Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:00 26.09.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема На 44 години съм  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано17.11.10 14:28



Колко голямо детенце да си осиновя?





Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано17.11.10 14:39



от 1 до 3 годинки.


И побързай, вече колко години те чета.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано17.11.10 14:43



Е, надявах се, че няма да съм сама

, но...ще трябва сама да се справям.
Да не ми правят спънки, имало някакви възрастови ограничения, така чувам



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано17.11.10 15:14



колкото може по малко.




Тема Re: На 44 години съм *DELETED*нови [re: NikiFin]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано17.11.10 15:14



Може да не ми дадат по-малко.

Редактирано от Poзмapи на 17.11.10 17:39.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано17.11.10 16:44



Все пак провери.Сестра ми имаше детеродни проблеми и си осинови едно бебе.Тя сега е на 63 г. ,а детето мисля на 17-18.Не ми се смята,но горе долу е осиновила на тая възраст.
Ти си в детеродна възраст и можеш да родиш с изкуствено осеменяване.Ще е трудно раждане,понеже ще ти е първо,а и мускулите не са толкова еластични.Но медицината е твърде напреднала и няма да имаш проблеми.
Все пак си задай въпроса за раждане на тая възраст в клуб "Медицина".
Успех!


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано17.11.10 16:51



Ще ти дадат, ма.


Ама ти се моткай още, то и ковчезите поскъпват!!!

Имам една приятелка, която осинови на 45. Никой нищо не й каза, бебета й предлагаха. Тя си взе момченце на 1 г. и 7 месеца.
Друга пък си осинови на 42. Пак бебета и даваха.

Голяма си мотка.
Който мноо говори, нищо не прави накрая.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано17.11.10 17:36



Ами вярно ли е, че идват разни в къщата ти, да ти оглеждат дома, вещите, демек - дали си богата?
И после идват да проверяват същите как се отнасяш с детето?



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано17.11.10 17:40



Когато аз осиновявах нямаше Агенция за защита на дедето и не идваха такива.
Ама с оная ми приятелка 45-годишната стана така.
Тя обаче ги строяваше в две редици - Кога ще идвате, защото аз да не съм без работа, вас да чакам, казваше.





Тема Re: На 44 години съмнови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано17.11.10 17:42



А колко време трае - и къде се подават документи, а бе утре сутринта примерно, къде трябва да отида?



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор Variabilis (чиста енергия)
Публикувано17.11.10 17:59



Ех, че въпрос - ами, ти като го видиш, ще разбереш, че е то - какво значение има възрастта?
Ако бих осиновила, съм сигурна че бих предпочела да е над 7 години. Което не значи, че ако видя по - малко и си кажа "това е!", ще ме спре възрастта.
Каквото и да решиш, успех в начинанието - от всички възможни дейности, свързани с деца, осиновяването е най - смислената и най - истинската, поради което и не е толкова популярна - защото не е за всеки...
Едно е сигурно - там егоизмът е забранен. Там суетата да сътвориш свое копие, възпроизвеждащо неповторимостта на собствените гени или да търсиш заместител на този процес - е пагубна.
Затова осиновените деца не трябва да се лъжат и не трябва да се гледат като заместител на собствено родени.

Non bis in idem


Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано17.11.10 18:02



Е, как да ти кажа, като съм от Бургас.
Ровичкай в интернет, ще намериш.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Variabilis]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано17.11.10 18:03



Йес!
Отдавна не съм чела, нещо толкова добре написано.

Особено накрая за истината.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Variabilis]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано17.11.10 18:58



Чудесни мисли. Респект.






Тема Re: На 44 години съмнови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано17.11.10 20:10



Исках да кажа, в кой институция - първо в дома при децата ли, как да вляза и какво да кажа, ще ме пуснат ли, няма ли да повикат полиция, първо в някоя поликлиника за да си извадя здравно свидетелство, в тая агенция за децата ли първо, къде?

То е ясно, че аз ще ги търся в моя град.

И да изплюя камъчето - не мога, не мога, не мога да се отърся от усещането, от чувството, че останалите жени ме презират, ето, само две -три се вслючихте, и то повечето раждали. а в другия форум за биологичните майки - сигурно има 100 юзерки, нещо опасни ли сме ние, какво? Страх ги е, че ще навредим на децата ли? Не днаят ли те, колко любов изпитваш ти, не знаят ли? Кажи, Тайсън?
Кажи Тайсън, как да повярват,



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Variabilis]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано17.11.10 20:11



Благодаря ти, но ето, и в твоя постинг долавям леко предупреждение - да не би от егоистични подбуди да го правя.

Смея да твърдя, че съм образован и грамотен човек, от баща ми имам библиотека с над 4 500 тома книги, плочи грамофонни с класическа музика, весел човек съм, приятелите ме обичат, подкрепят, семейството ми - братовчедите ме обичат..

Купила съм детски книжки за детето, аз моите си пазя, щото моите са по хубави като полиграфия, но сега децата имат нужда от нови книги, защо няма да ми го дадат?

пък и необразована да бях, познавам такава жена, с четвърти клас, гледа крави, за да се грижи за осиновената си дъщеря. сега тя е омъжена вече и си има бебенце.

знаят ли тези бездушия колко любов има в една жена? не знаят.

Редактирано от Poзмapи на 17.11.10 20:25.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор Taigun (тандем-вълчица;)
Публикувано17.11.10 20:31



И да изплюя камъчето - не мога, не мога, не мога да се отърся от усещането, от чувството, че останалите жени ме презират, ето, само две -три се вслючихте, и то повечето раждали.

Грях ти на душата, Розмари! Няма такова нещо - просто народът не разполага с информация, струва ми се. Ако не се лъжа, първо в Агенцията за закрила на детето се ходи: там ще обяснят пътят какъв е.

Успех!





Тема Re: На 44 години съмнови [re: Taigun]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано17.11.10 20:43



Почувствах се добре от твоя постинг.



Редактирано от Poзмapи на 17.11.10 21:05.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор Variabilis (чиста енергия)
Публикувано17.11.10 21:06



Не, няма намек към теб - нямам основание за нещо такова! Възхищавам се на хората, които го правят и съжалявам, че са толкова малко - това е.
И, ако има нещо, което вътрешно ме дразни особено, това е нагласата, с която една огромна част гледа на това - и на отношенията, които се създават - това е.
Пожелавам ти кураж!

Non bis in idem


Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор *mila* ()
Публикувано17.11.10 21:17





Пожелавам ти успех и вярвам, че ще си щастлива да дариш с майчина любов едно детенце, лишено от ласки!



Тема Re: На 44 години съмнови [re: *mila*]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано17.11.10 21:22



БЛАГОДАРЯ.

Редактирано от Poзмapи на 17.11.10 21:41.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано17.11.10 23:09



не мога, не мога, не мога да се отърся от усещането, от чувството, че останалите жени ме презират, ето, само две -три се вслючихте, и то повечето раждали.

Абе, ей!

Недей така, не е вярно. Не се самонавивай, моля те. За какво ще те презират? Че искаш да осиновиш дете?

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Многонови [re: Variabilis]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано17.11.10 23:09



хубаво казано.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано17.11.10 23:21



Благодаря ти, но ето, и в твоя постинг долавям леко предупреждение - да не би от егоистични подбуди да го правя.

Ох, ти, Девичке мнителна!

Къде видя такова нещо в нейния прекрасен постинг? Виж, трябва да спреш да мислиш, че някой те съди, че някой не те одобрява, но дори и такива неща да се случват, бъди уравновесена, нали ще ставаш майче. Ти живей СВОЯ живот, не този, който другите ти чертаят. Аз ти желая успех и те поздравявам за решението, но наистина се опитай да не се тровиш така с тази мнителност, моля те!
И точно така - може и необразован да си, но да имаш любов в сърцето си и това е ВАЖНОТО. Хайде, давай смело и спокойно и да четеш от книжките на детето и да ни разкажеш. Имам едни приятели ... кво да разказвам, още на 16 г. я бяха осакатили с кьопава операция, лекува се години и ... накрая каза, че на това дете не му трябва изперкала майка и затова няма да чака повече. Отиде и каза, че няма претенции за пол и етнос, само за относително здраве, не за друго, ами защото не са богати и не биха могли да се грижат за много болно дете и ,ако може, да е мъничко. Чакаха само 2-3 месеца и си взеха едно 11-месечно циганче, знаеха, че е циганче, но това не ги спря и сега детето е второкласник - живо, здраво, пъргаво, много музикално и пластично, учи се добре и всички са щастливи. Хората дори мислят, че си е тяхно, защото таткото е доста мургав, макар и чист българин. На детето са обяснили всичко.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: На 44 години съмнови [re: paзбиpaм]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано18.11.10 10:30



Аз нямам нито расови, нито кастови предразсъдъци към хората. Но ми е много трудно в момента.



Тема Щенови [re: Poзмapи]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано18.11.10 10:50



се справиш, вярвай в себе си!

И не мисли какво казват и мислят хората, следвай пътя си.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано18.11.10 10:51



Да не ти пука какво мислят другите. Свое дете се прави и непланирано понякога. Осиновяването е отговорен акт на избор. Успех в начинанието!



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Roxy]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано18.11.10 11:14



О, благодаря и на теб за добрите думи.



Редактирано от Poзмapи на 18.11.10 11:41.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано18.11.10 11:35



Първо отиваш в дом за деца до 3 години.
Казвам ти най-отговорно, че е добре детето да е малко. Ако го искаш поотгледано - вземи между 2 и 3 годишно.
По-нататък имат навици, които трудно и с много усилия можеш да изкорениш.

Относно това:
не мога да се отърся от усещането, от чувството, че останалите жени ме презират

Изобщо не си права, а и да има такива - на теб защо ти пука?



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано18.11.10 11:39



Добре, благодаря ти.
Аз бих искала да е по-малко, за да мога да мина през всички етапи на майчинството.

А що се отнася до навиците - майка ми, като ме е родила от собствения си корем, трябва да ти кажа, че й е супер невъзможно да ми изкорени навиците, независимо от отчаяните й опити през тези 44 години

.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано18.11.10 11:46



Розмари,
поздравявам те за идеята!
Аз съм на същата възраст. Децата ни са пораснали. Живот и здраве, може през другата есен, ако синът отиде някъде другаде студент, да се окажем сами. Мисля си да станем приемни родители. Разбира се, това решение не бих могла да го взема сама.

Надявам се да си намерила подкрепа тук!Разбира се, по-важно ще е хората около теб също да те подкрепят!Успех!



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Фиши]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано18.11.10 11:50



Всъщност ти май от бързане не си успяла да изчетеш всичко.


Аз никога не съм се омъжвала и нямам родени от мен деца.
Та искам да си осиновя, защото някой има нужда от моята любов, пък аз от неговата. Не става въпрос да съм приемен родител, а детето да е мое. Е, доколкото той или тя, като отделни човешки същества го допуснат.
Благодаря ти за подкрепата.

Редактирано от Poзмapи на 18.11.10 12:14.



Тема Re: Абе Фиши?нови [re: Фиши]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано18.11.10 12:45



Ти Фиш ли си?



Сори, ама нещо се обърках:))

В живота е по-добре да се износваш, отколкото да ръждясваш.
Армен Джигарханян

Тема Re: казвайнови [re: Poзмapи]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано18.11.10 12:46



Днес какво свършипо въпроса..не се разламагвай



В живота е по-добре да се износваш, отколкото да ръждясваш.
Армен Джигарханян

Тема Re: Абе Фиши?нови [re: LlRA..]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано18.11.10 13:23



Фишката е.
Тя се губи непрекъснато и затова се появява с други имена.





Тема Re: казвайнови [re: LlRA..]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано18.11.10 13:35



Разговарях с колежка, да ми обясни пътя, по който се тръгва, засега събирам данни,но имам и конкретни неща, които ще направя, но няма да ги споделям тук засега.

Просто си зададох въпроса, "защо аз, азщо на мен?". Разбира се, няма отговор. Всеки човек си го задава по един или друг повод и никога няма отговор.



Тема Етонови [re: Poзмapи]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано18.11.10 14:00



ти инфо



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Етонови [re: paзбиpaм]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано18.11.10 14:08



Благодаря ти много, също и линкът на Мила от снощи беше полезен.
Малко по-малко ще стана майка

.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.11.10 15:50



А как да се включим като нямаме опит? Могат да се включат хората, които са го преживяли. Не са толкова много.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор Poзмapи (жилава)
Публикувано18.11.10 15:59



И благодаря на всички, които ме подкрепихте, и с конкретните линкове и с добрите думи. Да си призная, трогнахте ме, не знаех, че наистина има женска солидарност, не смеех да помисля, че ще срещна разбиране сред вас. Благодаря ви, момичета.





Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано18.11.10 16:03



Розмари, мога само да те поздравя за решението! Аз също имах такова желание, но все повече си давам сметка, че няма да се справя сама, а и работата ми е много натоварена, а едно малко дете си иска доста грижи. Както и да е. Пожелавам ти успех в начинанието, тези, които си мислиш, че те презират, да си гледат работата!

Относно притесненията ти за отношението на жените, родили собствени деца - аз имам една голяма дъщеря, родена от мен, но независимо от това имах желание да осиновя дете.

Редактирано от copadevino на 18.11.10 16:05.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано18.11.10 16:36



Прочетох, но не мисля, че такава тема се нуждае от много думи. Просто една подсказка, че има и други форми да намериш душа, на която да даваш любов. Или просто в твоето топло гнездо да отрасне едно пиленце, което трябва да излети (поне аз така разбирам нещата) след време.
Продължавам да те подкрепям!





Тема Re: Абе Фиши?нови [re: LlRA..]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано18.11.10 16:41



Нещо ми се бъгна регистрацията





Тема Re: Абе Фиши?нови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано18.11.10 16:44



Хаххаа, губела съм се:)))Да не съм се алцхамаймеросала, мъри


Да не спамя повече хубавата тема на Розмари.

Само ме смущава нещо - защо Розмари си е избрала този ник...



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано18.11.10 18:14



Хайде, скоро да пуснеш тема за дребосъка!!!



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано18.11.10 19:28



Защо не забременееш ? има банки с генетичен материал.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор Kлep* ()
Публикувано19.11.10 22:03



Розмари, отиваш в Дирекция " Социално подпомагане" в съответния район по местоживеене, в отдел" Закрила на детето". Там ще ти бъде обяснено всичко и ще получиш отговор на всичките си въпроси за осинавяването.
Подкрепям те ! С теб съм! Приветствам решението ти!



Редактирано от Kлep* на 19.11.10 22:04.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Kлep*]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано19.11.10 22:12



Благодаря, имам вече стратегията в главата си, още малко да избистря тактиката и почвам.





Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзa-Merry]  
Автор Kлep* ()
Публикувано19.11.10 22:18



Ще чакам да се обадиш! Непременно!


Успех миличка!
И не след дълго да имаш да себе си едно прекрасно мъничко същство, на което да предадеш любовта си към хората и към природата!



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано20.11.10 20:34



Откъде тая мнителност, ма, булка?
Отивай в Дирекция "Социално подпомагане", отдел "Закрила на детето", какво питаш по форуми.
Успех и дано стане по-бързо!





Тема Re: На 44 години съмнови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано20.11.10 20:37



Няма защо да ходи първо в дом. Ще я препратят към ДСП. От 2003 г. е така.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Mиpa_M]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано20.11.10 21:29



Събирам информация, както спомена една от тук пишещите момичета, малко хора са са се сблъскали с подобна на моята действителност, така че и мненията не са много. Така е и в реала, нямам пирятелки, които бих ми дали конкретен съвет.

А тук, както се вижда, почти всяко мнение, освен така важната за мен подкрепа, ми дава страхотно полезна информация.



Така че ти благодаря.

Обещавам да постна и снимка - на щастлива мама с дете.

Редактирано от Poзa-Merry на 20.11.10 21:30.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзa-Merry]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано20.11.10 21:48



Към 2005 г. работех това. Сега не съм чула нещо да се е променило. Отиваш в отдел "Закрила на детето" в местните Социални грижи и там могат да те ориентират. Редът е: протича едно проучване (дето ти ходят вкъщи и пр.), което трае няколко месеца, а след приключвнето му те вписват в едни регистри на кандидатите за осиновители. По онова време те се водеха по области, сигурно и сега. Най-добре е да се впишеш в няколко области, защото и децата се предлагат от списъците в същата област - така от повече области ще ти предлагат деца. Това е, и след като си вписана, чакаш да те потърсят и да ти предложат дете. Не винаги става бързо - защото предполагам, че ще искаш малко дете. Но пък - тъпо, но факт - ако си съгласна и на циганче, имаш повече шансове, защото натискането е най-голямо за "бели" деца, някои не искат и да чуят за циганчета. Поначало уж не се съобщава произходът, но се разбираше по някакъв начин горе-долу, а на някои деца, естествено, освен това им личи. Не знам какво мислиш по въпроса, според мен "циганските" особености определено не са наследствени, а придобити, и аз на мястото на осиновителите не бих възразила за етноса, но изборът, разбира се, е твой. Казвам го, макар че звучи грубо, защото съм виждала хора, които се сърдеха, че им предлагат за осиновяване циганчета въпреки изричното им нежелание.
Инфото за процедурата сигурно го има из интернет, но не пречи да го нахвърлям и тук.
Успех! Може още тези дни да отидеш поне да разговаряш със служителките в отдела.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Mиpa_M]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано20.11.10 22:08



Боже, децата са просто деца

.
Циганче - то в България сме такава мешавица от гени, че...

Нямам нито расови, нито кастови предразсъдъци, изобщо не ме интересува произходът на детето.

Не знам, иска ми се да е здравичко само, дали е много егоистично, имам ли морално право да не искам болно дете?




P.S. Процедурата е ОК, ще се справя, вече проверих линковете.

Редактирано от Poзa-Merry на 20.11.10 22:22.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзa-Merry]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано20.11.10 22:26



И аз мисля, че децата са просто деца, във всеки случай не според народността, но някои осиновители го имат този предразсъдък, затова го споменах. Това, че точно в България сме мешавица, а другаде не са, според мен не е нищо повече от мит, но това е друга тема. Малко хора биха се наели и малко хора биха се справили с гледане на сериозно болно дете, така че е повече от разбираемо това желание.

Много е жалко, че у нас освен всичко не се предлага и адекватно подпомагане при отглеждане на болни деца, но...
Аз никак не съм фенка на схващанията (имаше нещо такова вметнато и в другата тема, за донора и раждането), че е укоримо да искаш дете - рождено в случая - заради себе си - аууу, че егоизъм! Ми естествено, че хората заради себе си го правят (или по погрешка) - ако се размножавахме от единия алтруизъм, човешкият род да е загинал досега. По същия начин не виждам нищо укоримо в това, да искаш да осиновиш здраво дете. Няма за какво да се притесняваш, отивай смело в ДСП и колкото по-рано се впишеш в списъците, толкова повече шансове имаш да стане бързо.



Тема Re:нови [re: Mиpa_M]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано20.11.10 22:28



Имам приятелки в България, които не бяха одобрени за осиновяване на дете, защото не бяха женени и щяха сами да си отглеждат детето, тоест нямаше баща в семейството.
Това толкова основателна причина ли е да определиш една кандидат-осиновителка като неподходяща?



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано20.11.10 22:34



Според мен не е причина. Има го момента, че двойка се смята за предпочитане за дадено дете*, но определено това не е причина да откажат да те впишат в регистрите.
На тях са им отказали вписване, или просто още не са ги извикали да им предложат дете? Не вярвам да е първото.



*При равни други условия.

Редактирано от Mиpa_M на 20.11.10 22:42.



Тема Re:нови [re: Mиpa_M]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано20.11.10 22:40



Първото

Не можели да предложат стабилна семейна среда за детето. Едната работеше като счетоводителка и живееше под наем, а другата беше учителка и имаше гарсониера. Това беше преди няколко години. Бяха много разочаровани.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано20.11.10 22:47



А на колко години бяха жените?

Редактирано от Poзa-Merry на 20.11.10 22:47.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано20.11.10 22:51



Честно казано, докато работех в ОЗД, не сме имали сами жени за кандидати, само семейства бяха. Но определено никой никога не е изразявал мнение тогава, че сама жена е неподходящ осиновител и ако се появи такава, трябва да и се откаже вписване.
Според мен лично всеки нормален гражданин, работещ и имащ къде да живее, е подходящ осиновител, т.е. подлежи на вписване. Общо взето, всеки, който може да отглежда добре рождено дете, може да отглежда и осиновено. Ся, ако няма достатъчно деца за осиновяване в даден момент, за дадено дете е нормално да предпочетат двойката или този с по-"стабилната" семейна среда, но не и да отрежат кандидатката като тотално неподходяща. Това, което ми казваш, ме стряска, меко казано. Дали ще откажат по същия начин на семейство под наем или живеещо в гарсониера, нямам представа.
Така или иначе, преди Роза-Мария да е чула мнението на служителите от отдела, е малко рано да говорим.



Тема Re:нови [re: Mиpa_M]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано20.11.10 22:55



При положение, че огромна, огромна част от съвременните майки отглеждат децата си без бащите - и това са даже и много от известните лица от телевизионния екран.

Всъщност, аз лично вярвам достатъчно в себе си и качествата си.



Редактирано от Poзa-Merry на 20.11.10 23:06.



Тема Re:нови [re: Poзa-Merry]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано20.11.10 23:09



Не се разстройвай, аз не вярвам да ти откажат. Особено ако имаш жилище и доход, не виждам как ще се мотивират с това, че си сама. Не е забранено сами жени, а и сами мъже, да осиновяват, така че трябва да измислят нещо друго, ако държат да откажат, което наистина не вярвам.
Отиди да говориш с тях. И дане подадеш веднага заявление, поне разговор.
Самото проучване май ставаше от ДСП по постоянен адрес (или настоящ), забравила съм вече.

Не че не можеш и да си смениш адреса, но не мисля, че ще се налага. Моят съвет е да отидеш на разговор.



Тема Re:нови [re: Poзa-Merry]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.11.10 01:08



Счетоводителката на 32, учителката на 38.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Mиpa_M]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.11.10 01:14



Съгласна съм, че всеки нормален, работещ, разполагащ със сигурен покрив над главата си, отговорен човек, може да предложи любяща семейна среда за едно дете.
Много глупаво се получи с тези две жени, но те избраха да не се борят с вятърни мелници. По-младата се подложи на ин-витро по-късно и сега има близначета, другата още няма деца, доколкото знам.
Или са попаднали на "особени служители", или тогава, когато те са кандидатствали, е било друго ... не знам, не съм много в тези среди.
Това не бива да отказва желаещите да осиновят, разбира се. Всеки случай е индивидуален и се прави индивидуална преценка предполагам.
Розмари нищо не губи да попита и да задвижи процедурата, щом има желание.


Тъпото е, че две дечица все още са в дом, вместо да растат извън него в семейна среда, но и такива неща стават

Do what works or do what's right?

Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор jumbles ()
Публикувано21.11.10 08:58



айде да ти орисам ... сполука!





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано23.11.10 12:07



"Тъпото е, че две дечица все още са в дом, вместо да растат извън него в семейна среда, но и такива неща стават"

Ако говорим за малки деца - бебета или до 2-3-годишни и здрави - тези, които не достигат, са не желаещите осиновители, а децата. Малко и... здраво дете не мисля, че ще остане неосиновено, ако всичко около съгласията на родителите е наред. Поне такива са моите впечатления.
Тези деца, които за съжаление остават в домовете (или както сега се настаняват, в приемни семейства), или не са за осиновяване, понеже няма съгласие на родител, няма и тотално изоставяне, че да бъде включено в регистъра с решение на съд, или са по-големи на години, поради късно дадено съгласие за осиновяване например, или са с увреждания.



Редактирано от Mиpa_M на 23.11.10 12:13.



Тема SAMO недей да си вземаш циганченови [re: Poзмapи]  
Автор Иво (батко-психопат)
Публикувано23.11.10 15:59



няма значение какво ще избълват политкоректниците - вероятността след години да съжаляваш е по-голяма от тая да не го правиш.


Факт. Повтарям: ФАКТ.
Просто от семенце на пшеница няма как да израсне боабаб, ако ще цяла кавалкада орисници да го облъчват с обратното.



Тема туй не го бях видялнови [re: Poзa-Merry]  
Автор Иво (батко-психопат)
Публикувано23.11.10 16:01



Ок, ще видиш кой е бил прав само след няколко години.





Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор tartarianeyes ()
Публикувано23.11.10 20:18



няма такова нещо. да си го изтърсиш навън от ума. :)
аз просто не зная сега как стават нещата. когато аз осиновявах, беше преди 15 години.
знам, че идваха май от детската консултация да видят къде живеем и после се издаваше един документ от тях, че еди-кой-си разполага с нормални условия за отглеждане на дете.

успех







Тема Re: На 44 години съмнови [re: tartarianeyes]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано23.11.10 20:27



Седя си тука у дома, чета те, и сякаш физически усетих как изведнъж се свлече и страхът, и отчаянието...



Срещнах много подкрепа тук, но и присмех и злост.

Вероятно така ще е и в реалността.

Дано повече са добрите хора, не заради мен, а заради детето ми.

...Светът е само видимост на скръб...

Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзa-Merry]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано23.11.10 22:07



Роузииии, я живей заради хубавите неща





Тема Re: SAMO недей да си вземаш циганченови [re: Иво]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано23.11.10 23:18



Не сме ли всички ГМО-семена от маймуни, бе, Кире?



Тема Re: SAMO недей да си вземаш циганченови [re: Roxy]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано24.11.10 09:11



Киро е фен на теорията, че циганите са по-слабо модифицирани, и то от друг вид маймуна.





Тема Re: SAMO недей да си вземаш циганченови [re: Mиpa_M]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано24.11.10 09:17



Знам, че така мисли, ама ритам... срещу ръжен.





Тема KoЙ Е ТОЯ кИРО,нови [re: Roxy]  
Автор Иво (батко-психопат)
Публикувано24.11.10 09:31



бонбонче? Я виж пак ника ми. Съвпада с истинското ми име. А твоето?

Мнението ми не е за вас с другата кок... дама, а за авторката на темата, закачена е под ника и в дървото и не би могло да става дума за грвшка. То е неполематично, информативно и с доброжелателност: целта му е само да предложи жената да потърси обективна информация от други подобни случаи, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО от първа ръка, не политкоректни идиотии от платени драскачи или такива, явяващи се по-скоро изключения от правилото. Да разбирам, че вие двете имате собствен опит, ако не с осиновени деца, най-малкото собствени такива? При това не задължително с "малцинствен" произход? СПоделете го, такъв тип опит е най-ценен. Обратното би означавало риба да се опитва да обясни на сухоземен обитател какво е огънят: "едно светло и топло нещо, дето се вижда размътено през Границата на Света - Отвън, където хората(името, с което рибите наричат себе си) умират от задушаване"... Ама не е точно това, нали?
Именно. Знам, че не си много глупава и евентуално си ме разбрала. Тук е моментът да млъкнеш.





Тема Твърде е възможнонови [re: Mиpa_M]  
Автор Иво (батко-психопат)
Публикувано24.11.10 09:33



да е фен на теорията, че може да се довери на собствените си наблюдения, а не на лозунгите на Хелзинкския Комитет.
Виж и мнението до другата всеразбирачка горе. Толко.



Тема Re: Моля да ме извините,нови [re: Иво]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано24.11.10 10:04



от вчера съм в Дир-а и явно съм се объркала...





Тема Re: SAMO недей да си вземаш циганченови [re: Mиpa_M]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.11.10 11:16



А бе хора ъъъъъ пардон, дами - има едно нещо викат му генетика. Значи още Мичурин се опитва да отрече генетиката, ама не става.
Разбира се има освен генотип и фенотип. Въобще няма да отричам ролята на възпитанието. Ама недейте да отричате наследствеността.
В края на краищата имаме хилядолетна селекция. При някои народи селекцията е вървяла в посока съзидателност, при други - в посока войнственост, а при трети - ходиш бродиш крадеш.
Арабите оставят в Испания редица красиви сгради. Турците не са оставили в България ни една сграда - нищо. А циганите никъде не са интегрирани.
Е - може да има късмет жената. Ама вероятността циганията да пробие е много голяма.
Типичен пример е сина на известен български циганин, който е учил в "Кембридж" а тук улицата го била развалила, та за това отишъл да понабере малко кабели.

Bеer? Mоre?




Тема Re: SAMO недей да си вземаш циганченови [re: bira_more]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано24.11.10 11:38



Бира, таткото на берача на кабели е етнически българин и циганин само по душа, а младежът е живял в циганска среда, не е осиновен от българско семейство.
Не става въпрос, че няма такова нещо като наследственост, а че посочените от теб разлики не се обясняват точно с нея. Според мен.



Тема Re: SAMO недей да си вземаш циганченови [re: Mиpa_M]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано24.11.10 11:50



Зарежи ги, ние сме политкоректните патки и няма да ни чуят, най-много да им подействаме като мюрета за спор.





Тема Re: SAMO недей да си вземаш циганченови [re: Roxy]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.11.10 12:21



Зарежи ги, ние сме политкоректните патки
В никакъв случай не мога да противореча на умни дами с ясна и правилна самооценка.



Bеer? Mоre?



Тема Re: SAMO недей да си вземаш циганченови [re: bira_more]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано24.11.10 12:24



Оценка за оценката на отсрещната страна. Туй, щото съм ФчерАшна, не че нещо...



Редактирано от Roxy на 24.11.10 12:24.



Тема Re: SAMO недей да си вземаш циганченови [re: bira_more]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано24.11.10 13:16



Към двамата умни човека имам една молба: могат ли да предоставят някакъв вид данни, статистика по възможност, подкрепящи мнението, че средното циганче, осиновено в ранна възраст от "бели", създава като възрастен повече проблеми от средното осиновено българче?

Колкото до селекцията, мисля, че средният индивид се поддава на оциганяване много добре, така че не е била необходима селекция.



Тема Re: SAMO недей да си вземаш циганченови [re: Mиpa_M]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.11.10 13:41



Ноторно известен факт?


Оциганяването е лесен процес - всички лесно могат да се хързулнат надолу.
Не всички могат да вървят нагоре и да останат горе.

Bеer? Mоre?



Тема Re: SAMO недей да си вземаш циганченови [re: bira_more]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано24.11.10 13:51



Тоест при вървящите нагоре народи, който има склонност да броди, краде, ходи мръсен и т.н.:

А. Го убиват - чрез смъртно наказание или самодейно.

Б. Го гонят да ходи при циганите и той отива.

В. Го изолират и си умира неразмножен.

Г. Друго (посочете какво).





Тема статистиката живее в кашони,нови [re: Mиpa_M]  
Автор Иво (батко-психопат)
Публикувано24.11.10 15:42



диша лепило и проституира за жълти стотинки


Никаква статистика нямам намерение да ти давам, още повече, че такава няма как да бъде направена заради господстващата политкоректност. ВСЯКА неманипулирана статистика ще бъде обявена за расистка.
Каквото имаше да напиша на дамата - написах го. Изборът дали ще рискува да си съсипе част от живота е ЛИЧНО неин. Когато ти застанеш пред подобен избор, свИрни да подновим дискусията. Ако още ти е интересно, разбира се.



Тема Попитах те в другият клуб, нонови [re: Poзмapи]  
Автор Frankyyy ()
Публикувано24.11.10 16:01



не ми отговори!

Похвално желание, но четейки за депресиите ти, това, че не можеш да спиш и едва ли не всеки момент ще те изхвърлят от работа дали са добри предпоставки и условия за отглеждане на едно дете?

Да не говорим, че кво прави до 44 годишна възраст и сега се сети?





Тема Re: Попитах те в другият клуб, нонови [re: Frankyyy]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано24.11.10 16:14



Еее, това последното беше много грубо.
Я прочети това:

Американският актьор Джон Траволта (56 г.) отново стана баща. 48-годишната му съпруга Кели Престън роди момче вчера в болница във Флорида.
Както самият актьор каза преди време, че детето ще се казва Бенджамин. Бебето тежи 3.6 кг.
"Джон, съпругата му Кели и дъщеря им Ела Блу са много щастливи, че приемат нов член в семейството си. Майката и бебето са много добре и са в отлично здраве", съобщи звездната двойка в комюнике.
През януари 2009 г. Траволта и Престън загубиха сина си Джет. Двамата са женени от 1991 г. и имат 10-годишна дъщеря Ела Блу, припомнят от БГНЕС. Първият син на двойката Джет почина след епилептичен припадък преди близо две години на 16-годишна възраст. Момчето страдаше от синдрома на Кавазаки.



Тема сега се енови [re: Frankyyy]  
Автор Иво (батко-психопат)
Публикувано24.11.10 16:25



сетила- това не е точно твой проблем. Въпросът е да отгледа здраво, умно и готино дете, не костюмирано шимпанзе. Много е вероятно и депресиите да ги няма, ако има дете за което да се грижи.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано24.11.10 19:20



Аз пък имам приятелки в България, които бяха сами, когатоси осиновиха децата.
Сега са с мъже, които станаха бащи на децата им.
Самите деца - момченца - едното е на 14 години - в немска гимназия, другото е на 9 години - солист на детския ансамбъл по народни танци.



Редактирано от Aтинянkaтa Taйcън на 24.11.10 19:25.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано24.11.10 19:21



Журналистката - на 45, ландшафтният архитект - на 42


Е?



Тема Re: сега се енови [re: Иво]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано24.11.10 22:01



Надявам се всички да отгледаме здрави, умни и готини деца, а вие да сте здрави, щастливи и обичани.

P.S. Франки, ще се справя някак си.

...Светът е само видимост на скръб...

Редактирано от Poзa-Merry на 24.11.10 22:02.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано24.11.10 23:38



Каквото сърцето ти подсказва.

Пораснала си. Давай. Имай пред вид,че е голямо чакане обаче. Големи проверки и простотии. Не позволявай да те размотават повече от нужното - стига решението ти да е окончателно разбира се. Проверките колкото и досадни да са ще приключат, а един дребчо ще има да те ядосва и радва цял живот.



Тема Re: SAMO недей да си вземаш циганченови [re: Mиpa_M]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.11.10 01:32



Ами който има склонност да краде и броди - има голям шанс да прекара години на ред каторга, където размножаването е силно затруднено.
Мръсотията същно не се цени особено много, и как да го кажем - намалява шансовете на юнака за намиране на подходяща половинка.
Така е било хилядолетия, освен за мръсотията която за няколко века в Европа е била много на мода - поне като липса на лична хигиена. Е по чистите са имали по добри шансове с болестите.
Но вече сме демокрация, и за това е редно изолацията на склонните към бродене, кражби и убийства. Като все пак се дава шанс на всеки който е готов да работи - да работи.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 09:57



+1, бира



Чудя се само защо в дискусията се забравя, че за оформянето на човека не влияе само средата Гените са си гени и един човек, обременен генетично (например с умствено заболяване заради кръвосмешение), ще е в рисковата група. Няма да отварям дума за другите аспекти на генетичното обременяване, че на някои ще им се привидят расисти посред бял ден.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.11.10 10:00



Да са живи и здрави



Do what works or do what's right?

Тема Re: На 44 години съмнови [re: *Paл*]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано25.11.10 11:56



Що реши, че е голямо чакане?
Едва ли е повече от 5-6 месеца.
Аз, лично, след като бях готова с документите за кандидатстване, взех детето след месец у нас. Просто го избрах везнага, другото беше съдебна процедура и ремонт на една стая вкъщи.





Тема Re: На 44 години съмнови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано25.11.10 13:59



По-горе пише защо, в един от линковете е описана точната процедура, която е такава от 2003 г. насам.

Чака се доста, по мои наблюдения. Зависи и от късмета.

Детето също така вече не го избираш ти - викат те и ти предлагат дадено дете. Изборът е да подадеш заявление до съда или да се откажеш да осиновиш точно това дете. Не ти предлагат N деца наведнъж, за да си избереш.

Редактирано от Mиpa_M на 25.11.10 14:01.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Mиpa_M]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано25.11.10 17:41



Естествено, че ти предлагат детето, а ти приемаш или отказваш.



Е, аз осиновявах през 1999 г. и не знам промените.
Не би трябвало да се усложнява, а опростява.



Тема Re: Твърде е възможнонови [re: Иво]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано26.11.10 13:44



другата всеразбирачка

Хе-хе!

Нямам такива претенции, ти що се пениш?

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано13.01.11 09:21



"Не можели да предложат стабилна семейна среда..."

Малко след като се разгоряха споровете

в тази тема, научих мнението за осиновяване от сама жена на един свестен, образован, уважаван и заемащ сравнително висока длъжност мъж на средна възраст. То беше: не трябва да се допуска, защото детето няма да е щастливо.
Предполагам, че са дълбоко нещастни всички деца, които почти не познават иначе установените си бащи поради смърт или безхаберие на последните. Този извод следва от изказването, нали така. Съответно - че всяко средностатистическо семейство предлага повече щастие от всяка самотна майка.

Чувала съм и мнения, че и раждане от сами жени не е желателно. Тези дни научих, че го споделят и хора, за които не съм очаквала това. Причини за мнението разни - от горната (детето няма да е щастливо, това е егоизъм - очевидно семейните раждат деца, водени от алтруизъм) до свързани по-скоро с морал и пример за другите.

Баси тесногръдието, баси чудото.
Тоя свят не е за стари моми. Не им стига това, че са останали сами, но биват обявявани за некачествени в много отношения (пък може и така да е, щом никой не ги е взел) и им се отказват и други неща.

Мога само да пожелая на Роза-Мери по-малко да се сблъсква с подобни идиотщини, да се пребори да осинови дете, щом го иска, и да е щастлива, докато го отглежда.



Тема Re:нови [re: Mиpa_M]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано13.01.11 09:53



Тоя свят не е за стари моми. Не им стига това, че са останали сами, но биват обявявани за некачествени в много отношения (пък може и така да е, щом никой не ги е взел) и им се отказват и други неща. Мире, преувеличаваш и малко криво разбираш нещата. Не е въпросът в това дали самотните жени са качествени или не. Проблемът е, че колкото и да е качествена една жена, тя е жена, а децата си имат нужда и от татковци. Разбира се, случва се и в семейства таткото да почине или пък да се разведат и той да си заебе децата, но в случая, в който раждаш дете, при което от самото начало се знае, че татко няма да има... Разбира се, би могло и това дете да е щастливо, защото това зависи и от много други фактори, но все пак факторът "татко" си е важен.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re:нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано13.01.11 13:19



Полуидиоткова, не преувеличавам аз. Преувеличава се значението на статуса "самотна жена" в случая. Поне така мисля.
Разбира се, че таткото е важен. Но определено не смятам, че разликата е достатъчно голяма, за да е обосновано да се отрича правото на една самотна жена да задоволи съвсем разбираемото си желание да има поне някакво семейство. Възрастните също са хора и имат право в умерена степен да се стремят да бъдат щастливи, доколкото могат, а както казах, не мисля, че едно такова дете ще бъде нещастно(?!), макар безспорно липсата на баща да е недостатък. Ти сама каза, че зависи от много фактори. Дали ще отречем на всички, които нямат идеални условия за отглеждане, правото да имат поне 1-2 деца? Примерно на бедните?
Широко разпространена е например малоумната идея, че децата на родители, по-възрастни от средното, били нещастни. Ми аз бях такова дете, не помня да съм се чувствала нещастна. И други познавам. Ама идеята си върви. Също толкова оправдана ми се вижда и тази., за осиновяването от самотни жени.
Моя неомъжена учителка се сдоби с дъщеря преди години, не знам рождена или осиновена (бяхме завършили училище). Хората, които са я виждали след това, казват, че изглеждала много по-щастлива отпреди, и го отдават на детето. Надали ще е толкова щастлива, ако детето е нещастно.

Както и да е, доскоро мислех, че е странно, да не говорим за неправилно, на двете приятелки на Виливар да са им отказали вписване в регистъра само защото са сами, след като такова правило няма. Но като чух (не съм питала, но се случи да чуя) отношението по въпроса на неслучайни хора, вече не се учудвам, че затова са им отказали.



Още веднъж успех на Роза-Мери, стискам и палци и на краката.



Тема Re:нови [re: Mиpa_M]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано13.01.11 14:04



Също толкова оправдана ми се вижда и тази., за осиновяването от самотни жени. О, в това няма спор. При всички положения е по-добре с един родител, отколкото в дом. Аз говорех по-скоро за ражданията от донори и т.н., макар че и там не бих била крайна. Просто изказвам нЕкои съображения.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re:нови [re: Mиpa_M]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано13.01.11 20:14



Мира, благодаря ти за добрите чувства.



"Умиране няма и задачата има решение."- Стъчо Джонсън

Тема Re:нови [re: Mиpa_M]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано14.01.11 19:15




Чувала съм и мнения, че и раждане от сами жени не е желателно. Тези дни научих, че го споделят и хора, за които не съм очаквала това. Причини за мнението разни - от горната (детето няма да е щастливо, това е егоизъм - очевидно семейните раждат деца, водени от алтруизъм) до свързани по-скоро с морал и пример за другит


Сякаш това дете ще остане винаги на 6-7 години, то няма да стане зрял човек, който ще си вземе своя път в живота...
Чии права се нарушават - на бъдещото дете, или на бъдежщия пълноценен гражданин...

Всички се обяват срещу жените, дочакали най-после щастието да бъдат майки, с фалшивата аргументация че те се ишнтересували единствено от "доброто на детето"...За мен това е лицемерие...


Просто не мога да повярвам, че има жени-майки, които се обявават срещу правото на щастие на други жени. Женската омраза ли е, какво е...

Следващата стъпка е скенер на мозъка и евтаназия на по-малко кадърните човешки индивиди....

В момента върви предаване по БНТ - спрях го, не мога да го гледам

- виждам студените като ками очи на водещата и детскта лекарка в студиото - същински Менгеле...

Майката на 45 години, която показаха, изглеждаше още в болницата като 20 годишна, за разлика от много млади, които изглеждат като беззъби бабички...

Ние самите не се ценим като жени, а искаме да бъдем обичани...


П.С. Няма да пиша повече, омерзена съм от българите.

Има Бог, и той е съдия на всички. Включително и на мен.



"Умиране няма и задачата има решение."- Стъчо Джонсън

Редактирано от Poзa-Merry на 14.01.11 19:35.



Тема Re:нови [re: Poзa-Merry]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано14.01.11 19:39



Роузи, я се стегни!
Тези дебати из нета са нищо с това, което те чака, когато предизвикателството се случи! Нали не си се отказала?!!!

Всички хора са еднакави.Не е само до народност. Ай, стягай се!Не се отказвай!



Тема Re:нови [re: Фиши]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано14.01.11 19:47



Какво искаш да кажеш, че ще бъда осъждана, че имам дете?

"Умиране няма и задачата има решение."- Стъчо Джонсън


Тема Re:нови [re: Poзa-Merry]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано14.01.11 19:50



Зарежи околните! Голямата ти отговорност и среща ще е с детето ти.Това са важните отношения. Защо си така нерешителна и търсиш във всяка дума някаква обида или нещо недоизказано?



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор Лaмa ()
Публикувано14.01.11 20:16



Никой не те мрази. Защо си създаваш такъв стрес? Не те познавам, но ти стискам палци. Ако осиновиш дете, то ще има майка, вместо да отрасне в мизерен български детски дом. Правиш нещо добро, няма сми да си генерираш някакви фикс-идеи.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор simonetta (скитник)
Публикувано17.01.11 22:58



в страната в която живея разликата е 40 години от по възрастния родител. ако той е на 45 а ти на 40 детето трябва да е на 5 години. в моя слу4ай, татко стана татко на 59, но по естествен път.... ина4е де4ко трябва6е да е на 19





Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор simonetta (скитник)
Публикувано17.01.11 23:11



това по закон, естествено не може6 да избира6 пол или раса. помисли върху това ако иска6 и може6 да избира6





Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано18.01.11 20:56



По-добре е да е бебе. Ще свикне с теб и ще те обикне. Ще е твое завинаги.





Тема Re: На 44 години съмнови [re: Гинec]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано18.01.11 22:07



А, не го искам да е мое завинаги, искам да израсте здраво и щастливо, да е щастливо дете и после да стане щастлив човек, така си го представям. Да го науча че е ценен човек, че другите хора също са ценни, и да може да се весели от сърце.



"Умиране няма и задачата има решение."- Стъчо Джонсън

Тема Непременнонови [re: Poзa-Merry]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано18.01.11 23:23



трябва да си вземеш дете, щом разсъждаваш по този начин.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзa-Merry]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано20.01.11 18:57



Е, хайде де!
Какво направи досега?



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор Пpocтa (тъпа идиотка)
Публикувано21.01.11 09:52



Ами събрах пари за да си купя печка, хладилник, пералня и телевизор и да мисля за отопление. Като се стопли ще си изчистя основно апартамента. (Живея с моята майка във фамилната къща. ) Като си купя уредите, трябва да довърша още едно-две неща. Щори, постелки за леглата, такива неща.
Споко, не съм се отказала.


Записах се и на шофьорски курсове, че то с една гола английска гимназия, както казваше една моя съученичка, и тапия за висше образование, за никъде не съм.

Редактирано от Пpocтa на 21.01.11 10:11.



Тема Колко странно!нови [re: Пpocтa]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано22.01.11 20:38







Тема Re: Колко странно!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано23.01.11 21:24



Каква е тази физиономийка?



Мисля, не са пък чак единици случаите на жени, които не могат да шофират.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Тема Re: Колко странно!нови [re: Poзa-Merry]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано23.01.11 22:00



Ти не се моткай, че домът е пред затваряне. И аз не шофирам и няма да се уча. Едно от малкото неща, за които смятам, че безвъзврътно ми е минало времето да усвоя.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Колко странно!нови [re: paзбиpaм]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано24.01.11 08:58



Е, че къде ще отидат децата, като затворят дома?


Пък не се знае, може някой да се излъже и да ме хареса и да се ожени за мен и да си родим дете.

За известно време мисля да спра четенето и писането в клубовете, имам нужда от реален живот.


За шофирането - ами като съм сама и нямам мъж до себе си, няма как.

Ако е рекъл Господ, през февруари може да се видим.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Тема Re: ...)))нови [re: Poзa-Merry]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано24.01.11 10:05



Пък не се знае, може някой да се излъже и да ме хареса и да се ожени за мен ...

Грешен ти е подхода в мисленето по тези въпроси май:))

ЧЕкай ти ТОЙ да се излъже и да те захаресва:))...направо посочвай, хващай го и го отнасяй...така се прави! И не му давай ник'во време да се освести


Нещо много ги надценяваш май Адамовците



Тема Re: Колко странно!нови [re: Poзa-Merry]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано24.01.11 12:02



Е, че къде ще отидат децата, като затворят дома?

Доколкото знам, това няма да стане изведнъж, търсят им се приемни семейства.

Ако е рекъл Господ, през февруари може да се видим.

Да.

Има промяна в датите обаче - 25 - 28 февруари ще бъде, измества се със седмица назад.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Колко странно!нови [re: Poзa-Merry]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано24.01.11 12:05



Пък не се знае, може някой да се излъже и да ме хареса и да се ожени за мен и да си родим дете.


Хленчеща пикла!

По-добре не предприемай нищо, освен да се ожалваш тук.
Едно дете има нужда от решителен и грижовен човек насреща си.
Най-добре нито осиновявай, нито раждай!

Ти самата имаш нужда от отглеждане.

Наясно ли си какво искаш?



Тема Re: На 44 години съмнови [re: tirtirlin]  
Автор ratna ()
Публикувано25.01.11 15:47



Осиновяването на дете е най-хуманната постъпка и трябва да се насърчава .
има банки с генетичен материал.
когато става обаче въпрос за забременяване , ей такива изказвания не мога да ги разбера


Защо да не се ползва , естествения , природния път на забременяване , а се предлагат изкуствени забременявания(като в някаква кравеферма).
Много мъже ще се отнесат с разбиране , ако се сподели проблемът и с удоволствие ще помогнат



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор skromna35 ()
Публикувано01.02.11 19:12



Който те преизира (ако това наистина е така, а не ти е в главата)- си е НЕГОВ/НЕИН проблем!!!



Тема Re: На 44 години съмнови [re: ratna]  
Автор skromna35 ()
Публикувано01.02.11 19:14



Понеже не искат да поемат риска този баща да има претенции после- затова! просто да не си узложняват живота.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: skromna35]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано02.02.11 08:49



"...риска този баща да има претенции после..."
Аз пък това не го разбирам. Не ги разбирам и онези, които питат по правните форуми как да попречат на биологичния баща на детето им, с когото са се разделили преди раждането, да го припознае.
Аз лично на мястото на въпросните кандидат-майки не бих поела единствено риска да излъжа някого, като скрия намеренията си, защото изобщо не съм сигурна, че са чак толкова много готовите да "съдействат".





Тема Re: На 44 години съмнови [re: simonetta]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано02.02.11 08:50



Не знам коя е държавата, но според мен това е пълна простотия. Вероятно имат остър недостиг на деца за осиновяване и се чудят как да ограничат кръга на кандидат-осиновителите?





Тема Re: На 44 години съмнови [re: Mиpa_M]  
Автор PipilotaV. ( онази)
Публикувано02.02.11 09:34



Абсолютно съгласна. Мисля, че е много наивно убеждението, че този вид "донорство"изкушава много мъже, без те да осъзнават евентуалните си бъдещи отговорности.




Тема Re: На 44 години съмнови [re: Mиpa_M]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано02.02.11 13:12



права си. На практика мъжете нямат почти никаква склонност да търсят признаване на бащинството им, защото се страхуват от финансови претенции.

Въпреки, че преди раждането на сина ми бях наистина добре запозната как да спра всички претенции за бащинство, в части на законовата уредба, които ме правят мен уязвима като един от билогичните родители, мога да кажа , че отсрещната страна на практика не предприе нищо. Т.е. човек изпусна всички възможни варианти да предяви претенции (занимаваше се само с психически натиск, който предполагаве, че е напълно достатъчен) и като видя, че на натиска не се поддавам се преориентира към друга жена, с която . слава богу, си направи нормално процедурата, та сега след брак има РОДЕНО В БРАК ДЕТЕ на което вече има права.

Тук остава свободен ход, разбира се, за мен по всяко едно време да предявя претенции - морални, биологични и материални към него (и респективно към съ-собствениците на имуществото му), Но .... това, от което много се страхуват много жени просто не съществува - мъжете не искат да признават децата си. И факта, че ще луднат в този момент да тормозят жената е една градска легенда. Тормозят я да не ражда и да не иска бащинство, но не и да дават такова!


Major e longinquo reverentia

Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзмapи]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано03.02.11 12:16





Виж, ако те интересува.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: На 44 години съмнови [re: paзбиpaм]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано04.02.11 13:57



Не искам да съм приемно семейство.
Искам детето да е мое.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън


Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзa-Merry]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано04.02.11 17:30



Само така. Стискам палци да си здрава да го отгледаш с много любов.





Тема Спокойно!нови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано05.02.11 20:51



Пролетното почистване е след няколко месеца. Избора на подходящи уреди ще отнеме година(и_?). За шлифоване на шофьорските умения прибави още няколко години.

За още "две-трите неща" - допълнително време. Дано да съм лош пророк, но предполагам, че дамата ще е готова за осиновяване на детенце в ранните 50.




Тема Re: Спокойно!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано05.02.11 21:57



Стига бе - за една седмица и съм ги купила.

Може и за един ден - от един магазин, аз не съм манячка на тема вещи.

Просто НЯМАМ печка, пералня и хладилник. Имам само щори на джамовете.

Почистването - една седмица. Миналото лято за една седмица сама вкарах всичко в ред, при положение че не беше влизано в апартамента цели 10 години. Е, поузорих се, сега ще извикам жена да ми помага.

Шофьорските умения не са ми на дневен ред, те ще си вървят успоредно.

Плюс това изглеждам добре и детето ще се радва да има майка точно като мен. Аз съм в ранните 50 - сега съм на 44 и се гордея с това.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Тема Уф!нови [re: Poзa-Merry]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано05.02.11 22:26



Роза-Меrry, виждала съм те на снимка и наистина изглеждаш чудесно!
Пишеш разумно и харесвам спокойния ти стил,
...
но откровено не те разбирам по темата за осиновяването. Какво правиш тук задавайки въпроси, колебаейки се, уточнявайки, планирайки нещо толкова исконно лично?!

Едно детенце някъде жадува за твоята любов и грижа, а ти вече (не знам колко месеца) губиш време в разни философИи...



Тема Re:нови [re: Dolce De Leche]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.02.11 04:43



Може би търси малко кураж и леко побутване (= насърчаване)


Днес чух една чудесна новина тук - млада двойка (познавам само жената) най-после е получила карт бланш да вземе детето, което са осиновили от Виетнам.
Не знаех, че са действали от година насам на този фронт, те имат едно детенце и явно са решили да осиновят едно.
Другият уикенд ще има голямо парти за добре дошъл на малкия нов член на семейството им и аз съм поканена (много се радвам за тях)

Himbeer се представя за мен в различни клубове като имитира моя никнейм. Тролче :)

Тема Re: На 44 години съмнови [re: Variabilis]  
Автор alexiare ()
Публикувано06.02.11 20:37



Много умно, смислено изказване, поклон пред всяка твоя мисъл!
Аз само ще кажа, че възпитанието на детето започва от люлката и продължава поне до пълнолетие. Но пък и по-големите изоставени деца мечтаят да си имат мама и татко.



Тема Re: Спокойно!нови [re: Poзa-Merry]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано06.02.11 23:55



добре де - не си ли мислила да си родиш сама? Може и инвитро! Сега 44 не е проблем за раждане. Самата аз родих сина си на 33 и сега си мисля, че ако има подходящ партньор бих родила още едно дете. Замислям се още за това аз самата да си го родя - а осиновяването ще е наистина, ако мина 50те и си знам, че вече не става.


Major e longinquo reverentia

Тема Re: статистиката живее в кашони,нови [re: Иво]  
Автор Villy. (Dzver)
Публикувано07.02.11 13:21



Защо се изказваш неподготвен?
Всяка година се прави сбирка на осиновените "българчета" в чужбина/пиша го в "", защото са точно ромски деца и то със заболявания (само такива дават на чужденци, законно)/ . Мога да кажа, че децата са изклзчително възпитани, интелигентни и изобщо не им личи, че са циганчета, защото са добре облечени, поддържат идеална хигиена и говорят много по-възпитано и уважително от много "бели" българчета.
Мога да кажа, че много "бели" българчета не могат да им стъпят и на малкият пръст, защото не гените, а битието определя съзнанието.


Какво ще кажеш за това, че всички серийни убийци са гении /с много висок коефициент на интелигентност/? Значи ли това, че трябва да игнорираме и гениалните деца, защото и те са същата заплаха за обществото, както и ромските?



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано07.02.11 22:42



Наистина

, като го споделям тук, ми става по-лесно да обмислям от всички страни и да се подготвям.

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Тема Re: Спокойно!нови [re: LadyMorgana]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано07.02.11 22:44



Ключовата дума тук е "подходящ партньор"

.
Ами нямам.
До преди 2 месеца се самозалъгвах, че може да излезе нещо с един човек, но не би, само си съсипах нервите за кой ли път и едва се измъквам в момента...

"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Тема Re: Спокойно!нови [re: Poзa-Merry]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано07.02.11 23:28



не се отчайвай. Не трябва да ги превръщаме 'подходящите мъже' във фикс идея. За жалост с напредването на възрастта ставаме по-претенциозни, особено, ако никога не сме встъпвали в брак. Но може да погледнеш по-оптимистично на нещата с партньора.

Например, ако мислиш за човека основно по физическите му характеристики(което на теб ти е важно, за да имаш дете - все пак тези физически данни ще му се предадат на детето!). Та - тогава не ти е проблем сходство във възрастта - може да е много по-млад от теб. И здравината на връзката, като си помислиш, не е важна. Колко по-романтични и уж устойчиви връзки са се разпаднали.

Само не се затваряй в себе си и в самотата си. Отвори очи, усмихни се на живота и ... нещата ще се наредят




Major e longinquo reverentia

Тема Re: Спокойно!нови [re: LadyMorgana]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано08.02.11 09:55



Ако не стане по естествен начин (имам предвид вкл. инсеминация), няма да стане и ин витро, поне не със собствена яйцеклетка, защото все още действа напълно идиотската според мен (не че разбирам от медицина) забрана, за която толкова се писа, за хормонална стимулация, или както там се нарича, и извличане на яйцеклетки за ин витро при жени, навършили 43 години.
Иначе с чужда яйцеклетка, както при онази 62-годишната от Русе, все още не е забранено. И наистина, ако жената е съгласна на осиновяване, ще е съгласна вероятно и на бременност с чужда яйцеклетка, така че наистина е добър вариант. Стига да е приемлив финансово.



****

Роза-Мери, дано успееш максимално бързо да преодолееш "самозалъгването", знам колко е гадно и колко мъчително бавно става преодоляването понякога; стискам палци и за това. Тук наистина трябва самО да си мине, няма какво да се направи.
Действай за детето.

Редактирано от Mиpa_M на 08.02.11 10:00.



Тема Назобена с политкоректностнови [re: Villy.]  
Автор Иво (батко-психопат)
Публикувано08.02.11 10:18



като миска с вълче мляко :)))
СПоко, да се спори с подобни на теб е занимание безсмислено. Вярвай, че легхорните могат да снесат паче яйце.





Тема Re: Назобена с политкоректностнови [re: Иво]  
Автор Villy. (Dzver)
Публикувано08.02.11 18:23



Защото нямаш аргументи за казаното, а аз предлагам такива за всяка своя дума.



Много обичам да чета градски легенди, за това можеш да продължиш да ги списваш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.