Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:43 13.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор 4ereshka2 (старо куче)
Публикувано20.09.10 13:35



Стискам палци да се измъкнеш от тази неприятна ситуация.
Успяхте ли да се разберете?



Тема Re: За правната и морална странанови [re: ЛУKABИЯT]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано20.09.10 16:22



Гарантиран е с имот, който е единствено на родителите и

Milley просто си го ползва в момента и смятам, че това да я оставят да живее САМА /имам предвид без сестри и родители/ в жилището е жест. Парите за ипотеката наистина идват от сестра и /без значение по какъв начин стигат до нея/, следователно тя я плаща, следователно къщата си е нейна :) След смъртта на родителите и апартаментът ще бъде на двете, ако до тогава не подпишат някакво споразумение за гледане срещу целия апартамент или нещо подобно.Така или иначе, този апартамент не е на Milley и е хубаво да почне да мисли за собствен...
Не искам никой да си мисли, че се заяждам, просто аз така ги виждам нещата. Сестра и никак не е виновна, че е намерила човек, който да и плаща ипотеката и сега друг човек, при когото да живее. Оправна мома

Antes muerta que sencilla

Тема Re: За правната и морална странанови [re: ЛУKABИЯT]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано20.09.10 17:06



Но са гарантирани с имот, който е и на Milley
Такова нещо няма. Имотът е на родителите им и те могат да го продадат, апарите да ги издухат както намерят за добре.

Аз се присъединявам твърдо към мненията на Фиш и Криса.





Тема Re: За правната и морална странанови [re: KpucaHa]  
Автор Aтинянkaтa Taйcън (гавърверсия)
Публикувано20.09.10 17:07



Абсолютно правилно.
Спести ми аз да се плюнча да разказвам тези неща.



Тема Re: За правната и морална странанови [re: KpucaHa]  
Автор ЛУKABИЯT (Сатана)
Публикувано20.09.10 17:35



Формално апартамента е на родителите и те имат право да се разпореждат с него.
Представи си, че сестра й не изплати ипотеката. Банката взема апартамента, а къщата си остава нейна. Сестрата, като единствен собственик на къщата не съгласна да я дели с Milley. Какво получава Milley след смъртта на родителите си? Какво наследява? - Нищо!!! Не е ли прецакана тогава от роднините си??? Да те имат правото да го решат това т. е. да я прецакат, но не миказвайте, че е моралнои още по-малко справедливо когато става дума за дъщеря/ сестра.


Това не бих го разрешил на моите родители/брат или ако се съглася, ще е със ясното съзнание, че се отказвам от наследствения си дял в полза на брат ми, защото при проблем с изплащанетона кредита го губя. А в случая на Milley изплащането на кредита е в ръцете на някакъв външен за семейството човек, който дори не е актуално гадже...

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано20.09.10 18:01



не споменаваш дали мъжа ти притежава нещо, но щом живеете в получужда къща може би не му е цъфтящо положението
ще трябва да разчиташ на провидението да не те остави сама с деца на ръце /или ти него - все едно е/, богатото гадже на сестра ти да не спре плащането на ипотеката и да те изхвърлят оттам
или пък ако не спре изплащането, сестра ти да не реши да си иска половината от апартамента точно тогава, когато си сама или пък да поиска ти да й платиш половината точно тогава...
единственото вярно нещо в момента е, че сестра ти има собствено място, а ти - не
стискам ти палци лошите варианти да не се осъществят
при мен се осъществиха. е, не е точно същото, но нали аз уж бях тази, която ще се оправи, пък е и женена с дете, уредена един вид... абе... да не те стига
късмет!



Тема Re: За правната и морална странанови [re: ЛУKABИЯT]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано20.09.10 18:11



Е, що пък формално да е на родителите и? Те са бачкали за него, те са го плащали, те са си го правили...Баси формалностите ;))
А представи си, че сестра и изплати ипотеката и всички нерви са били изключително безсмислени...Няма какво да си представяме, говорим си за това, което имаме налице- ипотека, която се обслужва, къща, която е построена, родители, които живеят в построената къща...от тази страна всичко е ОК.
Тъй че не и набивайте паранои на момичето- докато се плаща ипотеката- се плаща и това е :)

Antes muerta que sencilla


Тема Re: За правната и морална странанови [re: тpънчeтo]  
Автор Milley ()
Публикувано20.09.10 18:34



Все още не свикван семеен съвет. Беше ми подхвърлено да мисля какъв е начина да платя на сестра си, за да ми оставят апартамента на мен. Със сестра ми не съм се виждала и не съм говорила.
Имах нужда да чуя странични мнения. Не смятам, че трябва да държа сметка на родителите си, но няма и да си оставя магарето в калта. Мъжът ми не знае нищо все още - отсъства от града, не мисля да говоря за това с него по телефона.

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано20.09.10 22:01



Абе, човърка ме един въпрос мен- родителите ти къде ще живеят след година- две като се изплати ипотеката? В смисъл, къщата е на сестра ти, тя си я плаща и така... Къде в схемата са майка ти и баща ти? Ще ги прибереш да живеят с теб в апартамента, може би, все пак той си е техен? Ще ги оставиш на улицата и ще си живееш в техния апартамент? Или добродушно ще ги оставиш да живеят в жилището на сестра ти и ти няма да имаш никакви отговорности, освен да живееш в семейното жилище и да им въртиш по някой телефон? Само питам



Antes muerta que sencilla

Тема Re: За правната и морална странанови [re: KpucaHa]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано20.09.10 22:21



досега нали обясняваше коя сестра на коя какво трябвало да плати?
да не би да трябва никоя на никоя да не плаща нищо, защото едното жилище е на сестра й, а другото - на родителите?
радвам се, че размисли:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.