Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:39 01.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Резервация в ресторант  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано03.05.11 12:19



Мили хора, искам да ви питам нещо. Запазила съм маса в ресторант за 15 човека и съм платила капаро от 60 лв. Днес ми се обажда някаква жена и казва, че тя е новата управителка и иска капаро от поне 300 лв.
Как да реагирам?



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор Aгaпия ()
Публикувано03.05.11 13:05



Отмени резервацията.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Aгaпия]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано03.05.11 13:09



Тогава предполагам, че ще искат да ми вземат 60-те лв.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор moon_flower (поспаланка)
Публикувано03.05.11 13:27



Телефонните обаждания винаги ме поставят нащрек.

Не можеш ли да отидеш на място и да се срещнете наживо и разберете какво и защо са се променили условията?

И дали наистина е назначена нова управителка? 300 лв ми се вижда прекалено много за капаро.

"За да намериш правилния начин,
трябва да знаеш истинската причина." Оптимист


Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: moon_flower]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано03.05.11 14:06



Тя това и искаше - да отидем на място. Може би просто търсят начин да попълнят бюджета. Твърде рано ми се вижда да искат толкова пари. Резервацията ми е за 24 май. Все пак може да умра утре /не дай Боже/.
Не знам да има такава практика и затова се чудя какво е това нещо.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор moon_flower (поспаланка)
Публикувано03.05.11 16:04



За пръв път чувам подобно искане. Около Коледните празници и на мен ми се наложи да резервирам маса. Не ми искаха капаро и не поставиха никакви условия. Дори при уговорката ми посочиха къде ще бъде нашата маса и дали ще бъде удобно за нас.

Каква е обичайната практика? В моето село няма подобна практика. Ние всички сме сериозни хора

и винаги държим на думата си. Както клиентите, така и управителите на ресторанти. Това, последното, е съвсем сериозно.

Как бих постъпила на твое място? Все пак бих отишла на място и поискала някакъв документ за внесената сума и попитала евентуално за някакви отстъпки при положение, че не всичките 15 човека успеят да дойдат. Ами ако пък утре управителката я сменят? Малко подозрително ми изглежда това променяне на условията в движение.....Кой е собственикът на ресторанта?

"За да намериш правилния начин,
трябва да знаеш истинската причина." Оптимист


Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор Galeon ()
Публикувано03.05.11 17:57



Предполагам, като си дала капаро си си взела документ?


Отменяш и си прибираш парата)

Tell me a Story....:)


Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано03.05.11 18:42



Хм, интересно - 300 лв. за капаро? Ми, може да се получи така, че сметката на цялата компания да не е толкова, освен, ако предварително не сте определили менюто. 60 лв. ми се вижда съвсем нормална сума за капаро, но 300 лв. това ми се вижда множко. Березка, най-добре е да отидеш на място и да се разберете, защото ако се откажеш от заявката, губиш и капарото. След като уговорката е направена при предишната управителка, би трябвало да си остане такава и при новата. Защо ще ти иска капаро от 300 лв. наистина не доумявам.Най-добре е да отидеш и да се срещнеш с двете управителки, и да се изясни ситуацията.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от dama_spatia на 03.05.11 18:43.</EM></FONT></P>

Редактирано от dama_spatia на 03.05.11 18:44.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано03.05.11 19:37



отиваш на място и си стискате ръцете на 150 най-много.
тя вероятно ще спекулира с празничната дата 24-ти май, но ти опитай:)



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор Aгaпия ()
Публикувано03.05.11 21:11



Не. Те променят условията на "договора" ви, като ти предлагат нов, който ти очевидно не искаш да сключиш. Макар че е достатъчно да им намекнеш, че ще им създадеш проблеми, ако не ти го върнат. Това извиване на ръце супермного ме дразни. Не бих отишла в този ресторант след такова изпълнение така или иначе.

Редактирано от Aгaпия на 03.05.11 21:16.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано03.05.11 21:26



Аз бих им казала, че това просто няма да стане и ако ми отменят резервацията ще си имат сериозни неприятности.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Aгaпия ()
Публикувано03.05.11 21:28



Какви например?





Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Aгaпия]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано03.05.11 22:22



Почти мога да се обзаложа, че Березката няма касов бон за капарото. Една глоба около 1000 лв., ако пусне жалба как ти звучи?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Aгaпия ()
Публикувано03.05.11 22:44



Екстра

И след това да отиде да яде и да пие там?



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Aгaпия]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано03.05.11 22:55



Няма да има след това. Просто ще кандисат на 60 лева, колкото са обявили първоначално, щото освен това пък има и един Закон за защита на потребителите. И там има едни глоби. Най-лежерните са 100-500 лв.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано03.05.11 22:58



Имам касов бон.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано03.05.11 22:59



Днес вече се бях подпалила и дори намерих телефона на комисията за защита на потребителите. Но пусто имах толкова много работа с един сложен превод, че просто нямах време за това. Чак сега приключвам и идвам да видя какво сте ми писали.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано03.05.11 23:07



Е, значи остава само КЗП. Но според мен няма да се наложи. Просто трябва да им намекнеш, че имате договор, макар и устен и не могат едностранно да променят правилата, защото това противоречи на ЗЗП и мисля, че сами ще се сетят да се спрат.

Чл. 143. Неравноправна клауза в договор, сключен с потребител, е всяка уговорка в негова вреда, която не отговаря на изискването за добросъвестност и води до значително неравновесие между правата и задълженията на търговеца или доставчика и потребителя, като:


4. позволява на търговеца или доставчика да задържи заплатените от потребителя суми, в случай че последният откаже да сключи или да изпълни договора, като същевременно не предвижда право на потребителя да получи обезщетение на същата стойност при несключване или неизпълнение на договора от страна на търговеца или доставчика;

5. задължава потребителя при неизпълнение на неговите задължения да заплати необосновано високо обезщетение или неустойка;

6. позволява на търговеца или доставчика да се освободи от задълженията си по договора по своя преценка, като същата възможност не е предоставена на потребителя, както и да задържи сума, получена за престация, която не е извършил, когато сам прекрати договора;

9. налага на потребителя приемането на клаузи, с които той не е имал възможност да се запознае преди сключването на договора;

10. позволява на търговеца или доставчика да променя едностранно условията на договора въз основа на непредвидено в него основание;

12. предвижда цената да се определя при получаването на стоката или предоставянето на услугата или дава право на търговеца или доставчика да увеличава цената, без потребителят да има право в тези случаи да се откаже от договора, ако окончателно определената цена е значително завишена в сравнение с цената, уговорена при сключването на договора;

17. ограничава обвързаността на търговеца или доставчика от поети чрез негови представители задължения или поставя неговите задължения в зависимост от спазването на определено условие;

18. поставя други подобни условия.

Чл. 228. За нарушения на този закон, извън посочените в тази глава, виновните лица се наказват с глоба, а едноличните търговци и юридическите лица - с имуществена санкция, в размер от 100 до 500 лв.
Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 03.05.11 23:12.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Aгaпия ()
Публикувано04.05.11 07:38



Да, и всъщност Берьозка може да иска капарото в двоен размер. Мисля, че ако така отиграе нещата, накрая новата нафукана менажерка ще я моли да запази резервацията на 60 лева.



И все пак- не бих отишла там.

Редактирано от Aгaпия на 04.05.11 07:40.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Aгaпия]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.05.11 08:42



Абе, не би отишла, ама зависи от повода. Щото ако е за бал, заведенията вече са заети по това време. И те точно затова злоупотребяват, щото знаят, че няма къде да отидеш, а и вече си си направил плановете. На мен ми приложиха същите номера преди две години, та са ми познати. Всичките са един дол дренки. Да има човек нерви...

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано04.05.11 13:20



И на мен ми се струва много 300 лв., и най-малкото некоректно. И аз си мисля, че трябва да отидеш на място и да се разберете.


И обещай да докладваш каква е развръзката.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано04.05.11 13:26



Да, имам абитуриент тази година.
Но аз имам и Рожден ден, който съвпада с абитуриентските балове и всяка година си го празнувам на заведение, намирам си място около 1-2 седмици предварително. Винаги съм оставяла капаро в рамките на разумното / но без да е имало предварително определено меню, а сега има. Но какво от това?
Разкажи ми своите перипетии.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор Refine (усмихната)
Публикувано04.05.11 21:48



Березка, ресторанта в Пловдив ли е? Ако знаем кой е, ще го избягваме...



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор !!ФAKЛИЧKA!! (fuego)
Публикувано04.05.11 23:19



за 15 човека 60 лв са достатъчни, просто няколко дена преди датата се чуйте пак за подробности. И и кажи на тази управителка, че ако на село в хоремага искат 300 лв!!!! капаро за 15 човека да се върне там



Искам да съм мисълта,която те кара да се усмихваш!

Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Refine]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано05.05.11 10:22



Да, в Пловдив. Един от веригата "Тони 2000".



Тема обадИ се на самия Тонинови [re: Бepeзka!]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано05.05.11 12:04



в такъв случай!



Насилници грабят царството небесно. Насилници към своите греховни пожелания.

Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано05.05.11 17:48



Размерът на капаро в заведение зависи от избраното меню и от натовареността на заведението. Вземането на капаро потвърждава отговорността, даването на капаро потвърждава заетостта. Негласно максимално капаро е половината от стойността на избраното меню.
Вземането на капаро е подписване на договор и всяка промяна си е по ЗЗД.
Вероятно има причини за промяна от страна на ресторанта, не тръгвай с рогата напред, че храната загорчава. Иди на място и се разберете. Ако не си съгласна с новите условия, то капарото подлежи на връщане.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано06.05.11 07:22



Ами, при мен първо казаха, че нямат никакви изисквания какво ще си внеса за ядене, стига пиенето да е от тях. После почнаха: "Ама ние имаме и кетъринг фирма и трябва все нещо и от нея да вземете." Хайде, взехме сладки от "кетъринг" фирмата, щото друго нямаше. Накрая, в деня на бала, тъпанарът взе да ми се обяснява, че ние като сме си поръчали храната от друго място, то за тях почти нищо не оставало и трябвало да платя поне не знам колко си на човек, за да... Нищо лошо като изисквания, ама трябва да се поставят в началото. Както и да е. Накрая платих толкова, колкото ми се стори разумно за наема на помещението и му теглих една, ама ми развалиха празника.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано09.05.11 16:18



Направо гнусно. Хора всякакви има, явно. На мен, откъм другата страна, също са ми се случвали неща. Болезнено се уча.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано09.05.11 16:23



Сега прочетох датата и размишленията ти. Не е твърде рано. С капарото си плащаш евентуалния отказ. Представи си 24 май, и ресторантът в най-силното си време е празен, поради анулирани резервации. Бизнесът умира. Затова си искат капарото. А дали сумата е голяма или малка, зависи от предполагаемия оборот. За мен е голяма, за клуба до мен е малка.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано18.05.11 14:10



Брезичке, има ли развитие на драмата с резервацията?



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: neverojatna]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано18.05.11 14:46



Довечера или утре ще ходя да нося парите.
Мадамата преди два дни пак ми звъня. И още щом се представи, аз й взех думата и й казах, че много добре помня какво ми е казала и че няма нужда да ми го повтаря. Напомних й, че до 20-число /което тя посочи като краен срок за даване на парите/ има още няколко дни. Тя се стресна и каза само, че искала да знае кога точно ще й занесем парите. Казах й, че не знам.


Та така. Нямаше начин цял месец предварително да пуснат в оборот моите пари!



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано18.05.11 16:36



Браво на теб!





Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано18.05.11 19:14



Пожелавам ти хубав празник! Дано това огорчение бъде забравено!



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Фиши]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано19.05.11 12:37



Благодаря ви, момичета. Днес като отидох да плащам и се оказа, че всъщност можело и само още сто лева да доплатя. Е, аз оставих още 200. Беше много любезна управителката.
И да споделя още нещо. Хлапето каза, че самО ще си избира дрехите. Купил си е лилава риза и дънки. Твърди, че с костюми момчетата му приличали на дядовци.





Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано19.05.11 15:42



Браво на твоето хлапе! Някои абитуриенти изглеждат наистина нелепо в костюми, винаги съм била ЗА абитуриентите да се обличат младежки, според възрастта си, като видя девойчета с лакирани и тупирани кокове и рокли като за 40-годишни и ми дожалява...
Оня ден една майка разправяше в новините, че нейната абитуриентка й излязла 3 500 лева и теглила кредит, който щяла да изплаща 2 години....


Ами ако реши да учи това дете....



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: neverojatna]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано19.05.11 17:43



Аз малко се притесних от избора му.

Ама го оставихме да си купува каквото сам си реши.
Не го разбирам аз това - да потъваш в дългове и да храниш банки само и само да спретнеш абитуриентката си в скъпа рокля и да направиш изпращане, което прилича на малка сватба!



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано19.05.11 18:43



Не се притеснявай, Брезичке, важното е детето да се чувства комфортно, а не в скъп костюм като сгоден циганин. И без това едва ли повече ще го облече този костюм. А тези 'малки сватби' и аз не ги разбирам...





Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано22.05.11 12:25



При нас-обратното. Сам пожела костюм. Дори твърде консервативен. В такива ситуации все се сещам за онази реклама на Спрайт:


Не знам дали си познавам това дете. Винаги е предпочитал спортни дрехи, обувки не е носил от най-ранното си детство

Пожелавам и твоят син да е здрав и лесно да намери пътя си! И, вие, неговите родители да съпреживявате успехите му! Наздраве за нас, Берьозче!



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Фиши]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано22.05.11 14:10



Наздраве, Фиши! Цунк! Много си ми симпатична.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано25.05.11 13:34



Благодаря, Берьозче, за милите думи!

Надявам се, че празникът е минал добре, въпреки малко горчивия привкус за капарото.
Вчера малко набързо мина денят. Момъкът си намери работа и се оказа нощна смяна пред бала. Прибра се, поспа, хапна и започнахме да се приготвяме за бала. Всичко добре, до момента, в който с еоказа, че обувките ги ...няма

Сега се смея, но 15-те минути, през които ги търисхме, 10 пъти ме обля гореща вълна. Оказа, че баща му ги прибрал в дрешника при костюма, но без спомен.
Прати ми мейл на ЛБ, за да ти се похваля с елегантното момче на мама



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Фиши]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано25.05.11 21:45



Мина, да. То беше малко на тръни, че рано сутринта тръгвахме на състезание с щерката, ама утре ще си отспивам.
Пък и да не бяхте намерили обувките... знаеш ли колко народ видях вчера по чорапи? Нямаше да е единственият.


Опитах се да ти пратя ЛБ, но ми дава нещо такова "нямаме информация за потребителя, на който се опитвате да оставите бележка". Опитай ти да ми пишеш.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано25.05.11 22:19



И на мен ми даде същото, но тов апонякога нищо не значи



Колкото до връщането, по- може по чорапи, но поне отиването трябва да е всичко ок:)))
На гимнастическо състезание ли беше?



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Фиши]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано25.05.11 22:37



Фиш, Березке, много ви се радвам.. Да са ви живи и здрави момчурляците, мен мъ чака догодина. Засега - пълен отказ от бал. Щото САТ има да се гони и други цели.
Ма да видим...



П.П. Фиш, напомни ми как татко на 60 и кусур отиде да си сдава военната униформа в Сливен, че лекар и т.н На отиване - с кубинките, ма не се сетил да си вземе патък, та от колата до нас - по чорапи.. Не са само 19-годишните



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: chavdar4e]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано25.05.11 22:43



аз пък ще си имам момиченце



"И умната с вятърните мелници."

Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Poзмapия]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано25.05.11 22:50



Благословена си!!!


Стискам палци всичко да е наред!



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: chavdar4e]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано25.05.11 22:52



ма аз няма да го раждам като вас великите.

споко.

"И умната с вятърните мелници."


Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Poзмapия]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано25.05.11 22:56



Е некои помним


Величието е относително понятие, като всичко друго



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: chavdar4e]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано25.05.11 22:59



Ми тъй де, няма само вие да се хвалите.
Пък не изглеждам зле за майка

.

"И умната с вятърните мелници."

Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Poзмapия]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано25.05.11 23:14



Розмари,
за мен истинската майка е не тази, които износва и ражда плода, а тази която с любов и постоянство изгражда човека!
Честита ти радост!Прегръдки и кураж!



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: chavdar4e]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано25.05.11 23:20



Всяко нещо ще си застане на мястото!Твоят син знае какво иска и как да го постигне. Балът е една досадна подробност


За мен вчерашният ден беше изпълнен с малко тъга- и второто ми дете отлита наесен от гнездото.Но това е естественото - всеки по пътя си. Ако съм била добра майка, още дълго ще се радвам на обичта на децата си.

Да са ни здрави!



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Фиши]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано25.05.11 23:41



В това съм абсолютно убедена и знам, че така ще бъде!!! Ся стискай палци, ей така, пък на деня на детето може и да се пофаля, пу-пу..



Ние сме само пътя, по който помагаме да минат децата ни, нали знаеш??

П.П. Много се радвам на това поколение, на големите ни деца, и ми е жал за тях, същевременно. И за нас. Защото не искат да останат тук, защото имат възможност да следват мечтите си, защото .. ние не им създадохме условия, защото.. много още "защото"

П.П.1. Пътищата винаги някъде се пресичат, колкото и да обикаляш, все стигаш до изходната точка.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Poзмapия]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано26.05.11 08:29



Това пък защо беше?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Poзмapия]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано26.05.11 13:43



Не можах да разбера.

Кой ще го ражда? Дъщеря ти? Снахата?
Но да ти е живо и здраво който и да го роди!



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано26.05.11 18:19



Ако не ме лъжат спомените, вероятно става дума за жената, която преди време питаше дали и е късно да си осинови дете. В този смисъл, вероятно става дума за осиновяването. Само дето не намирам смисъл в сарказма, който влага срещу жените, които са родили децата си, а не са ги осиновили, но...

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано26.05.11 22:27



Ясно. Да й е живо и здраво момиченцето и да изградят здрава връзка помежду си.



Тема Re: Фиши, честито за абитуриента ти!нови [re: Фиши]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано26.05.11 23:17







Тема Re: Фиши, честито за абитуриента ти!нови [re: LlRA..]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано27.05.11 07:52



Лирка,
благодаря ти!Да ти се връща!



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Бepeзka!]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано01.06.11 10:06



О, благодаря, много си мила.

А връзката между мен и детето ми ще е доста по-силна, поне повече от връзката, между онази дето пребива момиченцето си с колан през гащичките, а пък и учи баткото как да бие малката си сестричка.

Както и от връзката между много други горди и издигани на пиедестал "майки" и малтретираните им деца.




"И умната с вятърните мелници."

Редактирано от Poзмapия на 01.06.11 10:56.



Тема Re: Резервация в ресторантнови [re: Фиши]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано01.06.11 17:58



+1 абсолютно съм съгласна
раждането е максимум ден и каквото и да е няма нищо общо с живота, който те чака оттам нататък



Пожелавам й да и е живо и здраво най-вече




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.