Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:28 17.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Българските родителинови  
Автор Deern (ღ)
Публикувано02.06.11 11:02



Преди да да пиша " Честит празник на бащата!

"
Сега подхванат една тема в един ВИП клуб и тъй като Киро е отдал голяма част от задълженията си, ще пиша тук


Защо по дяволите тези хора - българските родители, са толкова назадничеви?- гледат само назад и/или надолу?

Защо не искат да се вдигне стандарта на отглеждане на децата?

Защо не изискват да има такова търсене, за да има и предлагането?

Защо се задоволяват само със салам и хляб?
и
Защо децата са "новите домашни любимци" без личност и без специална грижа?

И защо всичко трябва да е по предписание на държавата, нещо като държавно-организирана революция?


п.п. Много пъти съм се възмущавала от лошо отношение към българските деца, това което съм видяла. Но не разбирам защо обществото е толкова не-градивно по тази тема?



Тема Re: Българските родителинови [re: Deern]  
Автор blood2 ()
Публикувано02.06.11 11:08



"Защо децата са "новите домашни любимци" без личност и без специална грижа?"

Заради Работодателите.

По TV Европа искаха минималната заплата да е 500 лева. Докога Милионерите ще стават по-богати, а бедните ще обедняват?

Човек първо го е грижа за него си, после за децата си. Като няма пари не му пука. Като оня, работодателя не дава нищо и децата му ще са нищо. Това е положението.
Като шефа забива чалга певици и пие и децата му ще правят същото.
Работника копира всичко от Шефа си и го предава на децата.




Тема Много тъжнонови [re: blood2]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано02.06.11 11:16



Когато дъщеря ми беше бебе, си взех почти 2 години да остана вкъщи и да прекарам това важно за 2те ни време заедно. Тогава получавах по-малко пари, но определено си заслужаваше.

Когато стане дума пред паботодателя за майчинството, винаги казвам "Взех си 2 години специално за това" и никога не пробутвам детето на преден план като причина че не съм работила.


Но това какво общо има с отношението към детето - отказът му на избор? Защо родителите се налагат така брутално и не участват в детството на децата си?



Тема Re: Българските родителинови [re: Deern]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано02.06.11 11:20



Емоционално ще ми е мнението, но ще ти отговоря.

С нетърпение чакам да си взема детенцето, да напусна работа и да си стоя вкъщи, имам начин да си изкарвам пари за да живеем двете, а пък ще бъда до нея, купила съм вече една серия с детски книги, пуснаха ги тука с един вестник преди около 2 години.

Сега събирам втората серия, чудесна полиграфия.


Разбира се, и моите книжки я чакат, книгите подаряване ми от баби и дядовци на единствената и малко късно родена внучка, и приказките на братя Грим останали от дядо й, с е двойно, и цялата библиотека на татко...



"И умната с вятърните мелници."

Тема Re: Българските родителинови [re: Deern]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано02.06.11 11:24



въобще нямам такива наблюдения



Тема Re: Много тъжнонови [re: Deern]  
Автор blood2 ()
Публикувано02.06.11 11:25



Чакай , за тея с заплата под 500 лева няма как да не работят. Ще търпят лишения.

А за какво са бабите? Е, 2 години минават, а после? То тея 2 години може и да не работиш.

Четеш ли за инкубаторите за деца, продажбите им? Какво ти е мнението? Защо толкова хора трябва да се раждат и как се насърчава раждането само на 1 дете?

Може ли едни да продават деца, на други чужди жени да им износват децата, а на теб да ти пука за детето ти? При положение, че на 11 години вече пуши, псува и няма контрол?
Ама нека им дават по 1 000 лева на родителите, за това, че отглеждат 2 деца и така за първите им 10 години. Нямам нищо напротив.




Тема Само няколко от примеритенови [re: Virgo]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано02.06.11 11:29



Поредната серия глупости без покритие, майна....са тези напъни в тона на симулативно приемане на евро-ценностите от нас.
Демек, утре ще ти се нАвре дОма нЕкой дЕтезащитник (нещо като Екоравновесие) и ке обЯсни, че си малоумен идиот


...щото при нас децата се продават затова, абе всичко е за пари


Щели д апращат психолози на родителите дето не се справяли с качественото гледанена децата си:)))...така казаха по ТВ-то:))

Абе Европроекти са това, трябва да се усвоят


да усвояват, то вече се видя, че го удрят през просото управляващите! Сутринта слушах по радиото новини, как правели нов институт за борба за признаване на висшето образование от чужбина в БГ! Хе-хе! Да закрием БАН, щото са "старчета" и не са от нашите, и да открием нови институти, пълни с кухи лейки - любовници на тоя и братовчеди на оня, ама - наши! Няма такава държава!!!


Няма "не искам". И футбол ще играеш, и пити ще месиш, и сексолог ще го играеш. Дали няма да наложат и стандарти за сексуално възпитание?

Редактирано от Deern на 02.06.11 11:30.



Тема Re: Много тъжнонови [re: blood2]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано02.06.11 11:33



Кои инкубатори и продажба на деца? Това е незаконно. А ако законът има такъв праг, който да защитава правата на децата, неспособните ще са по-лесно санкционирани,
и в същото време ще се вдигне нивото на способните.



Тема Re: Много тъжнонови [re: Deern]  
Автор blood2 ()
Публикувано02.06.11 11:40



То може и да е незаконно, но постоянно четем, че го има и не осъждат майките.

Законите се правят от Работодателите. Работодателите са основата на Злото. Шефа и оня дето взима многото пари, той лишава детето ти от грижи и не му дава права. Той е виновника, а не работника и бедния.

Освен това вече Проституцията като е законна следва и това да стане законно.




Тема Въобще не мога да разберанови [re: Deern]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано02.06.11 11:49



какво целиш с тези коментари и въобще с цялата дискусия.

Извинявай, ама всеки човек е възпитан по някакъв начин и съответно възпитава своите наследници по друг (много рядко по същия). Айде да не забравяме, че детето е индивид и си има също свои мисли, мечти, желания

Сещам се за една моя позната, която е над 40 и мечтае за дете. Обаче силно ме подразни като обясняваше, че то задължително трябвало да свири на пиано, да знаело френски и вече не се сещам какво беше третото. Е хубаво де, ама ако няма никакъв музикален слух за пиано, а вместо това рисува с лекота? Моята дъщеря я записах на немски (аз като дете бях почнала да го уча и много го харесвах, но после ми се размина). Виждам обаче, че на нея и е доста по-трудно от на мен на нейните години да го учи и за това съм се примирила, че няма да го заобича и гледам да не я депресирам за това, че не й е лесно. Оценявам усилията й, но не искам невъзможното и гледам да постигам някаква златна среда между моите и нейните мераци. В крайна сметка тя си ми е дете и я обожавам независимо дали знае немски или не



Аз пък се дразня повече на прекалено болните амбиции на родители в ранна детска възраст. То още горкото му се играе и трябва да си развива въображението и ценностната система, те го натоварили сякаш живота му ще приключи на 20 с много по-сериозни ангажименти. Е, ако самото то иска и му се отдава - ок, но колко деца са насилвани от родителите си да правят неща и те ги правят само, за да им се харесват (малките деца обожават да бъдат харесвани от родителите си).....

И между другото пак ти казвам, че си прекалено крайна в заключенията. Има абсолютно всякакви родители и всеки е прав за себе си




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.