Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:49 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Apxaнгeл]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано03.09.11 05:43



Ахъм, единствената уважителна причина да те предупредят, че дрехата не е за теб, е тази - страх да не я повредиш при опит за пробване.

Ама ние не бяхме изразили намерение да пристъпим към такива опити.

Чак пък гадно и чак пък няколко... Че не е прекрасно, съм съгласна, идиотщина е. В дрехи няколко номера по-малки никой няма да влезе, защото разликата в обиколките между съседни номера е около 3-4 см.



Тема Re: hahaha:)))нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано03.09.11 09:24



Да, но работата е там, че жената 100% просто е искала да помогне, а вие възприемате това по някакъв супер кокошкарски и грешен начин. Тя жената да не е ненормална, че да се заяжда с клиентите си? Ти сама спомена, че продавачът си вади хляба от клиентите. В такъв случай, кой ненормален човек ще тръгне да си гони хляба и от какъв зор?! Истината е, че тя е имала добри намерения, а вие си внушавате някакви пълни простотии

Личи си, че не ходиш по магазините


У нас няма никаква коректност и възпитание сред 90% от продавачките-кляфки нЕкви:))

Гонят си хляба та стои и гледай:))...щото работят с мисълта, че са недооценени принцеси и просто правят компромис със себе си , докато напуснат за да се омъжат за някой "фон"



Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Mиpa_M]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано03.09.11 09:51




Мне, но ми е много досадно, когато ми виснат на главата в стремежа си да помогнат. Предпочитам да си разгледам на спокойствие, а ако има някакви въпроси - аз ще се обадя и ще си попитам. Или въпрос - ама сега какво точно търсите, кажете, че да ви помогнем..сякаш винаги човек търси конкретно нещо. Ми аз например понякога купувам спонтанно, не целя, не търся, просто - ако нещо ми грабне окото - купувам си го. Как да им обясниш, че не могат да помогнат, че и се засягат.

Обикновено казвам в началото - "разглеждам, благодаря" и това ми отвоюва известно спокойствие.
Най - наглото, което ми се е случвало е да ме притиснат - ама сега стана ли това нещо, нося ви нов номер, и безцеремонно да ми отвесят завесата, за подаване на следваща закачалка.
Много тъпо, особено, ако си се разцицил и разгащил.



Тема Re: hahaha:)))нови [re: LlRA..]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано03.09.11 10:00



Мдааа, споделям това мнение. Доста често срещано явление е гледката на отегчени Пепеляшки в очакване на принца из някои магазини.






Тема Re:нови [re: Mиpa_M]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано03.09.11 10:01



И двете не ми са се случвали. Но това за различната номерация ... тук си купувам дрехи 36 размер, а от "Ролман" в България си взех 42!

Бях забравила тази подробност за различната номерация, докато оглеждах дрехите. Харесах си една рокля и започнах да търся 36 номер, но най-малкия беше 42, а беше доста вталена и се зачудих как е възможно рокля 42-ри размер да е толкова тясна ... Премерих я и тя взе, че ми пасна като излята. Та така, имам и 42-ри номер в гардероба.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: PipilotaV.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано03.09.11 10:02



Ставаме три значи. И аз правя като теб - излизам с ясна цел и без излишни размотавания



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: Apxaнгeл]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано03.09.11 10:02



Продавачът има други задължения и му е забранено да изразява гадно ли му е или не от свръх- габаритната визия на потенциален клиент. Длъжен е да го консултира компетентно, ненатрапчиво и с усмивка. А ако не му харесва, има и други възможности да реализира идеите си за приятна работна среда.






Тема Re: Случвало ли ви се е продавачка в магазиннови [re: impulce]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано03.09.11 10:03



+1!




Тема Re:нови [re: LlRA..]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано03.09.11 10:08



Това е, защото не работят с удоволствие. Отегчените им физиономии създават неприятно чувство у клиента, който вместо да бъде вежливо посрещнат и евентуално да му се помогне с избора, първо бива премерен от глава до пети за платежоспособност и ако не мине "теста" успешно, не му се и обръща повече внимание.
Забелязала съм, че когато с мъжа ми сме влизали в български магазини за дрехи и обувки, ни се е обръщало нулево внимание до момента, в който не започнем да си обсъждаме нещо на друг език. Тогава изведнъж скачат и се залепят като пиявици


Да не обобщавам за всички, но в повечето случаи е ставало точно така. Което на него му направи (лошо) впечатление.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: hahaha:)))нови [re: LlRA..]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано03.09.11 10:52



Абе брат, не знам, аз пък срещам само някакви готини люде. Преди няколко дни даже влизам в един огромен супермаркет и си взимам само един хляб и продавачката беше някаква много готина, разправяше някакви майтапчета.



Ха-ха, а пък черешката на тортата беше когато преди 1-2 години някъде влязох в банката и си изтеглих последните 7 лева от банковата сметка. Госпожичката, която ме обслужваше нещо леко се усмихваше, ама много ми дреме. Най-добрия ми приятел пък си е теглил 2 лева и няколко стотинки, ама и той е пичага и хич не му гърми от нищо.

------------------------------------------




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.