, знам, че има продавач(к)и направо за ебане, дето не подбират на кого да си показват простотията, ама то това е навсякъде. Но това не значи, че трябва културен човек да козирува на простак-"клиент", само за да изпроси некой лев.

***
Ей-това имам предвид, разбираш ли?


Тема Re: Аз не казах за оборотът ти - [re: Дeтpитyc]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано19.09.11 22:09




Еххх...щом като си на 25 и с опит 10 години..сега няма да спорим.
Хайде, наслука с търговията тогава!



Тема Re: Аз не казах за оборотът ти - [re: impulce]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано20.09.11 00:35





..rude & not ginger...


Тема Re: Аз не казах за оборотът ти - [re: impulce]  
Автор Дeтpитyc (Всичкотрошачка)
Публикувано20.09.11 09:08



Аз не споря, говоря си съвсем спокойно. Ти като си си наумила, че си по-космата, продължавай да спориш със себе си кой е по-добрият начин за епилация



***
Ей-това имам предвид, разбираш ли?

Тема Re: [re: Дeтpитyc]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано20.09.11 17:16



В отговор на:

Ако ще си мерим вибраторите - аз съм почти на 25 и съм в тая сфера от 10 години.





В сферата на вибраторите ли си от 10 години? Ей на това му казвам аз опит ... Ама ако си продавачка от 15-годишна, ми звучи странно да не си научила основното правило, а именно: "Клиентът винаги е прав", а продавачите трябва винаги да са усмихнати, вежливи и да помагат на клиента. Работата на продавача не е да събере парите на хората, а да посрещне, обслужи и изпрати клиента. Работата на търговеца е да направи така, че хората да си похарчат парите за неговите стоки или услуги, а с продавачка, която разсъждава като теб

В отговор на:

Клиентът е прав, но клиентите са твърде малко за сметка на зяпачите и хората, които са решили да разпускат за моя сметка.




В отговор на:

Но това не значи, че трябва културен човек да козирува на простак-"клиент", само за да изпроси некой лев.




успешния бизнес няма да е благодарение на нея, а въпреки нея. Ти няма как да знаеш дали човекът Х, който току що е влезнал в магазина ти, идва за да "зяпа" или за да купува директно. Първо "зяпаш", после избираш, мериш, плащаш и си отиваш. За да влезеш директно за да купиш, значи вече си бил там, видял си, харесал си, може би мерил си и си готов да платиш.
На мен ми се е случвало да вляза няколко пъти в един и същ магазин, да гледам една и съща дреха или обувка и да си изляза, несигурна дали да купя продукта или не, защото не съм по импулсивните покупки. Обикновено се връщам и направо го взимам, но не и ако продавачките реагират .... да го кажем неподходящо на предишните ми визити за "зяпане". Клиентите са различни и имат различни начини на пазаруване. Някои се втурват като хали, купуват веднага, тях можеш лесно да ги омаеш и "да им вземеш парите", пък ако ще после да ги е яд, че са купили прибързано. Други пък първо оглеждат, мислят, връщат се, пак мерят, евентуално капарират ... и тогава взимат.
Това са елементарни неща, които дори непродавачи и без 10-годишен опит знаят ... относно търговията.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: [re: Bиливap]  
Автор Дeтpитyc (Всичкотрошачка)
Публикувано20.09.11 17:35



Виливар, или там която си, нали някой все те имитира:

Тук имаше много дълго мнение, но понеже основната ми идея съм я споменала вече няколко пъти в темата - препрочетете, ако искате, постовете ми. Сигурна съм, че няма да ви направи впечатление какво искам да кажа, ако досега не сте схванали, а аз определено не искам да се повтарям отново, нито да се заяждам като Виливар (или която там е) и импулс за две думи. Ако сте го приели лично - еми няма да ви се извинявам. Бях доста културна, учтива и, все пак да си запазя едно изречение от изтрития пост - айде не ми обяснявайте "от гледна точка на клиента" как се прави бизнес.

Редактирано от Дeтpитyc на 20.09.11 17:52.



Тема Re: [re: Дeтpитyc]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано20.09.11 18:32



Оригиналът съм, да. Прочетох те внимателно и това ми е впечатлението от постовете ти. Не те познавам, за да си губя времето да се заяждам с теб, просто съм критична спрямо това, което си написала. А ако мислиш, че ти си единствената, която има досег с бизнес и "знае как се прави бизнес" ... ами не си.
Но продължавай, както си знаеш.

Все пак има хора, които са на мнение, различно от твоето относно как трябва да се държи продавач в магазин с клиентите. И да, клиентът е този, който дава парите, от които се формира и твоята заплата, макар че няма нужда да му козируваш, а просто да се държиш възпитано. Между другото, тук съм попадала само веднъж на подобно отношение от страна на продавачка в магазин и подобно мислене като твоето и след оплакване от моя страна към шефа й, въпросната изчезна от магазина, а аз получих писмено извинение и покана отново да ги посетя
Обяснявай ми пак как се прави успешен бизнес с груби продавачки

Иначе това:

В отговор на:

По едно време ми писна на оная работа и започнах да им казва, че: първо се ходи за стока веднъж на 10 дена, второ се ходи, когато се събере оборот за това, трето този оборот се прави, когато се пазарува, а не се влиза с въпрос "има ли нещо ново"




определено би намалило вероятността да похарча и една стотинка в магазина до кръгла нула, независимо дали се казва на мен или на друг клиент в мое присъствие Като те питат "има ли нещо ново", отговаряш с усмивка "не, не сме зареждали нови неща, заповядайте след Х дни", а не се държиш грубо и невъзпитано. Не е трудно, пробвай Ако стоката не е това, което клиентът иска, пожелаваш му успех в търсенето на желания продукт. С усмивка. Ако не му харесва цената, по-добре да си замълчиш. С усмивка. Ако не знаеш как да се отнасяш с по-трудни клиенти с финес и учтивост, определено не си за тази работа (и аз също не бих те наела да продаваш за мен, защото не искам да рискувам да се издъниш в неподходящ момент и да изложиш и мен, и магазина, и бизнеса ми).


Добавка: Ако твоя шеф го устройва твоето поведение, негова си работа, негов си бизнес. :) И не, нищо лично не е към теб, просто така бих реагирала независимо кой го е написал.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Редактирано от Bиливap на 20.09.11 18:35.



Тема Re: [re: Bиливap]  
Автор Дeтpитyc (Всичкотрошачка)
Публикувано20.09.11 18:59



Не виждам какво си прочела внимателно, след като отново ми цитираш което ти изнася от постовете ми, а останалото премълчаваш. Държа се възпитано, учтиво, мило, културно и всичко друго , което изпонаписахте в тази тема. Културна съм, докато не обидят мен. Тогава ми е наистина през оная работа колко била права клиентката. След културното ми и обосновано обяснение са ми тръшкали врати със 75% стъкло по тях - аз ли да плащам за нова врата, а? Или да гоня патката по улицата, да я заведа до шефа и да му обясня защо вратата е останала без стъкло?
Понеже не си разбрала друго, освен горното, ще ти повторя специално причината за него - лошо отношение към мен. Патките с лошото отношение ги познавам. Знам що за "прави клиентки" са. Със същия успех може да ми обясняваш как да кажа "здрасти, кученце" на бясно псе. Вервай ми.
Ако е непознат човек, много ясно, че ще си меря приказките, ама при положение, че се познаваме много добре и знам какво ги води насам - ще отвърна, щом се опитват да ме правят на идиотка.

Май трябваше да оставя дългия пост, но карай.

***
Ей-това имам предвид, разбираш ли?


Тема Re: [re: Дeтpитyc]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано20.09.11 20:47



Е, аз цитирам това, което ми е направило впечатление и с което не съм съгласна.

Ако не търпиш критика, здраве да е. С какво те обиждат, че питат има ли нова стока? Че коментират цените, че са им високи? Че не било това, което търсят? Че трясват вратата на излизане? Това не са неща, за които трябва да хабиш нерви.
И аз съм работила и работя с хора и попадам на всякакви, но никога не съм си позволявала да се държа грубо и да държа такъв тон, какъвто ти си позволяваш в миг на ярост.
Но както и да е, не ми се продължава по темата, написах каквото исках да напиша.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.