Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:20 16.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Морско местенце за семейна почивка  
Автор actinia (momiche)
Публикувано24.05.11 15:49



Здравейте момичета,

Днес се почувствах леко неловко


Моя колежка ми сподели,че с мъжа и плануват почивка в началото на септември в България - било и интересно да посети страната. Аз се изненадах доста, понеже България в общи линии не е от дестинациите, представляващи интерес за швейцарците, но пък въпросната колежка е омъжена за словак, та това обяснява до голяма степен нещата. Стана ми приятно, разбира се, но не можах да отговоря веднага на някои от въпросите и. А именно: да и препоръчам спокойни красиви местенца по черноморието, където да останат през по-голямата част от времето. Те имат детенце на 1 годинка, така че шумотевици и лудници не са за препоръчване А и ми се иска да и препоръчам наистина хубаво място, за да запази хубави спомени за България...Т искат да посетят и София и някои други забележителности..с това вече мога да се справя, но за това къде да отседнат наморето-идея си нямам. Не съм била там от поне 6-7 години...Помогнете със съвет, моля ви.
И ви благодаря



Тема Re: Морско местенце за семейна почивканови [re: actinia]  
Автор The giver and the taker (добър човечец)
Публикувано24.05.11 16:37



През лятото едва ли има спокойно селище на морето. Аз съм ходил на 5-6 места, като най-пресни спомени имам от Черноморец. Градът е чист и хубав, но доколкото помня плажът беше леко занемарен.

Не съм ходил в Балчик, но съм чувал, че това е най-красивият град на българското черноморие. Принципно твоята приятелка където и да отиде, вероятността да се разочарова е малка, но потърси повече информация за Балчик, чувал съм много хубави неща за него.

------------------------------------------



Тема Re: Морско местенце за семейна почивканови [re: The giver and the ta]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано24.05.11 19:23



Също препоръчвам Балчик.
Или стария Созопол.

"И умната с вятърните мелници."


Тема Re: Морско местенце за семейна почивканови [re: actinia]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано24.05.11 21:45



За деца препоръчваха Обзор с някакъв хубав комплекс . Не съм ходила там, но тези, които са ходили, бяха доволни. Е, за нашите заплати е скъпичко, но за швейцарска заплата бива. Поне ще им е по-спокойно. Иначе лудницата е повсеместна като изключим няколко места много на север.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Морско местенце за семейна почивканови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано24.05.11 22:19



а, не, обзор не - ужас е, повярвайте - битаци в едно село, нененененене



има един скъп хотел, ама е построен в средата на чакъл и строителни материали


едно време е било хубаво гхрадче, ама сега е ужас някакъв, бях миналата година там - не и не....

"И умната с вятърните мелници."

Тема Re: Морско местенце за семейна почивканови [re: Poзмapия]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано24.05.11 22:30



Благодаря ви за мненията. И аз съм сякаш по за северното черноморие, поне от впечатленията, които са ми останали от преди 6-7 години. Ходила съм на всяко едно местенце по черноморието, но северната част е наистина очарователна.А можете ли да ми препоръчате някои хотели?
Благодаря





Тема Re: Морско местенце за семейна почивканови [re: actinia]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано24.05.11 23:17



Здравей



Струва ми се че трябва да попиташ колежката си какво конкретно е важно за нея през ваканцията.

Все пак да не забравяме, че тя е на непознато място, не знае езика и ще й е трудно да организира забавленията си сама.

Пред малко разгледах българските хотели, и с радост открих, че един хотел в който съм била като дете ( на 9г) е с най-добрите оценки от посетители ( само от немските туристи, за другите не знам)

Става дума за :
Kaliakra Beach - това е хотела
Albena
Bulgarien (Goldstrand)


Разгледах снимки, изглежда все още добре, мебелите само са сменени и в басейна са сложили детска пързалка, преди я нямаше. Но знам че в алеята по плажа имаше забавления за деца, предполагам че никой не ги е разрушил, дано са поддържани.

Сред оценките има много от семейства с дете/ца. Хотелът е доста шарен- като посетители,и персоналът се справя добре ( главно на английски). между другото по черноморието главния проблем е учтивостта, а не езиковата бариера.

Плажът е точно отпред - има градина-ливада, една плажна алея и голям плаж. Наблизо имаше едно малко пазарче, на което продавага гривнички и сувенири и плетяха раста-кичури.


Може би съм пристрастна, но си заслужава да погледне.



Тема Re: Морско местенце за семейна почивканови [re: actinia]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано25.05.11 10:32



Мисля, че най-подходящо място за тях ще е к.к. Албена. Качеството с годините се повиши- голямо пространство между хотелите се запази, широка пясъчна ивица, обща идея за озеляване и поддръжка. Сигурно място. Бих препоръчала Обзор Бийч Ризорт и още няколко такива затворени комплекса от Крапец чак до Синеморец. Зависи разбира се как ще пътуват хората.
Макар и да живеем в Бургас, най-хубавите ни морски почивки с децата са били в Албена и на "Смокините" край Созопол. Търсели сме същото- спокойствие и сигурност.
Ако са френскоговорящи, в Приморско има затворен комплекс Ле Магньол, също собственост на к.к. Албена. Ако имат самолет могат и да кацнат на 10 км. от там


Ако мога да ти помогна, с удоволствие ще го направя!



Тема Аркутинонови [re: actinia]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано27.05.11 21:36



Миналата година бяхме на южното черноморие и бяхме на чудесно местенце ( обиколихме няколко, но тук плажът и околността бяха страхотни) Ако не се лъжа е било, или е защитена зона.

Само не знам как се стига до там, защото бях с някой, който познава околността. Той каза, че е най-добре да резервират хотела и да пробват да уредят трансфер чрез хотела.



От София ( ако ще летят до София) имало бусове до Созопол, а хотелът е на 20тина км. от там.

Ако има някой, който знае как е най-удачно да се стигне до там, може да пише



Тема Re: Аркутинонови [re: Deern]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано27.05.11 22:27



Страхотно предложение, Химберче!

Прекрасно място е Аркутино! Имам пролежани сигурно 200 часа на плажа там миналото лято






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.