Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 28.04.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Защо не ме обичаш, мамо?  
Автор monetka (знак на съдбата)
Публикувано23.01.11 10:15



Провокирана съм от жестокото двойно убийство в Кърджали. Излезе информация, че 17-годишния син е признал за убийството на майка си и 7-годишното братче... Направил го от ревност! Майка му не го обичала достатъчно, цялото и внимание било за малкия, отказвала да му дава пари и пр.
Преди години имаше пак жестоко убийство - млад човек уби баща си, мащехата си и удуши 4-годиния си полубрат - може би отново от ревност и защото не му давали достатъчно (според него) пари. Не го осъдиха заради процесуални нарушения.

Ясно е, че за да убиеш, трябва нещо да не ти е наред, но се питам:
Показваме ли различно отношение към децата си?
Ревността е едно нормално чувство, но дали като родители правим достатъчно за да покажем, че обичаме всичките си деца?
Правим ли си труда да говорим с тях и да ги разбираме?



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: monetka]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.01.11 19:40



Абе, не знам какво не му е наред на това момче, ама три години да не получиш един подарък от майка си... И като чета не го е заслужило момчето. Не го оправдавам, разбира се, но не мога и да разбера такава майка.
Познавам много хора, пренебрегвани от родителите си. Много често се обръща повече внимание на момчетата, а момичетата кучета ги яли. Много тъпо. Да създаваш деца, които после да се мразят...
А иначе, отношението няма как да е еднакво към всички деца, защото те са различни. Това, че целувам и гушкам повече дъщеря си, не означава, че я обичам повече. Просто батко и е по-сдържан и никога не е обичал много да го лигавят.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: monetka]  
Автор The giver and the taker (добър човечец)
Публикувано23.01.11 20:10



Според мен един нормален човек, през каквото и да мине, не би направил подобна глупост. Единственото нещо, което може да се случи е той да придобие хъс за промяна.

------------------------------------------



Тема Re: шизофрениянови [re: monetka]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.01.11 20:15



според мен е това!

А и кой знае какви обременености може да се открият в родата им.



Тема Re: шизофрениянови [re: LlRA..]  
Автор loverrock ()
Публикувано23.01.11 21:37



Не е точно това, защото е направено абсолютно съзнателно. Много често деца израстват като пълна емоционална разруха, без родителите да подозират. При това дете се е появил много рано пика, обикновено се наблюдава между 28-45 годишна възраст. Не е шизофрения, това са типа хора, които имат цел, като кариера, богатство или обект на желание, готови са да премахнат всеки, който им пречи да го постигнат, абсолютно съзнателно, без да чуват гласове или да губят представа за реалност. Много такива хора стигат до високи социални кръгове.

only me


Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: monetka]  
Автор Doctor Who (d doctah)
Публикувано23.01.11 21:44





Велинов го е казал прекрасно.
За мен това момче е жертва на насилие. Хванала го е в момент, когато е бил изключително психически и физически изморен и го е подхванала отново психически. И той просто е искал това да спре... след първият удар това, което е потискал е изригнало. Едва в последствие си е дал сметка какво е направил и съжалява... и да - с много висок риск за самоубийство е.

Липсата на адекватна любов е едно настрана, но по-скоро прекомерните изисквания и системен тормоз са довели до това. Бутали са го до ръба на пропастта, докато е паднал и ги е повлякъл със себе си.

...rude and not ginger...
Allons-y, Alonso

Редактирано от Doctor Who на 23.01.11 21:45.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: Doctor Who]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.01.11 21:50



Не мога да се съглася с тия оправдания безкрай за най-обикновен психарлък. Не знам!

Айде сега, чунким няма и други като него...то по таз логика всеки ден по десетина такива случаи трябва да има минимум!

Анализи, анализи...безкрай, за някакъв психарски невъздържан глезен нафукан пикльо...да ме прощават.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: LlRA..]  
Автор Doctor Who (d doctah)
Публикувано23.01.11 21:55



Никой не те кара да се съгласиш, всеки си има мнение. Но за да стигне дотук човек не мисля, че е от хубаво. Психарлък? Не знам такава дума, но той е следствие на семейството, в което е отгледан.


...rude and not ginger...
Allons-y, Alonso

Редактирано от Doctor Who на 23.01.11 21:56.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: Doctor Who]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.01.11 22:23



Mnogo хора са били отгледани в семейства с различни проблеми, обаче са и имали и селф-контрол...та не залагам винаги на това , че семейството му е виновно...просто това е част от някакъв негов си лош характер, злобен и завистлив...склонна съм да мисля, че човек се ражда с много закодирани качества, които не са плод и следствие на някаква липса н авъзпитание и отношение.
Мое мнение, което грам не искам да налагам като миродавано





Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: LlRA..]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано23.01.11 22:28



Това не са оправдания, а обяснения. Неслучайно наистина много насилници някога са били жертви.

А това че мнозина преживяват аналогични ситуации по различен начин, доказва просто елементарната истина, че хората са различни в крехкостта или силата си.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.