Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:00 28.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема По-специален подарък  
Автор actinia (momiche)
Публикувано25.08.11 07:58



Здравейте момичета / и момчета/



Имам нужда от ваш съвет, насочване, идеи....Моят шеф е повишен и напуска позицията си, за да замине за офиса ни в друга страна. т.е. сега сме в Швейцария, а той заминава за друга европейска страна. Понеже от него научих много, винаги беше на разположение, когато имах нужда от него много бих искала да му подаря така да се каже на изпроводяк някакъв по-специален подарък, който да е по-различен от това, което ще получи тук и който ще е от сърце. Мисля си за нещо от България, но да не е с ясно изразен български фолклор, понеже не България е темата на събитието. Може би нещо, което у нас се дава, за да донесе късмет и успех на получателя...не зная...нещо подобно. Бих му подарила икона, но той е католик...Не зная, не е лесно, а трябва да реша до дни понеже имам приятелка, която ми идва на гости от България и тя би ми го донесла...Благодаря предварително за времето ви..Лек ден!



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано25.08.11 08:17



Зависи каква е сумата де, но българска черга или килим, или тъкан китеник, одеяла - нашите шефове американци си накупиха такива преди да си заминат. Хем е българско, хем е качествено - от истински материали, хем може да се ползва.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън


Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано25.08.11 10:14



Всички ще стреляме в тъмното, та започвам. Защо не една малка пластика на български автор. Например това:


Има и със зодиален привкус, полет, фантазия. Не са големи като размер. Ето още малко пластики:



Тема Кошницанови [re: actinia]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано25.08.11 11:54



символично - дребни, но значещи неща.
Бих сложила вътре една подкова за добър късмет, може дребен дървен инструмент - да работи и да си свирука, т.е. да му е леко и да му спори новата служба, една пътна карта на страната, където отива или нещо подобно - която да символизира новите предизвикателства и т.н. - помисли си какво харесва, можеш да измислиш много такива неща, все носещи пожелания.



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано25.08.11 11:56



Може картина. С маслени бои например. Нещо за него като тематика....просто на български художник. Може приятелката ти да снима и да ти ги прати после, за да подбереш. Имаше една изложба в двореца в Балчик преди време и една прекрасна картина на Дон Кихот. Би трябвало и сега да има картини там. Като цена около 200-300 някъде се носят.



..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 25.08.11 11:57.



Тема Re:нови [re: Doctor Who]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.08.11 12:02



Идеята с картината ми харесва и на мен, но да не е много голяма, че знае ли се колко място има вкъщи



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано25.08.11 13:39



Благодаря ви за мненията...Ще ви отговоря довечера след работа, че сега съм замалко у дома и няма как...


Има интересни предложения...ще трябва да си включа въображението, но нещо ми е много трудно напоследък..



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано25.08.11 14:03



Да, идеята е добра, обаче трябва да познаваш добре човека, вкуса му за изкуството, а също и интериора в дома му. Инак рискуваш да подариш нещо, което никога да не бъде окачено.


Не само поради големина, а и заради "характер" на творчеството, а и на дома му.
Обикновено платната са аксесоар, завършващ елемент в цялостния интериор.
Аз съм правила такава грешка, но беше несъобразена леко "ренесансова" фигура, която се оказа в последствие, че няма грам допирна точка с ултра модерния дом в хром и стъкло, за който беше предназначена.
От тогава се зарекох, че без да съм влизала в къщата - не подарявам такива неща.



Тема Re:нови [re: impulce]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.08.11 15:12



Е, разбира се, че човек трябва да познава вкуса на този, на когото подарява толкова специфичен подарък.


Мен са ме питали много пъти какъв стил за картини харесвам (и съм получавала маслени после) и съм отговаряла пейзажи, цветя, по-реалистични и задължително цветни. Разни авангардни мацаници нямат място по стените у нас, както и черно-бели графики.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор Melany99 ()
Публикувано25.08.11 18:50



На мен веднъж ми подариха подкова, изрисувана с български мотиви.

Много символично, красиво, на мен специално много си ми допаднаха цветовете и сега съм си я закачила на входната врата.



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано26.08.11 17:15



Първият подарък, за който се сетих, е икона, но пък след е като е католик-този подарък отпада. Другото, за което се сещам, е- подкова. Може би в някой магазин за сувенири може да се намери. Или пък да речем статуетка на орел-символ на дълголетието. Слончето пък носи щастие.....



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано26.08.11 19:00



Ми аз лично бих му подарил една кутия цигари Treasurer (40 евро) и една бутилка шампанско Moet & Chandon (50-100 лева), или може и българско шампанско Магура (15-20 лева), което също е добро и класно. Има и много хубави ликьори, като например Гранд Марние и Коантро, които са по 30-40 лева. А, може и някаква хубава българска ракия, най-евтината такава е Бургас 63, която струва около 20 лева и е страхотна.

Според мен на мъж тези неща ще му харесат много повече от сувенир. На мен са ми подарявали много сувенири и в крайна сметка или се търкалят някъде по шкафовете, или ги хвърлям, в случай че са безочливо тъпи. Послушай ме, аз съм инженер от триЕсе години и съм служил в първи девински полк триЕсе години!!! Квот кажем, всичко е верно!

------------------------------------------



Тема Re:нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано26.08.11 21:07



Чакай сега, ами ако не пуши и не пие?



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано26.08.11 21:49



тогава едно кашонче морени. Мъжете обичат да се заблажват вечер пред ТВто.




Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор TCNQ ()
Публикувано26.08.11 22:19



И защо да не е икона? Какви са тесни тесногръди разсъждения - важно е какво ти му желаеш с нея, а не той в какво вярва!!! Все едно някой вярва в африкански и прочие статуетки, обаче като се ходи там, се взимат сувенири.
Имаме чудесни битови сувенири - грънци, дървени предмети и т.н.
Не виждам защо да не е свързано с България, все пак ти не си швайцка!!!
Баси как ни е срам от Родината!
Да не се казваш Гергана?



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: TCNQ]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано26.08.11 23:13



Таз Гергана да не е от Стара Загора?



Що не прочетеш поста на момичето и да не я критикуваш? Точно затова е пуснала тук питане, за да е нещо българско.



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано26.08.11 23:15



Ако има време, погледни в сайтовете на ПИБ и Райфайзен, имат сполучливи предложения на тематични монети, свързани с българската история от време на време ( ако и да с аизработени в Швейцария). Малък и стилен подарък. Изпращала съм монета за сватбен ден в чужбина и се прие много ласкаво.



Тема Re:нови [re: TCNQ]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано26.08.11 23:54



важно е какво ти му желаеш с нея, а не той в какво вярва!!! Що за простотия?

Да подари на дядо си потурите тогава с пожелание за здраве и късмет?
Иконата в случая е много неуместен подарък. Особено ако човекът не е религиозен или не принадлежи към ортодоксалнот християнство.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Редактирано от Bиливap на 26.08.11 23:56.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано27.08.11 10:39



Ще ги даде на децата, да се почерпят.



То на мен майка ми колко алкохол ми е носела преди. Понеже тя е медицински работник и постоянно и подаряват шампанско, уискита, водки, торти, бонбони и т.н, а тя пие само бира и аз що алкохол съм погълнал (за да не се хвърля), като бях на 17-18-19 години, направо не ми се мисли. Даже си пазя една бутилка 5-звезден "Молдовский коньяк" под леглото от маса време. Казал съм си, че ще го изпия с някоя готина мацка.

Пък германецът... а, таковата... швейцарецът не е нужно да се напива като 48-годишен миньор с 3 деца. Ще си пие по 50-100 грама човекът, и готово. Нещата, които съм написал в предходния ми пост наистина си хубави.

------------------------------------------



Тема Re:нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.08.11 12:36



не знам защо се шири практиката да се подарява алкохол и бонбони. На ни едно от двете не бих се зарадвала. Колко имаме такива подарени в къщи, никой ги не поглежда щото пием само бира и вино. А бонбоните се случва чат пат да завъдят червеи




Тема Re:нови [re: jensen-110062]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано28.08.11 16:08



Аз също не съм привърженичка на подобни подаръци. Подаръка е нещо, което се подарява и остава за спомен. Винаги , когато го погледнеш, да се сетиш за човека, който ти го е подарил.



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: TCNQ]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано29.08.11 07:59



Благодаря за мненията..Изчетох ги с интерес...Някой ме попита защо да не е от България...Ами нали и аз това искам-да е от България, но да не е от тези сувенири, които са на чисто българска тематика, все пак повечето са създадени за тези, които отнасят спомен от България, а той никога не е бил там. Мисълта ми е, да е ясно, че е е българско, но тематиката да е насочена другаде-късмет, дълголетие и успех. Идеята с подковата ми хареса, за икона все още се чудя. Той не пуши, но една хубава българска ракия също е интересна идея...Продължавам да мисля и благодаря с идеите--със сигурност ще са

ми от полза
И не се казвам Гергана...и не ме е срам от Родината



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано29.08.11 08:02



Но за иконата, наистина, някак е го чувствам...Първо, не ми се струва да е религиозен, а дори да е, някак не ми се връзва на католик да натрапвам православен символ...Уж проста задача, ама голям зор виждам...





Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано29.08.11 10:20



Така често се получава при общуването чрез интернет. Пишеш едно, а хората разбират съвсем друго. И аз се чудя как изтълкуваха писанията ти като срам от родината.



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано29.08.11 20:49



Има и католическа църква в България, но, макар че не ме питаш, ако ми подарят икона, определено не бих бил въодушевен. Не съм религиозен, а в същото време да гледам на иконите като чисто произведение на изкуството пак не мога. Иконата е нещо ангажиращо и тази ангажираност лично мен би ме подразнила, камо ли да ме зарадва.

Един хубав бокал, изработен и орнаментиран от български майстор, от който на всичкото отгоре бих могъл и да си пия виното, би ми зарадвал окото и сърцето.


Същото важи и за кана от тоя род. Бих споменал и нож, ама...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: По-специален подаръкнови [re: Stefan Pan]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано30.08.11 12:08




Нещо арт, нещо ценно, нещо българско, нещо универсално като стил, нещо елегантно и изтъкващо те



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: ha!]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано30.08.11 14:05



В София се продават в Националния исторически музей. Има доста варианти в почти всички ценови диапазони.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор TCNQ ()
Публикувано30.08.11 17:21



успокой топката!
Една икона е първо произведение на изкуството!



Тема Re:нови [re: TCNQ]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано30.08.11 19:02



В твоя свят на топки съществува ли мнение, различно от твоето?


Иконата е много ангажиращ и специфичен подарък с религиозна насоченост и не е подходящ подарък за всеки.
Последното, което би могло да се окачестви е "произведение на изкуството"
Защо да не му подари копие от Корана тогава? Или статуетка на Буда?
Съдържание и смисъл в подобни подаръци ще вложи човек, който има пряко отношение - изповядващ съответната религия или интересуващ се от нея.

Ти като даваш подаръци каква ти е целта? Да задоволиш собственото ти его и представа за подходящ подарък или да подариш нещо, което ще бъде оценено и на което ще му се зарадват? Това, че ти цениш нещо, значи ли, че и другия ще го види по този начин и ще го оцени така?
И пак ... В твоя свят на топки има ли място за мнение, различно от твоето?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: По-специален подаръкнови [re: ha!]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано30.08.11 23:05



Имах предвид нещо

.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: А иначенови [re: ha!]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано30.08.11 23:17



е бокалът. Може само шиповете да се делнат.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: А иначенови [re: Stefan Pan]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано31.08.11 11:12



Не те разбирам



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор TCNQ ()
Публикувано31.08.11 19:20



не говори за мен, съдейки от себе си.
Прочети какво съм написал и как твоя отговор няма и грам смисъл и не е насочен по темата, а само да търси конфронтация. Или да попитам другояче - Е ли Боянската църква световен културен паметник, или само за християнския, и то източно православен, свят?
Не виждам нищо лошо нито в Корана, нито в Буда или негова статуетка - ако си мално запозната с религиите, те проповядват справедливост.
За мен е типично да имам топки, за теб обаче???



Тема Re:нови [re: TCNQ]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано31.08.11 23:14



Ти потърси конфронтация като ми смени професията.


От поста ти получих отговор на въпросите от моя предишен пост и ... аз не правя подаръци, които са ценни за мен, а които са ценени от получателя им (когато и двете условия не са в наличност едновременно). Явно покрай мен има хора с твоето мислене, защото се е случвало да получавам абсолютно неадекватни подаръци, които са отивали в коша за боклук. Може би са били ценени от подаряващите, ама са били недообмислени.
Значи би подарил Коран на християнин или атеист? Правил ли си го? Въодушевени ли бяха от подаръка?
Е, като имаш топки, успокоявай ги - аз нямам


Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Редактирано от Bиливap на 31.08.11 23:16.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано01.09.11 13:14



Тези неща са произведение на изкуството само за този който няма отношение към религията. За един възпитам в уважение към религията човек, атрибути на чужда вяра не са точно подходящия подарък.



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано01.09.11 20:48



Здравейте,
Изчетох всички мнения, въпреки, че нямах много време да ви отговоря. Заимствах някои идеи и потърсих в интернет. Попаднах на нещо, което много ми хареса-монети-посребрени и позлатени-специална емисия. Много са красиви и започват от 80лв, но цената не е толкова важна. Важно е, че избрах какво да подаря. Спрях се на тези изобразяващи Св. Георги от едната страна,а от другата филигранен кръст-тук религиозната символика не е толкова силна както при иконата, а и Св. Георги ще го обясня като покровител на армията, т.е. на мъжете и носещ победа-той ще има нужда и от двете неща...Мисля, че намерих това, което трябва. Благодаря ви за мненията и времето





Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано01.09.11 23:25



Последен ангажимент, моля! Като връчиш подаръка, да ни споделиш как се е приел

,



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: Фиши]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано02.09.11 07:56



О да, разбира се, че ще споделя. Ще го връча в самия край на Септември...така че очаквайте темата да се появи отново





Тема Re:нови [re: actinia]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано03.09.11 10:11



Монетата е добра идея наистина. Стилен, малък подарък. Надявам се да се оцени.



Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: По-специален подаръкнови [re: Фиши]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано05.09.11 01:46



Аз ще ти кажа - с фалшива учтивост и благдарности.


Монетата е подарък за колекционери, а нямаше индикации, че човекът е такъв.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: По-специален подаръкнови [re: Stefan Pan]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано05.09.11 18:13



Значи човекът е вежлив

Може и Актиния да му "даде' ново хоби.Не бъди нетърпелиииив



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: Stefan Pan]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано05.09.11 19:37



Не, не мисля, че ще е с фалшива учтивост. Зависи как се представи подаръка. Аз му подарявам тази монета с искрено пожелание да се чувства закрилян като мъж, да постига победи на попрището, в което поема. За сферата, в която ще работи, това е много важно. Бих могла да му дам нещо сходно от Швейцария, но не искам, защото искам всеки път когато я погледне да се сеща за мен и за това, че идвам от България. Ще му представя накратко какво означава Св. Георги за мен, за повечето българи и по този начин ще поясня защо именно това му подарявам. Аз съм искрена, а не фалшива, а той много добре усеща тези неща и съм убедена, че искрено ще благодари именно за тази искреност, която ще въплътя в тази българска монета.



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано05.09.11 21:30



Купила ли си монетата вече? На мен лично

страшно много ми харесва. на външен вид нещо не ме грабва, но пък има изключителна символична стойност за нашата държава (125 години от Съединението на България). според мен е малко по-хубава от предишната, като също има изключително ценно послание. също е доста добра, но сякаш е най-интересно - ценителска банкнота.

------------------------------------------



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано05.09.11 23:19



Да, поръчах я, но това не ми пречи да поръчам и някои от тези, които си посочил. Наистина има много интересни, а това е доста интересен подарък и за други случаи. Благодаря за линка

Ще се възползвам.



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано06.09.11 01:13



Разбирам. Права си. Така нещата стоят съвсем другояче.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано30.09.11 20:30



Ето ме пак тук, но нали обещах да се отчета как мина даването на подаръка


Беше много изненадан, остана трогнат от вниманието и интересното е, че беше запознат със значението на Св. Георги - съпругата му е испанка и знае, че СВ.Георги е символ на Барселона, имайки същото значение-покоривтел на армията, символ на смелост, мъжество и победа. Каза, че ще го запази като скъп спомен и че вярва, че предметите дадени с пожелание, обладават сила, с която да попомагат на притежателя им. Беше сигурен, че съпругата му много ще хареса също подаръка и най-вече значението му. Беше искрен, като по този начин отговори на моята искреност/въпреки, че съм болна и ми беше много зле, но явно съм успяла да предам посланието/ И така, благодаря още веднъж на всички ви, понеже до известна степен идеята да потърся този тип подаръци ми дойде от вас



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано30.09.11 23:08



Радвам се!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.