Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 28.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Майчинство - що е то?  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано20.01.11 22:53




Привет, мили дами!
Искам да попитам кога у вас се появи усещането за майчинство.
За връзката, трепета, общуването - с децата ви - докато си мечтаете за тях, докато са в утробата, след това, при сблъсъка с първите тревоги или...

Имам приятелка, която в момента чака второ дете и споделя, че в сравнение с първото - усещането е нищожно, чак притеснена каза..вярваш ли ми, че не изпитвам нищо в момента, повече се притеснявам от адаптацията на др.дете, как ще възприеме промяната, как да подходя и пр. Друга, пък, изживява много тежко майчинството, просто промяната, тя е много социален тип и това, че не може да им предишният си живот очевидно я мъчи, изолацията, липсата на соц.контакти - тя например разказваше..аз не мога така да се лендзя, има майки, които си говорят на бебоците, още докато са в коремите, аз не го чувствам така, няма истерия, дали ще го обичам, ще бъда ли добра майка после и др.подобни.

Зная, че е много субективно, но все пак кажете:
Вие кога се усетихте истински майки?
Вярно ли е, че първото дете винаги е по - обичано и обгрижвано?Има ли някакво разделение все пак, дори несъзнателно, как се преодолява?

Хубава вечер!



Тема Re: Майчинство - що е то?нови [re: impulce]  
Автор Nu Crema (тъмен шоколад)
Публикувано20.01.11 23:04



При мен истинското чувство за осъзнато майчинство настъпи с раждането на второто ми дете.
С първото - бях горда, че съм бременна, след като родих... нищо... всеки ден започвах да обичам детето си повече и повече (но това заливане от майчински чувства го нямаше), първото дете ми отне много - свободата, независимостта, пренареди драстично света ми... НО МИ ДАРИ МНОГО... второто го обикнах отведнъж и го обичам много по-безрезервно. Аз съм длъжница на голямото ми дете.

ммм, сладко като шоколад...


Тема Re: Майчинство - що е то?нови [re: impulce]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано20.01.11 23:35



С първия ужасно се притеснявах, че .... не го обичам, някак се плашех от него, от себе си, от случващото се, дума не продумвах, че нямам ама грам чувства, умирах от срам!!! Усетих го като човек и свое дете едва към 6-я месец. С втория ... дълго чакан и искан от мен, греех от любов, но като се роди, докато третият го обичах още в корема си.

Някак си винаги по тоя повод съм си мислела, че това също е от чувствата, които се възпитават...

А днес сякаш се чувствам най-истинска майка по ред причини, особено като ги гледам как се карат, налитат си на бой понякога, но всъщност страшно се обичат и сме една страхотна дружинка.

За мен няма разделение, но може би разликите във възрастта им, единият го усещам по един начин и нуждите са му едни, следващият е съвсем друга опера, освен това са безкрайно различни характери.

Но малкото най-много го лигавим, ма то не е дете, то е божие врабче

На първото най-много му трепериш, на второто дупето вече го миеш на мивката, а третото го оставяш да го гледат другите Шегувам се, де, но има промяна в начина, по който изживяваш децата...



Тема Re: Майчинство - що е то?нови [re: impulce]  
Автор World Champ ()
Публикувано20.01.11 23:50



При мен- когато усетих първото ритване... беше слабо, но определено знаех какво е... нищо не може да се сравни с това.





Тема Re: Майчинство - що е то?нови [re: impulce]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано21.01.11 07:54



Аз май съм се усещала майка още преди да забременея. Вярно, различно внимание са получавали децата ми като време, но не и различно отношение. На второто наистина не можеш да обръщаш всичкото внимание, което си обръщал на първото, но си го обичаш не по-малко. А, и най-амбициозна съм била спрямо първото. Душата първи проговори, първи започна да чете, да смята... Просто повече се занимавах с него, но имах и повече изисквания. Следващите са по късметлии, защото ги оставям повече да се развиват според собствените им желания.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Майчинство - що е то?нови [re: impulce]  
Автор himbееr (седмият елен)
Публикувано21.01.11 09:46



Tъкмо се канех да те поздравя и прочетох целия текст



При мен връзката с детето се появи още през бременноста
Или както се казва, от онези "душевни бремености"

Мисля че при мен тези емоции бяха много премерени и останаха константа т.е. не е имало особено голямо развитие с времето. ( като връзка, а не като отношение)

Моят малък племеник понякога е при нас за 2 дни и намирам че нагласата ми към бебета въобще не се е променила

by himbeer

Тема Re: Майчинство - що е то?нови [re: impulce]  
Автор The giver and the taker (добър човечец)
Публикувано21.01.11 10:43



Ама раждайте по 7-8 дечурлига, защото България е само 8 млн. човека, а трябва да станем поне 50 милиона.



Аз още не съм баща, защото ми е рано, но не мога да си представя, че ще имам деца. Нервите са ми толкова тънки, че не мога да търпя един хамстер вкъщи, пък какво остава за бебе. Направо не знам как ще издържа да ми надува главата цяла нощ.

------------------------------------------



Тема Re: Майчинство - що е то?нови [re: The giver and the ta]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано21.01.11 14:59



Аз още не съм баща, защото ми е рано, но не мога да си представя, че ще имам деца. Нервите са ми толкова тънки, че не мога да търпя един хамстер вкъщи, пък какво остава за бебе. Направо не знам как ще издържа да ми надува главата цяла нощ.

Браво, бе!

Нашите нерви по-дебели, нали?

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Майчинство - що е то?нови [re: paзбиpaм]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано21.01.11 15:31



Кво му се връзваш, па ти, не го ли виждаш, че още не се е пуснал от полата на майка си. Някои мъже цял живот не успяват, а и не искат, да го направят.





Тема Re: Майчинство - що е то?нови [re: neverojatna]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано21.01.11 15:37



Аз? Да се връзвам?

Не ме познаваш просто. Може и да целял моята реакция, не ме интересува, аз си зададох въпроса и толкоз.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.