Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:51 28.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: jensen-110062]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано28.08.11 16:08



Аз също не съм привърженичка на подобни подаръци. Подаръка е нещо, което се подарява и остава за спомен. Винаги , когато го погледнеш, да се сетиш за човека, който ти го е подарил.



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: TCNQ]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано29.08.11 07:59



Благодаря за мненията..Изчетох ги с интерес...Някой ме попита защо да не е от България...Ами нали и аз това искам-да е от България, но да не е от тези сувенири, които са на чисто българска тематика, все пак повечето са създадени за тези, които отнасят спомен от България, а той никога не е бил там. Мисълта ми е, да е ясно, че е е българско, но тематиката да е насочена другаде-късмет, дълголетие и успех. Идеята с подковата ми хареса, за икона все още се чудя. Той не пуши, но една хубава българска ракия също е интересна идея...Продължавам да мисля и благодаря с идеите--със сигурност ще са

ми от полза
И не се казвам Гергана...и не ме е срам от Родината



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано29.08.11 08:02



Но за иконата, наистина, някак е го чувствам...Първо, не ми се струва да е религиозен, а дори да е, някак не ми се връзва на католик да натрапвам православен символ...Уж проста задача, ама голям зор виждам...





Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано29.08.11 10:20



Така често се получава при общуването чрез интернет. Пишеш едно, а хората разбират съвсем друго. И аз се чудя как изтълкуваха писанията ти като срам от родината.



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: actinia]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано29.08.11 20:49



Има и католическа църква в България, но, макар че не ме питаш, ако ми подарят икона, определено не бих бил въодушевен. Не съм религиозен, а в същото време да гледам на иконите като чисто произведение на изкуството пак не мога. Иконата е нещо ангажиращо и тази ангажираност лично мен би ме подразнила, камо ли да ме зарадва.

Един хубав бокал, изработен и орнаментиран от български майстор, от който на всичкото отгоре бих могъл и да си пия виното, би ми зарадвал окото и сърцето.


Същото важи и за кана от тоя род. Бих споменал и нож, ама...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: По-специален подаръкнови [re: Stefan Pan]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано30.08.11 12:08




Нещо арт, нещо ценно, нещо българско, нещо универсално като стил, нещо елегантно и изтъкващо те



Тема Re: По-специален подаръкнови [re: ha!]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано30.08.11 14:05



В София се продават в Националния исторически музей. Има доста варианти в почти всички ценови диапазони.



Тема Re: [re: Bиливap]  
Автор TCNQ ()
Публикувано30.08.11 17:21



успокой топката!
Една икона е първо произведение на изкуството!



Тема Re: [re: TCNQ]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано30.08.11 19:02



В твоя свят на топки съществува ли мнение, различно от твоето?


Иконата е много ангажиращ и специфичен подарък с религиозна насоченост и не е подходящ подарък за всеки.
Последното, което би могло да се окачестви е "произведение на изкуството"
Защо да не му подари копие от Корана тогава? Или статуетка на Буда?
Съдържание и смисъл в подобни подаръци ще вложи човек, който има пряко отношение - изповядващ съответната религия или интересуващ се от нея.

Ти като даваш подаръци каква ти е целта? Да задоволиш собственото ти его и представа за подходящ подарък или да подариш нещо, което ще бъде оценено и на което ще му се зарадват? Това, че ти цениш нещо, значи ли, че и другия ще го види по този начин и ще го оцени така?
И пак ... В твоя свят на топки има ли място за мнение, различно от твоето?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: По-специален подарък [re: ha!]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано30.08.11 23:05



Имах предвид нещо

.

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.