Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:34 12.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Абсолютно!нови [re: Milley]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано21.09.10 17:24



Аз се поставих точно на твое място и затова изписах толкова много. Просто да видиш и друго мнение. Това, че то не ти харесва, не значи, че е хейтърско. Аз не мразя никой, че да съм хейтър. Просто твърдо вярвам, че който е собственик, той поръчва музиката.
За теб тези 25 000 лв. са много, а за сестра ти, която ги изплаща, не са ли много? 25 000 са си 25 000. И ако апартаментите при вас струват толкова, единственото, което ще те посъветвам е да запретвате ръкави със съпруга ти и да докажете, че можете да сте самостоятелни :) 25 бона се събират, просто си купете жилище, а след години като тръгнете да делите родителското имане, тогава ще го мислиш :)

Antes muerta que sencilla


Тема Re: За правната и морална странанови [re: PipilotaViktualija]  
Автор 7karina ()
Публикувано21.09.10 18:06



Не съм казала такова нещо


Колкото до даването на обич, уважение, грижа и пр. адекватно следва да очакваш да получиш обич, уважение, грижа и пр., нали?! А не - апартамент напр.

Единствената италианска дума, която знам, е Bvlgari.

Редактирано от 7karina на 21.09.10 18:07.



Тема Re: За правната и морална странанови [re: KpucaHa]  
Автор 7karina ()
Публикувано21.09.10 18:08



Много точно казано! И справедливо, не на последно място.

Единствената италианска дума, която знам, е Bvlgari.





Тема Re: Права си!нови [re: KpucaHa]  
Автор Milley ()
Публикувано21.09.10 19:20



А ако го направят зад гърба ти, без да ти кажат, т.е. да те излъжат?

P.S.
Забележката ми не беше отправена към тебе, не си ме обидила ти.




За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.

Редактирано от Milley на 21.09.10 19:22.



Тема Re: За правната и морална странанови [re: 7karina]  
Автор Milley ()
Публикувано21.09.10 19:26



Благодаря за отделеното време и внимание.

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Re: Абсолютно!нови [re: ЛУKABИЯT]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано21.09.10 19:29



Апартамента като е мой, жена ми и децата ми не са "самонастанили се", к`во да взема да ги изгоня, щото ги няма в нотариалния акт ли? Или ще ми се позоват на някой текст от Семейния кодекс, който им дава това право???

Не можеш да се разпореждаш с жилището, макар и само твое, когато в него живее семейството ти. Трябва ти съгласие на съпругата. Това си е законово положение.
Докато родителите ти могат да направят каквото си искат с тяхното си жилище, без да търсят съгласието на децата си. И е законно, и е морално.





Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано21.09.10 19:32



Всъщност, извинявай за личния въпрос, ама защо не се напънете да си купите жилище, а гледаш в канчето на родителите си и сестра си? Те не са ти длъжни. Нещо повече - не плащаш квартира и не ти се мотат баба и дядо вкъщи. Т.е. в къщата си.
Пък и сега цените паднаха много.
Когато изплащаш свое ипотекирано жилище, никога няма да разсъждаваш по твоя сегашен начин.



Тема Re: Права си!нови [re: KpucaHa]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано21.09.10 19:35



еййй ама много измести въпроса на някъде


сега май да го обясня
казус:
ако
брат ти е "инициативен" и иска да си построи нова къща на подареното му място с парите на вашите /така всеки може да е инициативен/ а приятелката му да ги изплаща.
Някакси пропускат да те уведомят поне какво ще правят.
После брат ти казва ти ми изплати заема сега иначе семейството ти изхвърча на улицата .... след като знае, че пари нямаш.
Никой нищо не ти е подарявал на теб.

Дали аз или ти ще се почувстваме ощетени или не .... няма значение въпроса е правилно ли постъпва брат ти?

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Права си!нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано21.09.10 19:44



После брат ти казва ти ми изплати заема сега иначе семейството ти изхвърча на улицата.
Първо братът не отказва да изплати кредита. Второ жилището е на родителите.


Нещо ми се стува твърде нездраво деца да се сдърпат за непипнато наследство при живи родители. Още повече, че нищо не е прехвърлено като собственост, освен един парцел на село. В замяна на това другата сестричка си живее в апартамента на родителите, които не са там.



Тема Re: Права си!нови [re: Kumiko Yanaka]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано21.09.10 19:55



Кое от "не мисля, че мога да взимам решения за чужда собстеност" не разбра, че ме питаш отново как ще се почувствам, ако някой пропусне да ме информира за нещо?

И Атинянката не ми каза, че си ремонтира апартамента, та трябваше от други да го научавам, ама ей ма...оцелях Майка ми и баща ми са пълнолетни хора, без ментални увреждания и като такива могат спокойно да разпродадат всичко, което за 30 години са събрали УСПОРЕДНО с усилията по моето отглеждане. Единственото, за което са ми били длъжни, е възпитание и образование. Имотите са си техни и ЕВЕНТУАЛНО тези въпроси, които тук се разглеждат, ще се разглеждат след като те си отидат. Ако преди това решат друго, ще уважа решението им именно, защото не смятам, че ми дължат жилище когато аз реша да си играя на семейство без да съм достатъчно самостоятелна за това.

Къде прочете, че сестра и иска да я изхвърли на улицата? Мили е поискала апартамента, другата е казала- ок, стандартната схема е...

Antes muerta que sencilla


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.