Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:41 27.09.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано12.01.11 20:59



Тук не става дума за цени, а за това, че тези мебели едва ли не са еднократни.

Тези мебели не могат да се разглабят и пак да се сглобят при едно преместване например. Защото шпер-дървото ще стане на стърготини по дупките на болтовете.
Да не говорим че самата конструкция и сглобка са различни. Нестабилните се скапват и без да ги разглабяш. И то доста бързо, за 6-7 години вече личи доста.

Но това точно ти няма как да го знаеш, О, значима за обществото!




by himbeer

Редактирано от himbeer на 12.01.11 21:01.



Тема Поне нямаш свекърва!нови [re: Бepeзka!]  
Автор Melany99 ()
Публикувано12.01.11 21:51





Абе за друг път ще знаеш!

Мен например много ме е яд, че от къщата на баба ми не взехме врати, и разни други неща, които са правени преди войната и са много здрави и красиви.
Сегашните врати са разни мукави и лепила...

Абе, да сме живи и здрави, то назад не е хубаво да се гледа.



Тема Eдно уточнение!нови [re: himbeer]  
Автор Melany99 ()
Публикувано12.01.11 21:57



Понятие като шпер-дървото в българският език няма. Може би имаш предвид шпертпалт?
Няма вече мебели произведени от шпертпалт! Използват се плоскости от ПДЧ или МДФ, които са различни неща.

ИКЕА дават 10 години гаранция на мебелите си, които не са от дърво, за дървените не съм се интересувала.

Имат мебели от дърво, например това:



струва 39.99 долара



Тема Re: Eдно уточнение!нови [re: Melany99]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано13.01.11 00:11



Това съм го виждала, коммоде за бельото на бебе.

А иначе в него Биха се събрали само чорапите и чорапогащтниците

За дребно нещо, ок, но предназначението му наистина е в 1ви ред

А и не е нужно да се разглабя, защото е много малко. И мисля че тук струва толкова, но в евро, не съм сигурна.

п.п. Защо го показваш, за кой пример да го имам? За разглабянето ли? Само ми кажи как е уплатнено отзад т.е. дали има отделна част-дъска или се кове една картонена дъска с пирончета?


by himbeer

Тема Re: Eдно уточнение!нови [re: Melany99]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано13.01.11 11:11



Не че искам да се заяждам, но и дума като шпертплат няма


Казва се шперплат и идва от немското Sperrplatte. Това е сравнително тънък листов материал, който се използва предимно за 'гръб' на шкафове и на място, където няма голям натиск. Знам, че напоследък правят и мебели от него, но не е много здраво.



Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано13.01.11 11:31



Тук не става дума за цени, а за това, че тези мебели едва ли не са еднократни. малинке, е те тук печелиш златната малинка


мебелите могат да се разглАбят и си има начини за разглАбяне, без да стават на стърготини.
Друг е въпросът, че шперплатът изобщо не става на стърготини, защото предсталява слепени листове фурнир (), по-скоро би се разцепил, но пък си има начини и инструменти за пробиването на отвори в него без да се цепи.

П.С. да не говорим, че и дума разглАбям в българския книжовен език няма



Тема Re:нови [re: neverojatna]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано13.01.11 11:53



Toва, което си показала пак е някакъв сандвич от дъски, който са се опитали да направят по-стабилен. Тази мебел би могла евентуално да се разглоби, но с много наум.

Това, което масово се продава като мебел е от стърготини и лепило, без укрепен сандвич, като този на картинките, а само направени повърхности.


п.п. Сега видях за думата, да "разглобявам" е, но в гуугл излизат всякакви масови грешки, не бях кликвала по линковете.


by himbeer

Редактирано от himbeer на 13.01.11 11:55.



Тема Re:нови [re: neverojatna]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано13.01.11 11:55



Споко: просто чети и се забавлявай с парвенюшкия стил и патос на някои никове с непосилни претенции.






Тема Re:нови [re: PipilotaV.]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано13.01.11 12:15



Kakо значи " парвенюшкия стил " ?
Мисля че вкусът на човека се сформира от детството и ми се струва че не познаваш майка ми и не знаеш какви мебели има



Но различни хора-различни вкусове, което е ОК.

Ако не си забелязала става дума за нещо друго - именно, че в България няма значителна разлика в различните квалитети на мебелите и не разбирам защо хора, които мигрират от едно жилище в друго, не си вземат разглобяеми и по-малко повредими мебели?

Може да има някакво обяснение, но до сега никой не го написа.


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано13.01.11 12:16



Hm на мен ми казаха, че в България се произвеждат мебели от местни фирми. Произвеждат се, разбира се. При това могат да се намерят и хубави, на съвсем прилични цени. Проблемът е, обаче, че обикновено се работи с поръчки, при които първо плащаш, а после получаваш. А некоректните фирми са много. Тези, които продават на прилични цени, обикновено не са с утвърдени имена и не можеш да си сигурен към кои спадат. В този смисъл Икеа е място, където знаеш какво пазаруваш и нямаш този рисков елемент.
Моята контра е за това, че в България строгостите не са там, където трябва да бъдат и би било много тъжно, ако някоя чижда фирма, позната с черните си практики в Азия относно дървесината, се възползва от това. Не знам точно за какви черни практики говориш, но ако мислиш, че българските фирми са много праволинейни... Само като се замисля колко осигуровки на работниците си плащат повечето и веднага се сещам откъде са ниските цени. Какво имаш предвид под "строгости"?

Най обичам да чета, ама не мога.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.