Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:41 08.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Слагали ли сте  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано18.06.11 12:02



белина в пералнята? Имам впредвид за освежаване на белите дрехи. Що се отнася до бельо, там е по-лесно, защото когато се сложи в леген с белина, след това изпирането е по-лесно/ на ръка, обилно с вода/, но въпроса ми е за чаршафи и пликове, които са по-обемисти. Та, затова искам да попитам слагате ли белина / ACE/ в пералнята, колко мл., и кога се сипва-в началото на прането или при последното изплакване, както се процедира с омекотителя? Питам, защото имам 2 големи бели плика, които искам да освежа с белина. Никога не съм слагала белина в пералнята.



Тема Re: Слагали ли стенови [re: dama_spatia]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано18.06.11 14:12



Никога не съм слагала белина , а и не бих сложила в пералнята / страх ме е да не разяде нещо / . Но тя се сипва в отреденото и за това легенче и винаги отива в предпрането . Дано си ме разбрала.



Тема Re: Слагали ли стенови [re: dama_spatia]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано18.06.11 17:31



Слагам смело:))...от 6 г. имам пералнята и нищо не и се е случило, аз и хич не я щадя де...уредът е да ми служи, не да му треперя /както и Калгон няма да я почерпя никога

/...държи се геройски до сега:)...айде действай:))...купувам обаче от тази по леката и фина белина Аче, дето е в синя бутилка. Самата белина е по-синкава вътре и по-омекотена

Сипвам я в главната секция след като прането се намокри, нали знаеш, белината действа на предварително омокрени дрехи.



Тема Re: Слагали ли стенови [re: LlRA..]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано18.06.11 17:36



Лирке, преди време направихме специално изчисление за Калгона. Той е толкова скъп, че ако го добавяш на всяко пране, след не чак толкова дълъг период от време ще си дал пари колкото за нова пералня. Та и аз смело се отказах от него.



Тема Re: Слагали ли стенови [re: LlRA..]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано18.06.11 17:51



Ще действам смело, Лира, само ми кажи какво количество белина изсипваш, защото ми се струва, че цял литър ще е твърде много.И ако съм разбрала правилно, я сипваш в самото начало на прането.



Тема Re: Слагали ли стенови [re: dama_spatia]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано18.06.11 19:46



Спри

.

Какъв литър, ще й видиш сметката на пералнята за нула време.


Не слагам белина, не смея, щадя пералнята, обаче при всички случаи 1 л е много. Предполагам, около 20-30 мл най-много.


Дано вече не си поразила пералнята си.

"Умиране няма и задачата има решение" - Ст. Джонсън

Тема Re: Слагали ли стенови [re: dama_spatia]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано18.06.11 19:50



Е, ти пък, цял литър.....
Около 100-150 мл мисля, че е достатъчно, ако са ти много захабени дрехите, иначе изтъняват и се късат. Лично аз мразя белина, а и нямам толкова захабени дрехи. След една такава белина АСЕ в бяла бутилка, хем сложих не повече от 100-ина мл., един панталон с цвят 'слонова кост' стана розов....

Та ме питаха нов панталон ли имам



Тема Re: Слагали ли стенови [re: dama_spatia]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано18.06.11 23:28



все пак има значение от какъв плат са пликовете и внимавай гледай добре етикета на пликовете/дрехите, тъй като аз сложих веднъж и ми станаха на петна в смисъл по- бели петна , като петнисти хиени, внимавай



Тема има прахове за пране,нови [re: dama_spatia]  
Автор parvaty (необичайна)
Публикувано19.06.11 10:50



гелове по-точно, специално за бяло и за черно пране! Отделно има Вениш - прах и течен - за бели дрехи - слагаш една капачка препарат за пране и една капачка течен Вениш за бели дрехи - не се занимавай с белини!





Тема Re: има прахове за пране,нови [re: parvaty]  
Автор Milley ()
Публикувано21.06.11 12:25



То на "Аче"-то си пише на етикета колко и къде се сипва.

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Re: има прахове за пране,нови [re: parvaty]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано21.06.11 14:56



специално за бяло и за черно пране

Много искам да разбера на черно пране кво му избелваш точно?



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Слагали ли стенови [re: Poзмapия]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано21.06.11 18:55



Розмария, спрях се

. Отказах се да експериментирам. И аз така си мисля, че 1 л. е прекалено много.



Тема Re: Слагали ли стенови [re: neverojatna]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано21.06.11 19:01



Ми8, какво пък, все едно, че си си купила нов панталон

. Щом са те питали дали си имаш нов панталон, значи не се е получило толкова зле. Скоро слагах хавлиени кърпи в белина, като съотношението беше 1:3 / една мерителна доза белина -три мерителни дози вода. Бях ги сложила в 21 часа , като реших да ги оставя цяла нощ, а на сутринта да ги изплакна хубаво. Да, ама не-още сутринта рано бяха спряли водата. Така се наложи да ги държа в белина 17 часа и половина, защото пуснаха водата чак в 16.30. Нищо не им стана на кърпите. Резултата беше чудесен. По неволя се наложи да ги държа толкова часове

П.С.-за мерителна доза използвах чашка от 250 мл. Едно време продаваха Ариел-а с такива чашки. Та на 3 такива чашки, добавих 10 мерителни чашки вода

Редактирано от dama_spatia на 21.06.11 19:04.



Тема Re: Слагали ли стенови [re: dymo]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано21.06.11 19:06



Етикетите не съм ги запазила. Но няма да рискувам в пералнята. Ще опитам в легена-имам един голям.



Тема Re: има прахове за пране,нови [re: parvaty]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано21.06.11 19:10



Пробвах гел на Ариел за бяло пране, но като че ли не останах много очарована.
Купувам винаги прах за цветно пране, защото повечето ми неща са все цветни. Вениш имам, но за цветно. Преди време бяха пуснали в кауфланд прах за пране-Персил, и с него по тубичка Вениш. Него съм го ползвала 1 или 2 пъти само.



Тема Re: Слагали ли стенови [re: dama_spatia]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано21.06.11 22:16



ползвам само прах за съответното пране - бяло или цветно, и омекотител.
нищо не избелвам, защото нямам чисто бели нито дрехи, нито чаршафи.

ако се получи някое петно, натърквам със сапун за пране и кисна 4-5 часа и после изпирам на ръка, и пак пускам в пералнята цялата дреха.


сега - на бели дрехи или тъкани петна от плодове - ягоди, малини, изобщо червени плодове - петното се накисва колкото се може по-скоро в силен разтвор на лимонтузу - дано така да се пише - лимонена киселина - петното изчезва.

"Умиране няма и задачата има решение" - Ст. Джонсън


Тема прах за пране БЕЗ ароматнови [re: dama_spatia]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано22.06.11 10:55



Да се включа и аз в тази домакинска тема.
1. бебешките прахове за пране перат идеално бялото пране
2. издирвам НЕароматизиран прах за цветно пране - някакви идеи?

Проблемът е поради алергия към миризми. Бебешките ми вършат работа за бялото пране. Но цветното яко го избелват и става гадно!



Тема Re: Слагали ли стенови [re: dama_spatia]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано22.06.11 10:57



Едно от нещата, които съм запомнила от дългите години учене на химия е, че при използване на белина е необходимо да има светлина и слънце, за да действа веществото.
Нищо няма да й стане на пералнята, ако прибавиш белина.



Тема Re: прах за пране БЕЗ ароматнови [re: Kapинka]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано22.06.11 17:49



За бебешки прахове изобщо не ми е идвало на ум, но пък идеята да пробвам с тях ми харесва, защото са безобидни.НА НЕароматизиран прах за цветно пране не съм попадала до сега. Даже не знаех, че имало такива прахове. Праховете за цветно пране, които съм купувала досега винаги са били ароматизирани.
Дали не е възможно алергията да се дължи не на самият аромат на праха, а на съставките, които съдържа?



Тема Re: прах за пране БЕЗ ароматнови [re: Kapинka]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано23.06.11 02:56



Трябва ти fairy/ persil washing powder или liquid за цветни дрехи,но съм почти сигурна , че в Бг няма голяма разлика между отделните марки( собстен опит). Ариел е много силен прах, ако сте чувствителни към химикали може да получите сърбеж или зачервявания по кожата.



Тема От годининови [re: dama_spatia]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано23.06.11 05:10



Никога не съм чувала, че белината може да повреди пералнята.

Слагам от години лавандулова белина за периодично освежаване на всичко бяло, което имам. Сипвам, колкото поема контейнера на пералнята предназначен за това. Съответната програма се грижи за останалото. До сега никога не съм имала проблеми.



Тема Re: прах за пране БЕЗ ароматнови [re: dama_spatia]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано23.06.11 09:20



Категорично е от ароматите. Същия проблем се появява при някои от парфюмите, някои цветя, цъфнала липа и т.н.
Ама няма как да не се пере човек!



Тема Re: прах за пране БЕЗ ароматнови [re: avg]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано23.06.11 09:21



ще опитам, благодаря за идеята
Ариел не съм взимала от доста време. Последните прахове в къщи са Рекс.



Тема Белинатанови [re: Dolce De Leche]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано23.06.11 14:26



поврежда не пералнята, а гумените части - уплътненията, например, заради съдържанието на хлор.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: къФ литър ве?:)))нови [re: dama_spatia]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.06.11 20:50



100 мл и стигат:)))



Чакам обаче първ прането да се завърти и омокри добре.



Тема Re: Слагали ли стенови [re: Poзмapия]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.06.11 20:52



Това с лимонтузуто ще го пробвам, за първи път го чувам...тенкс





Тема Ще ти кажанови [re: LlRA..]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано27.06.11 16:41



подобрен и безотказен вариант на лимонтузу-дрехотерапията

Намокря се петното, наръсва се с лимонтузу, то почервенява, оставяш го да престои така 10-15 мин. изпираш и ако не се е махнало /обикновено не е напълно/, натъркваш със сапун, петното посинява, пак постоява, пак переш и пак лимонтузу ... и така до изчезване. Оня ден махах едно дърто ягодово петно от новото костюмче на един малък юнак.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.