Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 17.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Истории с "Бърза помощ"нови  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано06.07.11 11:28



Отчаяна съм от "бързата" "помощ" в България. Щото нито е бърза, нито е помощ.
Вчера през нощта се обадих, дъщеря ми беше с много висока температура - 39.3.
Съществото, което дежуреше на телефона ми каза, че нямало нищо страшно. Да й дам панадол.

Не разбрах как позна, че няма нищо страшно, в кристално кълбо ли видя на какво се дължи температурата??? Какво трябва да им кажеш по телефона, за да дойдат? Днес, когато коментирах с приятелка, случайно ни чу млада жена, която се включи в разговора ни и с удивление научих, че са й отказали домашно посещение на двумесечно бебе с температура.
Искам да науча какъв е вашият опит с "бързата помощ". Само в Пловдив ли е така? Защо реагират толкова неадекватно? Имам приятелка, която работи в "Бърза помощ" в Русия. Тя ми каза, че при тях нямат право да не се отзоват на повикване, дори да имат съмнения, че сигналът е нередовен. Длъжни са да отидат и да проверят.
Бъдете здрави!



Тема Re: Истории с "Бърза помощ"нови [re: Бepeзka!]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано06.07.11 12:14



Ха .... нищо не може да ме очуди вече

Но да ти разкажа история и то преди доста време:
Бях на 8г и вдигам 40 градуса температура майка ми се обажда в болницата за бърза помощ от там и казват, че термометъра и е развален или нещо не е премерила както трябва

. За щастие живеем на 150м от Първа Градска в София и натирили някаква младичка сестра да дойде да "успокои" истеричната ми майка. Сестрата дойде мери температурата 41 градуса, вади друг термометър и той 41. Моите спомени са, че стените на стаята се сгъваха към мен и ми беше ужасно студено. Сестрата в шок закл#чва, че вече трябвало да съм "пътник" ако температурата е вярна.
Накрая напълниха ваната с хладка вода и ме пльоснаха там. После баба ми се обади и каза на майка ми да накисне хавлии в оцет и да ме увие с тях на леглото. Температурата падна ... но извода е оправяй се сам и ако разчиташ на медицинския персонал забрави.
От тогава насам редовно си вдигам 39.5 /40 градуса за здравей и здрасти кърпите с оцет действат. Дори не си правих труда да се обаждам на бърза помощ в България просто няма смисъл.

Тук Бърза Помощ идва на всеки сигнал и трябва да са там до най-късно 15 мин. Ако сигнала е нередовен има съд.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Истории с "Бърза помощ"нови [re: Бepeзka!]  
Автор The giver and the taker (добър човечец)
Публикувано06.07.11 16:41



На мен лично само веднъж ми се е налагало да ползвам "Бърза помощ", но не помня за колко време е дошла линейката, поради простата причина, че си бях направил главата на пастет, и не помня какво е ставало няколко дни.

Аз съм от София и като цяло съм доста доволен от лекарите. Лично към мен винаги са били много всеотдайни, даже личната ми лекарка е изключително симпатична, и на нея имам повече доверие, отколкото на 90% от роднините си. Единственото, от което не съм доволен е психичната помощ. Това е просто някакъв ад.

Сега за "Бърза помощ" проблемът е, че недостигът на лекарски екипи е много голям, а и освен това на "Бърза помощ" се обаждат огромно количество малоумници, като вуйчо ми например. Той постоянно вика линейки и ги занимава с пиянските си работи, и направо ме е яд, като виждам, че всеки път му се връзват на малоумните идиотщини, и го карат, все едно са безплатно такси.

Друг е въпросът, че в провинцията положението със здравеопазването е много по-лошо, отколкото в София. Бил съм в пазарджишката болница и знам за какво става въпрос.

------------------------------------------



Тема Re: Истории с "Бърза помощ"нови [re: The giver and the ta]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано06.07.11 17:10



Аз се обадих не на 150, а на "Неотложна помощ", с която има сключен договор нашият личен лекар. Идеята нали уж е да си осигури медицинска помощ 24/7.
Много рядко викам бърза помощ, почти винаги предпочитам сама да си занеса задника до болницата. Но детето вчера беше като парцал и не искаше да се облича и да върви никъде. Искаше да си лежи.
Много съм недоволна от грижата, която полагат в тази "Неотложна помощ". Предният път, когато ми отказаха дори преглед беше по повод на инцидент - пък с щерката. В училище ги карали да местят някакви пейки и тя да й премаже пръста. Училищната сестра превързала раната, но ми каза да я водя да я види хирург. Е, в нашата "Неотложна помощ" дори не пожелаха да развържат превръзката да видят за какво става въпрос. Предпочетоха веднага да ни препратят в някоя болница.



Тема Re: Истории с "Бърза помощ"нови [re: Бepeзka!]  
Автор Koм (старо куче)
Публикувано07.07.11 00:01



При нас при обаждане идва линейка, пожарна кола и полицейска кола. Пожарникарите са в случай, че се налага да се изнася някой - за другите е ясно. По принцип застраховките поемат линейката, но само ако е довела до приемане в болницата. Иначе е доста скъпо - за 15-на км. до близката болница - около $1800 само за линейката.
В случай като твоя - най-вероятно ще ти кажат същото - това не е "спешна помощ", а е "домашно посещение".



Тема Re: Истории с "Бърза помощ"нови [re: The giver and the ta]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано07.07.11 08:49



От провинцията съм, доволна съм и от Бърза помощ, и от Спешна помощ, и от личната си лекарка, и то мното. Също и от психичната помощ. Нямаше да съм жива и адекватна, ако не беше моята пси.

Доволна съм от от цялостното медицинско обслужване с изключение на ОНКОЛОЗИТЕ.

Неподготвени и некомпетенти, просто създадохо онко-отделение в МБАЛ и трябваше да им намерят работа на двамата "доктори".



"Умиране няма и задачата има решение" - Ст. Джонсън

Тема Re: Истории с "Бърза помощ"нови [re: Бepeзka!]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано07.07.11 10:12



оф, у нас дойдоха за 41 градуса за баща ми. Той беше изпаднал в някакво шоково състояние. Без връзка със заобикалящия го свят.
Да, дойдоха. Една лекарка, която се притесни повече от мен и трудно взе решение в коя болница да го закара. Ама това поради тъпата причина, че за различни заболявания имали били договори с различни болници.
Но най-тъпото беше, че няма как да свалиш болния до линейката!
Имахме някакъв щур късмет, че и сестра ми и мъжа ми бяхма там и успяхме с едно одеало да го смъкнем 3 етажа. И шофьора на линейката като ни вижда как мъкнем със сетни сили, вместо да дойде да помага седи и гледа ..........
Иначе - да, дойдоха. И то бързо.



Тема Re: Истории с "Бърза помощ"нови [re: Бepeзka!]  
Автор Пътвщия (ще се върна)
Публикувано07.07.11 17:04



Какво е "Бърьс помощ"?



Редактирано от Пътвщия на 07.07.11 21:32.



Тема Re: Истории с "Бърза помощ"нови [re: Бepeзka!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано07.07.11 18:25



Проблемът в конкретния случай не е в Бърза помощ, а в липсата на дежурни лекари, които да правят домашни посещения. Навремето в поликлиниките имаше участъкови и дежурни лекари. Участъковите си седяха в поликлиниката, а дежурните обикаляха по адреси точно за такива случаи като вашия. С тъпата система с джипитата това вече е невъзможно.
Аз май не съм ползвала Бърза помощ, защото като съм на зор паля колата и бягам в Пирогов. На 15-20 минути ми е, а никога не знам кога ще дойде линейката.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Истории с "Бърза помощ"нови [re: Бepeзka!]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано07.07.11 23:36



Миличка, за съжаление високата температура не е за спешна помощ! В този случай или звъниш на GP-то или на телефона, който е дал/а за спешни случаи, когато не е на разположение. Във всеки случай ако GP-то няма договор с МЦ да поема случаите вечер и през уикендите, трябва да е на разположение 24/7.
Иначе на скоро ми се наложи да ползвам 112, ОПЕРАТОРА БЕШЕ ПЪЛЕН ИДИОТ. Поисках да ме свържат със Спешна помощ, там жената беше супер разбрана! След 3 минути бяха в къщи.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.