Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:10 17.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Изпитваме чувства взаимно, как обаче да продължимнови  
Автор Haйkитaeц ()
Публикувано11.06.11 22:46



Здравейте,

Значи, аз съм на 24 години. Момичето, или жената, която ме интересува, е на около 26, 27. Изпитвам чувства към нея, тя също показва, че има такива към мен. Всъщност ние работим заедно, в една смяна, и целият колектив знае за това, а и тя не се крие (явно) да говори с другите колежки за това. Съдя по това, че примерно вчера имаше възгласи от рода на "Глей ги тия, ще се женят" и т.н. Въпросът ми е, малко ми е неловко как да постъпя нататъка. За мене тя е доста специален човек и ще се радвам много да я опозная. Проблемът е, че - независимо дали ще се смеете или не - не съм имал връзка досега, и не знам как да подходя. А съм вече на години, достатъчни, и би трябвало да го знам. Знам, че и аз трябва да съм този, който ще направи първата крачка. Но как? Какво очаква да чуе една жена, когато почти не познава друг мъж, но и двамата имат общи чувства? Думата "харесвам те" въобще присъства ли в лексикона на "по-възрастните", демек след тийн-периода, хора? Да й предлагам ли директно, да излизаме заедно? Тъпи въпроси, предполагам, но наистина е доста специален човек за мен и искам да развия добра връзка; не съм си загубил ума чак в такава дълбочина, че да отида и да говоря каквото ми падне. Момичето/жената ми харесва.. физически, да, чаровна е, много, но много също ми допада интелектуално - личи си, че е човек с мечти и амбиции, въпреки че не нагъл тип, въобще даже.

Ако някой може да ми помогне за това, как да постъпя, страшно много ще съм му благодарен. "Й" благодарен, де.





Тема Re: Изпитваме чувства взаимно, как обаче да продължимнови [re: Haйkитaeц]  
Автор Haйkитaeц ()
Публикувано11.06.11 22:52



А, забравих и - думите "предлагам ти да бъдем гаджета" или дори "искам да ти предложа да бъдем заедно" тъпо ли ви се струват? макар че второто ми се струва най-близко до сърцето ми. пресилено ли ще е да й кажа, че я обичам, след като досега сме били само колеги? думата "обичам те" натоварвате ли я/очаквате ли някаква по-продължителна връзка, преди да бъдат изречени?

сори пак за тъпите въпроси, просто досега не съм говорил на такава "тема" с жена, и не искам по думите ми, ако са грешни примерно, да си помисли, че съм някакъв перко. просто искам да съм заедно с нея и дай боже повече време. мерси. :)



Тема Re: Изпитваме чувства взаимно, как обаче да продължимнови [re: Haйkитaeц]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано11.06.11 23:18



сега това го пусна да освежиш клуба и да се забавляваш, нали?



Тема Re: Изпитваме чувства взаимно, как обаче да продължимнови [re: Haйkитaeц]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано11.06.11 23:43



Ако си бяхте приятели и имахте близки отношения, "Обичам те" не би било толкова странно признание, колкото би излязло в твоя случай. Ти просто няма как още да я обичаш, защото не си я опознал истински и доста неща въображението ти ги допълва за нея, имай го предвид.
Иначе не мисля, че е нужно да бъдат дефинирани едни отношения като "ходим", защото те се развиват и във всеки момент от това развитие могат и да прекъснат... а "ходенето" е все едно да ти е спокойно, че тя вече има ангажимент към теб? В смисъл по-скоро можеш да й кажеш, че има много хубави устни и да я целунеш. И аз не знам какво да те посъветвам.... Да я заговориш на тръгване от работа и да я изпратиш до тях.... Но разговорите не ги дръж само на интелектуално ниво, разчупи ги по като разговор мейду мъж и жена, защото може да си останете само дружки. Щом си по-млад има възможност да не си пада по по-млади, а казваш, че си и неопитен. Имай го предвид, но това да не те сдухва.
Иначе хубаво е да "четеш" сигналите, които ти дава за това как те възприема. То си е до усещане, не знам тук как да ти помогна.


Всъщност това го прочетох преди да видя, че май живееш в САЩ? То там май трябва да се пита и да има ясно съгласие.... май по-различни са нешата, не съм много наясно.

..rude & not ginger...



Тема Re: Изпитваме чувства взаимно, как обаче да продължимнови [re: Haйkитaeц]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано12.06.11 00:08



Кажи й, че много я харесваш. Че би искал да я опознаеш по-добре, но това няма как да се случи единствено на работното място. Попитай я дали не желае да се виждате и извън него.

Направи го с усмивка, вложи приятно чувство за хумор. Щом смяташ, че и тя те харесва, сигурно ще се съгласи и може да поставите началото на връзка.



"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Изпитваме чувства взаимно, как обаче да продължимнови [re: saksun]  
Автор Doctor Who (позитрон)
Публикувано12.06.11 00:32



Приятно чувство за хумор = "Много те харесвам. Абе шегувам се, бе!"



..rude & not ginger...


Тема Re: Изпитваме чувства взаимно, как обаче да продължимнови [re: Doctor Who]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано12.06.11 00:56



Ее, не. Това ще бъде неприятен хумор за колежката му.



"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Изпитваме чувства взаимно, как обаче да продължим [re: Haйkитaeц]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано12.06.11 07:55



Обикновено хората се канят на обед/вечеря в тези случаи и си говорят.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Изпитваме чувства взаимно, как обаче да продължимнови [re: Haйkитaeц]  
Автор Kapинka (членка)
Публикувано12.06.11 10:22



Защо не оставиш на бюрото й скромен букет цветя с два билета за кино и твоя телефон? Романтично е :-)



Тема Re: Изпитваме чувства взаимно, как обаче да продължимнови [re: Haйkитaeц]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано12.06.11 10:42



имате взаимен интерес един към друг, а не чувства още. Хареса ми идеята на Каринка - за букета. Но има и куп други варианти да ''сложиш началото''.

Като си спомня с какво са грабвали сърцето ми. Обикновено с поставени ултиматуми. Един път се случи , че момъка бидейки в депресия се беше сбил, дойде при мен ранен, а аз докато му ''превързвах раните'' като приятните самодиви на Ботев от поемата му за Хаджи Димитър, той гледа, гледа пък взе че постави ултиматум да ставаме гаджета. Което после коментираше ведро "Бях сигурен, че ме харесваш, ама и колко луд бях точно така да го направя - чудя си се на алъла"

На казвам сега да се биеш и ти или нещо такова , ама ... трябва да има преломен момент в тези неща, иначе харесването преминава и се размива. Вземи нещата в свои ръце!




Major e longinquo reverentia


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.