Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:42 17.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Ражданенови  
Автор Сарита ()
Публикувано10.05.11 09:05



В контекста на последната новина за раждане вкъщи с фатален край за бебето, реших да пусна тема, в която да споделим личните си преживявания от раждането на децата ни, условията в болницата, отношението на персонала.
За или против домашно раждане с наблюдение и асистиране от професионалист, готовност на лекарски екип за действие при необходимост или болничната обстановка ви импонира повече?

Моето преживяване: Родих в болница, естествено. Бебето беше преносено, но родих по естествен път, без изкуствено стимулирани контракции. Единственото нещо, което беше приложено като интервенция, беше предизвикване на изтичането на околоплодните води и разрез по време на раждането.
Беше бързо и лесно, въпреки излизането на детето с едната ръчичка напред, като а ла "хайл, хитлер".



Всичко беше добре, дори не гъкнах, което изуми екипа. Дори шиенето впоследствие без упойка не сломи гордия ми дух.
Впоследствие чух, че докторката, при която съм родила, шамаросвала родилки, които викат от болка.

Не знам дали са били градски легенди и няма как да знам, но съм чувала разни неща за отношението на екипи към родилките понякога. Не от всички, но има такива. Може да е от лошото заплащане, лошите им условия на работа, не знам. Но според мен, такова отношение не би трябвало да има каквото и да е адекватно оправдание.



Тема Re: Ражданенови [re: Сарита]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано10.05.11 09:12



Основната ми теза е, че в 21 век е варварство да се ражда и реже и шие без упойка.
Все едно да правят операции от апандисит и да коват счупени кости с титанови пластини без упойка, щото така било по времето на Римската империя.


"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Редактирано от Poзмapия на 10.05.11 10:43.



Тема Re: Ражданенови [re: Poзмapия]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано10.05.11 09:46



Предполагам , е се ражда или те шият / оперират без упойка ако си алергичен към упойките . Моята дъщеря когато ражда преди 4 и кусур години също са и били шамари . Докторката каза , че шамарите били за да се усвести родилката и да не отка4и от болките . До колко е истина не знам ,



Тема Re: Ражданенови [re: Сарита]  
Автор ГЛЕЗЛА ()
Публикувано10.05.11 09:58



Хм. Моето раждане продължи към 27 часа. Естествено раждане, завършило с няколко външни и много вътрешни шевове. Но при шев и кройката вече нямах сили за болка.

Преносено бебе.

Предизивкване изтичането на околоплодните води. Разрез по време на раждането Е да, "кални" води, което май беше по- особено.

Жужана изхвърча с тласък на финала, когато вече имах чувството, че ще раждам цял живот и не можех да изпитам нищо друго освен безсилие и безпомощност.
Слава Богу, в залата бяха доктори извън екипа, семейни познати, които ми държаха ръката (по скоро са устисквали на стискането) до края.

Следващото раждане, ако има такова, съм твърдо решена да го направя с делфини.

Редактирано от ГЛЕЗЛА на 10.05.11 10:01.



Тема Re: Ражданенови [re: ГЛЕЗЛА]  
Автор Сарита ()
Публикувано10.05.11 10:09



Преносено бебе. Предизивкване изтичането на околоплодните води. Разрез по време на раждането
Нещо смешно ли съм казала? Изобщо не съм разбрала.



Ти си била късметлийка с присъствието на познати в екипа. При първо раждане си е стрес да попаднеш при абсолютно непознати, нов гинеколог, не наблюдаващия те.



Тема Re: Ражданенови [re: бaбa 3aйka]  
Автор Сарита ()
Публикувано10.05.11 10:10



Не знам, аз само съм чувала. Не съм алергична към упойки, просто така се процедираше в тази болница, тогава.


Ти за или против си домашно раждане?



Тема Re: Ражданенови [re: Сарита]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано10.05.11 10:11



Имах тежко първо раждане, за това ако някога се стигне до второ, не бих искала да е вкъщи. В болницата се чуствам по-сигурна. Нямам оплаквания от отношението на болничния персонал към мен, всички бяха мили, но като цяло мисля, че ме "поизпуснаха" от гл. т. да ми помогнат да родя и в последствие имах усложнение, което мина с времето, но можеше също да бъде избегнато. Аз случих на отношение, за професионализъм не съм сигурна.
Вкъщи бих родила ако ми е пето раждане и предишните четири са минали като по вода и ако дворът на къщата ми граничи с родилното отделение.


Ако темата ти е-бихте ли родили вкъщи, за да получите добро отношение?-Категорично не.



Тема Re: Ражданенови [re: Сарита]  
Автор ГЛЕЗЛА ()
Публикувано10.05.11 10:14



Не, не. Просто и при мен се случи така, и ми стана смешно от съвпадението.



Не бяха в екипа, лекари с други специалности, които успяха да влязат в залата просто, по лични съображения.



Тема Re: Раждане [re: Пъpпъл]  
Автор Сарита ()
Публикувано10.05.11 10:17



Радвам се да те видя.


Абсолютно изчерпателен отговор. При наблюдаващият те гинеколог ли роди или при абсолютно непознат екип?



Тема Re: Раждане [re: ГЛЕЗЛА]  
Автор Сарита ()
Публикувано10.05.11 10:20



Явно при много жени се случва. Нещото, което си помислих, когато за първи път видях сина ми, беше - "малии, ама грозно бебе", но като видях останалите, се успокоих.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.