Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:01 17.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Слагали ли стенови  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано18.06.11 12:02



белина в пералнята? Имам впредвид за освежаване на белите дрехи. Що се отнася до бельо, там е по-лесно, защото когато се сложи в леген с белина, след това изпирането е по-лесно/ на ръка, обилно с вода/, но въпроса ми е за чаршафи и пликове, които са по-обемисти. Та, затова искам да попитам слагате ли белина / ACE/ в пералнята, колко мл., и кога се сипва-в началото на прането или при последното изплакване, както се процедира с омекотителя? Питам, защото имам 2 големи бели плика, които искам да освежа с белина. Никога не съм слагала белина в пералнята.



Тема Re: Слагали ли стенови [re: dama_spatia]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано18.06.11 14:12



Никога не съм слагала белина , а и не бих сложила в пералнята / страх ме е да не разяде нещо / . Но тя се сипва в отреденото и за това легенче и винаги отива в предпрането . Дано си ме разбрала.



Тема Re: Слагали ли стенови [re: dama_spatia]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано18.06.11 17:31



Слагам смело:))...от 6 г. имам пералнята и нищо не и се е случило, аз и хич не я щадя де...уредът е да ми служи, не да му треперя /както и Калгон няма да я почерпя никога

/...държи се геройски до сега:)...айде действай:))...купувам обаче от тази по леката и фина белина Аче, дето е в синя бутилка. Самата белина е по-синкава вътре и по-омекотена

Сипвам я в главната секция след като прането се намокри, нали знаеш, белината действа на предварително омокрени дрехи.



Тема Re: Слагали ли стенови [re: LlRA..]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано18.06.11 17:36



Лирке, преди време направихме специално изчисление за Калгона. Той е толкова скъп, че ако го добавяш на всяко пране, след не чак толкова дълъг период от време ще си дал пари колкото за нова пералня. Та и аз смело се отказах от него.



Тема Re: Слагали ли стенови [re: LlRA..]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано18.06.11 17:51



Ще действам смело, Лира, само ми кажи какво количество белина изсипваш, защото ми се струва, че цял литър ще е твърде много.И ако съм разбрала правилно, я сипваш в самото начало на прането.



Тема Re: Слагали ли стенови [re: dama_spatia]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано18.06.11 19:46



Спри

.

Какъв литър, ще й видиш сметката на пералнята за нула време.


Не слагам белина, не смея, щадя пералнята, обаче при всички случаи 1 л е много. Предполагам, около 20-30 мл най-много.


Дано вече не си поразила пералнята си.

"Умиране няма и задачата има решение" - Ст. Джонсън

Тема Re: Слагали ли стенови [re: dama_spatia]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано18.06.11 19:50



Е, ти пък, цял литър.....
Около 100-150 мл мисля, че е достатъчно, ако са ти много захабени дрехите, иначе изтъняват и се късат. Лично аз мразя белина, а и нямам толкова захабени дрехи. След една такава белина АСЕ в бяла бутилка, хем сложих не повече от 100-ина мл., един панталон с цвят 'слонова кост' стана розов....

Та ме питаха нов панталон ли имам



Тема Re: Слагали ли стенови [re: dama_spatia]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано18.06.11 23:28



все пак има значение от какъв плат са пликовете и внимавай гледай добре етикета на пликовете/дрехите, тъй като аз сложих веднъж и ми станаха на петна в смисъл по- бели петна , като петнисти хиени, внимавай



Тема има прахове за пране,нови [re: dama_spatia]  
Автор parvaty (необичайна)
Публикувано19.06.11 10:50



гелове по-точно, специално за бяло и за черно пране! Отделно има Вениш - прах и течен - за бели дрехи - слагаш една капачка препарат за пране и една капачка течен Вениш за бели дрехи - не се занимавай с белини!





Тема Re: има прахове за пране,нови [re: parvaty]  
Автор Milley ()
Публикувано21.06.11 12:25



То на "Аче"-то си пише на етикета колко и къде се сипва.

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.