Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:45 27.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Да си дама  
Автор Capa _ ()
Публикувано24.11.10 12:02



Една жена е дама заради:
- произхода;
- начина на изразяване;
- облеклото;
- образованието;
- стандарта на живот;
- излъчване;
- себевъзприятието;
- обкръжението.

Аз залагам на излъчването, което може да е съвкупност от няколко от останалите компоненти, а може и да не е.
Кучките такива ли са?
Дали всяка жена трябва да е дама по общоприетото за това понятие?
Какво е да си дама всъщност?

ой


Тема Re: Най-напред -нови [re: Capa _]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано24.11.10 12:04



какво представлява една дама?





Тема Re: Най-напред -нови [re: Roxy]  
Автор Capa _ ()
Публикувано24.11.10 12:08



Нещо много изчервени емотикончета слагаш напоследък?


Я се стегни!
И аз това питам в темата. Какво е да си дама и има ли то почва у всяка жена или е даденост само за избрани?

ой

Тема Re: Най-напред -нови [re: Capa _]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано24.11.10 12:21



Ако успеем да дефинираме понятието, по-лесно ще определим качествата, които го определят. Червя се, защото не се имам за такава обикновено.





Тема Re: Най-напред -нови [re: Roxy]  
Автор Capa _ ()
Публикувано24.11.10 13:05



Значи имаш някаква дефиниция, щом си решила, че не се вместваш в нея.
Защо не се имаш за такава обикновено?

ой

Тема Re: Да си даманови [re: Capa _]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано24.11.10 13:41



Ами започвам по твоите точки, защото дефиницията ми е неособено изкристализирала идея:
1. Доколко е важен произходът - по-скоро е въпрос на възпитание, което предполагам, че всяка класа над долните би могла да осигури. Възпитанието в широк смисъл е умение за съобразяване с другите и адекватност в ситуации...
2. Начин на изразяване - има значение. Тук съм в доооста широки широки граници, започващи от 'рафинирана простакеса' до някакво мое красноречие, но 'умения за светски разговори' по официални събития и бля-бля поводи нямам и не съм присъствала на такива...
3. Облекло - важно е, но само по себе си не е достатъчно за нищо над първите впечатления. Нещо като приказката за хубавия кон и скъсания чул...
4. Образование - по-скоро важно, но пак не е фактор само по себе си.
5. Стандарт на живот - с едни и същи много пари може да се постигне и фина изисканост, и показна парвенющина. Самостоятелното осигуряване на стандарта на живот - хм, може да има време да е дама, а може и да е уморено 'работещо момиче', което предпочита да разпуска семпло...
6. Излъчване - значимо.
7. Себевъзприятие - донякъде , защото може да има крещяща разлика между себевъзприятията на хората и онова, което се вижда отстрани. Какво пречи на някое курве-държанка да се мисли за голямата дама, ако спонсорът я води по скъпи заведения и хотели. Ами нищо.
8. Обкръжението - 'дискретния чар на буржоазията' не го познавам, ама имам нещо против семейно дресирани хора, на които същността им понякога крещи, че не искат да са такива, каквито са ги направили... В по-зряла възраст определено помага, ако е по избор и вследствие на развитие.

Та да се сметна: 1 - не; 2 - зависи; 3 - зависи; 4 - да; 5 - не; 6 - ти кажи :Р; 7 - не; 8 - не. При всички случай (даже и когато 'зависи'-то е 'да'), имам 50% отрицателни, значи като цяло не съм. Поне аз така се виждам. Всъщност считам това понятие за губещо смисъл поне от 50те и 60те години насам...

Редактирано от Roxy на 24.11.10 13:47.



Тема Re: Да си даманови [re: Capa _]  
Автор tartarianeyes ()
Публикувано24.11.10 14:06



според мен дамата е жена, чието присъствие събужда кавалера в един мъж.

това изключва, естествено, всякаква префърцуненост, предвзетост и глупави демонстрации
дамата е личност преди всичко - и произхода и възпитанието играят роля.

облеклото също, макар че на дамата евтинията стои като маркова дреха, а при някои други облеклото и бижутата, въпреки стойността им, излъчват вулгарност.

според мен посред бял ден да се накичиш със скъпи бижута също е вулгарно, но както и да е.

о, да, една кучка може да бъде дама







Тема Re: Да си даманови [re: Capa _]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано24.11.10 15:41



Дамата е нещо, което аз не съм.

Ще взема да се Утрепам.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Да си даманови [re: Capa _]  
Автор Иво (батко-психопат)
Публикувано24.11.10 15:43



-дупчицата





Тема Re: Да си даманови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано24.11.10 15:45



Чакайте да се съберем повече за туй свято дело, за да е по-весело.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.