Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 08.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Истории с "Бърза помощ"нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано08.07.11 07:20



Иначе на скоро ми се наложи да ползвам 112, ОПЕРАТОРА БЕШЕ ПЪЛЕН ИДИОТ. Там всички клонят към идиотизъм, а очевидно и самата им система е пълен боклук. Като ме блъсна кола, някой явно се беше обадил веднага на 112. Като се освестих след 5 минути аз също се обадих, но изрично казах, че нямам нужда от линейка, а само от полиция. Обаче линейката си дойде след 10-15 минути. Дано някой друг, наистина в нужда да не я е чакал в този момент. За сметка на това полиция така и не дойде повече от два часа. Междувременно звънях още поне 5-6 пъти да ги питам какво става. Казаха ми да чакам, защото с предимство били спешните случаи, при които има пострадал, пък очевидно за тях блъснат от кола човек не е пострадал.
Полицаите, които дойдоха непосредствено след събитието (но те пък не били КАТ-аджии и не можели да пишат актове), защото то стана точно до Първо РПУ, ме посъветваха друг път да си звъня директно на полицията.
Честно казано на мен ми се струва по-разумно полицията да се саморазпусне и част от нея естествено да се влее, вече официално, в престъпните среди, а читавите хора, които работят като полицаи да си намерят работа, за която хората ще ги уважават. Това беше лирично отклонение.

Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 08.07.11 07:24.



Тема Re: Истории с "Бърза помощ"нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано08.07.11 11:43



В този случай или звъниш на GP-то или на телефона, който е дал/а за спешни случаи, когато не е на разположение.
Аз точно на тази помощ се обаждах. Тази, която има договор с нашето джипи. Ама пак не дойдоха.
А пък от 112 имам противоречиви впечатления. Обаждала съм се два пъти. Първият път дъщеря ми беше счупила живачен термометър. Изпратиха екип на Гражданска защита, който събра живака.
Втория път трябваше да осигуря линейка, която да транспортира болния ми баща от летището в София до Пловдив. Без осигурена линейка, която да чака на летището, от авиокомпанията просто нямаше да качат татко в самолета. Тогава оператоката от 112, която молих за съвет, беше в пълна прострация и не знаеше какво да ме посъветва, нямаше представа кой може да ми осигури тази услуга. Слава Богу, от МВнР осигуриха транспорт.
Та смятам, че операторките реагират адекватно само в ситуации, които са им познати. Не са подготвени за по-необичайни случаи.



Тема Re: Истории с "Бърза помощ"нови [re: Бepeзka!]  
Автор Francuzoikata (envie de toi)
Публикувано08.07.11 15:44





Виж това.



Тема Re: Истории с "Бърза помощ"нови [re: Бepeзka!]  
Автор indra (macondo)
Публикувано08.07.11 22:37



преди 14 години баба ми почина от белодробен оток, като линейката се появи около час след обаждането. когато лекарката я прегледа първо установи, че май се е забавила и второ - че не носи подходящото лекарство.
преди известно време някаква жена беше припаднала на улицата пред къщата ми доста късно вечерта. в безсъзнание, но жива, просната на тротоара. линейката дойде след 30 минути и четири позвънявания, последните две от които на доста висок тон.

това е. във всички останали случаи - със собствените коли към пирогов, за съжаление... обикновено събирам имената на идиотите, с които разговарям и започвам да пиша до всевъзможни институции, преки ръководители, комисии и т.н.. като цяло губи време, но ми се струва, че колкото повече хора отстояват правата си, толкова по-вероятно е услугите да се подобрят.



Тема Re: Истории с "Бърза помощ"нови [re: Бepeзka!]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано10.07.11 11:11



Веднъж се "возих" в линейка чудо на техниката. Невероятно беше как тези изгнили раздрънкани ламарини можеха да се движат?!

Сега ми е смешно, но питате ли тогава... Бях с кървене в третия месец. Явно бебчо е имал дни защото сега е с една глава над мен. Другия път вземи такси. Вдигането на скандали също помага (ако не ти обръщат внимание)... но това като пристигнеш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.