Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:21 06.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Абе как си уцелвате размера на обувките  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано27.09.10 22:28



Аз имам голям проблем. Не мога да разбера кой номер нося. Маратонките ми са 40 и ми стърчат минимум 1 см отпред. 39 ти номер ми пасват идеално, но.... проблемът е, че след 100 метра ходене и ме заболяват краката, все някъде нещо ме убива, все едно са ми малки и на практика не мога да ходя с тях. А по големи като меря ги усещам като че ли са ми големи и ми падат от краката. С маратонки тоя проблем не съществува щото си ги връзвам разбира се.
Накратко - ако са ми по мярка не мога да ходя с тях, ако са ми леко големи ми клапчат.
По принцип не само маратонките, но и ботушите и сандалите ми са леко големички, но те понеже се вързват или закопчават и ми се крепят на краката и ги чувствам добре. Нямам проблем да са ми леко големи обувките щото не ми стоят грозно големи на краката. Но имам проблем да си купувам от видовете обувки, които не се връзват или закопчават.
Вие как си решавате този проблем ако изобщо го имате. Допускам и краката ми да са навикнали на по голям размер обивки и в редките случаи като ми се наложи нещо по официално и не могат да се пригодят на по по мерка модели.




Тема Re: Абе как си уцелвате размера на обувкитенови [re: NikiFin]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано27.09.10 22:30



Има ли някаква вероятност да имаш плоско стъпало?



Тема Аз нося 37.5!нови [re: NikiFin]  
Автор parvaty (необичайна)
Публикувано28.09.10 07:10



Но, понеже от години не произвеждат половинки, обичайно си купувам 38, или 37, зависи от калъпите на производителя! Понякога 38 ми е голям, леко, и си слагам стелки на д-р Шол - има и за възглавничките (силиконови), и за петите - продават се в аптеките - уплътняваш си обувките и - готово! Отделно за официални обувки има лентички за прилепяне от силикон - има много продукти, просто не си потърсила!





Тема Re: Абе как си уцелвате размера на обувкитенови [re: NikiFin]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано28.09.10 08:16



подкрепям мнението на Парвати за половинките - около теб в магазините поне се предлагат номер и половинки - не като тук в България. Но помисли и за нещо друго. Може да имаш по-широко стъпало. Това понякога също поражда сходен проблем. Ако е така италианските обувки са добро решение - западните 'раси'' имат по-тесни стъпала, а ние-южняците - по-широки.


Major e longinquo reverentia

Тема Re: Абе как си уцелвате размера на обувкитенови [re: NikiFin]  
Автор Summer Wine (пакостница)
Публикувано28.09.10 10:37



Много старателно подбирам обувките си като марка и модел. Нося 37 номер и НЕ нося обувки с остри муцуни, които ми създават дискомфорт във вървенето.
Единствените му обувки 38 номер са тези, които са за сурови условия и предполагат добро уплътнение с чорап.

Преди години имах голям проблем, когато заради спортна травма си счупих палеца на единия крак. Зарастна неправилно и за да се чувства този ми крак удобно в обувка, трябваше да нося 38-ми номер. Писна ми в един момент от това и ортопед и възстановителен хирург ми върнаха 37-я номер на проблемния крак.

Та с една дума - лесно си уцелвам номера, а и нося такъв номер, че нямам проблем и с моделите.

Wine Me & Dive Me


Тема Re: Абе как си уцелвате размера на обувкитенови [re: NikiFin]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано28.09.10 11:25



Нямам особен проблем с избора на обувки. И аз нося 37.5 и в зависимост от модела и калъпите на производителя купувам или 37, или 38. Но задължително купувам 'на живо' и меря, много се чудя на хората, които си купуват обувки през интернет...





Тема Re: Аз нося 37.5!нови [re: parvaty]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано28.09.10 12:37



явно има. Ама нито съм потърсила нито съм помислила




Тема Re: Абе как си уцелвате размера на обувкитенови [re: LadyMorgana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано28.09.10 12:39



не ми е широко стъпалото. На западната ми свекърва стъпалото е двойно колкото моето, като цяло е по голямо, нищо че е почти 10 см по ниска от мен Плоскостъпие мислех, че имам ама лекар ми каза че нямам.




Тема Re: Абе как си уцелвате размера на обувкитенови [re: neverojatna]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано28.09.10 12:41



По интернет не купувам ни дрехи ни обувки.
Иначе имам обувки от 38 ми до 41 ви номер.
Мисля, че трябва да продължавам да си купвам по голям номер и ако ми клапчат да си ги уплътнявам гопълнително. Ще прегледам тук какви варианти предлагат за целта.




Тема Re: Абе как си уцелвате размера на обувкитенови [re: NikiFin]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано28.09.10 20:09




Всичко зависи от модела на обувката и целта, за която я купувам - моите краци са като плавници - късички, но широки, подбирам на база какво ми стои добре като варират от 38 до 40.
Кракът - освен дължина, си има и собствен релеф, стойка. Съобразявам и това, като обща визия. Общо взето - за обувки съм склонна да отделя повече средства, защото пряко касаят и дравето - носят тялото и трябва да са здравословни - освен красиви и комфортни.

Най - общо казано - пробвам и така избирам - всяка марка си има номерация, а и различните типове стоят различно, дори има значение дали мериш с панталон или пола и т.н.

Редактирано от impulce на 28.09.10 20:09.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.