Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:17 02.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re:Е удоволствие [re: impulce]  
Автор aqvamarin (син кит)
Публикувано05.09.11 15:48





Много тъпо, особено, ако си се разцицил и разгащил.

за нас, мъжете, да гледаме теб или Пипи.

Защото аз съм фен на Пипи!



Редактирано от aqvamarin на 05.09.11 15:53.



Тема Re: Към пишещите мъже по темата:) [re: LlRA..]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано05.09.11 16:46



Слава Богу, не съм попадала на подобни магазинерки. Когато съм сама, отбягвам да влизам в магазин, защото любезно започват да ме питат какво ще желая и с какво да ми помогнат и на мен ми става неудобно. Понякога влизам само да погледна.



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазин [re: Mиpa_M]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано06.09.11 11:43



Да. И двата варианта.




Обикновено, даже винаги, продавачките са девойки на около 20-23 години, не повече.

Тогава им казвам - "О, извинете, тъкмо щях да си купя този тоалет, но от подобен нискокачествен магазин, където персоналът не е на необходимото ниво, не пазарувам."

И си излизам. Тъй де, пазарна икономика, ще си купя от следващия...

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Тема Re: Към пишещите мъже по темата:) [re: dama_spatia]  
Автор Дeтpитyc (Всичкотрошачка)
Публикувано06.09.11 14:14



Ами, виж сега, и от другата гледна точка да кажа - магазинът принципно е като галерия за 90% от влизащите, 10 процента идват да търсят нещо конкретно, 5 % купуват нещо. Обаче аз имам редовни случаи, когато хора влизат през 2 дена и питат "има ли нещо ново". Сега, съжалявам, че трябва да обидя всичките "пазаруващи" шопинг-маниачки, обаче чак такава галерия нашият магазин не е. По едно време ми писна на оная работа и започнах да им казва, че: първо се ходи за стока веднъж на 10 дена, второ се ходи, когато се събере оборот за това, трето този оборот се прави, когато се пазарува, а не се влиза с въпрос "има ли нещо ново", така че - за нещо ново нека минат след седмица или две - зависи какво търсят, защото продаваме 3-4 типа стоки, които се зареждат от складове в различни градове. Няма начин да отидеш в един ден за стока в София и във Варна.
Иначе, редовният номер е да идват примерно две седмици през ден и когато най-накрая заредим заветната бъдеща покупка, те не се вясват месец... И нещото свършва, а те се сърдят.

***
Ей-това имам предвид, разбираш ли?


Тема Re: Към пишещите мъже по темата:) [re: Дeтpитyc]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано06.09.11 15:06



Ооообаче, тотален фейл от твоя страна.

Със сигурност не си продавачката, която бих искал да имам в магазина си.

Дали си клиентка или си продавачка, като се сърдиш на човека отсреща, само щото си го видял, просто не си за тая работа.

Зареждаме на 2 седмици. Минете пак другата седица.

Това е единственият възможен отговор. Сложих усмивката преди отговора, щото тоя ден може въобще да не ти е до усмивки, но една инициална такава пред репликата е задължителна. С усилие да я задържиш до края, ако ти е по силите.

Значи ако на мен ми отговорят така има два варианта: или сме много добри приятели с продавачката, което прави възможно да си позволи тая нечувана фамилиарност, или продавачката е малоумна, изкопана от дълбокия селски прованс или от някое градско гето...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Към пишещите мъже по темата:) [re: Stefan Pan]  
Автор Дeтpитyc (Всичкотрошачка)
Публикувано06.09.11 22:15



Познаваме се с почти всичките. А тези, на които съм имала "неблагоразумието" да кажа подобна приказка, не са купили нищо за 13те (май станаха 14) години, откак е отворен тоя магазин

А го посещават примерно 2-3 пъти на месец.
И, вервай ми, "зареждаме на 2 седмици" изобщо не го възприемат. Все едно им казваме на два дни - след два дена пак идват и питат за същото, "ама да не би случайно да сте отишли за стока вчера". И понеже споменах варианта да не се появят един месец, има и друг вариант за развитие на нещата - стоката струва повече от 1 лев (примерно) и те почват "ама не е точно каквото търсех". А няма начин да не е точно каквото е търсел/а, защото просто само това се внася в България, но не е на примамливата цена от чифт за лев.

Или друго нещо - влиза, гледа стоката и почва "ей, това кой знае на какви пари го взимате, а тука каква надценка слагате". Ми на който не му харесва, да ходи по складовете. Ама складовете под определена обща стойност/бройка/друго мерило продават на цени, дето са по-високи от нашите.

Изобщо, и продавачките са за ебане, и клиентите, но от моя гледна точка клиентите са повече за ебане.

***
Ей-това имам предвид, разбираш ли?

Тема Re: + 1 [re: Дeтpитyc]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано06.09.11 22:22



Изобщо, и продавачките са за ебане, и клиентите, но от моя гледна точка клиентите са повече за ебане
Абсолютно точно!!!



Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници...

Тема Re: Към пишещите мъже по темата:) [re: Дeтpитyc]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано06.09.11 23:00



Нали се сещаш, че това, че си продавачка в един магазин, те прави клиент в друг? Страшно мнение за себе си значи.

А, и между другото - всякакви неща има в живота, ако толкова те дразни разнообразието сред хората, малко чувство за хумор да вкараш ще ти се отрази по-добре...даже ще ти стане забавно и освежаващо това, което сега те дразни и те кара да отговаряш злобно



..rude & not ginger...


Тема Re: Към пишещите мъже по темата:) [re: Дeтpитyc]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано07.09.11 00:44



Така да. Но все пак...
Бил съм магазинерка и пак не бих го казал така. Въпреки, че бях кварталния психотерапевт, тоест можеш да си представиш степента на близост.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазин [re: Poзмapия]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано07.09.11 06:18



В моя случай и двете бяха по-възрастни от мен, тази с цената беше видимо над 50. Тези младичките, като пораснат, ако продължат да бъдат продавачки, най-вероятно ще продължат да се държат така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.