Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:16 31.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Поведението му й пречинови  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано16.10.10 19:10



Става дума за една жена, която днес ми се оплака и ми зададе въпрос, чийто отговор ме затрудни.

Сключи брак с любимия си мъж преди няколко месеца, но от тогава нещо й тежи. Той е имал друг брак, но остава вдовец преди десетина години. Започват връзка, обичат се, имат и бебе, изглежда сякаш той продължава с живота си. Но през тези десетина години след като предишната му съпруга е починала, той не е свалил халката си нито за ден. Бил е с халката и когато са започнали връзка, когато се е задълбочила ... Свалил я е дни преди сватбата и я оставил в кутийка за пръстени пред огледалото в спалнята, сега е с новата халка.
Това, което я притеснява е, че той е носил халката толкова време и я е свалил чак преди сватбата им. И че стои в кутийка на такова видно място. Чувства, че той не се е отдал на новото семейство 100%, но част от него все още е с бившата жена, със стария му брак, с онзи му живот (според думите му са били много щастливи и влюбени). В картинката има и едно дете от първия брак, което навлиза в пубертета с всичките усложнения, което това води. Живее с тях, не създава проблеми с алкохол, скандали, и т.н., но се усеща тягостно напрежение, когато всички са заедно в една стая. Жената се страхува, че неприятните емоции покрай халката ще се отразят и върху отношението й към другото дете, към което тя се старае да се държи добре, без да навлиза в личното пространство, което то ясно е очертало покрай себе си.
Изобщо ... какво мислите? Поиска ми съвет какво да прави, но аз не знам какво да й кажа. От една страна е права да се дразни за халката (че я е носил и по време на връзката им), но от друга страна това е част от неговото минало и тя трябва да го приеме. Казах й да говори с мъжа си за това, което я притеснява, но според нея първият и единствен опит да повдигне въпроса защо носи халката, докато е във връзка с нея, не е завършил много добре и са се скарали.
Вие какво бихте направили на нейно място, как бихте се чувствали



Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 16.10.10 19:12.



Тема Re: Поведението му й пречинови [re: Bиливap]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.10.10 22:42



Не знам на нейно място какво бих направила, но знам, че на мястото на мъжа също си носех халката доста време. Е, вярно, свалих я още вякъде в началото на връзката ни с Идиота, но това е само жест, който не променя отношението ми към това, което е било. И на него съм му казала, че винаги ще си обичам мъжа, нищо че го няма, но той не ревнува от това. Би било глупаво да ревнуваш от човек, който не е жив. Така че бих препоръчала на приятелката ти да не търси под вола теле. Какво иска? Да изхвърли ритуално халката, да я стъпче три пъти и да плюе върху нея ли?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Поведението му й пречинови [re: Bиливap]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано16.10.10 22:53



Виждам само положителни неща в случая.
Това, че мъжът носи халката си до мига на другия брак, означава, че може да се разчита на него. Погледни в миналото на някого, за да видиш какво ще направи в бъдеще.
Това е един отговорин човек, който не се влюбва често и дръжи на жената до него.

защо носи халката, докато е във връзка с нея, не е завършил много добре и са се скарали
А това е пълна простотия.
Трябва да се уважават чувствата на хората, не може така дебелашки да искаш обяснения от някой, с когото си отскоро, за жената, която е бил избрал доживот, а съдбата се е намесила това да не е така.



Тема Re: Поведението му й пречинови [re: Bиливap]  
Автор yetti (lame ass)
Публикувано16.10.10 22:58



basi filmite, напишете сценарий бе, стига с тия бози от бг киното...



Тема Re: Поведението му й пречинови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано16.10.10 22:59



Жената е много недорасла, а това, че има напрежение в семейството без реална причина, показва че е лабилна.

Но това не й го казвай



Мъжът й е съвсем нормален човек, с чувства и отдаден на семейството ( съдя по отношението чрез халката)

А голямото дете просто реагира на нея. То не знае какво става (предполагам), само усеща че има нещо и реагира на конкретните случки.

Например тя ако влезе във всекидневната, видимо смутена и незнаеща как да подхване разговор или да обмени с тийна, детето ще остане с дистанция.


Така че крайно време да си влезе в ролята и да си изясни какво е важно за нея.


by himbeer

Тема Re:нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано17.10.10 02:01



Аз й казах, че трябва да прояви разбиране, че животът му не започва с нея и че той не може просто да изтрие миналото си. Тя пък се обиди, защото според нея той трябвало да се отдаде 100% на новото си семейство ...
Наистина може да е някаква форма на ревност, както пишеш ...

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано17.10.10 02:05



Струва ми се, че ще има състресения в брака им по нейна вина. Ама сигурно й е трудно и на нея, опитвам се да се поставя на мястото й. И двамата в случая са прави за себе си, но май тя трябва да направи компромис и да приеме, че не е първата, но може да бъде последната.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: yetti]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано17.10.10 02:06



Казваш хубав филм ще стане по истински случай.

Do what works or do what's right?


Тема Re: Поведението му й пречинови [re: Bиливap]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано17.10.10 02:11



Прочетох другите мнения, но... не мога на 100% да се съглася с тях! Вижда ми се някак твърде извратено... все пак нали създава семейство, никой не казва да загърби миналото, но чак така демонстративно и открито да показваш на жена си, че е втора цигулка, заместител... прекалено е!



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано17.10.10 08:32



Е, като е искала мъж, отдаден 100% на новото си семейство, да си е взела ерген. Тя сигурно очаква и детето си да захвърли на улицата, за да и начеше егото? Мисля, че има нужда някой да и каже нещата по-твърдо. Самозабравила се е. Има насреща си отговорен мъж. Какво по-хубаво от това?

Най обичам да чета, ама не мога.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.