Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 28.04.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема По-специален подаръкнови  
Автор actinia (momiche)
Публикувано25.08.11 07:58



Здравейте момичета / и момчета/



Имам нужда от ваш съвет, насочване, идеи....Моят шеф е повишен и напуска позицията си, за да замине за офиса ни в друга страна. т.е. сега сме в Швейцария, а той заминава за друга европейска страна. Понеже от него научих много, винаги беше на разположение, когато имах нужда от него много бих искала да му подаря така да се каже на изпроводяк някакъв по-специален подарък, който да е по-различен от това, което ще получи тук и който ще е от сърце. Мисля си за нещо от България, но да не е с ясно изразен български фолклор, понеже не България е темата на събитието. Може би нещо, което у нас се дава, за да донесе късмет и успех на получателя...не зная...нещо подобно. Бих му подарила икона, но той е католик...Не зная, не е лесно, а трябва да реша до дни понеже имам приятелка, която ми идва на гости от България и тя би ми го донесла...Благодаря предварително за времето ви..Лек ден!



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано25.08.11 08:17



Зависи каква е сумата де, но българска черга или килим, или тъкан китеник, одеяла - нашите шефове американци си накупиха такива преди да си заминат. Хем е българско, хем е качествено - от истински материали, хем може да се ползва.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън


Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано25.08.11 10:14



Всички ще стреляме в тъмното, та започвам. Защо не една малка пластика на български автор. Например това:


Има и със зодиален привкус, полет, фантазия. Не са големи като размер. Ето още малко пластики:



Тема Кошницанови [re: actinia]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано25.08.11 11:54



символично - дребни, но значещи неща.
Бих сложила вътре една подкова за добър късмет, може дребен дървен инструмент - да работи и да си свирука, т.е. да му е леко и да му спори новата служба, една пътна карта на страната, където отива или нещо подобно - която да символизира новите предизвикателства и т.н. - помисли си какво харесва, можеш да измислиш много такива неща, все носещи пожелания.



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано25.08.11 11:56



Може картина. С маслени бои например. Нещо за него като тематика....просто на български художник. Може приятелката ти да снима и да ти ги прати после, за да подбереш. Имаше една изложба в двореца в Балчик преди време и една прекрасна картина на Дон Кихот. Би трябвало и сега да има картини там. Като цена около 200-300 някъде се носят.



..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 25.08.11 11:57.



Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.08.11 12:02



Идеята с картината ми харесва и на мен, но да не е много голяма, че знае ли се колко място има вкъщи



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано25.08.11 13:39



Благодаря ви за мненията...Ще ви отговоря довечера след работа, че сега съм замалко у дома и няма как...


Има интересни предложения...ще трябва да си включа въображението, но нещо ми е много трудно напоследък..



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано25.08.11 14:03



Да, идеята е добра, обаче трябва да познаваш добре човека, вкуса му за изкуството, а също и интериора в дома му. Инак рискуваш да подариш нещо, което никога да не бъде окачено.


Не само поради големина, а и заради "характер" на творчеството, а и на дома му.
Обикновено платната са аксесоар, завършващ елемент в цялостния интериор.
Аз съм правила такава грешка, но беше несъобразена леко "ренесансова" фигура, която се оказа в последствие, че няма грам допирна точка с ултра модерния дом в хром и стъкло, за който беше предназначена.
От тогава се зарекох, че без да съм влизала в къщата - не подарявам такива неща.



Тема Re:нови [re: impulce]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.08.11 15:12



Е, разбира се, че човек трябва да познава вкуса на този, на когото подарява толкова специфичен подарък.


Мен са ме питали много пъти какъв стил за картини харесвам (и съм получавала маслени после) и съм отговаряла пейзажи, цветя, по-реалистични и задължително цветни. Разни авангардни мацаници нямат място по стените у нас, както и черно-бели графики.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: По-специален подарък [re: actinia]  
Автор Melany99 ()
Публикувано25.08.11 18:50



На мен веднъж ми подариха подкова, изрисувана с български мотиви.

Много символично, красиво, на мен специално много си ми допаднаха цветовете и сега съм си я закачила на входната врата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.