Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:31 17.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Резервация в ресторантнови  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано03.05.11 12:19



Мили хора, искам да ви питам нещо. Запазила съм маса в ресторант за 15 човека и съм платила капаро от 60 лв. Днес ми се обажда някаква жена и казва, че тя е новата управителка и иска капаро от поне 300 лв.
Как да реагирам?



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор Aгaпия ()
Публикувано03.05.11 13:05



Отмени резервацията.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Aгaпия]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано03.05.11 13:09



Тогава предполагам, че ще искат да ми вземат 60-те лв.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор moon_flower (поспаланка)
Публикувано03.05.11 13:27



Телефонните обаждания винаги ме поставят нащрек.

Не можеш ли да отидеш на място и да се срещнете наживо и разберете какво и защо са се променили условията?

И дали наистина е назначена нова управителка? 300 лв ми се вижда прекалено много за капаро.

"За да намериш правилния начин,
трябва да знаеш истинската причина." Оптимист


Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: moon_flower]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано03.05.11 14:06



Тя това и искаше - да отидем на място. Може би просто търсят начин да попълнят бюджета. Твърде рано ми се вижда да искат толкова пари. Резервацията ми е за 24 май. Все пак може да умра утре /не дай Боже/.
Не знам да има такава практика и затова се чудя какво е това нещо.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор moon_flower (поспаланка)
Публикувано03.05.11 16:04



За пръв път чувам подобно искане. Около Коледните празници и на мен ми се наложи да резервирам маса. Не ми искаха капаро и не поставиха никакви условия. Дори при уговорката ми посочиха къде ще бъде нашата маса и дали ще бъде удобно за нас.

Каква е обичайната практика? В моето село няма подобна практика. Ние всички сме сериозни хора

и винаги държим на думата си. Както клиентите, така и управителите на ресторанти. Това, последното, е съвсем сериозно.

Как бих постъпила на твое място? Все пак бих отишла на място и поискала някакъв документ за внесената сума и попитала евентуално за някакви отстъпки при положение, че не всичките 15 човека успеят да дойдат. Ами ако пък утре управителката я сменят? Малко подозрително ми изглежда това променяне на условията в движение.....Кой е собственикът на ресторанта?

"За да намериш правилния начин,
трябва да знаеш истинската причина." Оптимист


Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор Galeon ()
Публикувано03.05.11 17:57



Предполагам, като си дала капаро си си взела документ?


Отменяш и си прибираш парата)

Tell me a Story....:)


Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано03.05.11 18:42



Хм, интересно - 300 лв. за капаро? Ми, може да се получи така, че сметката на цялата компания да не е толкова, освен, ако предварително не сте определили менюто. 60 лв. ми се вижда съвсем нормална сума за капаро, но 300 лв. това ми се вижда множко. Березка, най-добре е да отидеш на място и да се разберете, защото ако се откажеш от заявката, губиш и капарото. След като уговорката е направена при предишната управителка, би трябвало да си остане такава и при новата. Защо ще ти иска капаро от 300 лв. наистина не доумявам.Най-добре е да отидеш и да се срещнеш с двете управителки, и да се изясни ситуацията.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от dama_spatia на 03.05.11 18:43.</EM></FONT></P>

Редактирано от dama_spatia на 03.05.11 18:44.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано03.05.11 19:37



отиваш на място и си стискате ръцете на 150 най-много.
тя вероятно ще спекулира с празничната дата 24-ти май, но ти опитай:)



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор Aгaпия ()
Публикувано03.05.11 21:11



Не. Те променят условията на "договора" ви, като ти предлагат нов, който ти очевидно не искаш да сключиш. Макар че е достатъчно да им намекнеш, че ще им създадеш проблеми, ако не ти го върнат. Това извиване на ръце супермного ме дразни. Не бих отишла в този ресторант след такова изпълнение така или иначе.

Редактирано от Aгaпия на 03.05.11 21:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.