Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:50 13.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Епизиотомиянови [re: Poзмapия]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано12.05.11 16:50



Секциото е още по-травмиращо, бре. Там се режат няколко ката тъкани! И се възстановяваш много по-бавно!
Сега вече има упойки, които само обезболяват, но жената остава в съзнание, чувства контракциите и най-хубавото е, че тези упойки не действат на бебето /причината, поради която основно се е избягвало използването на упойки/.



Тема Re: Ражданенови [re: loverrock]  
Автор 3aek (яде уши)
Публикувано12.05.11 17:32



За позата е абсолютно вярно, в България се ражда в най-неподходящата. Всяка друга е по-удобна от тази по гръб. Дори е хубаво да се движиш, да сменяш позите между контракциите. Но това на нашите лекари ако го кажеш, ще се подсмихнат в най-добрия случай. Повечето хем не четат за новостите в сферата (щото нали някой трябва да отмята по 100 пациенти на ден), хем самочувствието им, базирано на остарели методи, е до небето.



Тема Re: Ражданенови [re: 3aek]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано12.05.11 17:36



Да, това е вярно. Вместо да ти скачат по корема, можеш просто да клекнеш и ще е много по-поносимо.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: "от бранша"нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано12.05.11 17:47



Не знам по кой начин да ти обясня че планирането на домашно раждане не зависи от бързината на линейката, а от това колко обучени са акушерките и от самата апаратура- в скучая це-те-ге. Иначе линейката идва за 5мин.


Вноските за здравна осигуровка покриват над разходите за счупени ръце, бъбречни кризи и раждане и т.н.

Единствените скъпи лечения са тези, които продължават с месеци в клиника в друг град. Но те се доплащат, така че здравната каса в никой случай не обеднява. Все пак застраховки се продават т.е. бизнес



Но пак повтарям - раздането е много далеч от допустимата граница, от която човек започва да доплаща.


Не познавам нито една българска клиника и не знам в подробности за процедурата там. Но от общто, което , разбирам че хората са неинформирани и работата на персонала не е организирана оптимално, така че на всеки да бъде създаден комфорт и нещата да стават хуманно



Тема Re: "от бранша"нови [re: Deern]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано12.05.11 17:53



Линейката в България не идва за 5 минути. Ако дойде до 15 минути си късметлия, а общият случай е половин час. Българските акушерки държат още доста допълнителни изпити, за да работят в ЕС, така че можеш да си представиш какво е нивото им. Здравните осигуровки, пак ти казвам, не покриват нищо, защото се плащат от много малко хора. Осигуровките на огромна част от българското население се плащат от държавата в минимален размер, който не стига доникъде. Така че нека да говорим реално, а не да си мечтаем. Това е български форум и не е лошо да се съобразяваме с българските условия като обясняваме някому колко е хубаво да си роди вкъщи. Не за друго, ами някоя по-лековерна булка ще вземе да се върже.
Виж за организацията в клиниките си права, че може да е много по-добра, ама това е друга тема.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Ражданенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Сарита ()
Публикувано12.05.11 17:55



Имай милост, бе жена, умрях да се кикотя.





Тема Re: "от бранша"нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано12.05.11 18:07



До сега не видях съвет за домашно раждане в България.

Не знам дали има смисъл да обсъждаме здравната система на България. Не съм запозната с нея, но преди време четох една тема и оттам ми стана ясно, че има само една ЕДИНСТВЕНА здравна каса, която май е държавна.

Това е НЕДОПУСТИМО, и докато е така, нещата няма да стават по-добри.


Апропо линейка- като бях бременна, болките започнаха посреднощ и аз чаках известно време, четох, взех душ, опитвах се да спя, докато болките станат поне на 10-15мин ( това е по предписание) и тогава се обадих на бърза помощ. С тях говорихме по телефона за честотата на болките и как съм и т.н., може би около 20 мин, и след 10тина мин линейката беше пред вкъщи = общо около 30 мин докато дийде линейката, без чакането преди това.


Но за всичко това трябва подготовка, за да може да се даде информация как си.



Тема хахахах сериозно ли?нови [re: loverrock]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано12.05.11 18:24



Това вече е върха



И аз не можах да си намеря място на леглото, не ми беше удобно да лежа по гръб, а нямах перидуална упойка, просто ме болеше гърба. Отгоре на тавана имаше едно въже- като за катерене, точно над леглото. И с един възел, за да не ти се изплъзне, това е супер, когато се чудиш за какво стабилно да се хванеш


А накрая е добре акушерката да натисне малко горната част на корема по време на контракцията. Там е задната част на бебето и му помага да слезе/излезе. Аз говорех с въпросната акушерка във времето между контракциите и се уговорихме да ме остави веднъж да пробвам сама. Тя каза ОК и че май все още имам сили и се засмя

Това не става само със собствена сила, въпреки че бях в добра кондиция, нямах много излишни кг и можех да правя всичко необходимо. Но точно за това наистина трябва помощта на акушерката. Но който иска да пробва и сам, ще загуби само 1 контракция време



Тема Re: "от бранша"нови [re: Deern]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано12.05.11 18:36



Живееш в държава която по стандарт е напред със стотици светлинни години от нас . Тука никой няма да те държи толкоз време на телефона под предлог , че може и друг да се обади , напътствия какво да правиш може само да си сънуваш . Есента свекърва ми получи сърдечна криза/добре , че беше слаба / дойде след 20-30 минути бързата помощ , премериха и кръвното , сложиха и някаква инжекция и казаха - не е добре , намерете начин да си я транспортирате до трета градска . Те нямали право . Ако не ти харесва оплачи се на арменския поп.



Тема Re: Ражданенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано12.05.11 18:38








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.