Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 18.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Компромиси и връзки  
Автор !Valencia ()
Публикувано16.08.11 21:24



Нямам предвид компромисите, които всеки от нас прави спрямо партньора си, когато има партньор. Говоря за компромисите, които някои от нас правят, с единствената цел да бъдат с някого. И ако не могат да са с този, с когото искат, решават да са с този, който иска тях.



Случвало ли ви се е да започвате връзка с човек, когото не харесвате само защото той ви харесва (той харесва вас), надявайки се, че любовта ви към него ще се появи по-късно? А появявала ли се е?



Тема Re: Компромиси и връзки [re: !Valencia]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано16.08.11 23:48



и какво ако сме правили такива компромиси?





Тема Re: Компромиси и връзки [re: тpънчeтo]  
Автор !Valencia ()
Публикувано17.08.11 00:36



Нищо, любопитно ми е!


Доскоро не си задавах този въпрос, но и не познавах толкова много сами и самотни хора, при това без оглед на възрастта, а тези от моите познати, които имат партньор, са направили компромис (с едно-единствено изключение).
Та се чудех, дали възможността за връзка минава през компромиса- предварителния компромис.

Редактирано от !Valencia на 17.08.11 00:39.



Тема Re: Компромиси и връзки [re: !Valencia]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано17.08.11 08:28



Има един много хубав филм - "Балът на чудовищата".
Там е разгледан въпроса с компромиса и истинската любов.

Голямата любов прави големи компромиси

.

Готовността за компромис показва степента на зрялост и способност за обичане.

P.S. Когато съм започвала връзка без да харесвам партньора, само за да не съм сама, е било пълно фиаско. Не става.

Първо са химията, любовта, нежността, а после идват не толкова компромисите, колкото толерантността към някои черти на характера, или разбирания на човека.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Редактирано от Poзмapия на 17.08.11 08:48.



Тема Re: Компромиси и връзки [re: !Valencia]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано17.08.11 10:37



Компромисите са допустими, докато не се получи нещо компромисно.

Започването на връзка само и само, за да не си сам и големия компромис, за който говориш, водят до краен резултат нещо прекалено компромисно.

Е, някой път може пък да се окаже, че си е струвал компромиса. Ама ми се струва да е рядкост.



Тема Re: Компромиси и връзки [re: !Valencia]  
Автор valenty (старо куче)
Публикувано17.08.11 10:45



Да задълбая в сериозна връзка заради самата връзка не ми се е случвало.
Случвало ми се е в дадени моменти да бъда с човек който наистина ме харесва,като ясно съм давала да се разбере,че това са моментни състояния и очевидно правя компромис.
Както ми се е случвало и към мен да проявят този компромис.

Във всяка десятка има нула



Тема Re: Компромиси и връзки [re: !Valencia]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано17.08.11 11:08



Случвало ли ви се е да започвате връзка с човек, когото не харесвате само защото той ви харесва (той харесва вас), надявайки се, че любовта ви към него ще се появи по-късно?

Не, не ми се е случвало, пък и започвайки връзка, изобщо нямам очаквания за развитието й.

Много хора правят този компромис - да допускат до себе си някого, когото не харесват и това е от страх да не останат сами, но в крайна сметка пак са сами. Странно ми е защо е толкова страшно според тях, да са сами известно време.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Компромиси и връзки [re: Poзмapия]  
Автор !Valencia ()
Публикувано17.08.11 12:19



Съгласна съм с това, което си казала, но какво е решението? Защото в противен случай се връщаме в изходна позиция: или правим компромис, за да не сме сами, или си оставаме сами. И тази моя констатация не е изолиран случай. Напротив, това е световна тенденция- все повече хора по света са самотни.





Тема Re: Компромиси и връзки [re: Kapинka]  
Автор !Valencia ()
Публикувано17.08.11 12:24



Че ще се получи нещо компромисно, е повече от ясно, защото първата стъпка обвързва човека към втората.


А че някой път компромисът си е струвал, е изключение, потвърждаващо правилото.



Тема Re: Компромиси и връзки [re: valenty]  
Автор !Valencia ()
Публикувано17.08.11 12:28



Пускайки темата, се ръководех от идеята дали въпросът със самотата има решение, или няма. Според мен няма.

Ще се радвам, ако греша.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.