Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:55 24.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: На 44 години съмнови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано20.11.10 20:37



Няма защо да ходи първо в дом. Ще я препратят към ДСП. От 2003 г. е така.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Mиpa_M]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано20.11.10 21:29



Събирам информация, както спомена една от тук пишещите момичета, малко хора са са се сблъскали с подобна на моята действителност, така че и мненията не са много. Така е и в реала, нямам пирятелки, които бих ми дали конкретен съвет.

А тук, както се вижда, почти всяко мнение, освен така важната за мен подкрепа, ми дава страхотно полезна информация.



Така че ти благодаря.

Обещавам да постна и снимка - на щастлива мама с дете.

Редактирано от Poзa-Merry на 20.11.10 21:30.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзa-Merry]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано20.11.10 21:48



Към 2005 г. работех това. Сега не съм чула нещо да се е променило. Отиваш в отдел "Закрила на детето" в местните Социални грижи и там могат да те ориентират. Редът е: протича едно проучване (дето ти ходят вкъщи и пр.), което трае няколко месеца, а след приключвнето му те вписват в едни регистри на кандидатите за осиновители. По онова време те се водеха по области, сигурно и сега. Най-добре е да се впишеш в няколко области, защото и децата се предлагат от списъците в същата област - така от повече области ще ти предлагат деца. Това е, и след като си вписана, чакаш да те потърсят и да ти предложат дете. Не винаги става бързо - защото предполагам, че ще искаш малко дете. Но пък - тъпо, но факт - ако си съгласна и на циганче, имаш повече шансове, защото натискането е най-голямо за "бели" деца, някои не искат и да чуят за циганчета. Поначало уж не се съобщава произходът, но се разбираше по някакъв начин горе-долу, а на някои деца, естествено, освен това им личи. Не знам какво мислиш по въпроса, според мен "циганските" особености определено не са наследствени, а придобити, и аз на мястото на осиновителите не бих възразила за етноса, но изборът, разбира се, е твой. Казвам го, макар че звучи грубо, защото съм виждала хора, които се сърдеха, че им предлагат за осиновяване циганчета въпреки изричното им нежелание.
Инфото за процедурата сигурно го има из интернет, но не пречи да го нахвърлям и тук.
Успех! Може още тези дни да отидеш поне да разговаряш със служителките в отдела.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Mиpa_M]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано20.11.10 22:08



Боже, децата са просто деца

.
Циганче - то в България сме такава мешавица от гени, че...

Нямам нито расови, нито кастови предразсъдъци, изобщо не ме интересува произходът на детето.

Не знам, иска ми се да е здравичко само, дали е много егоистично, имам ли морално право да не искам болно дете?




P.S. Процедурата е ОК, ще се справя, вече проверих линковете.

Редактирано от Poзa-Merry на 20.11.10 22:22.



Тема Re: На 44 години съмнови [re: Poзa-Merry]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано20.11.10 22:26



И аз мисля, че децата са просто деца, във всеки случай не според народността, но някои осиновители го имат този предразсъдък, затова го споменах. Това, че точно в България сме мешавица, а другаде не са, според мен не е нищо повече от мит, но това е друга тема. Малко хора биха се наели и малко хора биха се справили с гледане на сериозно болно дете, така че е повече от разбираемо това желание.

Много е жалко, че у нас освен всичко не се предлага и адекватно подпомагане при отглеждане на болни деца, но...
Аз никак не съм фенка на схващанията (имаше нещо такова вметнато и в другата тема, за донора и раждането), че е укоримо да искаш дете - рождено в случая - заради себе си - аууу, че егоизъм! Ми естествено, че хората заради себе си го правят (или по погрешка) - ако се размножавахме от единия алтруизъм, човешкият род да е загинал досега. По същия начин не виждам нищо укоримо в това, да искаш да осиновиш здраво дете. Няма за какво да се притесняваш, отивай смело в ДСП и колкото по-рано се впишеш в списъците, толкова повече шансове имаш да стане бързо.



Тема Re:нови [re: Mиpa_M]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано20.11.10 22:28



Имам приятелки в България, които не бяха одобрени за осиновяване на дете, защото не бяха женени и щяха сами да си отглеждат детето, тоест нямаше баща в семейството.
Това толкова основателна причина ли е да определиш една кандидат-осиновителка като неподходяща?



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано20.11.10 22:34



Според мен не е причина. Има го момента, че двойка се смята за предпочитане за дадено дете*, но определено това не е причина да откажат да те впишат в регистрите.
На тях са им отказали вписване, или просто още не са ги извикали да им предложат дете? Не вярвам да е първото.



*При равни други условия.

Редактирано от Mиpa_M на 20.11.10 22:42.



Тема Re:нови [re: Mиpa_M]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано20.11.10 22:40



Първото

Не можели да предложат стабилна семейна среда за детето. Едната работеше като счетоводителка и живееше под наем, а другата беше учителка и имаше гарсониера. Това беше преди няколко години. Бяха много разочаровани.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано20.11.10 22:47



А на колко години бяха жените?

Редактирано от Poзa-Merry на 20.11.10 22:47.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано20.11.10 22:51



Честно казано, докато работех в ОЗД, не сме имали сами жени за кандидати, само семейства бяха. Но определено никой никога не е изразявал мнение тогава, че сама жена е неподходящ осиновител и ако се появи такава, трябва да и се откаже вписване.
Според мен лично всеки нормален гражданин, работещ и имащ къде да живее, е подходящ осиновител, т.е. подлежи на вписване. Общо взето, всеки, който може да отглежда добре рождено дете, може да отглежда и осиновено. Ся, ако няма достатъчно деца за осиновяване в даден момент, за дадено дете е нормално да предпочетат двойката или този с по-"стабилната" семейна среда, но не и да отрежат кандидатката като тотално неподходяща. Това, което ми казваш, ме стряска, меко казано. Дали ще откажат по същия начин на семейство под наем или живеещо в гарсониера, нямам представа.
Така или иначе, преди Роза-Мария да е чула мнението на служителите от отдела, е малко рано да говорим.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.