Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:53 09.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Още едно нелепо убийство  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.08.11 09:58





Какъв е тоя ненормалник, който просто ей така ще вади незаконно притежавано оръжие и ще стреля по друг човек?
В такива случаи съм "за" смъртната присъда, но като гледам и той самият е осъзнал, че не заслужава да живее ...

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: Още едно нелепо убийство [re: Bиливap]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано24.08.11 10:32



Прогнозите за живота му последно не бяха никак добри. Сам си го е направил, но жалко за другия.
А най-смешното е, че първите коментари в днес.бг, на които попаднах, не бяха "откачило е момчето", а "двама млади хора да си отидат заради една курва". "Курвата" е виновна, демек.

Редактирано от Mиpa_M на 24.08.11 10:33.



Тема Re: Още едно нелепо убийство [re: Mиpa_M]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано24.08.11 11:43



В отговор на:

А най-смешното е, че първите коментари в днес.бг, на които попаднах, не бяха "откачило е момчето", а "двама млади хора да си отидат заради една курва". "Курвата" е виновна, демек.



А-ха-ха-ха-ха!

Абе сам си е виновен, защото е глупав, но пък тая на 16 години по колко гаджета върти бе?! Аз на 16 години не бях виждал цици още.

------------------------------------------



Тема Re: Още едно нелепо убийство [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано24.08.11 11:44



Аз бях виждала, защото си имах, но помня, че някои и гаджета въртяха, вкл. в триъгълници и други фигури.
Някои все пак.



Тема Re: [re: Mиpa_M]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.08.11 12:03



Разбира се, че тя е виновна ... че съществува. Как той ще е виновен ... че е натиснал спусъка? Абсурд.

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re: Още едно нелепо убийство [re: Mиpa_M]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано24.08.11 13:33



тия коментари са ми л#бими


Но девойката правилно се е осетила, че на тоя младеж му хлопа дъската и си е намерила друг. После тя виновна видишли, че оня не е наред........ чудя се как аз не застрелях някой който ме е зарязъл хем и мога без проблем

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Още едно нелепо убийство [re: Bиливap]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.08.11 13:38




Споделям за смъртната присъда, принципно.
Не конкретно за този случай.
А инак..да, ще ставаме свидетели на подобни саморазправи дотогава, докато човеците не разберат, че никой не им е длъжен, особено в сферата на взаимоотношенията.
Аз лично не разбирам самоубийците и особено тези, които го правят от лични драми, свързани с любов.
Никой на никого не е длъжен в този живот - хората се влюбват и разлюбват, ситуациите се променят, хората - също, няма какво да се търсят вини, отговорнисти, да се разправяме по мъжки/женски, пък камо ли да жертваме животи. Глупаво ми се струва. Не бих го направила.



Тема Re: Още едно нелепо убийство [re: impulce]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано24.08.11 14:26



Аз мисля, че ги разбирам самоубийците донякъде. Не че е оправдано да се самоубиваме за щяло и нещяло, но човек може да бъде много нещастен и отчаян от любов. Ако няма достатъчнто опит, няма и да знае, че тези неща минават, макар и трудно. Да не говорим за други причини за отчаяние (неизлечима болест, тежко осакатяване, безнадеждна бедност...).

Не всеки нещастен и отчаян се самоубива и не всички се отчайват еднакво, но си е разбираемо.
За убийството може да бъде разбран, доколкото въобще убиец може да бъде "разбран". Предполагам, че някои от убиващите за отмъщение дори си дават сметка, че никой не им е длъжен, и пак убиват.



Тема Re: Още едно нелепо убийствонови [re: Mиpa_M]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.08.11 15:53



Не съм сигурна, че дори силно отчаяние би било достатъчен мотив, конкретно за мен, мисля, че инстинктът за самосъхранение ще бъде по - силен от всичко. Не бих искала да предизвиквам съдбата, нито да твърдя, че опитът ми е грандиозен - в разочарованията, но все пак си мисля, че човек трябва да се обича повече, а така уважавайки се..някак идеята за самоубийството отпада от само себе си.


Може би, е до човек - има хора, които са по - податливи на това, аз не съм от тях, просто, затова и не го разбирам. Въпрос на житейска философия.
Не зная кое е това нещо и какво в този живот, или кой, биха били способни да ме накарат да направя подобно нещо. Не откривам катализатори - най - малкото - Радини вълнения (но пък съм "за" евтаназията същевременно).
Както се казва..ще издържим.

Редактирано от impulce на 24.08.11 15:54.



Тема Re: Още едно нелепо убийствонови [re: Bиливap]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано24.08.11 23:09



Каква е разликата между смъртна присъда и доживотна или 20 години затвор. Излишно е да се случва още едно убийство, затворите са за това, не за наказание, назидание или вендета, а за да бъдат изолирани опасни за обществото и другите индивиди. Поне аз по този начин гледам на нещата.

А в случая, естествено, че е било в момент на умопомрачение. Иначе защо ще се застреля като осъзнае какво е направил. Това не е оправдание, разбира се. В никакъв случай.

Но от смъртната присъда няма никакъв смисъл. Не трябва ние като общество да поемаме отговорността за екзекуцията, не трябва да има хора, чиято професия да бъде това.... Няма защо да затъваме толкова в кръв, след като "око за око" няма да върне никого. Важното е да предпазим евентуални бъдещи жертви. А затворът в този случай е достатъчен.

..rude & not ginger...

Редактирано от Doctor Who на 24.08.11 23:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.