Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:58 06.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re:Re:Re: Час Политика в училищенови [re: ЛAMБИ]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано18.07.11 13:01



От това разбирам че си учил нещо точно навреме (7клас). Не знам какво точно е било. Аз съм виждала диплома за завършено висше образование на някой, който е роден 1961 година и там имаше някакви предмети като "Основи на комунизма" или нещо подобно.

Това е окей, още повече че е било по-актуално отколкото днес.
Но се питам едно -защо тази практика, да се учи политика в училище я няма?!

В една тема видях как мнозинството от писалите не бяха доволни от стария режим - добре. Но защо не искат изграждане на нещо ново?!



Тема Re: Мъка - яйцето или кокошката?нови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано18.07.11 13:01



Наистина поуката от това робство е голяма - главно религиозно ориентирана и нищо друго.


И кво научихме? Да се закачим за Русия да ни пази ли ?




Тема Re:Re: Не е нужно да помниш всичко в 100%нови [re: jensen-110062]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано18.07.11 14:15



Мислиш че "гьола" на хората не е в държавата? Или какво искаш да ми кажеш?



Тема Re:Re:Re: Час Политика в училищенови [re: Deern]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано18.07.11 16:18



Учехме (но нищо не научавахме) Конституция, предмета включваше държавното устройство най-базовите понятия на правото и органите на властта. По мое мнение ефекта клонеше към нула.


В училище се учеха и много политически науки, всъщност не, философските и обществените бяха политизирани и оставяхме с впечатление, че всичко е политика. Ефекта пак беше около нулата...



Тема Re: Джейми има свой никнови [re: Deern]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано18.07.11 16:46



Отношението към политиката в една страна е проекция на народо-психологията и. В България поради ред причини (пък било то и една от тях културни модели създадени през въпросното турско робство) народа има подчертан уклон към тоталитарни политически модели. Това се вижда от тедно просто сравнение със съседна Гърция, където анархизма е доста популярно политическо течение. И в Гърция има стачки, сваляне на правителства, кризи и все пак защита на национални и финансожи интереси дори и в рамките на ЕС.

А в България - колкото и да им вдигаш на българите цените на основните енергийни източници и да ги притискаш на тясно .... ами те пак не стачкуват. Щото ги е страх я от кмета, я от жена им, я 'какво ще кажат хората'-страх. Това насадено обществено мнение тип 'по-нисък от тревата' пък рефлектира в редица малки шашкънии като крадене на ток, вода, лънготене пред данъчните, корупционни практики и какво ли не. Но не и каквато и да е стачна вълна, например. И никаква единност при пазенето на националните интереси пред ЕС. Това си е чист продукт на народопсихологията, Диърн, и като си помисля има нужда от бая учебни дисциплини, за да се промени.

Но да се върнем на основното - като има писан закон, който разбира се, може да се изучи в училище, какво ще помогне това на децата?

В България мисля, че няма да е много. Една от поредицата дисциплини, които учениците ще използват, за да бшгат от час и да пушат, или да се натискат по пейките.

Но виж и каква е зрелостта на политическата ни класа тук.

Ще ти дам пример с видовете скандали в политиката тук и там - в Германия, където май ти битуваш в момента!

Скандал по български - Волен нарече Яне 'педераст', а Яне обеща да оправи жената на Волен под личното му наблюдение. мнооооого важен скандал. Влиза одма в жълтите вестници. И народа се кефи максимално. Точно така КЕФИ МАКСИМАЛНО! По думите на народа.

Германия - министри са хванати в плагиатстване при правене на докторските им тези - пръв бе май военният министър, последва го онзи на образованието. Хората подадоха оставки, публично са порицани и т.е. Това за жълтите вестници ли е? Ами май не!

Да не мислиш, че архонт Бинев или Йордан Цонев няма да препишат като малоумни в докторските си тези по богосложие, които добросъвестно разработват из Бг вузове? Но то и никой няма да им забележи - тия па са едни божествени корифеи, ВИНКЕЛ И БЕТОН на Бг политиката



Та - Бг политиката е още на ниво жълти вестници. А в Германия - далеч на друго място и за друга преса.

В Англия за подслушване на телефони подават оставки. В Бг мятат направо записите от подслушването в пресата и народа се кефи като дете на изпражненията си!

Тук точно май час по политика няма да помогне. По-скоро в родното театро трябва да направят час по политическа драматургия - това за Бг е по-рележантно


Major e longinquo reverentia

Тема Мх!нови [re: LadyMorgana]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано18.07.11 17:44



Направо ме втресе. Няма да се хващам за конкретен момент от поста ти, но не мислиш ли че все отнякъде трябва да се започне с политическото ограмотяване?

Това не става от веднага, не става с магическа пръчица. Нужно е усилие, време,опит в сферата, 1-2 поколения, през това време научените хора правят натиск нагоре- на хората, за които са гласували. Това няма как да се случи отгоре надолу, противоестествено е и дори на теория неоптимално.

За преписвачите в Германия, ще кажа, че се образуваха групи къделине и тази тема беше много обсъждана. Яредставяш ли си цял народ да те обсъжда как си минал между капките чрез преписване или как си се издънил. Голям срам! Да не говорим че това е верижна реакция, унивеситетите веднага реагираха.

Мисля че ако в България започне да се ценят (да се кефят като малки деца на... ) имидж и постижения, нещата ще изглеждат много по-различно. Трябва да има много повече респект от 2те страни.

Но трябва да се започне отнякъде, това не идва от самосебеси, иска се усилие.



Тема Това звучи страннонови [re: ЛAMБИ]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано18.07.11 17:57



Мисля че е някакъв порочен кръг, тъй като не се правят ясни граници. Затова и тук писалите хора не различават особено преса-политика-история-право.

Другия пункт е че училището в България е прекалено авторитарно. Учениците не са мотивирани, учителите не правят нищо по въпроса. Един клубар, явно учител от 40-50 веднъж се изказа" Ха, с мотивация всеки може, да седнат и да научат!" <- това написано от учител!!!



Тема Re:Re: Не е нужно да помниш всичко в 100%нови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано18.07.11 19:56



цял живот си живея без да се интересувам от политика. До сега не съм срещнала проблем


Отделно се отвратих допълнително от политиката като опознах няколко политика.
Освен това всички тия гласувания на целокупния български народ са велика глупост, защото се гласува без да познаваш човека - или на база външна симпатия или на думи, които в повечето случаи са лъжи, но най често под чуждо влияние, щото някой авторитет в твоите очи така ще гласува. Накратко, гласуването не е лично мнение и още по малко лични впечатления. Тъпо е да гласуваш за човек, когото не познаваш най малкото защото после като се усере ще съжаляваш за постъпката си, ще се чувстваш виновен и наистина че си. Доказателство за тъпотията на това начинание са простаците, които си избирахме и полсе ревехме от тях.
За мен единствената причина да се интересувам от политика е ако в пристъп на умпомрачение съм решила да ставам политик.




Тема Re: Това просто не може да е истина!!!!нови [re: Deern]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано18.07.11 19:59



не съм чела темата, ама за таблицата за умножение е едно от нещата в математиката, които просто трябва да се наизустят и после да идват автоматично.




Тема Re: Това просто не може да е истина!!!!нови [re: PipilotaV.]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано18.07.11 20:06



личният ми опит показва, че масата хора наистина не могат или по скоро не желаят да мислят. По лесно им е да се доверяват на клишета. И после като ги питаш да обяснят издъвканото клише те запецват, защото никога не са се опитали да го осмислят, а просто са го приели. Или направо казват Не знам, ама щом всички казват че така е правилно, значи има наистина е така. И се не усещат, че всички се водят по масата и никой от тази маса не знае смисъла на лозунгите, които развява

. Най смешното е, че като им дадеш явен пример, че клишето е глупост и вместо да си преосмислят теорията просто казват: Това е изключение или пък човекът е ненормален, с диагноза или.....





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.