Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:17 02.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема без контрол  
Автор 6turak (щурак)
Публикувано22.09.10 01:52



Напоследък имам доста нерви и напрежение на работата.. ( "скукааааа".... и "нищо ново" - това си мислите вече

)
Така е , нерви всеки има! Работата ни ги образува от време на време...или по-скоро "простаците", с които се сблъскваме по работа.
В моя случай - клиенти, които години наред са дондуркани и са свикнали да имат супер просташки маниер на комуникация към представителите на нашата фирма. Както може да се досетите, това им е позволено и се е толелирало от човек във фирма с висок пост от преди години. И продължава и сега да се толелира..като част от системата за гъзолизане.

Проблемът е, че простотията и простошкото отношение ме кара да издивявам и единственият начин да се озъптя при тяхните просташки набези, е да стисна зъби...да обърна "крещящата телефонна слушалка" в другата посока и ...да чакам "бурята от гняс" да отмине.

Какво е простотия ли? Поведение за което в чужбина мога да ги осъдя.
Да ме навикат за щяло и нещяло - като работник в ръжта, да не знаят какво е нормален бизнес тон, да ни възлагат със заповеднически тон, да ни държат отговорни за техни грешки и да използват кофти епитети за квалифициране на работата ни и още....и още..

С такъв начин на комуниация м/у непознати хора, при това бизнес партнъори ( защото нашите отношения са договорно - регламентирани И НЕ СА ЛИЧНИ) се сблъсквам за първи път в живота си и за мен е чиста лудост!
А тонът, който се повишава всеки път, явно с цел да "ме уплашат ( хахах!) го оставям без коментар, защото на това имат прави само хората, които са ме възпитали и отгледали!

Приала съм вече, че "най-страшното" е да си изтърва нервите, да ги "насоля" едно хубаво в някой от поредните им изблици и да си подам оставката, ако това въобще е страшно

Досега съм работила в съвсем цивилизовани фирми ( с м/ународен състав ), при съвсем нормални отношение с колеги, партньори и клиенти, истински бизнес отношения, да не говорим за живота в чужбина, от чийто манталитет съм попила доста - няма база за сравнение!

Та питането ми е?! Нормално ли е това, което описвам за БГ? Защото очевидно повечето хора покрай мен приемат арогантността и простотията за нормални.

Е, не сам възпитана да бъда простак!

...Явно ще трябва да се превъзпитам..


Не е въпросът в това да си намеря нова работа, а в това..подобна простотия често срещана ли е на нашите географски ширини, и ако да - как да я преборим, ако ни се налага да се срещаме често с нея?



Тема Re: без контролнови [re: 6turak]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано22.09.10 10:13



Често срещана е в определени компании. Примерно от Виваком могат да се похвалят, че често се сблъскват с такива истории.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: без контролнови [re: 6turak]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано22.09.10 10:22



толелира

пише се толеРира.

Иначе за българите простотията е съвсем нормална. Бай Ганьо е обобщаващ образ на нашенеца.
Само не разбрах ти изненадана ли си от БГ простотията или просто реши така да си се възмутиш и да се издияш във форума.
Аз от как съм се пръкнала съм се отвратила от БГ простотията. За съжаление чак след 22 години извадих късмет да се убедя, че това, което ми изглежда простотия и ненормално наистина е ненормално за др Европейски страни и народи. И пак за съжаление ми бяха нужни 28 години за да се спася от въпросната ужасия, която ме смазваше, унижаваше и унищожаваше.
И да ревеш и да не ревеш най много да направиш кеф на простаците, защото те на вс отгоре и се кефят, че са вбесили някой. По добре си дигай партакешите и се спасявай. Лош генетичен материал с реване по форуми не се коригира.




Тема Re: без контролнови [re: 6turak]  
Автор 7karina ()
Публикувано22.09.10 11:51



Та питането ми е?! Нормално ли е това, което описвам за БГ? Защото очевидно повечето хора покрай мен приемат арогантността и простотията за нормални...

Защото са взели връх и са се настанили удобно във всички сфери (простотията и арогантността), затова.

Единствената италианска дума, която знам, е Bvlgari.





Тема Re: без контролнови [re: 6turak]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано22.09.10 14:58



Амииииии нормално е ... в някакви приемиливи граници да се случва от време на време ... но всеки ден и непрекъснато НЕ.
Относно арогантноста и простотията .... те са на мода в момента и хората им се радват колко по прост и арогантен толкова по пробивен



Сега дай да ти дам няколко съвета поне за да не си изпуснеш нервите:
- винаги им говори възпитано и на Вие особенно когато те нападат с лични обиди и простотии
- когато започнат да крещят ти започни да говориш тихо ..... ако искат да чуят нещо ще им се наложи да млъкнат
- ако просто искат да крещят и да не те слушат кажи, че телефонната връзка не е добра и ако могат да говорят по силно, че не ги чуваш .... като посинеят и се уморят да викат още повече може и да кротнат
- ако нищо не помага .... се налага да си смениш работата не всеки кретен се подава на дресировка а кретени бог дал

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.

Редактирано от Kumiko Yanaka на 22.09.10 14:59.



Тема За съжаление е таканови [re: 6turak]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано22.09.10 15:43



И аз си имам някои екземпляри, от които мога да рева с глас. Опитвам се да не работя с такива хора, но за съжаление понякога има повече плюсове (не само финансови) и се налага да се вземе някакво междинно решение.
Но пък има и много готини клиенти. Опитай се да обръщаш на тях повече внимание





Тема Re: без контролнови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор 6turak (щурак)
Публикувано22.09.10 15:58



ооо колко си права, Кумико - простаци бол, а ние не можем да превъзпитаме хората



Съветите ти са прекрасни и ...ги практикувам, явно само това с телефонната връзка трябва да започна по-често да го прилагам "Не чувам...прекъсва...моляяя?!..Крещете по-силно"

И да не си ги слагам толкова на сърце... Релано не си ги слагам, но пототъп от агресия, който се излива ме нервира зверски в дадения момент. Това са си хора - абсолютни вампири!

А вампирите се преборват като подхождаш към тях със снизхождение..и насмешка :) Тренировка му е майката



Тема Re: без контролнови [re: NikiFin]  
Автор 6turak (щурак)
Публикувано22.09.10 16:06



НикФин, еда ли е проблема в генетичния материал...по-скоро - лоша култура и липса на възпитание.

Не се възмущавам, а се допитвам, защото моят досегашен опит е в чужбина и в културни чуждестранни компании в БГ...и исках да разбера дали "повредата" е в мен..или е генерална



Този манталитет трудно ми понася..БГ бекове и андрешковци. Най-смешното е, че някои от тях са завършили висше в чужбина, но кръвта вода не става. Първите 7 са си важни като майчиното мляко и ако в някой има вкоренена селяния, то е точни в този му детски период

Благодарна съм на майка си и баща си за възпитанието и мисленето, което са ми дали, макар да срещам трудности с него..



Тема Re: без контролнови [re: 7karina]  
Автор 6turak (щурак)
Публикувано22.09.10 16:08



Защото са взели връх

карина, май наистина сз взели връх ?! Какво ли правя тук?!





Тема Re: Благодаря Мили Дами!нови [re: Virgo]  
Автор 6turak (щурак)
Публикувано22.09.10 16:11



Virgo, засега един от дженерал простаците е поверен на мен и моят труд е посветен на него....хахахахаха.. 24 / 7..хахаха

Благодаря Ви Дами! Виждам, че съм нормална и че и това се преживява и си намира чалъма



Ще си намерят майстора и "нашите вампове"

Целувки!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.