Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:01 16.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Усещате ли любовта на мъжете си  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано03.10.10 11:02



Не става дума за креватната любов, че им е кеф да wi чукат, а истинската любов, загрижеността да ви е добре, демонстрирането на любов с различни видове дребни и по едри жертви направенi само и единствено за вас без те самите да имат някаква ewentualna полза от това. Абе... сещате се какво имам предвид.
Та... усещате ли с цялото си същество, че мъжът до вас ви обича безрезервно и да нямате никакви колебания дори моментни, че може би не ви обича, така, както вие имате нужда ?




Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: NikiFin]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано03.10.10 15:54



Да, понякога.



усещате ли с цялото си същество, че мъжът до вас ви обича безрезервно и да нямате никакви колебания дори моментни, че може би не ви обича, така, както вие имате нужда ?

Чак дотам не, това е твърде максималистично и в момента, в който го разбрах, се почувствах щастлива.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано03.10.10 16:40



Да.

Do what works or do what's right?


Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: NikiFin]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано03.10.10 17:07




Да, категорично - нямам никакви опасения. Може би, за първи път се чувствам така въобще - с мъж - спокойна, уверена, себе си, без притеснение за каквото и да е. Това усещане ме кара да се чувствам свободно, да бъда бяла и добра, просто добре в кожата си - няма помен от нерви, напрежение и пр.неща, които инак са тъй характерни за мен. Никога и с никой др.партньор не съм се чувствала така свободна и сигурна, на никого не съм имала подобно доверие. Не искам да се променя.



Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: impulce]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано03.10.10 17:35



всъщност нямам предвид точно дали се чувстваш спокойно с партньора си (че няма да ти изневери да речем), да знаеш, че е точен и можеш да разчиташ на него, да не прави семейни скандали, а да се държи просто добре и да е удобен като партньор изобщо.
По скоро дали усещаш, че те обича и дали го показва с поведението си и с различни жестове, които е нормално обичащия човек да прави в моменти на вдъхновение и да ги прави специално за теб, без да очаква нещо в замяна и без той самият да има каквато и да било полза, да се интересува как се чувстваш и от какво имаш нужда... Просто да си демонстрира любовта си непрекъснато (не само в кревата)




Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано03.10.10 18:42



За угаждане, глезене, малки и големи жестове ли питаш?

Do what works or do what's right?


Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: NikiFin]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано03.10.10 18:56



Ако говориш за спонтанни жестове - да.


Например веднъж ме отвлече в чужбина, организира разни пътешествия, а и не си спомням да си е купил нещо само за себе си..винаги, когато пазарува - има нещо и за мен, знае, че по принцип не обичам сладки неща, но е запомнил, че веднъж в месеца се настървявам за тях и винаги се е погрижил да има нещо сладичко за този период, ако нещо е ограничено - винаги ще отдели за мен нещо първо да има, а после ще се възползва той.Въобще..такива дреболии, но показателни.
Просто се усеща - по поглед, по подпъхването на завивката, когато ми е студено, по масажите - когато ме боли главата..абе..личи си.



Тема Re:нови [re: impulce]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано03.10.10 19:05



Да не сме омъжени за един и същ човек?



Do what works or do what's right?

Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: NikiFin]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано03.10.10 19:50



Нямам колебания, че ме обича, но не ме обича както аз имам нужда

Това май е типично женски отговор, но е истина. Моят мъж е много сдържан в чувствата си, но пък е човек на който можеш да разчиташ. Много пъти ми е показвал че ме обича, то живота те поставя в определени ситуации и тогава си личи. Но не ме обича с онази пърхаща любов, не ми го казва и няма подаръци тинтири минтири. И да ти кажа се примирих с това. Защото качествата му го компенсират.
А твоят мъж обича ли те така както ти имаш нужда?



Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: NikiFin]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано03.10.10 22:07



за жалост такъв не се намери за мен. Един-двама съм ги усещала уж така, ама нещата са се разтуряли. Тъжно ми е от това, ама каквото дошло сега. Не съм жена за обичане.


Major e longinquo reverentia

Редактирано от LadyMorgana на 04.10.10 00:07.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано03.10.10 23:13



е... може и така да се каже, но не в досадния му и мазен вариант.




Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: impulce]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано03.10.10 23:14



мда, със сигурност се усеща






Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: _belladonna_]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано03.10.10 23:19



тц, не. Има още много да зобе ако изобщо има намерения да търпи положително развитие в тази посока.
По конкретно на моменти ми се струва, че бракът му с мен е сделка. Което не е лошо ама е дразнещо ако си личи прекалено много.
Но допускам и вероятността просто да не знае как да се държи с жени.
Или по точно да знае ама хич да не си дава зор докато не заръмжа страховито. Тогава се мобилизира и прави много добро впечатление. Хитряга е той, спор нема. Иначе не би ме подлъгал да се оженя за него




Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: LadyMorgana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано03.10.10 23:37



а на мен ми се струва, че мнооого рядко се срещат мъже, които наистина дълбоко да обичат жените си. Дори тези, дето се правят на най големите кавалери и много се големеят колко си обичат и уважават жените ми изглеждат най измислени и фалшиви. Определено предпочитам мъж, който не държи толкова на външна изява на нещо, дето много съмнително дали изобщо съществува, а любовта му се усеща точно по дребните и недемостративни жестове, които дори нямат ефект на жестове, не се изтъкват по никакъв начин и той самият дори не държи да бъдат забелязани и оценени специално. Не обичам мъже, които парадират с това, което правят за друг.
Искам понякога да усещам, че прави нещо за мен само за да ми направи кеф, а не защото се чувства длъжен, защото се е почувствал гузен от нещо или нещо подобно и сега айде трябва от кумова срама и едва ли не насила и с досада да направи и той нещо за мен. Той иначе като реши да прави нещо винаги го прави перфектно, насилва да е в съответното настроение, което се очаква от него и всичко да бъде както трябва и да си изкараме добре. Но аз все имам чувство, че ги прави тези неща по задължение или от съжаление към мен, а не от обич. И то е защото винаги намирам връзката между проявения жест и друго събитие. Примерно ако ме покани да излезем някъде (което си е вид жертва все пак защото обикновено е през работно време когато децата са на детска и можем да сме сами, понеже е проблемно допълнителното организиране по гледането на децата) винаги преди това е излизал с някой приятел, за който също е жертвал работното си време, а освен това и вечерта му е посветил, през което време на неговото забавление, аз вкъщи сама съм истерясвала и съм се борила с мечки. Затова си мисля, че той си мисли, че аз виждам че отделя от времето си за приятели, а за мен все няма и той се чувства длъжен и за мен да отдели. Е такива неща от сорта ме дразнят, все едно трябва да си купя всеки нормален жест по някакъв начин или да ми се случи едва ли не нещо лошо за да демонстрира конкретно някакво човешко отношение към мен.
И др неща има ама мисля че е ясна посоката на мислите ми.
Но като се замисля май почти не съм попадала на мъже, които наистина усещам, че ме обичат. Все си имам някакво чувство, че са с мен поради други причини (обикновено креватни)




Тема Що "ви" чукат,нови [re: NikiFin]  
Автор parvaty (необичайна)
Публикувано03.10.10 23:59



и ние участваме, Ники!

Ама, така добре започна поста ти ...

Усещате ли любовта на мъжете си
... а вътре... глупости, и то в единствено число!

Усещаме всичко, дет тряа се усеща! Другото са тинтири-минтири!



Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.10.10 00:15



Изобщо нямах предвид досадния и мазен вариант, разбира се

Значи отговорът ми продължава да е: "Да"

Do what works or do what's right?

Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: NikiFin]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано04.10.10 00:15



Все си имам някакво чувство, че са с мен поради други причини (обикновено креватни) Те, мъжете около нас, са простички души, безхитростни. Обичат кревата и само ние ги караме да си усложняват живота, покрай това им влечение.

Помня, баба ми (която е била невероятно красива жена навремето и това не винаги е било толкова добре) имаше една много странна приказка "След климактериума жената вече спокойно си става нормален човек"



Не че не са очарователни тези наши мъже, но .... да знаят и колко нерви, сълзи, проблеми, болки и тъга ни струват. Да, Ник, необходимото зло са ни те, докато не им излезем напълно от интереса в полова насока


Major e longinquo reverentia

Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.10.10 00:27



Тия мъже от началото на поста ти, те не го показват навсякъде по един натрапващ се начин. То просто си струи от тях и се усеща с други сетива, не с очите


Пожелавам на всеки такава половинка, която да прави жестовете към любимия човек единствено с желание да достави удоволствие, да зарадва и да създаде положителни емоции без користна мисъл.
Опитай се да не мислиш всеки път негативно за малките жестове и ще им се наслаждаваш повече. Не е задължително да те кани навън от гузна съвест, а просто за да ти достави удоволствие

Do what works or do what's right?

Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: NikiFin]  
Автор Doctor Who (?!?!?)
Публикувано04.10.10 11:28



Ами може да виждаш в него това, което ти правиш всъщност. Защото това, което описваш не е задължително да е така, по-скоро в главата ти нещо става, може би ти не го обичаш достатъчно и ако правиш нещо, го правиш пресметливо?




Allons-y, Alonso



Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: NikiFin]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано04.10.10 13:12



само не мога да разбера защо очакваш мъжете да са жени

тая няма да стане
После имам чуватвото, че хем си горда как си подписала някакъв "договор" ама сега си разбрала, че си се прецакала и нещата които си мислила, че ще са ти достатъчни сега не са.

1. Какво значи "обича ме както аз имам нужда" .... да сте се седнали преди да се жените/омъжвате и да сте разговаряли на тема: Кой какво очаква от брака?; Кой какви нужни има?; На кой какви неща са му важни?
2. "Удобен партньор" какво е това животно .... удобните ти писват първи. Аз ако имам удобен ще го смачкам за един ден.
3. "Да не прави семейни скандали" ако в едно семейство няма скандал тук таме .... нещата са ясни на къде отиват. Ако някой от вас има проблем с нещо и все още му пука за другият въпросният проблем трябва да се изясни на момента.
4. Мъжете въобще не знаят какво искат жените и е направо нереалистично да очакваш от него и сам да се сети. /Тези които знаят обикновенно са играчи и те са по обноските не по услугите ... за разчитане пък дума да не стане/. Кажи си кФо ти треби.
5. Ако пък е егоист ти как точно си представяш да се промени заради теб??? Няма да стене пък ти си знаела това преди да се омъжиш. Решила си тогава, че можеш да го промениш или това не е "голяма пречка" ... от тук на сетне проблема си е твой.
6. Като си сама в къщи защо истерясваш??? Всеки има нужда да излезе сприятелите си ти нямаш ли?
Какво си се вкопчила в него все едно е последният мъж на земята пък и после се чудиш зашо така се държи. аз все имам чувство, че ги прави тези неща по задължение или от съжаление към мен, а не от обич Впечатлението ти е правилно.

И зашо не му ги кажеш тия неща на него? Вие разговяряте ли? Той съвети от теб иска ли /за различни неща дори и бизнес/? Той на теб може ли да разчита както ти искаш да разчиташ на него? Ти партньор ли си му или просто домашната слугиня?
Когато единственото нещо което предлагаш са "креватни причини" /по твои думи/ за да е той с теб какво очакваш???

Общо взето спри да гледаш сериали и сапунени опери че ще изкукаш съвсем ... и в края на краищата има професионалисти запазете си час за Relationship counselling като не можете сами да се разберете .

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема :)))нови [re: _belladonna_]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано04.10.10 14:11



но не ме обича както аз имам нужда

Сигурно няма земен мъж да ме обича така, както аз имам нужда.

При това нуждите ми не са като на повечето жени - непрекъснато внимание, само за мен да мисли и само аз да съм му в главата, кинти бол и т. н., ама пак няма такъв, ще чакам зелените човечЕта.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: :)))нови [re: paзбиpaм]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано04.10.10 15:12



Да ти кажа има такива. Имам приятелки дето се оплакват от непрекъснатото внимание на мъжете си. Моя мъж пък вика - откъде им знаеш ти на тях критериите за внимание. Може и по зле от мен да са мъжете им, но те да са по студени от тебе. Дано ме разбра

Редактирано от _belladonna_ на 04.10.10 15:13.



Тема Re: :)))нови [re: _belladonna_]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано04.10.10 16:27



а най вероятно просто лъжат






Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано04.10.10 16:31



много си далеч от истината по всички параграфи. Поне в моя случай нещата не стоят така както си ги разбрала.




Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: Doctor Who]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано04.10.10 16:38



абсолютно не е задължително. Ама в неговия случай вероятността да е така е по голяма отколкото да не е. Ако съм се объркала, значи той ме е объркал с поведението си. Но имам силна интуиция и за такива неща рядко бъркам.




Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: NikiFin]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано04.10.10 18:52



ами хубаво объркала съм


я ми разясни как стоят нещата по тия параграфи тогава

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re:нови [re: paзбиpaм]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.10.10 22:11



Би ли споделила как имаш нужда да те обича един земен мъж?



Do what works or do what's right?

Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: NikiFin]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано04.10.10 22:26



Да, усещам я на повече от 100%. Смятам, че към момента сме постигнали пълната хармония, за по нататък ще видим



Antes muerta que sencilla

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано04.10.10 22:29



Хахаха, тъкмо щях да питам да не говорим всички за един и същи човек, а той да си има някакви тайни животи с всяка една от нас



Antes muerta que sencilla

Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: NikiFin]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано04.10.10 23:09



Е, чак пък безрезервно...



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано04.10.10 23:26



хем си горда как си подписала някакъв "договор" ама сега си разбрала, че си се прецакала и нещата които си мислила, че ще са ти достатъчни сега не са.

зависи от ква гледна точка и в какво настроение съм може да са ми достатъчни или не. Но положението не се е променило, същия човек си е за който се ожених, просто надеждата ми, че ще се усъвършенства лека полека умира и ми е мъчно


1. Какво значи "обича ме както аз имам нужда" .... да сте се седнали преди да се жените/омъжвате и да сте разговаряли на тема: Кой какво очаква от брака?; Кой какви нужни има?; На кой какви неща са му важни?


той не казва, кое му е важно, нито ме пита за мен кое е важно. Изобщо комуникацията му куца, много възможно е да я мисли за излишна

2. "Удобен партньор" какво е това животно .... удобните ти писват първи. Аз ако имам удобен ще го смачкам за един ден.

моят пък ми е удобен и хич нямам намерение да го мачкам. Най малкото щото без него съвсем ще загина

3. "Да не прави семейни скандали" ако в едно семейство няма скандал тук таме .... нещата са ясни на къде отиват. Ако някой от вас има проблем с нещо и все още му пука за другият въпросният проблем трябва да се изясни на момента.

той не прави ама аз правя, така че не е чак толко постно откъм скандали



4. Мъжете въобще не знаят какво искат жените и е направо нереалистично да очакваш от него и сам да се сети. /Тези които знаят обикновенно са играчи и те са по обноските не по услугите ... за разчитане пък дума да не стане/. Кажи си кФо ти треби.

проблемът е, че и казване не помага.

5. Ако пък е егоист ти как точно си представяш да се промени заради теб??? Няма да стене пък ти си знаела това преди да се омъжиш. Решила си тогава, че можеш да го промениш или това не е "голяма пречка" ... от тук на сетне проблема си е твой.

не съм решила да го променям. Надах се сам да се усети и то не да се промени, а да се подобри. Опитва ама .... много му е трудно на челякът

6. Като си сама в къщи защо истерясваш??? Всеки има нужда да излезе сприятелите си ти нямаш ли?

аз като съм сама не истерясвам. Истерясвам когато съм сама с децата.

Какво си се вкопчила в него все едно е последният мъж на земята пък и после се чудиш зашо така се държи.

съпруг ми е, как няма да се вкопча.

И зашо не му ги кажеш тия неща на него? Вие разговяряте ли? Той съвети от теб иска ли /за различни неща дори и бизнес/? Той на теб може ли да разчита както ти искаш да разчиташ на него? Ти партньор ли си му или просто домашната слугиня?

определено не съм му бизнес партньор. А дали съм му слугиня - зависи от гледната точка и с какви имена човек нарича нещата. Съвети от мен не иска и това му е голямата грешка. Все с родителите се консултира по бизнес дела и току напраи неко поразия, щото баща му нема много акъл. Па и майка му.

Когато единственото нещо което предлагаш са "креватни причини" /по твои думи/ за да е той с теб какво очакваш???

точно па такива НЕ предлагам и никога не съм му предлагала на него специално.

И сапунки не гледам. Единствената дето гледах Дързост и красота вече не я дават




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано04.10.10 23:32



Поне както аз мога.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re:нови [re: KpucaHa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.10.10 23:48



Подозирам, че сме в различни държави, така че просто сме късметлийки със собствени мъже, които ни обичат така, както искаме да бъдем обичани и ни третират така, както искаме да бъдем третирани



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: paзбиpaм]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.10.10 23:52



Както ти обичаш себе си или както ти обичаш него?

Иначе не внесе яснота с този отговор, но ако не ти се изпада в описателност, няма проблем
Просто се зачудих каква е тази особена любов, та да няма земен мъж, който да може да ти я даде. Има милиарди мъже

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано05.10.10 00:00



Както аз обичам него.

Да, не ми се изпада в подробности наистина. Има един всъщност, но се подозираме взаимно в извънземност.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re:нови [re: paзбиpaм]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.10.10 00:12



Това е най-хубавото - да се събереш с човек, с когото се допълвате (и по начина на обичане). Ако ще и двамата да сте различни от всички останали около вас - важното е на вас да ви е добре заедно, пък другите нямат думата



Do what works or do what's right?

Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: NikiFin]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано05.10.10 10:15



че им е кеф да wi чукат - проститутките ги 'чукат', мила моя, за пореден път се изразяваш тъпанарски, едва ли мъж, който те обича наистина, би се изразил така, даже и пред приятелите си



демонстрирането на любов с различни видове дребни и по едри жертви - мислех, че това са жестове, жертви звучи като насила направени показни действия...

без те самите да имат някаква ewentualna полза от това - ако търсят полза ще е комерсиално, няма да е обич, а и най-хубавата полза май биб била да им отвърнеш също с обич

та, по темата - да, усещам я и съм много щастлива с него, не си пада по показните изпълнения, пази си ги, когато сме само двамата, а какво си мислят другите не ме интересува



Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: NikiFin]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано05.10.10 11:19



Защо сте убедени, че в едно семейство щом няма скандали нещата не вървят?! Какво ще постигнеш с викане, крясъци, удари с умрук по масата - нищо. Или аз имам различна представа за понятието домашен скандал.



Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: Asia.]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано05.10.10 16:06



Не. Ти просто го разбираш прекалено буквално. Няма крясъци при нас, нито юмруци по масата. Повишен тон може, но до викове рядко се стига. То на всеки му прелива чашата от време на време и поради това го намирам за нормално.




Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: NikiFin]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано05.10.10 17:03



ами значи
първият цитат - права съм
просто си перефразирала същото обяснение ... мислила си, че ще се осъвършенства/промени но той не

1. пак съм права
той като не казва ти какво правиш
и като му куца туй онуй то явно винаги е било така сега защо ти пречи като не ти е пречело преди .... /препратка към първият цитат/

2. Като ти е удобен защо казваш, че не ти е ?



3. Като той не прави скандалити какво се оплакваш тогава? Ако пък ще загиваш без него той за какво да си прави труд да става по добър???

4. Права съм
това че и казване не помага .... /препратка към първият цитат/

5. Права съм
но ти пак перефразираш "опитах се да го променя" с "очаквах сам да се сети и да се подобри" защо да го прави като ти и такъв си си го взела /препратка към първият цитат/

6. Права съм
защо са ти деца тогава
не можеш да си организираш/освободиш време явно те натоварват
Ясно е пак, че като сте решили да имате тия деца пак разговор за отговорности кой какви задължения има по отглеждането и тн. не е имало.

Пак съм права
Ти като си се вкопчила така на него за какво му е да се осъвършенства? извинявай много но действията ти си противоречат с думите

Пак съм права
Аз не съм му бизнес партньор на моя и първият човек от когото иска съвет съм аз. Просто наичнът по който той те възприема никога няма да ти поиска съвет защото няма респект. Защо няма защото никога не е имало ... сега ти ли си виновна за това или той ... кой крив и кой прав ... основите са положени в началото сега той няма как да гледа на теб по друг начин. /препратка към първият цитат/

ХЪМ
като не му предлагаш тия работи защо пишеш как си мислиш, че прави нещо само заради тях ???

Общо взето непрекъснато си противоречиш не знаеш какво точно искаш но дори и да знаеш се опитваш да го искаш по грешният начин.

Комуникацията като не върви нищо друго няма да върви за дълго. Аз с моят мъж преди да се омъжа съм разговаряла и за това кой какво ще прави при евентуален развод ... гледам да покрия всички възможни варянти. От тогава сме се разбрали за много неща и всичко върви екстра.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: Asia.]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано05.10.10 17:07



под скандал разбирам


някой да повиши тон в спор за нещо си .... или когато не е съгласен за нещо

това което си описала по към изстерията ми минава

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано05.10.10 17:57



За мен пък значението на тази дума е с негативно звучене, доста по-различно от оживеното спорене.
Потърсих тълковен речник, ето това излезе:





Тема Re:нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.10.10 18:50



А, абсолютно подкрепям откритите разговори преди брака, в които се разискват всякакви въпроси, за да е ясно има ли смисъл да се започва или не

Очаквания, планове, нужди, ценностна система, мнения по важни въпроси, и т.н. Пак остава място за изненади в дреболиите (като подправка), но за важните неща всичко е ясно и разногласия няма

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано05.10.10 19:34




Не, просто имаме късмет. Понякога си мисля, че съм намерила последният нормален мъж на света - толкова е нормално и човешко всичко, че четейки/слушайки за различни размисли и страсти, филми, които им се случват на хората..направо ми се чини, че живея спокойно, разумно и просто.
Не казвам, че винаги е идеално, мирно и тихо..но..някак е уютно у дома, има разбирателство.
Пу, пу, пу, да не му е уроки.



Тема Re:нови [re: impulce]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано05.10.10 19:49



Този пост все едно аз съм го написала. Но пък човек не може да има късмет във всичко. Усмихва ти се щастието за едно, компенсираш го с ощетеност в друго ... и така. Случиш на мъж и деца, но имаш здравословни проблеми. Имаш прекрасно здраве, но пък не случиш с мъж и деца. Имш и здраве, и хубави мъж и деца, но пък цял живот ви преследват сериозни финансови проблеми. И т.н.
Но ако важните за теб неща са наред, с другото може да се направи някакъв компромис


А и да имате разногласия, разрешавате ги по един спокоен и нормален начин без насилие, крещене, тряскане на врати, и т.н. С разбиране, любов и търпение Е, и малко цупене

Do what works or do what's right?

Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано05.10.10 21:02



...най-добре е ... безПаметно



....оххх как ухаят само някои женичкиииии

Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: Asia.]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано05.10.10 22:45



ако е така, ще излезе, че в повечето семейства скандали не е имало. По често се случват в циганските




Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано05.10.10 23:11



абе много извърташ. Кой крив, кой прав явно спорезумение няма как да постигнем, прекалено сме различни. Но аз наистина не разбрах къде виждаш противоречие в думите ми. Това, че съм с един човек изобщо не значи, че трябва да ми е перфектен по всички параграфи. Стига да е по добър от останлите и да задоволява нуждите ми по добре от всички останали. Няма да го разкарам понеже не ми задоволява всички капризи, щото така трябва да си седя сама цял живот. Мисля, че на всеки по нещо в брака му не му харесва, пречи му или нещо такова. Дори едно хъркане да е пак пречи ама да тръгнеш заради него да се развеждаш понеже не може да спиш в едно легло с любимия както си си представял че е семейния живот....
И защо си мислиш, че както са нещата в началото така ще си останат винаги. Изобщо не съм съгласна. Нещата в един брак се променят непрекъснато, и хората се променят (може би не из основи но се променят или поне нагаждат един към друг).
Освен това бъркаш уважение с нещо друго. Мъжът ми винаги се консултира с мен за семейни неща, които пряко ме касаят. Но не се консултира по бизнес въпроси защото не ме смята за компетентна. И е прав, не съм. Но той не знае, че дори човек да не е компетентен пак може да каже нещо умно, което той явно не очаква от мен и може би си има причини за това. Може пък в неговите очи да съм тъпа на тема бизнес и финанси, а може би той е просто прекалено самонадеян (всъщност това е сигурно). А това, че се консултира с родителите си също има обяснение - те са постигнали доста материални придобивки и знаят мноооого повече от мен по тези теми. Не че имам против да се съветва с тях. Ама бих се радвала ако взема решения след консултация с мен. И не че имам мнение по тези въпроси, най вероятно ще кажа че той или баща или майка му са прави. Но понякога имам интуиция за неща, които не разбирам, която явно липсва на всички останали. Примерно имам интуитивно усещане за курса на валутите и не изпадам в паника (сигурно щото нямам инвестиции) и мога да мисля адекватно. Докато някои хора се паникжосват и без да мислят действат на момента по инерция и правят грешки. Проблемът е, че интуитивното предчувствие на един тотален невежа нормално не стига на никой уважаващ себе си бизнесмен за да го послуша. Може би и аз самата не бих се осланяла на чуждата интуиция.
Абе... омотах се ама се надявам да разбираш за кво иде реч.
Но накратко в случая с биснес нещата не намесвам уважение. Виж, ако съм уважаван и доказан специалист в някоя област, но мъжът ми въпреки всичко не ми вярва, че ще му свърша работа, а си намира друг, само и само да не съм аз понеже не ми вярва - тогава наистина бих се засегнала жестоко и със сигурност бих реагирала много остро и дори крайно. Сега го разбирам, но въпреки всичко ме дразни да не ми иска мнението за неща, от които нямам никаква идея.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано05.10.10 23:19



То няма как всички детайли да се обсъдят преди брака, нали си съгласна. А кое е важно и кое не за всеки е различно. За мъжът ми важните неща са много малко и са много глобални и разбира се са били уточнени преди брака.
В общи линии на него му стигаше, че искам семейство за цял живот и деца. Детайлите изобщо не са го интересували. Такъв си е, не дискутира и не разсъждава, а действа на момента според ситуацията. Казва: Женени сме и от тук натам край - квото и да става ще го посрещаме и решаваме.
И изобщо не иска да мисли и разсъждава относно какво може да се случи и да обсъдим съответно как ше се процедира. Просто не обича да си губи времето с обсъждане на хипотетични ситуации.
Сега като имам нужда да си чешам езика явно ще се наложи да си търся други събеседници. Ама да, не всички мъже са така като моя. Познавам момченца много приятни за компания и дискусии. Ама пък др неща им липсват.




Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.10.10 00:07



Аз не написах, че всички детайли трябва да се обсъждат. А важните неща, основните. Детайлите идват после като подправка. А ако имате затруднения в комуникацията, това само ще се влошава с времето. Тоест ти ще страдаш най-вече. Той няма да страда пряко от това, но ще страда непряко (кривото ти и кисело настроение). Аз се радвам, че с моя мъж винаги мога да обсъждам важните неща (важните ни неща се припокриват почти напълно), макар че и той не обича да се впуска в разсъждения за хипотетично бъдеще, а за по-реалистично такова. Например не мисли какво ще правим като се пенсионираме един ден, но мисли за следващите 15-20 години. Е, не в кой знае какви подробности, но очертава основните линии, а цветовете оставя или на моето въображение, или на "както дойде тогава". Хубаво е да имаме посока и цел, която да е обща и за двамата и да работим по постигането й. И двамата не живеем само тук и сега. Дори и мъжът ти да има черти, които не ти харесват (то всеки човек има такива, ти също имаш за него), има други, които ти харесват достатъчно, за да сте още заедно.

Do what works or do what's right?


Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: neverojatna]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано06.10.10 21:20



не съм по външно добре звучащите изкази, наблягам на същественото.
А щом съм казала жертва значи точно това съм имала предвид. Жест ми звучи превзето и тъпанарско, всички малоумни дето изкат да се покажат много умни ползват тази дума и чак ми е опротивяла. Освен това жест е да ти дръпне стола примерно. А да пожертва от работното си време си е жертва, а не жест.




Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: Apxaнreл]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано06.10.10 21:56



В смисъл да не помниш, че вчера си обичал ли?



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: NikiFin]  
Автор Summer Wine (пакостница)
Публикувано07.10.10 08:46



Може да ти се стори малко повърхностно, но
докато ми е топло, не усещам студ
докато е слънчево, не съм в мрак
докато съм сита, не усещам глад
и т.н и т.н

В тази връзка, катосе чувствам обичана, не се замислям изобщо дали наистина усещам неговата любов като реакция към моите потребности за любов.

Всъщност безпокои подобен въпрос, когато се породи.
Защото е породен от съмнение, недостиг и липса.

Надявам се да питаш просто за да си поприказваме, а не по различна причина.

Wine Me & Dive Me


Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: NikiFin]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано07.10.10 11:33



Никче Финче да не искаш да кажеш, че всеки, който използва дадена дума, която не ти харесва, е малоумник??? Добре, че не всички са 'гениални' като теб, личи си по хаотичната ти мисъл и правописа ти.
За мен е наистина глупаво да говориш за жертви, когато обичаш някого. А да си 'жертваш' от работното време често е риск и глупост.

Освен това жест е да ти дръпне стола примерно. - грешен пример, това не е жест, а въпрос на възпитание, така важните първи 7 години домашно възпитание.... освен това ако ти дръпне стола не както трябва и не когато птрябва, може и да паднеш


и един жест към теб - пише се 'иСкам', не 'иЗкам'



Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: neverojatna]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано07.10.10 14:33



мерси, че ме поправи. И аз тъкмо забелязах кво съм написала. Явно обаче ти не си забелязала, че винаги съм писала иСкам правилно, и явно този път е било механична грешка.
Може би си права за това

За мен е наистина глупаво да говориш за жертви, когато обичаш някого.

ако усещаш нещо, което правиш като жертва, значи не е от любов. Сигурно си мисля, че мъжът ми не ме обича и приема това, което прави за мен като жертва.
А относно това
А да си 'жертваш' от работното време често е риск и глупост.

глупост е, когато съществуванието ти зависи от това пожертвано време. В случая не става дума за това. Всъщност мъжът ми може изобщо да не работи ако реши и пак да си живеем прекрасно, защото печелим достатъчно от наеми

. Той работи, защото обича да има много пари.

Освен това жест е да ти дръпне стола примерно. - грешен пример, това не е жест, а въпрос на възпитание, така важните първи 7 години домашно възпитание...

ей, честно ти казвам, не познавам майка, която е учила сина си да дърпа стола на жените. И още по малко го е занимавала с това в ранното му детство. Все ми се струва, че повечето майки на момета ги учат по скоро неща от сорта: Не вярвай на жени, не ги оставай да те използват и т.н.




Тема мданови [re: Summer Wine]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано07.10.10 14:34



и аз така се надявам






Тема пак ми прикипенови [re: NikiFin]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано07.10.10 14:53



и му проведох ободрителен сутрешен сеанс. Разбирайте леко скадалче.
В резултат реши да "пожертва" от раб си време за да тичаме заедно. Не приех, не съм в настроение. А и мисля да му давам този път да се надувам по упорито, щото познатият сценарии "3 дни добър и после си става къв си е" ми е писнал. Бе пак ще се проваля както се провалих в намеренията си повече да не му казвам нищо и да оставим брака ни за умира. Ама поне ще опитам да опитам




Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано07.10.10 21:43



... предпочитам да не помниш... демек да не живееш със спомени а с утре-то :)
Оли пък един безпаметен кекс... дет ти заличава акъла...

....оххх как ухаят само някои женичкиииии


Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: Apxaнreл]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано07.10.10 22:14



Алоу, ходи си провери кръвната захар! Станал си похотлив като дърт диабетик.



Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 07.10.10 22:22.



Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: NikiFin]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано08.10.10 10:54



ей, честно ти казвам, не познавам майка, която е учила сина си да дърпа стола на жените. И още по малко го е занимавала с това в ранното му детство. - явно не познаваш достатъчно майки


обноските се учат от ранно детство, а защо си мислиш, че само майката трябва да възпитава децата? а ролята на бащата къде отива??? или той е оня чичко, дето носи паричките вкъщи? у вас така ли е?



Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано08.10.10 15:19



... da бре... от възрастта е...



....оххх как ухаят само някои женичкиииии

Тема Re: Усещате ли любовта на мъжете синови [re: NikiFin]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано08.10.10 16:27



Абсолютно!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.