Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 28.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Защо не ме обичаш, мамо?  
Автор monetka (знак на съдбата)
Публикувано23.01.11 10:15



Провокирана съм от жестокото двойно убийство в Кърджали. Излезе информация, че 17-годишния син е признал за убийството на майка си и 7-годишното братче... Направил го от ревност! Майка му не го обичала достатъчно, цялото и внимание било за малкия, отказвала да му дава пари и пр.
Преди години имаше пак жестоко убийство - млад човек уби баща си, мащехата си и удуши 4-годиния си полубрат - може би отново от ревност и защото не му давали достатъчно (според него) пари. Не го осъдиха заради процесуални нарушения.

Ясно е, че за да убиеш, трябва нещо да не ти е наред, но се питам:
Показваме ли различно отношение към децата си?
Ревността е едно нормално чувство, но дали като родители правим достатъчно за да покажем, че обичаме всичките си деца?
Правим ли си труда да говорим с тях и да ги разбираме?



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: monetka]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.01.11 19:40



Абе, не знам какво не му е наред на това момче, ама три години да не получиш един подарък от майка си... И като чета не го е заслужило момчето. Не го оправдавам, разбира се, но не мога и да разбера такава майка.
Познавам много хора, пренебрегвани от родителите си. Много често се обръща повече внимание на момчетата, а момичетата кучета ги яли. Много тъпо. Да създаваш деца, които после да се мразят...
А иначе, отношението няма как да е еднакво към всички деца, защото те са различни. Това, че целувам и гушкам повече дъщеря си, не означава, че я обичам повече. Просто батко и е по-сдържан и никога не е обичал много да го лигавят.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: monetka]  
Автор The giver and the taker (добър човечец)
Публикувано23.01.11 20:10



Според мен един нормален човек, през каквото и да мине, не би направил подобна глупост. Единственото нещо, което може да се случи е той да придобие хъс за промяна.

------------------------------------------



Тема Re: шизофрениянови [re: monetka]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.01.11 20:15



според мен е това!

А и кой знае какви обременености може да се открият в родата им.



Тема Re: шизофрениянови [re: LlRA..]  
Автор loverrock ()
Публикувано23.01.11 21:37



Не е точно това, защото е направено абсолютно съзнателно. Много често деца израстват като пълна емоционална разруха, без родителите да подозират. При това дете се е появил много рано пика, обикновено се наблюдава между 28-45 годишна възраст. Не е шизофрения, това са типа хора, които имат цел, като кариера, богатство или обект на желание, готови са да премахнат всеки, който им пречи да го постигнат, абсолютно съзнателно, без да чуват гласове или да губят представа за реалност. Много такива хора стигат до високи социални кръгове.

only me


Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: monetka]  
Автор Doctor Who (d doctah)
Публикувано23.01.11 21:44





Велинов го е казал прекрасно.
За мен това момче е жертва на насилие. Хванала го е в момент, когато е бил изключително психически и физически изморен и го е подхванала отново психически. И той просто е искал това да спре... след първият удар това, което е потискал е изригнало. Едва в последствие си е дал сметка какво е направил и съжалява... и да - с много висок риск за самоубийство е.

Липсата на адекватна любов е едно настрана, но по-скоро прекомерните изисквания и системен тормоз са довели до това. Бутали са го до ръба на пропастта, докато е паднал и ги е повлякъл със себе си.

...rude and not ginger...
Allons-y, Alonso

Редактирано от Doctor Who на 23.01.11 21:45.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: Doctor Who]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.01.11 21:50



Не мога да се съглася с тия оправдания безкрай за най-обикновен психарлък. Не знам!

Айде сега, чунким няма и други като него...то по таз логика всеки ден по десетина такива случаи трябва да има минимум!

Анализи, анализи...безкрай, за някакъв психарски невъздържан глезен нафукан пикльо...да ме прощават.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: LlRA..]  
Автор Doctor Who (d doctah)
Публикувано23.01.11 21:55



Никой не те кара да се съгласиш, всеки си има мнение. Но за да стигне дотук човек не мисля, че е от хубаво. Психарлък? Не знам такава дума, но той е следствие на семейството, в което е отгледан.


...rude and not ginger...
Allons-y, Alonso

Редактирано от Doctor Who на 23.01.11 21:56.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: Doctor Who]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.01.11 22:23



Mnogo хора са били отгледани в семейства с различни проблеми, обаче са и имали и селф-контрол...та не залагам винаги на това , че семейството му е виновно...просто това е част от някакъв негов си лош характер, злобен и завистлив...склонна съм да мисля, че човек се ражда с много закодирани качества, които не са плод и следствие на някаква липса н авъзпитание и отношение.
Мое мнение, което грам не искам да налагам като миродавано





Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: LlRA..]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано23.01.11 22:28



Това не са оправдания, а обяснения. Неслучайно наистина много насилници някога са били жертви.

А това че мнозина преживяват аналогични ситуации по различен начин, доказва просто елементарната истина, че хората са различни в крехкостта или силата си.




Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: PipilotaV.]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано23.01.11 22:37



Точно така.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: PipilotaV.]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.01.11 22:47



Съгласна съм.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: PipilotaV.]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.01.11 22:50



Това обаче ми напомня един разказ на Уди Алън-"Ако импресионистите бяха зъболекари". Та там той казва: Той не беше роден зъболекар, а зъболекар, който е роден.
По тази логика май е и с убийците





Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: LlRA..]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано23.01.11 22:57



Аз пък съм склонна да си мисля за конкретния случай, че това момче едва ли някога би убило отново, но никога няма да е същото.

Усещането, че няма кой да те обича, ражда чудовища понякога в тази възраст...




Редактирано от PipilotaV. на 23.01.11 22:58.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: LlRA..]  
Автор loverrock ()
Публикувано23.01.11 22:58



Глупости, нямаш си идея как действа човешкият мозък. Няма нито едно научно доказателство, че човек се ражда убиец или престъпник. Може да наследи психично заболяване, но поведението се придобива. Като цяло психо-убийците като деца са израстнали или в семейство на тотално безразличие или в много строго християнско, това вече са факти!

only me


Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: PipilotaV.]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.01.11 23:05



Абе това е неговата версия...за съжаление майчицата не е между живите за да сподели...интересно е все пак , какво би казал и бащата!

Много тийнове се имат за онеправдани без особена причина...просто с претенции без покритие.

Не знам, към този случай имам едно вътрешно усещане за неприязън към този момък. Нещата не бива да се тълкуват само от неговата камбанария. Бил е достатъчно прикрит...сега е достатъчно манипулиращ и играещ нещастен...но това си е мое лично усещане.

Такова същество, трябва да си гние по затворите...никакъв шанс за живот на подобен индивид! Хич няма го оставям да го мъчи само съвестта му!

Грам съчувствие, анализ и разбиране не мога да проявя към подбно деяние.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: loverrock]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.01.11 23:12



Абе фактите са факти-има убиец, има жертви!

От там насетне...не мога да го мисля

Грам живот за подобен изрод от тук насетне!

Като го гледам, облечен, пратен на училище, с дом, със семейство...лигльо ...нещата н еса такива , каквито ги представя...ще мине време ще видиш, че съм права. Сега само си плямпат разните му там психолози и разтягат локуми по приказките на спасяващ кожата си егоистичен нахален глезльо. Което си е абсолютно манипулиране на обществото и опит за потушаване на истерията по случката. И айде сега , семейства обръщайте внимание на децата си...тоз въобще няма вид на лишен от внимание.

Редактирано от LlRA.. на 23.01.11 23:15.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: LlRA..]  
Автор loverrock ()
Публикувано23.01.11 23:22



Ето тук е грешката, хората които са емоционално смазани нямат вид на такива, родителите мислят, че най-важното което правят за децата си е да ги пращат на училище, да ги хранят и обличат, което е добре, но не е най-важно. Чудовището се създава от друго чудовище! Родителите никога не разбират за тайните извращения на децата си, това не значи, че след като не знаят те не съществуват.

only me


Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: loverrock]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.01.11 23:29



Чудовището се създава от друго чудовище! Родителите никога не разбират за тайните извращения на децата си, това не значи, че след като не знаят те не съществуват.

Абе то нека всеки си е каквото си иска мисловно чудовище, само да не се вживява като реален правораздавател за живот на тоз и онзи.

Но все още има шанс да се окаже Хевентуално, че не той е убиеца...дано бащата не си измива ръцете с договор някакъв със синът, щото той нали е непълнолетен...баси историята...ако имаме късмет ще разберем истината...ако не...случаят отива в поредната черна статистика.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: loverrock]  
Автор loverrock ()
Публикувано23.01.11 23:29



Иначе не го защитавам този младеж, определено не трябва да е на свобода, има си институции, които ще се погрижат.

only me


Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: LlRA..]  
Автор Doctor Who (d doctah)
Публикувано23.01.11 23:37



А не се ли сещате, че човек когато е психически и физически изтощен му пада самоконтрола изключително ниско. И ако някой в тоя момент го предизвика до състояние на силен афект, той реално не осъзнава в момента на деянието какво точно прави, а се защитава... Осъзнаването е дошло в последствие.

Казва се и съм склонна да вярвам, че той е нямал никакво намерение да се стига дотук, т.е. не е планирано... с години да наслагваш и къташ емоциите, които те притескат в собствения ти дом - крие риск те да избухнат и да те пометат.


...rude and not ginger...
Allons-y, Alonso



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: Doctor Who]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.01.11 23:45



нехранимайковски психарски истории, пък ти ги обяснявай както искаш!

...като за пред медии бива обяснението, като за пред хора в час...НЕ!

Не само той е и е бил тинейнджър!

Няма прошка за подобни!
Като има такива дето им пада пердето...гниене до дупка в мизерията на затворите и пустошта на духа си!
Жалко, че подобни развиват и защитна функция да не си спомнят за жертвите....та няма да е лошо другите да му напомнят за това, докато сам си сложи край на жалкото съществуване!
Изродски работи...че и ще му намирам оправдание за реакциите...
Да не го е правил...ако е той де.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: LlRA..]  
Автор Doctor Who (d doctah)
Публикувано23.01.11 23:55



Ти поставяш всички под общ знаменател. А едно е делото, което е отвратително, друго е човекът. Често убийците са пълни психопати. В случая не съм сигурна дали е така. Всеки случай е индивидуален. Но разбира се той и себе си е убил ако не с майка си, то с братчето си.
Въпросът е - и ли той в страданието сега или не. Ако е - няма по-нещастен от него. И никакви присъди не могат да облекчат това страдание.

Всъщност аз вярвам в доброто у това момче, но може би... за него е по-добре да греша.


...rude and not ginger...
Allons-y, Alonso

Редактирано от Doctor Who на 23.01.11 23:56.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: Doctor Who]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.01.11 23:58



Уважавам и твоето мнение...всеки има право на своето си мнение:))

Казусът е толкова потресаващ...че предпочитам да спра да разисквам по него.

Извини ме





Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: LlRA..]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано24.01.11 00:06



Виж, не съм сигурна като те чета, че си в час, но няма нужда от такива емоции, тъй като и без това младежът няма да гние дълго по затворите- непълнолетен е, а и е направил пълни самопризнания.


Редактирано от PipilotaV. на 24.01.11 00:07.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: PipilotaV.]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано24.01.11 00:14



Виж, не съм сигурна като те чета, че си в час,

Айде сега излишни намеци и подкачания...както и да е, отминаваме това...

тъй като и без това младежът няма да гние дълго по затворите- непълнолетен е, а и е направил пълни самопризнания

Ами супер

...давай непълнолетните да се отпочват с коленията и избиванията...жалко , че щерка ти май е вече пълнолетна, та е изпуснала шанса си да се саморазправи с теб, ако нещо не и е било кеф от теб и с теб...и после да си свирка, след самопризнанията.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: LlRA..]  
Автор loverrock ()
Публикувано24.01.11 00:21



Лирка, винаги възрастните са виновни за поведението на децата, няма друг отговор на този въпрос! А не харесвам родители, които бягат от отговорност за поведението на децата си като ги наказват, тези родители са за психиатър! Мене никога не са ме наказвали за нищо. Не можеш да забраниш нищо на децата си!

only me


Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: loverrock]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано24.01.11 00:32



теории, теории:))

здраве да е...и дълъг живот!...че нЕкои нЕмат тоз шанс се види





Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: monetka]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано24.01.11 02:06



И друг път съм споделяла тук,че съм израстнала в студено и затворено семейство.Имам по-малка сестра.Нямаше нужда да търся разликата в отношенията към мен и тези към нея.Те си бяха очевадни.И до ден днешен е така.Майка ми често изпадаше в различни нервни състояния,ако нещо не и беше по угодата.Яла съм бой за едната паднала троха на пода

.Като дете се страхувах много от нея.В тийнейджърска възраст страха се замени някакси с омраза.Сега ми е безразлично.От години не поддържаме връзка.Аз бях тази,която я уважаваше,въпреки всичко,защото все пак ми е майка,но когато разбрах в един момент,че и децата ми ги дели........еми,сори-ама "Сбогом".Тази година навършва 70 години и почти няма кого да покани на юбилея си.С годините се е изпокарала с всичките си близки.С баща ми живеят в една къща,но всеки на своя етаж.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: Doctor Who]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано24.01.11 12:39



А не се ли сещате, че човек когато е психически и физически изтощен му пада самоконтрола изключително ниско.

Аз се сещам, а като се добавят и хормоналните бури на пубертета ...



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: morska valna]  
Автор Doctor Who (d doctah)
Публикувано24.01.11 15:39






...rude and not ginger...
Allons-y, Alonso

Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: LlRA..]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано24.01.11 18:14



Ами, не са намеци, а констатации, без да искам да те обидя, тъй като човек няма как да е в час с всичко, нали така. Фактът, че претендираш да си в час, но не отчиташ някои фактори от психологически характер, на границата на психическия тормоз, а реагираш просто емоционално, това ми говори. Тъй като гниенето в затвора за дълго не решава винаги нещата...

И пак казвам, не оправдавам, но е полезно да се търсят обясненията. Аз лично съм силно притеснена от поведение на майка, която прави демонстративна заявка за привързаност към едното си дете за сметка на другото- смятам, че това може да увреди една психика до живот. А че не е задължително, слава Богу, всеки да отрегира по този начин, е ясно.

Имайки предвид бързото разкаяние и незакъснели самопризнания, съм по- склонна да мисля, че младежът наистина е действал в състояние на много силен афект и оттук- нататък призраците на миналото, на убитото му братче и т.н., ще го преследват до края...



Преди години обаче имаше един друг младеж, убил втората си майка и братчето си, пропилявал пари на хазарт и т.н., за когото съм убедена, че е хладнокръвен убиец. И досега си спомням лицето и погледа му. А беше оневинен и се отметна от всички свои показания, ако и да беше завел сам следователите до контейнера за смет, където беше хвърлил оръжието на престъплението.




Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: LlRA..]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано24.01.11 18:15



А изречения "жалко, че щерка ти..." и други подобни издават много лош вкус. Ако си забелязала, псевдо- аргументи от такъв личен характер, не използвам и в най- разгорещения спор.




Тема Re: oooo Дългочорапкова:)))нови [re: PipilotaV.]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано24.01.11 18:34



Как си?...много ти отива този ник:))...за пред сектата на гуруто






Редактирано от LlRA.. на 24.01.11 19:41.



Тема Re: oooo Дългочорапкова:)))нови [re: LlRA..]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано24.01.11 19:34



Нещо против? Някакви СРС- та да те вълнуват? Не се бой- Цветанов бди.


И, между другото, не съзирам връзката с темата.

Редактирано от PipilotaV. на 24.01.11 19:35.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: Doctor Who]  
Автор ratna ()
Публикувано24.01.11 19:42



Липсата на адекватна любов е едно настрана, но по-скоро прекомерните изисквания и системен тормоз са довели до това. Бутали са го до ръба на пропастта, докато е паднал и ги е повлякъл със себе си.
РИТНАЛ ГИ Е В ПРОПАСТТА , А ВЪРХУ НЕГО НЯМА ДОРИ ДРАСКОТИНА .
В интервюто с доц Велинов имаше следния въпрос " Кои са най-честите грешки на родителите , които могат да доведат до психически увреждания на децата ?"
Най-честата грешка на родителите е че изобщо създават деца . Безумието да се създават деца в това агресивно и насилническо общество , в което живеем , защото дори това дете да намери любов и разбиране във семейството си , утре ще бъде "премазано психически " от насилието на подобни индивиди в обществото , които премахват всички , които не им допадат с убийство





Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: monetka]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано24.01.11 19:49



Друг е въпросът, че роднините сега твърдят неща, които не съвпадат с официално- разпространената версия в медиите... Сложно...






Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: PipilotaV.]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано24.01.11 19:59



А нещо ми намекваш, че аз не съм в час, а?



Блажени са верующите



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: LlRA..]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано24.01.11 20:07



Малко прибързваш с изводите, тъй като в мюсюлманските семейства опазването на семейната чест също е от огромна важност, така че... предстои да се види за какво иде реч.

Повтарям: търся обяснения, не оправдания.




Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: PipilotaV.]  
Автор ratna ()
Публикувано24.01.11 20:15



не е свързано със семейната чест , тогава щеше да бъде убита само жената



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: ratna]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано24.01.11 21:13



Не, не, няках предвид това, а опазване на името на жената като добра майка, на семейните отношения като такива, които са напълно в рамките на нормата и т.н. Но това са само мои предположения, а истината може да е съвсем различна, а момчето да е имало и някакви психически отклонения, на които никой да не е обърнал внимание...




Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: monetka]  
Автор monetka (знак на съдбата)
Публикувано25.01.11 00:25



на мен нещо не ми се връзват нещата от всичките писания до момента:
Как е възможно двама работещи в здравеопазването (като знаем какви са заплатите на медицински сестри и фелдшери) биха могли да осигурят син, учещ медицина в Англия?

Чувала съм за дървен бос, който издържа студент в Англия, но сестра и фелдшер...
Как с тройки и двойки по химия може да се надяваш да учиш медицина, а като ти го кажат да се дразниш?
От полицията заявиха, че убийството било извършено в състояние на афект. Е какъв е тоя афект, като жената е била напълно обезобразена, удряна, кълцана, скубана!?! Да речем, че така наречената от психиатри и психолози "жертва" (става дума за убиеца) е извършил убийството на майка си под афект, но как след това е подгонил по стълбите братчето си, настигнал го е на покрива и го е удушил с голи ръце? Това също ли е афект или желание да отстраниш свидетеля на убийството? А ако го е убил в апартамента защо после го е отнесъл на покрива, след като е бил не на себе си?
Как така от един разпит на убиеца полицаите разбраха всичко за семейството и защо обявиха убиеца за жертва, едва ли не оправдавайки го?
Какво е посланието към връстниците му, които също имат своите пубертетски проблеми - че ако са депресирани, упреквани или притискани вкъщи да учат повече... убийството е нещо оправдано?



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: loverrock]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано25.01.11 01:35



Мдам, сигурно няма психопати-убийци при другите религии или в атеистични общества като съветското... Не споря за останалото.



Тема Re: Внимание?нови [re: LlRA..]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано25.01.11 01:37



Говориш за отношение към детето като отглеждано в златен кафез животинче, длъжно да изпълни амбициите на мама и тате?
Сещам се за едно парче на "Уикеда":



Редактирано от Roxy на 25.01.11 01:40.



Тема Re: Щом настъпваш "ад хоминем" -нови [re: LlRA..]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано25.01.11 01:45



да не се притесняваш от нещо самата ти?



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: monetka]  
Автор ratna ()
Публикувано25.01.11 09:13



Да речем, че така наречената от психиатри и психолози "жертва" (става дума за убиеца)
Да и аз от това най-много се ужасявам . Всички останали са "изверги" , само не и убиеца , който е накълцал майка си и е удушил брат си . Човек , който посяга и отнема живота на най-близките си хора , утре ще го направи и с всеки срещнат (без дори да има угризения).
Това , че няма смъртно наказание за убийците , не им помага да се променят ни най-малко . Те са спокойни , че всичко им е разрешено и са в правото си да действат по този начин.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: morska valna]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано25.01.11 10:10



Ама не си ги убила, нали?
Това е, в което Лира е права според мен. Майката може да не е била справедлива към момчето, но е очевидно, че и на него нещо не му е наред, и за това едва ли е виновно само възпитанието. Лира е малко крайна, но и аз съм по-близо до нейната "версия", отколкото до тази, че момчето е само жертва и че едва ли не всеки в неговото положение лесно може да убие.
Според малкото, което научихме дотук, определено по-"нормална" изглежда майката, отколкото синът.

Учителката му каза нещо от сорта, че бил обикновен, добър ученик - е, наистина малко разглезен, но много негови връстници били такива. Разглезеният човек според мен е склонен да се усеща по-онеправдан, отколкото е. И пак не всички разглезени убиват, повечето само мрънкат и да речем, мразят. Като се прибави към разглезеността и "психясването" обаче - мисля, че по този начин го беше казал някой по-горе - това изглежда най-лесното обяснение.
Разбира се, няма как да знаем.

****

Аз няма да забравя как ме работеше майка ми като малка. Бях палаво дете, вкл. в училище - абсолютно нищо извън нормата, просто палаво - и за да слушам и мирувам, тя ме плашеше с най-различни простотии, на които едно 7-8-годишно дете е нормално да повярва. Не е истина какви сценки от селски вечеринки разиграваше, за да ме плаши (и успяваше). Обясняваше ми, че уж била говорила с директорката на училището и тя смятала, че ако продължа да нарушавам дисциплината, трябва да ме преместят в училището за бавно развиващи се; правеше се, че звъни по телефона в лудницата и се уговаря с тях дали и кога да дойдат да ме приберат, защото я било страх да стои сама с мен - аз можело да я убия. Тогава с детския ми акъл - а децата и без това приемат нещата буквално - ми беше много мъчно и обидно, че се страхува да не я убия, защото и през ум не би ми минало да убия който и да било, най-малко нея.

Сетих се за това, когато слушахме вкъщи новината.

Е, на този му е минало през ум да убива. Убил е двама души, втория - с цел да не го издаде. Може, разбира се, в мотивите му да е имало и елемент на яд към ревнуваното братче, но според медиите самият младеж е признал при разпита, че е имал за цел да прикрие първото убийство. Това не изглежда постъпка на човек, зорлем изваден от релсите, а на жесток човек.

Редактирано от Mиpa_M на 25.01.11 10:46.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: PipilotaV.]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано25.01.11 10:20



Роднините много често се държат така. Не е до религия. Сигурно си забелязала колко близки на обвинени или осъдени убийци, че дори на убийци на близки, смятат, че те са невинно обвинени / осъдени. Явно хората са склонни да не вярват, че техният съвсем нормален до момента близък, още повече дете, може да направи такова нещо; както и че техният съвсем нормален близък-жертва е могъл с нещо да си "изпроси" (условно казано) да бъде убит.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: Mиpa_M]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано25.01.11 12:44



Така е, да. Явно тази първа реакция на отхвърляне, на неприемане, е съвсем закономерна.




Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: Mиpa_M]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано25.01.11 12:50



Много права си, че разглезеният човек е склонен да се усеща по- онеправдан, тъй като неусетно развива такова чувство за собствена драгоценност и че всичко му се дължо по дифолт, че преминава границите на етичното и логичното понякога. Оттам и това, че е по- склонен към истерични пристъпи, ако не получи това, което смята, че по право му принадлежи.

На мен ми е интересно в такива случаи кое обаче постепенно превръща един толкова млад човек в убиец. Целият този процес на преобръщане.




Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: monetka]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано25.01.11 12:51



Aбе, моля ти се. То ясно, че сривът е настъпил, като се е родило малкото братче, и момчето го е почувствало като конкуренция. Дотогава си е мислел, че той е центъра на вселената, и около него се върти всичко. И - изведнъж - гредааа, бебето засмуква повече внимание от него. Тая година явно пак се е получило нещо подобно - ако съдя по годимите, малкият (7г.) е бил първокласник, и някакси, етествено да му се обръща повечко внимание, отколкото на баткото, все пак нелош ученик. Та, да ме прощават, ама да го наричат "жертва" според мен е подигравка с паметта на истинските жертви в случая, особено с невинното малко братче.

Не, не питах и не молех аз
не протегнах длани към далечен мираж


Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: Mиpa_M]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано26.01.11 02:06



Аз в моята история "спестих" много неща от срам и защото граничат едва ли не с нереалното.Обидните епитети,които бяха ежедневие.Като дете дори ги възприемах за нещо нормално,защото друго не бях видяла.Не ми беше позволено да каня приятелки в къщи,нито да ходя при тях.Следяха ме по часовник.От училище в къщи.На дискотека с 1000 зора.Както и в предния си постинг бях писала едва в тийнейджърска възраст разбрах,че "нещо" не е наред.Тогава започнах да "показвам" вироглавство.Да ходя при приятелки,да не се прибирам по часовник(все неща,за които си получавах "заслуженото")........."Навлязох" в живота като нервна дивачка

.Но съдбата ми "прати" приятелка.И друг път съм писала тук,че тя "зае" мястото на липсващата майка и благодарение на нея "прогледнах".

Да ги убия-дори и през ум не ми е минавало нито тогава,нито когато и да било.Според мен от до сега оповестените факти всичко опира до лабилна психика.Никой не знае какво се "крие" в душата на всеки един от нас.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: LlRA..]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано26.01.11 06:26



Да де, ама от вчерашните новини се оказа, че ни психолози, ни полиция са направили някакви изводи, просто чичко Цветанов па се е изказал неподготвен. Убиецът им е казал, че не са го видиш ли обичали.
Ма то така ще е. През час по някоя тв има новини, се нещо трябва да си изсмучат журналята от пръстетата. Па и чичко Цветанов требе да си поизлъска малко посраната парадна униформа, и те ти благодатен случай.

Не, не питах и не молех аз
не протегнах длани към далечен мираж


Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: monetka]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано26.01.11 12:32



Монетка, днес в пресата излезе, че всъщност момчето в годините е успяло да събере 11 хиляди лева печалби от Еврофутбол, с които е искало да си плати Кембриджа. Пътуването до Англия също е било спонсорирано от него, а не подарък от техните. Родителите му, обаче, са похарчили тези 11 бона, като последните 300 лв., които са му били за изпита в София явно са преляли чашата.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: monetka]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано26.01.11 16:50



глупости
Познавам много хора израстнали в кофти семейства и и кофти родител/и пак хора са станали.
Родителите и те са хора .... ние като бяхме малки със сестра ми все това разправяхме като стане някой скандал между нас или някой не получи нещо "Ти нея я обичаш повече от мен". Добре че нашите са с чувство за хумор и не се връзваха. Но сега когато човек се върне обратно и се погледне

никаква разлика не е имало в отношението просто тия изявления си бяха чиста детска манипулация и лигавщина.

Пък да убиеш някой в мирно време за каквото и да е даже да си провокиран е съвсем друга баница. Не се намира във военен конфликт не е самозащита ... пък и да не прикл#чи с едно убийство а да мине не вроро и тн. оправданият съвсем започват да кънтят на кухо.
На 16г Съвсем спокойно може да напусне къшата си и да живее сам или при баба, дядо, чичо, леля ако толкова му пречат.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: morska valna]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано26.01.11 21:51



От мнение каято твоето може да започне цяла нова тема - кой как се е бунтувал в пубертета. Аз исках да бягам от къщи, защото вкъщи бяхме малко повече хора от здравословното за личното пространство на всеки и се чувствах пренебрегната поради тихия си вглъбено-гневен пубертет. Бях си намерила и партизанска квартира у една приятелка, ама идеалният вариант щеше да бъде да се чупя с гадже-келеш, каквото в момента нямах... След известен размисъл пък взех, че се отказах, щото накрая можеше да стане още по-буреносно и пак да не ме разберат какво искам да им кажа... Малко по-късно започнах да говоря за проблемите без избухвания и обвинения и все по-навреме. Още си имам дивотии за наваксване и си ги наваксвам...





Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано27.01.11 12:35



Не знаем дали е имал подходящо настроени баба, дядо, чичо или леля, които да го подкрепят срещу волята на майка му.
Колкото и да му е било гадно обаче, убийството не може да бъде лесно разбрано.



Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: KpucaHa]  
Автор loverrock ()
Публикувано27.01.11 12:57



Ужас, но това не оправдава убийството! Гнусни родители, да изхарчат парите на детето, като си представя колко такива ги има!

only me


Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: loverrock]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано27.01.11 15:57



А, на малко хора би им хрумнало да убият родителите си, просто детето е прещракало нещо. Съсипа и семейството, и себе си.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Защо не ме обичаш, мамо?нови [re: monetka]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано27.01.11 20:43



пълна психария
със сигурност момчето е имало психични отклонения и ако са били взети мерки навреме нямаше да се стигне дотам

А какво стана с онова дете, дето наръга съученика си и намериха органи в хладилника?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.