Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:27 13.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема За правната и морална страна  
Автор Milley ()
Публикувано17.09.10 13:08



През 2000 г. родителите ми купуват със свои пари дворно място със стара къща. Записват имота на името на сестра ми по логиката, че аз съм омъжена и можело да се разведа. Това ми казаха тогава, а аз бях по-млада и в този момент не се замислях, имах други проблеми – безработица, семейни. След няколко години родителите ми и сестра ми решиха да правят ремонт на къщата, т.е. да я съборят и наново да я построят. Да де, но за целта трябваха пари. Сестра ми тогава имаше богат приятел, който много й помагаше. Лошо няма, но явно е нямал пари накуп да й даде и вероятно той я е посъветвал родителите ми да ипотекират апартамента ни, като обещанието му е бързо да даде пари после и да изплати заема. Сестра ми и родителите ми без мое знание ипотекират апартамента през 2006 г. и сестра ми взема парите да построи къщата. Богатият приятел се запиля някъде, но до ден днешен й дава парите за вноската в банката. Вероятно изпитва някакво чувство на вина... Кредитът е в размер на 25000 лв. Родителите ми отидоха да живеят на тая къща на село, а сестра ми се събра с друг мъж, при когото живее. Аз живея с мъжа ми и детето в апартамента. Случайно намерих нотариалния акт за ипотеката и разбрах истината. Стана ми криво, обидно и ме хвана яд. Родителите ми вдигат рамене и викат “Да, виновни сме.” А сестра ми казала, че ако искам апартамента за мен, да й платя половината и тя с парите да покрие ипотеката. Кажете ми може ли да иска това от мен, след като тя два пъти се е възползвала – първо с покупката на къщата и второ с ипотеката? Морално ли е от нейна страна? Трябва ли да й изплатя половината? А всъщност аз няма откъде да взема пари. А ако тя спре плащането на вноските ... ще дойде банката и ще вземе жилището, а аз не искам.
Като странични наблюдатели какво мислите и какво ще ме посъветвате?
Питах в един форум за правната страна на въпроса, наред с това ме интересува и моралния въпрос.

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано17.09.10 14:25



Доста заплетен казус.Май ти рябва стабилен адвокат.
Но сестра ти правилно ти е казала,че ако искаш апартамента за теб трябва да и платиш половината.
Доколкото разбирам родителите ти са живи и няма елемент на онаследяване.
Може да стане приживе с дарение по половината апартамент на двете,понеже сте законни наследнички.Но ако ти искаш апартамента за себе си наистина трябва да и платиш половината.Колкото до ипотеката нещата са уредени на "кантар".
Освен това според мен при дарение и продажба на имот с ипотека, тя се прехвърля върху новия собственик на имота,макар,че за сключване на такава сделка се взема справка от съда (или нотариата) ,че имота няма т.н. тежнения.
А ако има се записва за чия сметка остават.
Аз като купувах жилището си ,такъв документ от нотариата осигури фирмата посредник.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор ЛУKABИЯT (Сатана)
Публикувано17.09.10 15:53



Хех моята жена има подобен проблем. Родителите й прехвърлиха апартамента на нея. После я помолиха да го прехвърли на сестра си с уговорката, че това е формално и апартамента си е пак на тях и двете имат еднакви права над него. Направи го, че и аз се разписах. Мина време и сестра й започна да се разпорежда като с лично неин. Жена ми веднъж подпита: "Ама нали е общ?" Отговорът беше: "Е, не, на сестрати е! Ама ти какво? Някакви претенции ли имаш? Не е хубаво да си толкова алчна!" Защото жена ми имала имоти... Има, защото аз като съм купувал, съм ги записвал като семейна собственост, въпреки, че нито тя, нито родителите й са давали пари. Сега нещата са така и няма развитие, чакат явно жена ми да се размекне и да се откаже, за да не си обтегне отношенията с тях и сестра си... нямам думи...
Шибан казус! Ако роднините ти не са склонни да ти отстъпят, си аут!

Суетата - любимият ми грях!


Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано17.09.10 16:06



Родителите ти са си ипотекирали техния си апартамент, защо според теб е трябвало това да стане с твое знание? Те могат да правят с него каквото си искат и не смятам изобщо, че са длъжни да ти дават обяснения.
Не разбирам и как точно сестра ти се е възползвала два пъти- имотът на нейно име, ама при положение, че тя осигурява парите, които покриват ипотеката, с които пък е направена къщата...то къщата си е нейна.
И да, трябва да и изплатиш половината. Това е моралното в случая. Поне според мен

Antes muerta que sencilla


Тема Re: За правната и морална странанови [re: KpucaHa]  
Автор ЛУKABИЯT (Сатана)
Публикувано17.09.10 16:13



Да, но с парите са купили имот, който е записан на името на сестра й.



Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: За правната и морална странанови [re: ЛУKABИЯT]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано17.09.10 16:15



С кои пари, с тези, които сестра и изплаща, нали?

Antes muerta que sencilla


Тема Re: За правната и морална странанови [re: KpucaHa]  
Автор Milley ()
Публикувано17.09.10 21:00



Благодаря за мненията!
Крисана, да, така е - от правна гледна точка е така. Аз трябва да й платя половината. Но знаеш, че медала винаги има две страни. Ето защо точно попитах за моралната страна на казуса. Иначе относно правната страна на въпроса има много начини за уреждане на проблема. И, да, естествено, че ще се ползва адвокат - вече не вярвам на "казал-рекъл".

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано17.09.10 23:20



Мили,
сигурно ти е мъчно. Все пак това са проблеми, свързани със семейството ти. Макар че , когато се оженим съпризите и децата са нашето семейство. Представи си, че аз съм сестра ти. И си мисля: тя без никакви усилия живее в бащиния ми дом, не плаща наем на родителите ми, не полага никакви усилия да погася кредита и седнала да ми иска целия имот за себе си безвъзмездно. С какво право?!
Помисли и за тази страна на морала.



Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано17.09.10 23:35



Ами за мен и от морална гледна точка е така... Апартаментът е колкото твой, толкова и неин. А с построяването на селската къща точно сестра ти е направила възможно твоето пребиваване в апартамента. Представи си, че този ход не беше направен, родителите ти си живеят в апартамента...ти нямаше ли да плащаш някъде наем? Щеше. Реално сестра ти ти е направила услуга с едно достатъчно полезно за всички ви решение.

Antes muerta que sencilla

Редактирано от KpucaHa на 17.09.10 23:38.



Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.09.10 10:03



Доколкото разбирам, родителите ти живеят в къща, която са си купили със свои пари, а в същото време са те оставили да живееш в апартамента, купен пак с техни пари. Сестра ти пък е вложила в тази къща 25000, които засега си изплаща. Не знам дали е морално, но ми се струва горе-долу справедливо. За колко пари е купена тази къща и колко струва апартаментът, в който ти живееш?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: За правната и морална странанови [re: KpucaHa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.09.10 10:16



Доколкото разбрах ипотеката е за ремонта, а самият имот е купен с пари на родителите, което вече не е много справедливо, щом се води на името на сестрата.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: За правната и морална странанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано18.09.10 11:49



След няколко години родителите ми и сестра ми решиха да правят ремонт на къщата, т.е. да я съборят и наново да я построят

Когато имаш събаряне и строеж си е строеж, не е ремонт. Около мен масово хората си купуват някакви съборетини, заради земята и после си правят нови къщи...ама си му викат строеж... Аз така го разбрах. И ако е така, ако къщата е построена наново, реално родителите са платили земята, а къщата я плаща сестрата. Между другото, смятам, че сестрата също трябва да плати половината от ЗЕМЯТА /не от целия първоначално закупен имот/ на авторката, а авторката да плати половината апартамент и така всичко ще е пито-платено.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано18.09.10 17:32



значи ти ако на моралната страна разчиташ

ще има да почакаш

с две думи да видя дали съм разбрала;
Майка Баща /твои/ имат 2 имота
Единият е преписан на сестра ти, съответно в бъдеще когато се стигне до наследяване вие с нея ще делите само единият.
Този в който живееш е ипотекиран от тях за да облагородят/подобрят другият имот.
Ти не изплащаш тази ипотека.
Сестра ти също ... някакъв бивш приятел я изплаща.
Сестра ти иска от теб половината за да изплати останалата ипотека.

Ако спре изплащанията банката ще го вземе от майка ти и баща ти ... апартамента не е твой.
Ако искат пари от теб за покриването на тази сума това значи, че ти ще изплатиш нещо на сестра си но де факто апартамента е все още на вашите.
Ако се налага да го изплащаш на сестра си този апартамент ..... трябва да е прехвърлен на вас двете за да влизате в подобни взаимоотношения по въпроса. Как така иска да и го изплащаш на нея ???
Нещо много объркано ....
Но на сестра ти имота си и е гарантиран а ще делите каквото е останало двете ...... ако ставаше въпрос за морал сестрати едва ли ще поиска парите от теб за това напротив би трябвало доброволно да се откаже от него.

Единствено ако разликата в стойността на двата имота е твърде голяма и да кажем твоят половин апартамент струва повече от нейният имот тогава има морално право да иска да и се плаща нещо за да компенсира разликата.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: За правната и морална странанови [re: KpucaHa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.09.10 18:33



Между другото, смятам, че сестрата също трябва да плати половината от ЗЕМЯТА /не от целия първоначално закупен имот/ на авторката, а авторката да плати половината апартамент и така всичко ще е пито-платено. Точно. Естествено, ако родителите са съгласни, щото май всички "с чужда пита помен правят".

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: За правната и морална странанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Milley ()
Публикувано18.09.10 19:16



Благодаря ви отново - наистина исках да чуя мнения на странични хора, които не ме познават. Най-добре е описала през нейния поглед ситуацията Кумико Янака, за което й благодаря.
Селският имот е купен преди 10 години доста изгодно - за 5000 лв. и директно е записан на името на сестра ми, не е на името на родителите ми. А е можело да бъде записан на двете ни - с дарение, което мъжът ми евентуално няма да може да оспори, ако това са имали тогава предвид. Апартамента, в който аз живея, е монолит - две стаи + кухня, две тераси, маза, без подобрения. От любопитство горе-долу се осведомих - в момента пазарната му цена е средно около 40000 лв.
За момента съм решила да проведа разговор с всички и да си изясним позициите. Ако се стигне до момента да й давам пари, ще се извика оценител, ще ползвам адвокат.

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано19.09.10 00:55



Мили,
само не ми е ясно, от къде на къде родителите ти са длъжни да разпределят собствеността си, както ти виждаш нещата, а не от тяхна гледна точка?

Човек по закон, морал и каквото си искаш, може да се разпорежда само със своята си собственост. Не се хващай на контра, уважавай кръвта си, защото си представи родителите ти да прехвърлят с покупко-продажба апартамента на сестра тси. Просто няма как да отмениш волята им.
Запали им свещ да са здрави, че им ползваш апартамента и сигурно и гледат нещо на вилата, че и био-продукти похапваш.



Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано19.09.10 02:28



Спести го на родителите ти...Няма нужда докато са живи да разиграваш циркове за една панелка. Те не са ти длъжни, както преценят- така да направят.
Лично мнение.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор 7karina ()
Публикувано19.09.10 10:57



То бива алчност, ама чак толкова ...

Единствената италианска дума, която знам, е Bvlgari.





Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор 4ereshka2 (старо куче)
Публикувано19.09.10 14:44



Прочетох темата ти и мненията в нея. За правната страна не зная, не съм юрист. За моралната страна, съгласна съм само с мнението на Кумико.
Мисля, че роднините ти са постъпили грозно и глупаво да действат зад гърба ти, без да те уведомят. След като ти живееш в този апартамент с мъжа си и детето, редно е да знаеш, че апартамента е ипотекиран и че има вероятност (да не дава Господ) да останете на улицата....
При сегашното положение (както вече е споменала Кумико), ако сестра ти иска да и изплатиш половината от апартамента, първо трябва да е на името на двете. А сестра ти би трябвало да ти изплати половината от земята, но не при цената преди 10г, а при сегашните цени. Доколкото разбирам за сега сестра ти няма проблеми с изплащането на ипотеката, тъй като бившия и приятел я изплаща. Тогава защо в момента е приритала да иска от теб пари за половината апартамент?



Тема Re: За правната и морална странанови [re: KpucaHa]  
Автор ЛУKABИЯT (Сатана)
Публикувано20.09.10 11:52



Но са гарантирани с имот, който е и на Milley. Ако сестрата не върне кредита, щевземат апартамента, който е наследствен и Milley губи половин апартамент, а сестра й получава като подарйк къща без тежести...



Иначе казано, сестрата си има имот който си е неин и това не подлежи на коментар. Докато Milley за сега няма нищо от родителите си и чака и трепери сестра й (или някакво старо гадже) да изплати заема, защото в противен случай, не само че не получава никакво наследство, но остава на улицата.

Суетата - любимият ми грях!

Редактирано от ЛУKABИЯT на 20.09.10 12:01.



Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор 4ereshka2 (старо куче)
Публикувано20.09.10 13:35



Стискам палци да се измъкнеш от тази неприятна ситуация.
Успяхте ли да се разберете?



Тема Re: За правната и морална странанови [re: ЛУKABИЯT]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано20.09.10 16:22



Гарантиран е с имот, който е единствено на родителите и

Milley просто си го ползва в момента и смятам, че това да я оставят да живее САМА /имам предвид без сестри и родители/ в жилището е жест. Парите за ипотеката наистина идват от сестра и /без значение по какъв начин стигат до нея/, следователно тя я плаща, следователно къщата си е нейна :) След смъртта на родителите и апартаментът ще бъде на двете, ако до тогава не подпишат някакво споразумение за гледане срещу целия апартамент или нещо подобно.Така или иначе, този апартамент не е на Milley и е хубаво да почне да мисли за собствен...
Не искам никой да си мисли, че се заяждам, просто аз така ги виждам нещата. Сестра и никак не е виновна, че е намерила човек, който да и плаща ипотеката и сега друг човек, при когото да живее. Оправна мома

Antes muerta que sencilla

Тема Re: За правната и морална странанови [re: ЛУKABИЯT]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано20.09.10 17:06



Но са гарантирани с имот, който е и на Milley
Такова нещо няма. Имотът е на родителите им и те могат да го продадат, апарите да ги издухат както намерят за добре.

Аз се присъединявам твърдо към мненията на Фиш и Криса.





Тема Re: За правната и морална странанови [re: KpucaHa]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано20.09.10 17:07



Абсолютно правилно.
Спести ми аз да се плюнча да разказвам тези неща.



Тема Re: За правната и морална странанови [re: KpucaHa]  
Автор ЛУKABИЯT (Сатана)
Публикувано20.09.10 17:35



Формално апартамента е на родителите и те имат право да се разпореждат с него.
Представи си, че сестра й не изплати ипотеката. Банката взема апартамента, а къщата си остава нейна. Сестрата, като единствен собственик на къщата не съгласна да я дели с Milley. Какво получава Milley след смъртта на родителите си? Какво наследява? - Нищо!!! Не е ли прецакана тогава от роднините си??? Да те имат правото да го решат това т. е. да я прецакат, но не миказвайте, че е моралнои още по-малко справедливо когато става дума за дъщеря/ сестра.


Това не бих го разрешил на моите родители/брат или ако се съглася, ще е със ясното съзнание, че се отказвам от наследствения си дял в полза на брат ми, защото при проблем с изплащанетона кредита го губя. А в случая на Milley изплащането на кредита е в ръцете на някакъв външен за семейството човек, който дори не е актуално гадже...

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано20.09.10 18:01



не споменаваш дали мъжа ти притежава нещо, но щом живеете в получужда къща може би не му е цъфтящо положението
ще трябва да разчиташ на провидението да не те остави сама с деца на ръце /или ти него - все едно е/, богатото гадже на сестра ти да не спре плащането на ипотеката и да те изхвърлят оттам
или пък ако не спре изплащането, сестра ти да не реши да си иска половината от апартамента точно тогава, когато си сама или пък да поиска ти да й платиш половината точно тогава...
единственото вярно нещо в момента е, че сестра ти има собствено място, а ти - не
стискам ти палци лошите варианти да не се осъществят
при мен се осъществиха. е, не е точно същото, но нали аз уж бях тази, която ще се оправи, пък е и женена с дете, уредена един вид... абе... да не те стига
късмет!



Тема Re: За правната и морална странанови [re: ЛУKABИЯT]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано20.09.10 18:11



Е, що пък формално да е на родителите и? Те са бачкали за него, те са го плащали, те са си го правили...Баси формалностите ;))
А представи си, че сестра и изплати ипотеката и всички нерви са били изключително безсмислени...Няма какво да си представяме, говорим си за това, което имаме налице- ипотека, която се обслужва, къща, която е построена, родители, които живеят в построената къща...от тази страна всичко е ОК.
Тъй че не и набивайте паранои на момичето- докато се плаща ипотеката- се плаща и това е :)

Antes muerta que sencilla


Тема Re: За правната и морална странанови [re: тpънчeтo]  
Автор Milley ()
Публикувано20.09.10 18:34



Все още не свикван семеен съвет. Беше ми подхвърлено да мисля какъв е начина да платя на сестра си, за да ми оставят апартамента на мен. Със сестра ми не съм се виждала и не съм говорила.
Имах нужда да чуя странични мнения. Не смятам, че трябва да държа сметка на родителите си, но няма и да си оставя магарето в калта. Мъжът ми не знае нищо все още - отсъства от града, не мисля да говоря за това с него по телефона.

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано20.09.10 22:01



Абе, човърка ме един въпрос мен- родителите ти къде ще живеят след година- две като се изплати ипотеката? В смисъл, къщата е на сестра ти, тя си я плаща и така... Къде в схемата са майка ти и баща ти? Ще ги прибереш да живеят с теб в апартамента, може би, все пак той си е техен? Ще ги оставиш на улицата и ще си живееш в техния апартамент? Или добродушно ще ги оставиш да живеят в жилището на сестра ти и ти няма да имаш никакви отговорности, освен да живееш в семейното жилище и да им въртиш по някой телефон? Само питам



Antes muerta que sencilla

Тема Re: За правната и морална странанови [re: KpucaHa]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано20.09.10 22:21



досега нали обясняваше коя сестра на коя какво трябвало да плати?
да не би да трябва никоя на никоя да не плаща нищо, защото едното жилище е на сестра й, а другото - на родителите?
радвам се, че размисли:)



Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано20.09.10 22:43



Мили,
темата ти ме замисли: А ти какво ще завещаеш на децата си?

Уверявам те, че ако не разчиташе на благоволението на родителите си и не се натискаше в тяхното жилище, щеше да си амбицирана да постигнеш много в живота. Познавам много такива хора, повярвай ми!

Не замесвай мъжа си в тази семейна история. Сигурно ще го извоюваш този апартамент, амбицирана си, но го направи елегантно! Не с конфронтация, не със сръдни. Иначе ще е горчива победа!



Тема Re: За правната и морална странанови [re: Xoлдън]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано21.09.10 09:11



Защо да плаща ? Тя в случая е излъгана . Не се ли много облагодетелства сестрата която вече е получила веднъж от родителите жилище . Сега тези / родители / трябва да се погрижат и за другата си дъщеря . Теглилите заем да си го изплатят , та ако щете несемейната сестра да изтегли заем с размера на оставащото дължимо от ипотеката за да може тя да се изчисти , и родителите да си влязат в ролята на истински родители и с покупко продажба да дадат апартамента на семейната сестра . Ако къщата е дарение семейната сестра може да го оспорва да се развали / дарението / и да има дял на една втора от къщата .



Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор 7karina ()
Публикувано21.09.10 09:29



Преди да поискаш, помисли какво си дал!
Какво даде ти, за да искаш и да имаш очаквания, А?



Единствената италианска дума, която знам, е Bvlgari.



Тема Re: За правната и морална странанови [re: тpънчeтo]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано21.09.10 09:34



Не съм размислила, казах как е според мен, ако се стигне до плащане. Авторката неглижира родителите си, следователно аз се водех в тоя ред на мисли.
А сега задавам реалния въпрос просто



Antes muerta que sencilla

Тема Права си!нови [re: KpucaHa]  
Автор ЛУKABИЯT (Сатана)
Публикувано21.09.10 09:34



В тоя ред на мисли съм си харесал едно апартаментче и смятам да взема кредит. Предлагам ти, ти да ипотекираш някой твой имот в моя полза, а аз ти обещавам да си изплатя заема. Ама аз съвсем сериозно ти обещавам, че ще го изплатя.
Ей, най-накрая ми се реши въпроса с кредита, благодаря ти!!!!



Суетата - любимият ми грях!

Редактирано от ЛУKABИЯT на 21.09.10 09:35.



Тема Re: Права си!нови [re: ЛУKABИЯT]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано21.09.10 10:35



Забравяте, че тук става дума за някакви пикливи 25 000 лева или 12.5 хил евро.
За апартамент трябва да теглиш 50-60 хил.евро. Ако останалото имаш кеш.
Изобщо е много тъпо някой да живее в апартамента на родителите си, при това без тях и да се смята за собственик на нещо, което не е негово. И да държи сметка на сестра си, която си плаща като поп кредита. Такова льохманско поведение изобщо не ми е по вкуса, но хора разни.
Пак казвам, че съм напълно съгласна с още написаното от Криса и Фиш.
Това е трезвата позиция. Всичко останало са готованщини и лигавщини.



Тема Re: Права си!нови [re: ЛУKABИЯT]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано21.09.10 11:00



Ако ми беше дете, щях да го направя :) До колкото помня, обаче, аз деца нямам, особено такива, които вече да пишат ;))))
Питай майка си ;)

Antes muerta que sencilla


Тема Re: За правната и морална странанови [re: бaбa 3aйka]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано21.09.10 11:01



Тя ще е излъгана, ако и е било обещано нещо. Ти някъде да прочете, че мама и тате са и се клели, че апартаментът си е неин? ;)

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Права си!нови [re: KpucaHa]  
Автор ЛУKABИЯT (Сатана)
Публикувано21.09.10 11:40



Те моите отношения с роднините ми са съвсем други. За да дадат някакви пари на брат ми, родителите ми винаги ще поискат моето разрешение, ако и парите да са си техни.

Да не говорим за ипотека на апартамент. Всъщност това е ставало, давали са на мен и на брат ми, винаги са ме питали, брат ми също. В тоя ред на мисли имаме си абсолютно доверие, защото знам, че моят интерес ще бъде съхранен от родителите ми и от брат ми, като техен!!! Аз също не бих направил нищо против тях, на никаква цена!!! Но това доверие се постига с прозрачнастта на действията ни. И за най-дребното нещо се иска разрешение на другия брат.

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: За правната и морална странанови [re: 7karina]  
Автор Milley ()
Публикувано21.09.10 12:28



Дала съм не малко, 7karina, неща, които нямат финансово измерение, но в случая не се виждат. Нямам намерение да давам точно тук подробен отчет за извършеното от мен, т.е. не е и нужно, а и никому тук не съм длъжна да осведомявам за това. Защо повечето отговарящи по моята тема смятат, че съм някаква неблагодарница, която е свикнала всичко да й се поднася наготово? Повярвайте, не е така.
Крисана, родителите ми сами пожелаха да живеят на село. Защо смяташ, че ще живеят на улицата - недоумявам откъде ти хрумна? Мисля еясно, че не се поддавам лесно на провокации и няма да се разкрия в публичното пространство. Както и да е ...

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Re: Права си!нови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор 4ereshka2 (старо куче)
Публикувано21.09.10 12:54



Не исках да навлизам в спорове тук, хората сме различни и разбиранията ни също. Обаче струва ми се, че минаваш всякакви граници...

Нужно ли е да обиждаш авторката и поведението и като готованско и льохманско?Ами жената е достатъчно разстроена...За мен твоето поведение е злобно и тъпо.



Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор 4ereshka2 (старо куче)
Публикувано21.09.10 13:03



Специално аз за нищо не те упреквам. Късметлийка съм, че отношенията със сестра ми са добри и нито тя е алчна нито аз. Виж при по далечни роднини (лели) имаше разни издънки. Но в крайна сметка се оказа, че 'лаком г*з глава затрива" и си получи заслуженото...
п.п. Разбира се, че не дължиш тук отчет на никого. Ако искаш можеш да споделиш как се развиват нещата



Редактирано от 4ereshka2 на 21.09.10 14:11.



Тема Re: Права си!нови [re: KpucaHa]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано21.09.10 13:18



а сестра имаш ли???

Аз имам и не бих желала по никакъв начин да я ощетя.
Напротив ако тя има по малко от мен бих желала да и оставят повече.
Не бих позволила и на родителите ми я ощетяват за моя сметка.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Абсолютно!нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор ЛУKABИЯT (Сатана)
Публикувано21.09.10 13:32



Апартаментът бил техен и можели да правят каквото си искат!?

Да ако това се гледа в съда, такава ще е логиката, но в семейството не винаги се приема формалното право. Апартамента като е мой, жена ми и децата ми не са "самонастанили се", к`во да взема да ги изгоня, щото ги няма в нотариалния акт ли? Или ще ми се позоват на някой текст от Семейния кодекс, който им дава това право??? Ай стига бе!!! Никъде в Семейният кодекс не пише, че трябва да целувам децата си. Сори, аз съм нарушител на закона, правя го, целувам ги!!!

Суетата - любимият ми грях!

Редактирано от ЛУKABИЯT на 21.09.10 15:44.



Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор 7karina ()
Публикувано21.09.10 14:04



Бих ти казала следното: въпросът ми беше в посока сама да си отговориш...Мен, лично, слабо ме вълнува какво си дала или не си дала, меко казано.
В този материален свят, обаче, нематериалното има все по-малко значение (това по повод какво си дала).
Между другото, моята теза се потвърждава от темата, която си пуснала.



Единствената италианска дума, която знам, е Bvlgari.

Редактирано от 7karina на 21.09.10 14:11.



Тема Re: Абсолютно!нови [re: ЛУKABИЯT]  
Автор Milley ()
Публикувано21.09.10 14:39



Според някои 25000 лв. са "пикливи", а за мен са много пари.
Както и да е ... забелязвам, че в интернет все повече се прокрадва хейтърското поведение, но нищо ...

Аз искам тези, които ме упрекват, да се поставят на мое място и честно, с ръка на сърцето, да си кажат как биха се почувствали?

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.

Редактирано от Milley на 21.09.10 15:18.



Тема Re: Абсолютно!нови [re: Milley]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано21.09.10 16:08



На твое място, честно, с ръка на сърцето - на цената на всякакви средства се изнасям в жилище, лично, купено с кредит или взето под наем, където няма да съм зависима от някого.
Не че не можем да висим на семействата си цял живот, ама трябва ли?

I'll try to be nicer, if you try to be smarter.


Тема Re: За правната и морална странанови [re: 7karina]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано21.09.10 17:12



Нима? И ако нематериалното е обич, уважение, грижа и прочие? Т'ва по принцип...

А иначе, като ви чета, само мога да се радвам, че нямам брат или сестра.






Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано21.09.10 17:15



Какви провокации? Просто на село къщата я изплаща сестра ти. Или не беше така?
Т.е. родителите си живеят в къщата на сестра ти. Ако апартаментът стане твой, що да не живеят в твоя апартамент? Готова ли си? 10 години в къщата на сестра ти, 10 години с теб в апартамента.
За да е морално и справедливо :)

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Права си!нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано21.09.10 17:18



Имам брат. И ако брат ми е достатъчно инициативен, за да е готов да строи къща, бих била ЗА родителите ми да го подкрепят с пари от ипотека, щом той е готов и да изплаща ипотеката.
Аз не живея с идеята, че ще си вкарам семейството в къщата на родителите ми, моля ти се. Те могат да си правят каквото си искат с нея, а подкрепа за инциатива някаква мисля, че е достатъчно смислено нещо.
Няма да се почувствам ощетена именно за това, че не мисля, че аз имам права над който и да е от имотите на родителите ми.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Абсолютно!нови [re: Milley]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано21.09.10 17:24



Аз се поставих точно на твое място и затова изписах толкова много. Просто да видиш и друго мнение. Това, че то не ти харесва, не значи, че е хейтърско. Аз не мразя никой, че да съм хейтър. Просто твърдо вярвам, че който е собственик, той поръчва музиката.
За теб тези 25 000 лв. са много, а за сестра ти, която ги изплаща, не са ли много? 25 000 са си 25 000. И ако апартаментите при вас струват толкова, единственото, което ще те посъветвам е да запретвате ръкави със съпруга ти и да докажете, че можете да сте самостоятелни :) 25 бона се събират, просто си купете жилище, а след години като тръгнете да делите родителското имане, тогава ще го мислиш :)

Antes muerta que sencilla


Тема Re: За правната и морална странанови [re: PipilotaViktualija]  
Автор 7karina ()
Публикувано21.09.10 18:06



Не съм казала такова нещо


Колкото до даването на обич, уважение, грижа и пр. адекватно следва да очакваш да получиш обич, уважение, грижа и пр., нали?! А не - апартамент напр.

Единствената италианска дума, която знам, е Bvlgari.

Редактирано от 7karina на 21.09.10 18:07.



Тема Re: За правната и морална странанови [re: KpucaHa]  
Автор 7karina ()
Публикувано21.09.10 18:08



Много точно казано! И справедливо, не на последно място.

Единствената италианска дума, която знам, е Bvlgari.





Тема Re: Права си!нови [re: KpucaHa]  
Автор Milley ()
Публикувано21.09.10 19:20



А ако го направят зад гърба ти, без да ти кажат, т.е. да те излъжат?

P.S.
Забележката ми не беше отправена към тебе, не си ме обидила ти.




За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.

Редактирано от Milley на 21.09.10 19:22.



Тема Re: За правната и морална странанови [re: 7karina]  
Автор Milley ()
Публикувано21.09.10 19:26



Благодаря за отделеното време и внимание.

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Re: Абсолютно!нови [re: ЛУKABИЯT]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано21.09.10 19:29



Апартамента като е мой, жена ми и децата ми не са "самонастанили се", к`во да взема да ги изгоня, щото ги няма в нотариалния акт ли? Или ще ми се позоват на някой текст от Семейния кодекс, който им дава това право???

Не можеш да се разпореждаш с жилището, макар и само твое, когато в него живее семейството ти. Трябва ти съгласие на съпругата. Това си е законово положение.
Докато родителите ти могат да направят каквото си искат с тяхното си жилище, без да търсят съгласието на децата си. И е законно, и е морално.





Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано21.09.10 19:32



Всъщност, извинявай за личния въпрос, ама защо не се напънете да си купите жилище, а гледаш в канчето на родителите си и сестра си? Те не са ти длъжни. Нещо повече - не плащаш квартира и не ти се мотат баба и дядо вкъщи. Т.е. в къщата си.
Пък и сега цените паднаха много.
Когато изплащаш свое ипотекирано жилище, никога няма да разсъждаваш по твоя сегашен начин.



Тема Re: Права си!нови [re: KpucaHa]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано21.09.10 19:35



еййй ама много измести въпроса на някъде


сега май да го обясня
казус:
ако
брат ти е "инициативен" и иска да си построи нова къща на подареното му място с парите на вашите /така всеки може да е инициативен/ а приятелката му да ги изплаща.
Някакси пропускат да те уведомят поне какво ще правят.
После брат ти казва ти ми изплати заема сега иначе семейството ти изхвърча на улицата .... след като знае, че пари нямаш.
Никой нищо не ти е подарявал на теб.

Дали аз или ти ще се почувстваме ощетени или не .... няма значение въпроса е правилно ли постъпва брат ти?

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Права си!нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано21.09.10 19:44



После брат ти казва ти ми изплати заема сега иначе семейството ти изхвърча на улицата.
Първо братът не отказва да изплати кредита. Второ жилището е на родителите.


Нещо ми се стува твърде нездраво деца да се сдърпат за непипнато наследство при живи родители. Още повече, че нищо не е прехвърлено като собственост, освен един парцел на село. В замяна на това другата сестричка си живее в апартамента на родителите, които не са там.



Тема Re: Права си!нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано21.09.10 19:55



Кое от "не мисля, че мога да взимам решения за чужда собстеност" не разбра, че ме питаш отново как ще се почувствам, ако някой пропусне да ме информира за нещо?

И Атинянката не ми каза, че си ремонтира апартамента, та трябваше от други да го научавам, ама ей ма...оцелях Майка ми и баща ми са пълнолетни хора, без ментални увреждания и като такива могат спокойно да разпродадат всичко, което за 30 години са събрали УСПОРЕДНО с усилията по моето отглеждане. Единственото, за което са ми били длъжни, е възпитание и образование. Имотите са си техни и ЕВЕНТУАЛНО тези въпроси, които тук се разглеждат, ще се разглеждат след като те си отидат. Ако преди това решат друго, ще уважа решението им именно, защото не смятам, че ми дължат жилище когато аз реша да си играя на семейство без да съм достатъчно самостоятелна за това.

Къде прочете, че сестра и иска да я изхвърли на улицата? Мили е поискала апартамента, другата е казала- ок, стандартната схема е...

Antes muerta que sencilla

Тема Re: Права си!нови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано21.09.10 19:57



Карай бе, да има драма...Само така живва клуба



Antes muerta que sencilla

Тема Re: Права си!нови [re: KpucaHa]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано21.09.10 20:24



Хич и не искам да го ремонтирам, ами като тече и падат плочки, кво да правя.


Няма ли най-сетне да ми звъннеш да пием бири?!?
Примерно утре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.