Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 29.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Майка сурогатнови  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано19.08.11 22:25



Тук наближават местни избори и партиите започнаха с предизборните си кампании. Една от партиите предлага да се забрани ползването на майка сурогат в чужбина.
Придобиването на деца по този начин е забранен тук, така че желаещите отиват в чужбина, където плащат на жена да износи и роди детето им.
Тази малка партийка иска да забрани на норвежците да придобиват деца чрез майка сурогат в чужбина с оправданието, че мислят за правата и доброто на децата. То много поразии се правят тук в името на доброто на детето, така че приказката за Ада, пътя и добрите намерения е валидна с пълна сила.
Честно казано не виждам проблем който иска да придобива деца по този начин. Важното е децата да са обичани, желани и гледани с любов. Дали са биологично свързани с родителите, не е чак толкова важно.

Какво е отношението ви към тези процедури и сурогатията като начин да имаш дете? Трябва ли да се забранява "покупката" на майка сурогат в чужбина, ако законодателството там, където си, е пречка да извършиш процедурата на място?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Редактирано от Bиливap на 19.08.11 22:26.



Тема Re:Майка сурогатнови [re: Bиливap]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано19.08.11 23:14



Наистина е суперинтелигентно да се сложи частен договор на сурогат-майка пред държавния закон/ акт за раждане, в който е вписано името на родилката.

Много интересно колко тежат законите в държавите, в които това е легално.





Тема Re: Майка сурогат [re: Bиливap]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано19.08.11 23:29



Против:

1. Сурогатните майки.
2. Инвитро.
3. Трансплантациите на органи.
4. Химиотерапията.
5. Изкуствени стави, силикон и всякакви подобни лайна.
6. 95% от медикаментите за симптоматично "лечение".
7. И много други тъпотии.

Защото:

Алтернативната (засега) наука има изключително просто решение за всички тези неща. За нищожни пари, без странични ефекти, със 100% успеваемост. Ако човечеството има някакъв акъл в манерката, скоро светът така ще се оптимизира, че нещата по-горе сами ще отпаднат, както са отпаднали сума ти работи досега.

------------------------------------------



Тема Re:Re: Майка сурогат [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано19.08.11 23:33



Скоби за зъбите и трети зъби позволяваш ли?





Тема Re:Re: Майка сурогат [re: Deern]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано19.08.11 23:47



Доколкото разбирам от коментара ти, си фенка на киселото мляко, пипера, дългите разходки, Мики Маус и свежите хора.

------------------------------------------



Тема Re: Майка сурогат [re: Bиливap]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано20.08.11 00:44



Като автор на част от текстовете ще ти кажа, че аз съм абсолютно за сурогатното майчинство. Законодателно трябва да се регламентира тъй като и сега то съществува, но нелегално, а това вече е проблем! Има неща, с които не съм съгласна в проекта, но аз съм за по-ограниченото приложение на сурогарното майчинство. Все пак волята е на мнозинството. Проекта обаче не е предизборен, по него се работи повече от година и половина.



Тема Re: [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано20.08.11 01:16



А каква алтернатива оставяш за бездетните двойки или хомосексуалните двойки, които искат да имат дете, но не могат без да го наречем чужда помощ?

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)


Тема Re: [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано20.08.11 01:18



От поста ти разбирам, че и в България е актуална темата, но се съмнявам да си автор на част от текстовете на нещо, което все още е само идея в Норвегия

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Hahaha [re: Bиливap]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано20.08.11 08:44



В много държави (в Европа, и не само) това е уредено със закон. България и Норвегия са още на пътя към това. Как си представяш уреждането на подобно нещо без юристи?




Тук искам да питам пак, вещите хора как държавата ще застане със законите си зад "сурогатите майки"?

Какво ще стане ако една сурогата майка с лабилни хормони и какви ли не подбуди, реши че иска да задържи детето?

Кое ще е на 1во място? Споразумението за сурогата майка или акта за раждане?

п.п. Хората, които не могат да имат деца, могат да осиновяват. При сурогатите майки осиновяването е ключов момент.



Тема Re: Hahaha [re: Deern]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано20.08.11 09:52



полу-извън темата!



"п.п. Хората, които не могат да имат деца, могат да осиновяват."

Само да вметна - хората, които не могат да родят биологични деца, могат да осиновяват.

Осиновеното дете е точно толкова на родителите му, колкото и създадането от техните яйцеклетка и сперматозоид.
Осиновеното дете се обича точно толкова, колкото биологичното, развивало се 9 месеца в матката и излязло през родовия канал.


P.S. Не се заяждам, опитвам се дам своя миниатюрен принос към узряването на обществото - че осиновяването на дете не е чудо от храборст, а най-нормално човешко действие. Че хората, осиновили дете, не са минали през купища страдания, само защото кака Пена и леля Гена ги окайвали, че хубавката женица не може да забремене.. И че клуба на майките не е само за биолигчните такива, а за всички майки.


P.P.S. А иначе по темата - не мога да взема отношение, не съм наясно с много неща - и морални, и юридически.
Дано пишещите закона да са добре подготвени и да са взели предвид всичко възможно.


"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Редактирано от Poзмapия на 20.08.11 10:03.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.