Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:11 16.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Да те попитам, Господи,нови  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано01.06.11 11:26



защо точно аз нямам дете, защо точно аз?
Не съм убивала, не съм крала, не съм лъгала, бях най-доброто и послушно дете и момиче? Помагах и продългавам да помагам на всички, добра съм, хората ме обичат. А нямам мъж до себе си и дете.

Къде сгреших пред теб, Господи?

"И умната с вятърните мелници."


Тема Re: Да те попитам, Господи,нови [re: Poзмapия]  
Автор blood2 ()
Публикувано01.06.11 12:01



Няма отговор. Това е положението. И аз питах Бог защо точно аз не мога да съм полезен и да работя, но отговор не получих. Просто защото, трябва да е така. Явно.

Таланта се дава само веднъж, по рождение. Това е положението.

Reaper
I want nobody, nobody, but you.


Тема Re: Да те попитам, Господи,нови [re: Poзмapия]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано01.06.11 12:38



Не го питай защото отговор няма да получиш

от нещо което не съществува.
Всички тия религии и щуротии са измислени в далечните времена за да обяснят необяснимото на плашливите неуки хорица. Религията им носи успокоение, че някой отгоре видиш ли се е загрижил за тях.
Обаче отгоре има само стратосфера и вакум и на вселената и е все тая дали поредната хуманоидна форма на живот на въглеродна основа на гъза на една от билионите галактики ще оцелее или не.

Колкото по рано осъзнаеш, че на никой не му пука за теб толкова по рано ще вземеш контрол над собственият си живот. Живота е какъвто си го направиш или се фиксираш на негативните неща от него или на позитивните ... изборът е твой а не на господа на който се кланяш.
И като не си раждала или не можеш голяма работа. Деца може да имаш и по друг начин.
Като нямаш мъж голяма работа спестила си си някой и друг проблем и си свободна да се срещаш с когото пожелаеш.

Жено, докато мрънкаш живота ще си мине .... вземи и му се наслаждавай че и без това е кратък.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Да те попитам, Господи,нови [re: Poзмapия]  
Автор Galeon ()
Публикувано01.06.11 12:41



ВзЕми се изчукай с някого--толкова ли е трудно, баси?!?!?

Tell me a Story....:)


Тема Re: Да те попитам, Господи,нови [re: Galeon]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано01.06.11 13:00



хихихи
е твоят отговор е като питането на Господа

същата работа

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Да те попитам, Господи,нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано01.06.11 13:09



Добре знаеш, че обществото е негативно настроено към нераждалите жени.
Не публично, разбира се.

Навремето така са се отнасяли към хора с физически недостатъци, после към психично болни...изолирали са ги, или направо са ги унищожавали. В Средновековието, мисля.

Всяка вечер ни занимават с датските надбавки, с детските градини, и т.н. ...Има цели предавания, които целЯт да предизвикат умиление, как някаква жена направила чудеса от храброст, защото осиновила дете. Виждате ли, герой, подвиг...т.е. обществото самО си признава, че такива като мен са като жената с брада в цирка или сиамските близнаци, пак в цирка....


И да се скъсам да ви се хваля колко места съм посетила, колко книги съм прочела, все ще се намери някой някъде да каже - ех, жена, която не е раждала нищо не знае...

"И умната с вятърните мелници."

Редактирано от Poзмapия на 01.06.11 13:10.



Тема Re: Да те попитам, Господи,нови [re: Poзмapия]  
Автор The giver and the taker (добър човечец)
Публикувано01.06.11 13:21



Грешката ти е, че мислиш само за проблеми и вероятно се чувстваш зле. Отпусни се, забавлявай се, започни да се чувстваш така сякаш вече имаш страхотен мъж и деца, и всичко ще се нареди.

------------------------------------------



Тема Re: Да те попитам, Господи,нови [re: Poзмapия]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано01.06.11 13:22



Разчлени въпроса си на 2 по-прости. Първо - защо нямаш мъж до теб, и после защо нямаш дете.
И не, не мисля, че обществото гледа ча толко зле на жена без дете. И, то не за друго, ми щото отдавна не живеем у комшулука, и хората си имат достатъчно свои си проблеми, и баш ги боли за твоите.
Аз лично гледам зле на жени, които мислят, че детето е самоцел, и на всяка цена требе да родят, само и само да са барабар петка с другите.
И страшно уважавам сами жени, осиновили дете. Вместо да направят още едно дете недотам щастливо, само и само за да задоволят някакво свое желание, защото, колкото и да отричаме въздействието на общоприетия модел за семейство, той все пак е "Мама, Тате и Аз',те са направили щастливо едно иначе обречено дете от домовете.



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ-ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !!!

Редактирано от HAДEЖДA™ на 01.06.11 13:25.



Тема Re: Да те попитам, Господи,нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано01.06.11 13:29



+1.
Само дето всеки трябва дълбоко- осъзнато да направи своя избор и да оцени правилно доколко му стигат силите да го следва.




Тема Re: Да те попитам, Господи,нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано01.06.11 13:32



защото, колкото и да отричаме въздействието на общоприетия модел за семейство, той все пак е "Мама, Тате и Аз',

Е, точно това имах предвид и аз

.

А нито защо нямам мъж, нито защо нямам дете не мога да отговоря.

Не съм убивала, не съм лъгала, не съм крала, винаги съм помагала даже с повече от това, което мога на хората.

"И умната с вятърните мелници."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.