Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 26.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Компромиси и връзки [re: !Valencia]  
Автор valenty (старо куче)
Публикувано17.08.11 15:36



Значи ще те зарадвам

.
Изхождайки от това ,че самотата е вътрешно усещане на човека.....
той може да я контролира,да я смирява и укротява.
Външния фактор+1 човек не е гаранция за липса на самота.Просто е положение в което можеш за даден период да ''виснеш'' на някого на врата,не го приемай като страх от самотата.
Отделните моменти когато си сам,са идеалната възможност да преразгледаш поведението си и в следваща връзка да се опиташ да партнираш.


А иначе хората са го казали;
''Сам се раждаш на този свят и сам умираш''

Във всяка десятка има нула

Тема Re: Компромиси и връзки [re: !Valencia]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано17.08.11 17:12



Според мен, възрастта има значение. Колкото по-млад е човек, толкова е по-безкомпромисен. На млади години трябва да търсим партньор, в който наистина да се влюбим. Докато при овдовели възрастни хора, не виждам нищо лошо да си намерят партньор просто за дружинка (не някой, който се интересува от имотите им, де), да не са сами, да има някакво присъствие. Та с напредването на годините си мисля, че е достатъчно парньорът да е просто добър човек.



Тема Re: Компромиси и връзки [re: Mиpa_M]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано17.08.11 17:41



Никога не съм имала такива връзки. Омъжих се на 20 и не съм изпитвала ужаса от перспективата за самотна старост. Мисля си, че не бих могла да допусна твърде близо до себе си човек с аргумента да не съм сама. Ама така си мисля, щото не съм го преживяла. Де да знам какво ще мисля, ако ми се случи да вия от самота.



Тема Re: Компромиси и връзки [re: Mиpa_M]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано17.08.11 17:49



Компромисите, за които се пита, се правят, когато те е страх, че ще си сам завинаги.

Ясно ми е, обаче този страх е глупав и ако го изпитваш, най-вероятно точно това ще ти се случи. Аз ли не знам колко ми бяха неприятностите, преди да се освободя от някои свои страхове и колко по-малко са сега, въпреки, че на практика нищо друго от тъй наречената обективна действителност не се е променило, променила съм се само аз. Говоря за други области на живота, но това важи и за връзките.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Компромиси и връзки [re: Mиpa_M]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано17.08.11 18:51



След като го написах, да уточня, че не е към теб, тръгнах да пиша сле всичко прочетено и се отнесох. Просто се хванах за теб. Това беше ПП., който положих в началото.

Знаеш ли какво се чудя... как може някой да е "напълно свестен" и като човек, и като отношение - а да нямаш чувства? Защото на мен възприятието за "свестен" може е доста различно от на другите, но ако искрено го смятам за такъв, възможно ли е да нямам чувства? Не мисля.... за да нямам, нещо трябва да е ненаред, за да няма привличане и тн нещо трябва да е сериозно сбъркано и да се разминаваме драстично дотолкова, че да не ставаме и за приятели дори. А ако е така - какъв ще е този човек, който си е въобразил, че обича някоя, с която не може да си кажат две приказки и да се разберат истински?
Реално според мен компромисът в тези случаи е огромен. Няма как някой да е окей и да не е окей. Не знам, трудно ми е да го обясня, но някой или става за нещо или не става за нищо по-специално в живота ти. С най-същественото между двама души се прави компромис, само ако друго ти е най-съществено за теб........т.е. не е компромис, ти просто нямаш как да го случиш другото с когото и да било, а се водиш по път, наложен отвън или други копнежи.

А ако другият вариант - си мислиш, че правиш компромис само защото човекът, който е подходящ и ти пасва, е по-нисък с 5 см от идеала ти.....изумена съм. Направо ако се замисля, трябва да съм дори бясна, защото професионално имам възможността да се срещам с хора и да слушам абсурдните им описания на това какво търсят. Или абсурдните им описания на срещи. Те са безкомпромисни към маловажните неща и склонни на сериозни компромиси с по-важните. И те никога няма да намерят това, което искат и ще направят компромис и ще си мислят как са го направили и че живеят в шибан компромис, и ще се шегуват мазно, ако поне имат минимална доза чувство за хумор и си мисля кое им е толкова сбъркано, че не могат да направят разликата между реални отношения и имагинерен делириум. Защото правяйки компромис, човек го прави в името на нещо, в името на нещо важно за него, за Бога! И е доволен от резултата, макар и компромисен, защото знае, че е най-доброто. И обича този резултат и живота си. Защото иначе за какво ти е - за да го мразиш ли?! Тези с компромисите правят уж компромис за едно нещо, а не съзнават, че го правят с друго, с по-важно от тъпотията, която смятат, че жертват. Повечето от тях нямат собствено мнение - нито за това какво искат (искат това, което "другите"), нито за това каква им е целта в живота и защо им е човек до тях и семейство (отново както "другите"). И заради второто, понеже е с давност няколко века по-дълго вкоренявано в подсъзнанието им от първото, те правят компромис с първото в името на второто. И си мислят, че са неудовлетворени, защото им липсва това, с което са направили компромис, а е точно обратното - че не са направили компромис и с второто. И не са открили, за Бога, какво реално иска шибаната им душа и живеят наполовина само в светът, в който можеш да се определиш по име, професия, семейно положение, снимков материал на семейното положение. Това е смях. Това е моето мнение.

..rude & not ginger...



Тема Re: Компромиси и връзки [re: !Valencia]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано17.08.11 19:04



И аз се радвам да видя, че се радваш да ме видиш




Не всеки има нужда от друг човек обаче. Някои може да не се самозалъгват. Други да са се адаптирали....защото има много неща в живота, към които се адаптираме. Примерно към болести, раздели, инциденти, загуби, невъзможности....към миналото, което не можем да променим. Към ръста си. Към цвета на очите. Ако всичко това го гледаме като компромис, за да не се самоубием, еми да - не трябва да се залъгваме тогава и за другите неща като самотата, любовта, връзките. Въпросът е, че по-изключителните личности, ще го надмогнат, а не просто ще се адаптират и ще извлекат ползи от това. Искам ли да съм отново на 10? Еми иска ми се.... Обаче аз не си позволявам да ми се иска толкова, че да живея в компромис, защото не съм на 10.... Това е същото - хора успяват да живеят с много по-тежки обстоятелства от липсата на партньор. И пак могат да намерят "страхотното" в бъденето в настоящия момент, какъвто и да е той. Това е животът. Низ от обстоятелства и събития, някои непроменими към момента. Вместо да кажат, че им е страхотно и да започнат да се чувстват така, какво им предлагаш като алтернатива? Къде е изборът? Да се чувстваш зле сам или да се чувстваш добре сам? Е, ако успееш второто, не е ли наистина страхотно?
Животът тече, продължава, това не е решим казус. Отдавайки им се възможност да бъдат с някого, с когото наистина искат, вероятно биха се чувствали по-страхотно отколкото сами повечето от тях. Но - това е друг казус, хипотетичен, независещ от тях. Ако изберат да лежат и да реват - ебах им и избора.

..rude & not ginger...


Тема Re: Компромиси и връзки [re: !Valencia]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано17.08.11 21:49



... когато бях младеж се е случвало да се помотая с някоя, която не е съвсем мой тип... ей така защото в момента нямам нищо по-добро под ръка и докато намеря такова.... Та не знам брои ли се... ? Естествено не съм очаквал нищо подобно на влюбване в последствие..
Та правил съм такива компромиси... но малки... Не бих почнал връзка с жена, която не ми харесва...]

....Не чета между редовете и затова пиша директно...



Тема Re: Компромиси и връзки [re: Mиpa_M]  
Автор !Valencia ()
Публикувано18.08.11 00:41



Точно тези дни се въртеше подобна публикация из всички новинарски сайтове, може би от нея е вдъхновена темата
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Не, Мира, не е вдъхновена от нея.


Няма решение на проблема, защото не говоря за единични случаи. Като цяло хората започнахме да живеем много по-затворено (особено в големите градове) в сравнение с преди десет години например и много заприличахме на западните общества, в които не можеш да отидеш на гости без предупреждение и т.н., и т.н.



Тема Re: Компромиси и връзки [re: тpънчeтo]  
Автор !Valencia ()
Публикувано18.08.11 00:45



да, според мен е един от начините да направи човек нещо за себе си
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

...или да затъне още повече в блатото

..., но по принцип си права.



Тема Re: Компромиси и връзки [re: valenty]  
Автор !Valencia ()
Публикувано18.08.11 01:09



Съжалявам, че ще те разочаровам, но не успя да ме зарадваш.

И отговаряйки на теб, ще се опитам да внеса малко повече яснота.

Причината да пусна темата беше, че преди няколко дни се видях с моя позната- млада жена на около 30 години. Срещнахме се на работното и място- престижно и изискващо бизнес облекло. Тя изглеждаше безупречно. Не я бях виждала от няколко месеца и бях забравила колко е красива. Имаше тен и предположих, че е била на море... попитах я. Отговори ми, че е била с приятелка, че около нея все още няма мъже...
Тя беше капката, която преля чашата... Преди нея повечето ми познати (по-млади от нея, по-възрастни, от мъжки и от женски пол) бяха почивали вече- кой с приятели, кой с познати, кой с колеги, кой с порасналите си деца.

Огледах се около себе си и изброих над 20 човека на възраст между 25 и 40 години, които нямаха гаджета. Някои от тях бяха имали мимолетни връзки, но имаше и такива, които от години бяха сами.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.