Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:32 08.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Компромиси и връзкинови [re: !Valencia]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.08.11 08:06



Под любовта въобще може би имаш предвид агапе, божествената, безусловна любов, способна да дава без да очаква нещо в замяна. Това е чисто духовна връзка и е проява на волята.
А за да са пълни взаимоотношенията в една любовна връзка е необходимо между партньорите да има и: чисто физическо влечение, желание, копнеж; чувствено желание, съдържа копнеж за единение, желанието да притежаваш любимия, романтика и страст, секс; усещането, че си принадлежим един на друг и може би искаме и семейство; приятелство, споделяме мисли, интереси, време, чувства, отношения - но очакваме отзивчивост, не го даваме просто ей така. Това са чисто човешки чувства и емоции, и, уви, за жалост, твърде променливи.
Та, цял живот се учим да обичаме.

Аморалност - осъзнаване и приемане на различностите.


Тема Re: Компромиси и връзкинови [re: Vitalite]  
Автор !Valencia ()
Публикувано24.08.11 13:30



Това, което си написала, е един добър сценарий за началото на всяка любовна връзка. Според мен обаче, това все още не е любов. И макар че любовта съдържа описаните от теб неща в себе си, тя е и нещо повече. Ако не беше така, след 5 или максимум 10 години, когато всичко останало: влечение, копнеж, страст и пр., си е отишло- щеше да си отиде и тя. Но любовта е вечна и ако я е имало в началото на връзката, ще я има винаги!



Затова си мисля, че бъркаме любовта и влюбването, или по-точно казано, че всеки от нас има различна дефиниция за любовта. И се случва да се питаме: как така любовта си отиде?!?... Тя не си е отишла! Просто никога не я е имало! Отишли са си нещата, за които говориш, а ако някога е имало любов, нея продължава да я има, макар и трансформирана. Много малко са щастливците, радващи се на такава любов, но ги има. А останалите, на всеки 5 или 10 години, трябва да си сменят партньорите или да се примирят с факта, че няма да познаят любовта.

П.П. Желанието за притежание твърдо не е любов, пак според мен, разбира се.



Тема Re: Компромиси и връзкинови [re: !Valencia]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.08.11 13:45




Да, случвало ми се е да няма голяма тръпка в началото, да заложа на приятелски чувства по - скоро, на положителни отношения и пр., но практиката е показала, че при мен тази ситуация не търпи развитие в последствие. Никога не съм имала любим човек, с когото да бъда приятел време преди това, например.

Или пожелавам някого за любим в началото, или си остава в графа добър човек, приятен, но с когото не мога да правя хубав секс и когото не желая достатъчно физически, за да ми бъде любим човек. Та..не, не се е появявала любовта после и връзката се разпадна в зародиш.



Тема Re: Компромиси и връзкинови [re: !Valencia]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.08.11 14:18



Ох, прочети какво съм написала за безусловната любов. Но колко разбират какво представлява тя? Това е любовта без ограничения или вечната любов.
Развиването на умението за безусловна любов може да спаси една връзка, в която има пробиви, а от друга страна може да и помогне да се разпадне безболезнено.
И това не е сценарий за началото, по - скоро от началото до края.

Пък ако искаш да почетеш нещо от професионалисти - " Изкуството да обичаш" от Ерих Фром е добро начало.

Аморалност - осъзнаване и приемане на различностите.


Тема Re:Компромиси и връзкинови [re: Ghanima]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано24.08.11 14:42



Гани, за пореден път ми се иска да те погаля.

Стана ми мило, защото съм минала по твоя път.
Другите нямат угодия, да, обаче защо трябва да приемаш тази мисия невъзможна и напълно излишна - да им угаждаш?

Много ми е забавно, когато някой каже "искам безкрайно честен човек", обаче, ако може, безкрайно честният човек да не казва безкрайно честните си критики, сакън да не нарани бедното същество

Ха, де! Хората или не знаят какво искат, или не си дават сметка какво казват, затова не се вслушвай толкова в казаното, а наблюдавай постъпките, действията, езика на тялото.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Компромиси и връзкинови [re: !Valencia]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано24.08.11 14:52



Как да се справим с отчуждението, със самоизолацията, която сами си налагаме?

Виж думичката в червено. Ами пак сами ще се справим.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Компромиси и връзкинови [re: Vitalite]  
Автор !Valencia ()
Публикувано24.08.11 19:22



Хей, съжалявам, ако съм те изнервила и отегчила, повтаряйки неща, които знаеш.

Прочетох всичко както трябва- не само за безусловната любов. Просто добавих още няколко щриха.

Не съм чела книгата, която ми препоръчаш, но съм чела разни други книги, които, макар че не са с любовна насоченост, съдържат по една-две глави и за любовта и идеята във всяка от тях е една и съща- няма разминаване в основните принципи, та мисълта ми беше, че едва ли ще науча нещо коренно различно от това, което знам.

А и в интерес на истината, темата за любовта в момента дори не ме занимава, макар че водим този разговор.



Тема Re: Компромиси и връзкинови [re: paзбиpaм]  
Автор !Valencia ()
Публикувано24.08.11 19:27



Естествено!
Всеки се справя сам, ако има желание да се справи. Хората могат да му помогнат, в една или в друга посока, но нещата са изцяло в негови ръце.





Тема Re: Компромиси и връзкинови [re: impulce]  
Автор !Valencia ()
Публикувано24.08.11 19:29



Интересно ми беше да прочета още едно мнение. Благодаря ти!





Тема Re: Компромиси и връзкинови [re: !Valencia]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.08.11 19:38



И ти ме извини.


Всъщност, книгата не е с любовна насоченост, нейната цел е да покаже, че обичта е чувство, което човек трудно може да си позволи независимо от степента на своята зрелост. Както и да е.

Аморалност - осъзнаване и приемане на различностите.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.