Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:51 09.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Да има детето баща или да няма  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано11.11.10 10:48



Представете си, че прехвърляте 35 и лека полека започвате да изпададе в паника, че ще останете без поколение, защото мъж на хоризонта така и е не се задава. Много искате да имате дете и имате 2 варианта за избор:

1. Изкуствено осеменяване с неизвестен донор.
2. Избирате си осеменител и го ползвате за идеята, като планувате разбира се той да не знае за детето си поне в първите му 18 години.

Кой вариант бихте избрали за себе си. Моля само да не сменяме темата на колко егоистично е от страна на майката да лишава детето си от бащини грижи, а да се концентрираме върху горните 2 варианта.
Аз лично бих препочела да си избера бащата за да имам шанса да кажа на детето си кой му е баща един ден ако се стигне до там. Та дори и само на снимка да му покажа. Всички хора, осиновените примерно в един момент започват да проявяват силно любопитство за произхода си и обръщат земята за да издирят биологичните си родители, просто искат да знаят кои са, ако ще да са умрели. Допускам, че детето ми ще има същата нужда един ден, а ако може дори да се запознае с баща си ще е голяма придобивка в живота му. Най малкото така вероятността да се влюби в сестра си може доста да се редуцира. Абе... важни са си тия неща, важно е майката, която е отгледала детето да знае, кои са му истинските родители.




Тема Re: Да има детето баща или да няманови [re: NikiFin]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано11.11.10 11:17



Ако толкова съм приритала за дете, ще се спра на някой вариант, който е подходящ за момента. А освен горните два, се включва и осиновяване.
Изобщо смятам, че при наличието на толкова готови и захвърлени деца е грях да се напъваш да раждаш с ин витро или донори.
И съм го доказала, че не съм голословна.
Може да продължа с това, което съм направила аз и е във връзка с втората част на темата, но ще изчакам и за други мнения.



Тема Именнонови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор Summer Wine (пакостница)
Публикувано11.11.10 11:18



това с осиновяването е много адекватна мярка в такива случаи.

Wine Me & Dive Me


Тема Re: Да има детето баща или да няманови [re: NikiFin]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано11.11.10 13:23



Виждат ми се доста егоистично представени възможните алтернативи! Може би осиновяването в този случай е най-добрият вариант, приемната грижа също е опция.



Тема Re: Да има детето баща или да няманови [re: NikiFin]  
Автор Hungry eyes ()
Публикувано11.11.10 19:23



Мисля, че ще поискам да имам дете от точно определен мъж, когото обичам, и с когото ще създам семейство. Всякакви други варианти ми се струват безумни. А това да имам дете, само и само да имам поколение, или да не съм сама, или да има кой да ме гледа на стари години - по-скоро това ми се струва егоистично.

Редактирано от Hungry eyes на 11.11.10 19:24.



Тема Re: Да има детето баща или да няманови [re: NikiFin]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано11.11.10 21:25



Толкова отвратителен характер ли имаш,че не можеш да задържиш мъж до себе си?
Не говоря за физическа красота.Духовната красота е много по-важна.
А мъже колкото искаш.До изкуствено осеменяване,или осиновяване обикновенно прибягват семейни двойки с детеродни проблеми.
Вземи си посвали критериите за мъжете.По добре е да знаеш кой е бащата,отколкото да е някой си от някъде си.
Дори една кайма да си купиш от магазина избираш на коя фирма да бъде.
Определено си изтървала влака за женитба.Явно много си избирала и накрая си останала с пръст в устата.Определено си изтървала и времето за раждане.На тая възраст първо раждане е проблемно.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Да има детето баща или да няманови [re: Xoлдън]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано11.11.10 21:39



Ники е (щастливо) омъжена и има три деца. Тя си пита по принцип.



Тема Re: Да има детето баща или да няманови [re: veceлyшka]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано11.11.10 21:53



Човек не задава въпроси по презумпцията "лаф да става".
И аз мога да питам по принцип :Някой ебал ли е коза?
Но не питам,защото не ме интересува.
Почетете малко и дядо Фройд.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Да има детето баща или да няманови [re: Xoлдън]  
Автор skromna35 ()
Публикувано11.11.10 22:02



Отвратителен характер? Високи критерии? Ами ако за нещастие (хипотетичната) жена от постинга все е попадала на мъже, дето не им се обрързва и заради ТЯХ е "изпуснала влака", тогава кво праиме???



Тема Re: Да има детето баща или да няманови [re: Hungry eyes]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано11.11.10 22:29



Всъщност дълбоко се съмнявам, че жените раждат деца заради идеята да имат поколение или пък някой да ги доглежда. Да си родител, да се грижиш за някой си е природна нужда. Много хора си гледат животинки според мен именно за да залъгват нуждата си да гледат деца





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.